Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Ja zawsze biore plecak bo jest mi wygodniej. Niebiore duzo rzeczy. A Lusia zawsze cos dostaje od rodziny a to co mi braknie ewentualnie dokupie :D Do plecaka biore najpotrzebniejsze rzeczy , wozek oddaje przed schodami i lece :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kina29
Dokladnie!!!ale fajnie jest ze mozemy sie poradzic siebie nawzajem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś z was słyszała o spotkaniach matek z dziećmi ale w Dublinie, kiedyś widziałam takie ogłoszenie w mothercare ale nie wiem czy to się odbywa ciągle czy sporadycznie. Spodobała mi się tak rozrywka. Wszystkim cycującym mamusią polecam Breastfeeding Support Group. Można spotkać się z cycującymi mamami, zważyć i zmierzyć dziecko i zawsze ma dyżur jakaś pielęgniarka która doradza w razie jakiś problemów. No i można sobie pogadać z innymi mamami i oczywiście maluch ma kontakt z innymi szkrabami w różnym wieku.... Naprawdę polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek polecam spotkania z dzieciakami na Hill Street to jest boczna od Parnell, jak jeszcze mieszkałam w Dublinie to chodziłam tam z Gerardkiem. Miejsce super dostosowane do wieku dzieciaków, opieka psychologa dla dzidziusia i rodziców jesli jest taka potrzeba, sa osoby w rodzaju opiekunek, nie mozesz tam zostawic dziecka tak jak w przedszkolu tylko musisz byc z dzieckiem ale jest bardzo fajne organizuja dla dzieci wycieczki i atrakcje i zajecia podczas spotkan. Jest tez mozliwosc zostawienia dziecka na godzinke i wyskoczenia do pokoju obok napicia sie herbatki i poplotkowania z innymi mamami. Polecam goraco dodam ze wsio jest bezpłatne!! Pracuje tam polka na imie ma Agnieszka ale niestety we wakacje jest nieczynne ruszja od wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No super, dzięki, postaram się zajrzeć tam we wrześniu... pszczoła będzie miała wtedy ponad 4 miesiące i napewno się jej spodoba, skoro już teraz jest zachwycona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie!!! Wczoraj byliśmy na zakupach i muszę wam powiedzieć że w mother care są zarąbiste wyprzedaże, 30, 50 a nawet 70 % i fajne ciuchy!!!Ja kupiłam taką piżamkę dwu częściową z napisem Ilove my dady i I love my mummy słodkie za 7 euro (oczywiście 2 piżamki) i fajną czapuśkę, no i rampersy. A czy u was gdzieś jest super valu??? Bo u nas w super valu jest promocja pampersów paka jumbo Aktiv fit (102 pampersy) za 12.49 e nieźle co??Sprawdźcie u siebie w okolicy. Ja już mam zapas pieluch 4!!!!:D:D:D:D Pozdawiam mamusie cycujące no i te nie cycujące też!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Aga za cynk, byliśmy dziś w mothercare i kupiliśmy fajne ciuszki dla Pszczoły :D No i pojechaliśmy tam naszym autkiem, ale radocha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Dziewczyny troche mnie nie bedzie...lece we wtorek do polski z Bilkiem:))))))lece bez meza i mam nadzieje ze jakos sobie poradze..a moj biedny Bilek dzis obudzil sie z zaropialym oczkiem:(przemywam caly dzien rumiankiem i mam nadzieje ze do wtorku przejdzie....nie mam internetu w domu ale jak gdzies dorwe to sie odezwe:))mam nadzieje ze bedziecie mialy fajna tu pogode na spacerki:)))))planowo wracam w sierpniu:))papappapapa Caluski dla Bobasow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Themonic miłego pobytu w Polsce, na pewno będziesz miała lepszą pogode niż my tutaj. A myśmy wczoraj byli na wycieczce poza Dublinem, było superrrr, tylko przeżyliśmy atak meszek hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Themonic miłego i spokojenego lotu a także przyjemnego pobytu w polsce wśród bliskich!!!!!!! Korzystaj i ciesz się tymi chwilami jak najbardziej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pustki pustki pustki!!!!! Gdzie wy dziewczyny jesteście???????? Bobelek co tam u ciebie??Żyjesz czy cię te potwory zamęczyły??? Do mnie jeż przyleciała teściowa:) będzie przez 3 miesiące, mam nadzieje że w końcu pogoda si8ę poprawi i będziemy mogły wychodzić na spacerki. Dziś byłam w sklepie zlało mnie jak diabli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metlikWglowie
