Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszły asystent

deichmann/jak tam jest

Polecane posty

Gość gość
Chciałam również dodać pamiętajcie pracownicy marketów Biedronka też zadziałali w swojej sprawie i wiele dla nich się zmieniło na korzyść. Dlatego przemyślcie wszystko, nie dajcie się zastraszyć, poradźcie się prawników lub weźcie porady z Inspekcji Pracy co robić aby nie dać się zastraszyć a uwierzcie mi, że Wasi przełożeni będą mieli związane ręce. Im więcej dowodów, tym lepiej dla nas pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie. Oświeć nas aluś kiedy to dostałeś. Teraz w ostatnich dniach? Jeżeli wcześniej to dlaczego nie zrobisz formalnego uzytku z takich kwitów? Wolisz mieszac na forum? Co tym ugrasz? A może to rzeczywiście jest prosta składanka kopiuj-wklej i robisz nas w kania. Bo taka wrzuta niestety takie sprawia wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleko, jednak nie jesteś taki inteligentny jakby mogło się wydawać. Po pierwsze "stopka"firmowa wygląda inaczej i nie chodzi tu o adres firmy. Po drugie zrobiłeś zrzut całego ekranu gdzie są widoczne częściowo Twoje dane. Po trzecie w otwartych kartach są wskazówki dla nadawców... Poza tym wiadomość rzekomo otrzymałeś o 21.58 a zrzut ,co wskazuje godzina na pulpicie 21.59...Cóż za niebywały refleks... Sprytne a zarazem słabe bo fabrykować wiadomości też trzeba umieć. Chcesz z niejasnej i niezrozumiałej zemsty kogoś pogrążyć a obciążasz sam siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam, że zmieniam temat ale ja jako nowy pracownik nie dostalam bonu swiątecznego. Czy to jest zgodne z ustawa Funduszu Socjalnego? Słyszalam tylko o kryterium dochodowym, nic na temat kryterium stażu pracy. Zreszta we wszystkich firmach w których pracowałam, nie ważne ile, zawsze taki bon dostawałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
resistanz bardzo chętnie bym do Ciebie teraz napisała ale sam wiesz jak to jest działać w swojej sprawie u adwokata... kiedy będę pewna na co mogę już sobie pozwolić to napiszę do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w czym on ma się pogrążyć? Przecież już nie pracuje dla firmy a firma nie powinna go dalej w taki sposób szykanować. Jakby każdy czytał to forum to wiedziałby i widziałby jakie jest jego podejście do samej firmy i ile razy wypowiadał się pozytywnie wobec ludzi. To, że wypowiada się w słusznej sprawie, iż to co obecnie się dzieje wobec pracowników gdzie przez przełożonych są traktowani z poziomu podłogi nie jest niczym złym. Jesteśmy w wolnym kraju i wolność wypowiedzi obowiązuje, jakie kto ma poglądy i jakie kto ma zdanie, tego nie można nikomu zabronić wyrażania swojej opini jak i odczuć. Nigdy nie naruszył dobrego mienia firmy bo są w tej firmie ludzie ludzcy i dobrze, są regiony i okręgi w których praca jest przyjemnością. Jeśli się chce to wszystko można ale też jest to złość, że firma nie przeciwdziała tym zachowaniom i nie stara się zadbać o pracownika lecz zawsze o kierownika, oks-a czy rks-a, który tak naprawdę sam sprawia te rzeczy... Bo wiadomo kazdy z nas przyjmujący się do pracy wie na jakich warunkach jest zatrudniony i jaką pensje będzie otrzymywał ale nie może być tak, że płaca stoi w miejscu, wymagania coraz większe i większy uraz psychiczny jak i fizyczny wiele osób odczuwa. Skoro wiele osób Waszym zdaniem się nie nadaj to trzeba by zwolnić pół firmy bo nie godzi się to nie z polityką firmy ale z polityką jaką sami wprowadzają przełożeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 22:40 z ustawą zgodne, firmy przyjmują różne zasady podziału funduszu socjalnego. Mogą przyjąć np. stan zatrudnienia na jakiś konkretny dzień itp. Fundusz socjalny tworzy się z odpisów od pensji zatrudnionych więc jak ktoś nie pracował przez pełny rok ... Zadzwoń do Działu Kadr to ci podadzą szczegóły bo ja mam samych "starych" pracowników i wbrew temu co tu piszą pracują od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się zgadza. Zaraz po otrzymaniu wiadomosci zrobiłem screen. Po to, aby podzielić się tą radosną wiadomością z kimś, kto jest tematem zainteresowany. Co do stopki, to nie mam wątpliwości - jest taka, jak firmowe maile, które już wcześniej otrzymywałem. Oczywiście tylko innej treści. Jeślizarzucasz mi wysłanie wiadomości z maila Deichmanna (pewnie wyczarowałem sobie konto) to miej odwagę się pod tym podpisać. Nie miałem zamiaru tego tu wrzucać. Jednak po butnym wpisie "góry" , zrobiłem to i teraz widzę, zwłaszcza po tej