witam niedawno przyleciałam do Castlebar. jest ktos moze z tego regionu?? za pare tygodni mam termin porodu a nie wiem gdzie mam iść. wiem ze musze iść do szpitala ale tez chyba lekarza musze wybrać i nie wiem gdzie.jest tu jakas przychoddnia?? wiem ze jest prywatna przychodnia i wiem gdzie ale to chyba nie tam. ktoś może mnie nakierować??czy w szpitalu od razu mnie przyjmą czy wyznacza mi date??bo tak to bym jutro poszła. właśnie a czy w weekend mnie przyjmą?? nic juz nie wiem. jak ktoś jest z tej okolicy to bardzo prosze o dokładne napisanie gdzie mam iść. dzięki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metlikWglowie normalnie najpierw idziesz do GP czyli lekarza pierwszego kontaktu, który daje ci pisemko do szpitala. Może to być irlandzki lub w niektórych są też polscy GP. Nie wiem ile jesteś w irlandii czy masz już medical card uprawniającą do bezpłatnej opieki, jak nie to taka wizyta kosztuje 40-50 euro zależnie od miejscowości. Z tym pismem idziesz do szpitala gdzie umówią cię na wizyte, normalnie chodzi się na badania na przemian w szpitalu i do GP. Badań ginekologicznych w ciąży nie robią. W weekendy tylko emergency. Musisz poczekać do poniedziałku i pójść i się dowiedzieć czy w tak zaawansowanej ciąży musisz iść najpierw do GP. Niestety nie jestem z tego regionu, co mogę pomóc to http://www.hse.ie/eng/Find_a_Service/Health_Centres/ tu są adresy do przychodni w Irlandii najlepiej skontaktuj się z najbliższą siebie tam mogą dać ci liste GP w twojej okolicy. Jak masz jakieś jeszcze pytania to daj znać. No i witam na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba 14
ja rodzilam w irlandii i kazdej kobiecie zycze takiego porodu i takiej poloznej jaka mi sie trafila. fakt ze zanim dostalam znieczulenie to 12 godzin bylam w bolach ,ale potem sluchajcie kobietki jak juz dostalam znieczulenie plotkowalam z polzna nastepne 5 godzin jakby nigdy nic. potem dostalam skurczy, czulam tylko parcie, zadnego bolu, moj synek przyszedl na swiat o 0:36 14 grudnia 2006 roku, teraz ma rok i 8 miesiecy, jestem szczesliwa mamusia. pozdrawiam wszystkie przyszle mamy!!! aha ja rodzilam w waterford pa pa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mamusie i dzieciaczki Gosia......... 8 Czerwca 07 ........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka Melka .........16 Wrzesnia 07 ..... córcia Molly Kitek ..........22 Wrzesnia ........córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia .........córcia Natalka Magda ........20 Października.....córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...........synek Fabian 19joasia85.. 13 Listopad...........córcia Lusia Aga 84........18 Listopad...........synek Pawełek Ania_84.......03 Grudnia ...........córcia Oleńka Karola416....14 Grudnia.............córcia Oliwicia mamba9.......15 Luty................córcia Viktoria meggi1982....4 marca...............synek Antoś Wesmar.......5 marca...............synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia ..........córcia Emilia Kathy100......19 kwietnia..........córeczka Zosia themonic.......23 kwietnia..........synek Bilal Motylek_22....27 Kwietnia..........córeczka Lena Siobhane........19 Maj................synek Antoś Wiktorianka....29 Maja.............synuś Adaś Agula ........................???? Oczekujace Olacork.........31 tydz......15 lipiec..........chłopiec Kania82.........30 tydz.......24 Lipca.........chłopiec.... Violaa............37 tydz......4 Sierpnia........córeńka Magda... ........7 tydz.......10 sierpnia.......?????....... Magda...........18 tydz......21 wrzesień......?????? Ani79.............28tydz......22 wrzesien.....????? happymama.....21 tydz......6 listopad........coreczka Zuzia Myszkaa25......14 tydz......28listopad.......????? Wikorianka dzieki za troske.U mnie wszystko ok,dzis bylam u gina i kazal torbe spakowac i czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metlikWglowie
w irlandii jestem miesiac, i dopiero załatwiłam ppsa. ciezko samej cos załatwic nie wiedzac gdzie sie ma isc.medical card jeszcze nie mam. byłam w szpitalu i kazali mi najpierw wybrac lekarza. język mi sie plącze ale jakoś mi idzie. chciałabym miec to juz za soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metlikWglowie spokojnie przyzwyczaisz się, nie masz co się denerwować. Skontaktuj się najlepiej z najbliższym Health Center to naprawde skarbnica wiedzy :D ja tak znalazłam swoją GP i jestem bardzo zadowolona. A medical card otrzymują osoby o niskich dochodach i można się o nią starać po przepracowaniu 3 miesięcy, warto się starać bo masz wtedy opiekę za darmo. Pozdrowienia dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam uaktualnic:) Mamusie i dzieciaczki Gosia......... 8 Czerwca 07 ........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka Melka .........16 Wrzesnia 07 ..... córcia Molly Kitek ..........22 Wrzesnia ........córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia .........córcia Natalka Magda ........20 Października.....córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...........synek Fabian 19joasia85.. 13 Listopad...........córcia Lusia Aga 84........18 Listopad...........synek Pawełek Ania_84.......03 Grudnia ...........córcia Oleńka Karola416....14 Grudnia.............córcia Oliwicia mamba9.......15 Luty................córcia Viktoria meggi1982....4 marca...............synek Antoś Wesmar.......5 marca...............synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia ..........córcia Emilia Kathy100......19 kwietnia..........córeczka Zosia themonic.......23 kwietnia..........synek Bilal Motylek_22....27 Kwietnia..........córeczka Lena Siobhane........19 Maj................synek Antoś Wiktorianka....29 Maja.............synuś Adaś Agula ........................???? Oczekujace Olacork.........31 tydz......15 lipiec..........chłopiec Kania82.........30 tydz.......24 Lipca.........chłopiec.... Violaa............37 tydz......4 Sierpnia........córeńka Magda... ........7 tydz.......10 sierpnia.......?????....... Magda...........18 tydz......21 wrzesień......?????? Ani79.............31tydz......22 wrzesien.....????? happymama.....21 tydz......6 listopad........coreczka Zuzia Myszkaa25......14 tydz......28listopad.......????? Czuje sie juz jak sloniatko:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do METLIK W GLOWIE,,,, Kobitko moja droga, pierw idziesz do GP i nie placisz nic bo jestes w ciazy, poprostu nie maja prawa wziac od Ciebie kasy, potem GP kieruje twoje zgloszenie do szpitala lub sama dzwonisz ( ja tak robilam) i podajesz tydz. ciazy i swoje dane a oni za jakis czas przysylaja ci kiedy masz sie zjawic,. Nie wiem jaka jest twoja sytuacja, ale zakladam ze twoj facet tu pracuje od jakiegos czasu legalnie i ma odprowadzane skladki prsi bo wtedy wszystko powinno byc OK, ale jesli tak nie jest i ty tu nie pracowalas