histerii, że dobrze zrobiłem. Nie mam zamiaru nikomu zaszkodzić. Pokazałem jedynie skalę patologii. I w jaki sposób cywilizowani ludzie załatwiają sprawy. Gdybym miał pokazać wszystko co mam przynajmniej dwie osoby by wyleciały z pracy z wielkim hukiem. I to dwie z tej... "góry". Jeżeli jeszcze komuś przyjdzie do głowy mi słać groźby, albo w inny sposób to czynić niech ma świadomość, że prędzej czy później to wyjdzie. Ps. mogłem swoje dane ukryć. Tak jak Ty się skrywasz za ps."gość". Tyle, że każdy, kto czyta to forum wie,kim jestem, bo zakłądając ten profil przedstawiłem się. Nie widzę powodu, dla którego miałbym anonimowo wyrażać swoje opinie. Tak jak nie widziałem powodu, dla których miałym ukryć część nazwiska widniejącego w mailu. Gdybym chciał coś zrobić co byłoby niezgodne z prawem, a fabrykowanie maili jest przestępstwem, napisałbym jako "gość" z jakiejś kawiarenki internetowej. A nie ze swojego profilu siedząc w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czym się resi pogrąża? Wrzucaniem czegoś co wygląda na składankę. Czy tak jest to nie wiem, ale tak to niestety wygląda. Stopka adresowa ze starym adresem firmy nieaktualnym od paru miesięcy. Jeżeli to jest składanka to już świństwo. Szczególnie wobec nas bo robi z nas idiotów. A jak to autentyk to wyślij to do prezesa albo samego Deichmanna. Wątpię, że to zrobisz bo ... ten mail pewnie nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brawo resi w pełni Cię popieram. Te osoby, które zaczęły pod nami dołki kopać same w nie w końcu wpadną i odwróci się to w końcu na ich nie korzyść. Do osób dobrych zawsze dobro powróci. Resi wiedz, że masz me wsparcie choć nie znamy się wcale. Sama doświadczyłam pewnych zachowań, które zniszczyły me zdrowie a widać, że będąc lojalnym wobec pracodawcy w taki sposób się odpłaca a osoby, które nic nie wiedzą bo żyją dzięki plotkom tak się zachowują jak te wypowiedzi co poniektórych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musicie wierzyć w ten screen ale w sądzie wszystko idzie udowodnić bo internet wiele ma możliwości, które pozwolą na udowodnienie autentyczności tego screenu tak samo jak bilingi z komórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszesz, że masz kwity na 2 osoby z "góry" co są patologią. To je wywal z roboty a nie bij piany na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mòj mąż po dwóch miesiącach zatrudnienia otrzymał bony na święta. Wydaje mi się ze to po prostu zaoszczędzenie na nowych pracownikach którzy mogą nie dokonca znać prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co pytasz jak wiesz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozsądna OKS
Dla mnie ten mail wyglada tak samo jak wszystkie, jestem OKS, otrzymuje i wysyłam wiadomości e-mail, wyglądają dokładnie tak samo. Wierze, ze któraś z koleżanek raczej po znajomosci wysłała ta wiadomość, czasami nas nerwy ponoszą, tez jesteśmy ludźmi. Mnie tez czasami trochę ponosi i tez potrafię przeprosić. Dajcie juz z tym na wstrzymanie, rozmawiałam z Alkiem telefonicznie, otrzymałam oryginał tej wiadomości na prywatna pocztę, nie widzę tam żadnej ingerencji osób trzecich. W najbliższym czasie porozmawiam na ten temat z kimś z centrali i oni to wyjaśnia, nie róbcie teraz niepotrzebnie szumu, a Ty Alek nie daj sie sprowokować hejterom, którym najwyraźniej zależy na zakrzyczeniu sprawy. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z cała pewnością mogę obiecać ze sprawa zostanie wyjaśniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, ale wlasnie znalazlam fragment w ktorym jest napisane tak: "Wydatkowanie środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych z zastosowaniem kryterium stażu pracy, bez uwzględnienia kryterium socjalnego i sprzecznie z zakładowym regulaminem świadczeń socjalnych jest niezgodne z ustawą w rozumieniu art.8 ust. 3 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych." Ponadto jest to zaliczane do nieprawidlowosci, kțore wystepuja w wielu zakładowych regulaminach funduszu, tu tez zacytuje: "Nieprawidłowością jest obejmowanie opieką socjalną nowo przyjętych pracowników dopiero po osiągnięciu odpowiedniego stażu pracy u danego pracodawcy (np. po przepracowaniu 6 miesiecy, roku itp.) Dodam tylko, że wypełniałam wniosek o przyznanie mi świadczeń z Funduszu Socjalnego, ponieważ mi kazano, wiec nie rozumiem tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 30 dniach pracy powinnaś dostać kartę a jeśli nie to zapytaj kierownika bo moze przez