i tak sobie przyjechalas liczac na darmowa opieke ( tak sobie pomysli irlandzka sluzba zdrowia!) to musisz isc do jakiegos biura Citzen Information i wypytac dokladnie na co mozesz liczyc i jak zalatwic darmowa opieke, porod. duzo tez sie mozesz dowiedziec w healty center. Na medical card musisz wyslac wniosek wypelniony przez twojego GP z twoim numerem pps, ale po wyslaniu tego wniosku nie licz na szybka odpowiedz, bo szybko odpowiadaja tylko odmownie. kobieta w ciazy nalezy sie darmowa opieka w czasie ciazy i 6 tyg. po porodzie, a potem kazda wizyta 50euro nawet za wypisanie glupiej recepty n a masc. czasem w citzen inf. pracuja polacy i wtedy latwiej sie wszystkiego dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metlikWglowie
mój facet pracuje tu rok i legalnie więc wszystko ok. ta bariera językowa mnie tylko przeraza. ale jak coś udaje mi się załatwić to ciesze się jak dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polsko_irandzka_krew
Witam :D Niewiem co piszecie dziewczyny do Metlik... Bo albo ja chodzilam do dziwnego lekarza (no prawda bo mam zeznawac w sadzie :P ) albo juz niewiem.... W ciazy najpierw idzie sie do lekarza gdzie placi sie 50 euro za wizyte i jest to pierwsza i ostatnia oplata... Lekarz wysyla Twoje papiery do szpitala ktory wybiera sie do rodzenia i szpital przysyla poczta wezwanie na badania do szpitala (zamiast do GP) , np. na usg.... Medical Card niemam i niebyl mi potrzebny. Porod darmowy , opieka przez pierwsze 6 tygodni rownierz no i przez cala ciace. Medical Card nie jest potrzebne ani do ciazy ani porodu. A szansa na przyznanie Medical Card jest nikla ale nie znikoma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szansa na medical card nie jest nikła, zależy od dochodów i wydatków w gospodarstwie domowym i przydaje się jak już dziecko skończy 6 tygodni. Jak przeczytasz powyżej nic innego nie zostało napisane. Nie we wszystkich przypadkach jest pobierana pierwsza opłata. Poród owszem jest darmowy ale trzeba w szpitalu przedstawić P60 partnera lub swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka86
Mętlik w glowie hej ja jestem z westport to 17 km od castlebar rodziłam 4 tygodnie temu w mayo General hospital właśnie w castlebar. Najpierw musisz wybrać lekarza GP zapłacisz ok 50 euro potem musisz czekać na list ze szpitala w którym zawarta będzie data pierwszej wizyty, ciężarne przyjmują tylko w poniedziałki miedzy 8 a 14. Jak masz więcej pytań to pisz śmiało chętnie odpowiem Pozdrawiam i głowa do góry wszystkim na początku jest ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....ZA PIERWSZA WIZYTE U gp PLACISZ TYLKO WTEDY GDY TEST CIAZOWY WYPADA NEGATYWNIE, GDY OKAZUJE SIE ZE JESTES W CIAZY LEKARZ NIE MA PRAWA WZIAC OD CIEZARNEJ PIENIEDZY I POPIERAM ZE O MEDICAL CARD WARTO SIE STARAC I DO WNIOSKU TRZEBA DOLACZYC WSZYSTKIE RACHUNKI KTORE PLACISZ CZYLI RENT, PRAD, GAZ A NAWET DODAJESZ KOSZTY JAKIE PONOSISZ BY DOJECHAC DO PRACY NA TEN PRZYKLAD JA WYSLALAM WNIOSEK I CZEKALAM DWA MIECHY I SIE DOCZEKALAM, WCZORAJ DOSTALAM LIST ZE PRZYZNALI I TERAZ JUZ CZEKAM NA SAMA KARTE, I CO CIEKAWE PRZYZNALI MEDICAL !!! CHOC JA BYLAM NASTAWIONA TYLKO NA gp card, PONIEWAZ GDY SKLADALAM WNIOSEK TO JA DOSTAWALAM MATERNITY KTORE TAM WPISALAM NOI MOJ CHLOPAK TEZ MA FULL TIME I NIE NAJNIZSZA STAWKE, ALE DODALAM RACHUNEK ZA PRAD I ODCINEK ZA WYNAJECIE APARTAMENTU. a CO NAJLEPSZE KARTA JEST DLA CALEJ RODZINKI :) WIEC WARTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka86
Mamusie i dzieciaczki Gosia......... 8 Czerwca 07 ........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka Melka .........16 Wrzesnia 07 ..... córcia Molly Kitek ..........22 Wrzesnia ........córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia .........córcia Natalka Magda ........20 Października.....córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...........synek Fabian 19joasia85.. 13 Listopad...........córcia Lusia Aga 84........18 Listopad...........synek Pawełek Ania_84.......03 Grudnia ...........córcia Oleńka Karola416....14 Grudnia.............córcia Oliwicia mamba9.......15 Luty................córcia Viktoria meggi1982....4 marca...............synek Antoś Wesmar.......5 marca...............synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia ..........córcia Emilia Kathy100......19 kwietnia..........córeczka Zosia themonic.......23 kwietnia..........synek Bilal Motylek_22....27 Kwietnia..........córeczka Lena Siobhane........19 Maj................synek Antoś Wiktorianka....29 Maja.............synuś Adaś Muszka86......22 Czerwca..........córeczka Emilcia Agula ........................???? Oczekujace Olacork.........31 tydz......15 lipiec..........chłopiec Kania82.........30 tydz.......24 Lipca.........chłopiec.... Violaa............33 tydz......4 Sierpnia........córeńka Magda... ........7 tydz.......10 sierpnia.......?????....... Magda...........18 tydz......21 wrzesień......?????? Ani79.............28tydz......22 wrzesien.....????? happymama.....21 tydz......6 listopad........coreczka Zuzia Myszkaa25......14 tydz......28listopad.......?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metlikWglowie
byłam u lekarza i nic nie płaci łam:) i na dodatek byłam u polki więc sie wszystkiego dowiedziałam:D az mi lepiej teraz:) nie jest tak źle- tylko jeszcze nie wiem gdzie w tym szpitalu mam isc jak list dostane bo lekarka nie wiedziaŁa. muszka jak mozesz to napisz mi troche o tym szpitalu i czy moze sa tam polscy lekarzea....dzieki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka86
Metlik w glowie Z tego co wiem to polskich lekarzy tam nie ma ale nie masz sie czym przejmowac bo opieka jest bardzo dobra i paie polozne bardzo mile i pomocne. Jak dostaniesz list z data wizyty i wejdziesz do szpitala glownym wejsciem po prawej stronie bedziesz miala sklepik a po lewej recepcje ale to nie w tej muszisz sie zemeldowac.Po wejsciu musisz pojsc prosto obok czrwonych siedzen i skrecic w lewo tam jest druga recepcja i tylko podasz list ktory dostalas i reszte zrobia za ciebie Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metlikWglowie
dzięki muszka:) na pewno znajde dzięki wielkie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kina29
hej dziewczyny!!własnie dzisiaj wrociłam z Polski byłam 2 tyg i tak było super bo moj maly (9mcy)bardzo szybko sie zaklimatyzowal ale lot samolotem byl ciezki-plakal!!szok,a nic niestety nie mozna zrobić!!czytałam co pisałyscie o medical cart!ja tez uwazam ze warto o nią probowac!!zawsze sie przyda!!oby nasze malenstwa były zdrowe ale niewiadomo kiedy sie przyda!!ja korzystałam z niej czesto jak Oskar byl malutki bo kazda krostka-to do lekarza panikowalam ale dzieki tej karcie wizyty byly darmowe!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flower29
witam wszystkie panie mam pytanie,jestem umowiona na czwartek do ginekologa do kliniki EMC, a dokladnie do doktora arkadiusza ruchlewicza.moze ktoras z was byla u niego i moze mi cokolwiek powiedziec na ten temat??bardzo bym byla w dzieczna!!bylam wczesniej u pani anety sempki ale teraz ona przyjmuje w galway,i w pol medzie jest teraz inny lekarz,ale u niego juz bylam i wyszlam w szoku i wiecej tam juz nie pojde:( a nie wiem czego moge sie spodziewac teraz.bede wdzieczna za jakies info pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×