prYpadek o tobie zapomniał :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozsądna Oks śledzi kafeterię o 23.28 hahahahaahah Aleko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cieszy mnie widok takich wpisów jak wpis "Rozsądna OKS" szkoda, że takich ludzi jak Pani jest mało i założę się, że jest Pani z tego fajnego regionu, gdzie kazdy z Was się wzajemnie wspiera i buduje podstawy tej firmy. Szkoda, że mnie w takich zespołach nie ma i naprawdę przykre to jest, że ludzie nie widzą problemu u osób, którym naprawdę źle się pracuje pomimo szczerej chęci. Bo każdy zatrudniony na taką umowę potrafi sklel pociagnąć i potrafi pójść za kierownikiem, który ich wspiera i im pomaga a wtedy ta forma zatrudnienia jak i wynagrodzenie jest mniej ważne bo liczy się to co się wynosi z takiego doświadczenia czym jest satysfakcja z wykonanej pracy, zadowolenie jak i zachwyt z pochwalenia za wykonanie jakiejś czynności. Ale wiele z kierujących dalej nie rozumie tego i uważa, że zastraszaniem i mobbingiem zrobią wszystko i podporzadkują sobie każdego pod pantoflem lecz jakim kosztem bo zdrowie każdy ma jedno i każdy w pewien sposób jest wyjątkowy. Ci co się nadają zostają z nami dłużej a Ci co nie po 3 miesiącach próby nie przedłużają im umowy a skoro przedłużyli tzn. że taką osobę również na coś stać więcej ale skoro każdy z hejterów wie najlepiej jak to funkcjonuje to tylko świadczy o Was wszystkich i czy macie to gdzieś czy nie trudno. Zawsze Ci dobrzy będą mieli przy sobie tych wspaniałych a Wy hejterzy zawsze tych co i Wam koło tyłka kiedyś narobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pamiętam którego ale gdzieś w listopadzie przyszło zarzadzenie ze bony będą przyznawane pracownikom którzy przepracowali minimum 3 miesiace.. Widać jak potraktowali nowych pracownikow. Może nowi świat nie mają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są 3 osoby boskie: Aleko "trochę prawdy", Aleko "Resistenz" i Aleko "gość" a nawet 4 Aleko"Rozsądna Oks"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten fundusz socjalny to śmiechu warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mówiłam że zacznie się teraz skowyt i dyskredytowanie resistenza? Uderzył w punkt i kilka osób wpadło w panikę bojąc się że coś jeszcze się może pojawić. Nagle okazuje się że na tym forum pisze tylko resistenz,146 stron zapisał :D :D :D jakoś wcześniej jak dawał rady/przestrzegał w związku ze związkami zawodowymi albo stawał w obronie pracowników to cisza była a tu nagle jak upublicznił maila to skowyt zaskowytem pewnie pisany przez dwie zainteresowane panie :P :P :P ciekawa że jak chwalił firmę to tego skowytu nie było , dziewczyny jesteście śmieszne :P :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozsądna OKS
TO SOBIE PODYSKUTOWALISMY A TERAZ NIECH KTOS WYTLUMACZY dlaczego pracownik nie dostal karty swiatecznej jesli pracuje kilka miesiecy, podaj sklep w ktorym pracujesz a gwarantuje ze twoja karta szybko sie znajdzie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KULFONIASTA
SPECJALNIE sie podpisalam tak wyzej zeby sie ponabijac z teorii spiskowych ze wszystko to pisze jedna osoba! nie jedna! sa nas dwie i dwie zapaskudzilysmy prawie 150 stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dwie w jednej osobie, rozdwojenie jazni hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dorosli ludzie a sprawy zalatwiaja przez forum internetowe i chyba tylko tym zyja bo co niekorzy ciagle tu sie udzielaja. zalosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż zakładowy fundusz świadczeń socjalnych: < powrót Dz.U. 2015 poz. 1296 Ustawa z dnia 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Dz.U. 2015 poz. 111 Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 stycznia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych Dz.U. 2013 poz. 1645 Ustawa z dnia 8 listopada 2013 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej Dz.U. 2013 poz. 387 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 11 marca 2013 r. w sprawie sposobu tworzenia i gromadzenia środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla pracowników zatrudnionych w jednostkach sfery budżetowej podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych oraz wysokości odpisu na ten fundusz Dz.U. 2012 poz. 1456 Ustawa z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej Dz.U. 2012 poz. 592 Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 kwietnia 2012 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych Dz.U. 2011 nr 291 poz. 1707 Ustawa z dnia 22 grudnia 2011 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej M.P. 2011 nr 15 poz. 156 Obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 18 lutego 2011 r. w sprawie przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej w 2010 r. i w drugim półroczu 2010 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 marca 2009 r. w sprawie sposobu ustalania przeciętnej liczby zatrudnionych w celu naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych M.P. 2009 nr 11 poz. 138 Obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej w 2008 r. i w drugim półroczu 2008 r. Dz.U. 2008 nr 86 poz. 522 Ustawa z dnia 28 marca 2008 r. o zmianie ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych Dz.U. 2007 nr 69 poz. 469 Postanowienie Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11 kwietnia 2007 r. sygn. akt K 40/04 Dz.U. 2007 nr 69 poz. 467 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 marca 2007 r. sygn. akt K 40/04 Dz.U. 1998 nr 134 poz. 876 Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 22 października 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania pomocy finansowej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych na zmniejszenie wydatków mieszkaniowych, wolnej od podatku dochodowego od osób fizycznych. Dz.U. 1998 nr 75 poz. 486 Ustawa z dnia 7 maja 1998 r. o zmianie ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Dz.U. 1997 nr 134 poz. 889 Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 17 października 1997 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania przeciętnej liczby zatrudnionych w celu naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Dz.U. 1997 nr 91 poz. 565 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 lipca 1997 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu tworzenia i gromadzenia środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla pracowników zatrudnionych w jednostkach sfery budżetowej podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wysokości odpisu na ten fundusz. Dz.U. 1997 nr 82 poz. 518 Ustawa z dnia 9 maja 1997 r. o zmianie ustawy o związkach zawodowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Dz.U. 1997 nr 80 poz. 491 Ustawa z dnia 17 lipca 1997 r. o stosowaniu szczególnych rozwiązań w związku z likwidacją skutków powodzi, która miała miejsce w lipcu 1997 r. M.P. 1997 nr 9 poz. 73 Obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 11 lutego 1997 r. w sprawie przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w 1996 r. i w drugim półroczu 1996 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ustawa z dnia 21 listopada 1996 r. o zmianie ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych oraz o zmianie niektórych ustaw. Dz.U. 1996 nr 139 poz. 647 Ustawa z dnia 8 listopada 1996 r. o zmianie ustawy o kształtowaniu środków na wynagrodzenia w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw. Dz.U. 1996 nr 90 poz. 407 Ustawa z dnia 27 czerwca 1996 r. o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Dz.U. 1996 nr 73 poz. 350 Ustawa z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Dz.U. 1996 nr 70 poz. 335 Obwieszczenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 23 maja 1996 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Dz.U. 1996 nr 50 poz. 215 Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 10 kwietnia 1996 r. w sprawie szczegółowych zasad gospodarki finansowej Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. M.P. 1996 nr 48 poz. 461 Zarządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 15 lipca 1996 r. w sprawie metod kosztorysowania obiektów i robót budowlanych. Dz.U. 1996 nr 34 poz. 148 Ustawa z dnia 2 lutego 1996 r. o zmianie ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, ustawy o organizacjach pracodawców oraz ustawy o wprowadzeniu częściowej odpłatności za koszty wyżywienia i zakwaterowania w sanatoriach uzdrowiskowych. Dz.U. 1995 nr 136 poz. 673 Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 15 listopada 1995 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad gospodarki finansowej akademii wojskowych. Dz.U. 1995 nr 127 poz. 615 Obwieszczenie Prezesa Trybunału Konstytucyjnego z dnia 27 października 1995 r. o utracie mocy obowiązującej art. 38 ustawy o metodach kształtowania wynagrodzeń i środków na wynagrodzenia przez podmioty gospodarcze oraz o zmianie niektórych ustaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×