Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Wczoraj znajoma irl (za 6 tyg porod) napisala, ze wlasnie siedzi w szpitalu (Rotunda), przed nia 43 osoby w kolejce i wsciekla, ze co nie przyjdzie to wszyscy na ta sama godzine. W sumie nie ma sie co dziwic, wiekszosc wybiera ten szpital, pamietam, jak sama mi doradzala, ze mam zmienic, bo w Rotundzie lepiej hihi :) No ale nie wiadomo, jak to u mnie bedzie nastepnym razem, tym razem zobacze sie z lekarzem (wow!), wiec jak jakis przystojniak to pewnie tez kolejka bedzie hihi ;) Ja pamietam, ze na komunie dostalam miedzy innymi wszystkie czesci Ani z zielonego wzgorza i bylam szczesliwa, bo uwielbialam czytac :) No ale teraz co niektorym sie poprzewracalo... rodzicom... Tydzien temu moj uslyszal, ze chrzesniak potrzebuje laptopa hehe ;) Dziewczyny, kiedys pamietam ktos wspominal tu o becikowym z pl, no i doczytalam sie, ze jesli zlozy sie podanie do konca roku, to wystarczy udowodnic co najmniej 1 wizyte u gina w pl (a nie 3 jak bylo wczesniej). Jeszcze tylko tesciowa ma sie dowiedziec, czy wymogiem jest urodzenie dziecka w pl, bo na podaniu nie ma o tym ani slowa. Wiec jesli ktoras z Was byla w czasie ciazy w pl i ma swistek jakis od lekarza to jest szansa na dodatkowe pieniazki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) Kroliku z tego co ja wiem to nie ma wymogu na temat tego, ze dziecko ma byc urodzone w Pl, natomiast nie wiem jak to jest z ta pierwsza wizyta do 10 tyg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej planują kampanię informacyjną w mediach i instytucjach pożytku publicznego, by przygotować kobiety do zmian w przepisach, a jednocześnie przypomnieć, jak ważne dla zdrowia matki i dziecka są wczesne i częste badania lekarskie w okresie ciąży. szkoda, ze w IR nie maja takiego podejscia, tj WCZESNE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam troche stracha, bo wspollokatorka chodzi jak struta od kilku dni, zwolnienie wziela, blada jak sciana, dzis przemowila do mnie, ze czuje sie taka oslabiona itp i poszla sie kapac, no i od 40 min siedzi w lazience i cisza, woda nie leci, ani nic, nie chce, zeby bylo, ze ja kontroluje, zreszta przyjaciolkami nie jestesmy, ale zaczyna mnie to martwic... jeszcze 10 min jej daje i chyba zapukam, bo moze zemdlala czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzalam z uchem przy scianie w swojej lazience bo jest obok i nic, zero pluskow. nie wytrzymalam wreszcie i zapytalam przez drzwi czy jest ok, zyje cale szczescie... przewrazliwiona jestem chyba, zaraz sobie ulozylam czarny scenariusz, bo dzis sie okazalo, ze rzucil ja facet, nie wiadomo, co przyjdzie do glowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh jutro mamy sie wyniesc juz z tego domu :) napisala mi ze odda nam kase , heh najlepsze napisala ze chcialam dziecko otruć :) ciekawe w jaki sposob , najlepsze to ze nie wiem gdzie my pojdziemy jesli sie jutro wyniesiemy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak bo ja napisalam ze jeszcze pare dni i nas nie bedzie , a ona ze mam sie tak nie cieszyc bo odda nam kase i szybciej pojdziemy, a ja ze nie ma sprawy nawet teraz niech oddaje , a ona ze odda i ze jutro juz wychodze z tego domu , i w tym i w poprzednim problemem bylo zawsze to ze my nie sprzatamy ,co nie jest prawdą nigdy nikt po mnie nie musial zmywac naczyn nigdy niczego nie zostawiałam w zlewie ,sprzatalismy w każdą sobote sprzatalam nawet jak nikogo nie bylo w domu ale dla wszystkich jestesmy brudasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Izuniek czytam to co napisalas i az mnie cos trafia !!!!!!! co to za babsztyl wstretny !!!!!! a co twoj na to? i co wy teraz zrobicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!! Dlugo mnie tu nie bylo a dzis sie naczytalam ze mnie oczy rozbolaly. Pozdrowionka z nad Wisly :-D Pogoda teraz jest super ladna, ale byl snieg i zimno brr Wesele siostry super!!! Nie wiedzialam ze becikowe i w pl mozna wziac haha nie wzielam zadnego zaswiadczenia od ginekologa,zreszta juz za pozno bo 18tydz ciazy. Dzis bylam na wizycie u ginekologa i usg bede miec mężczyzne :-) a wszyscy mi mowilize dziewczynka :-) Mama o dziwo zadowolona i nie prawila mi moralow :-) Cieplutko pozdrawiam Rudik jak sie czujesz? Izuniek a co z tym domem od kiedy mozecie go wziac??? babka okropna jakas i sytuacja napieta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ale ze czemu za pozno? Jesli urodzisz w tym roku i zlozysz papiery do 31 grudnia to wystarczy, ze udowodnisz minimum jedna wizyte u ginekologa w czasie calej ciazy. Wszystko jest opisane na stronce Min Zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam u gina w 15 tyg, teraz podskocze po zaswiadczenie, a ze moj na koniec roku leci do pl to podskoczy zlozyc podanie, bo chyba trzeba byc zameldowanym, a ja nie jestem. Tutaj becikowego nie ma, wiec przyda sie chociaz to z pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) Magda gratuluje mezczyzny:) Super ze mamy kolejnego faceta w naszym gronie! czyli niepotrzebnie obawialas sie reakcji mamy, jednak na slowo wnuczek wiekszosc przyszlych dziadkow mieknie:) Izuniek co z wyprowadzka? sytuacja zalagodzona czy na walizkach dzisiaj juz siedzisz, nerwowa ta twoja wspolokatorka, musiala kobieta poszukac jakiegos rodzaju zemsty... chorykroliku a ty kiedy wylatujesz do PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac a co u ciebie? chyba przepadlas na chwile w tych rodzicielskich obowiazkach? jak sie Laura miewa, dalej mecza ja kolki? a jak mama, z tego co pamietam jeszcze tydzien bedzie u ciebie? wyluzowala troche z tymi herbatkami ziolowymi, czy dalej walczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Dziekuje Sylwucha12 :-D A dzieki chorykrolik, myslalam ze to trzeba do 10 tc. miec to zaswiadczenie! Przeczytalam to na str. Ministerstwa Zdrowia ale dalej nie wiem gdzie to podanie trzeba zlozyc? domyslam sie ze po urodzeniu dzieca :-) Milego dnia zycze do napisania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda gratuluje chlopaka :) Wrzucam troche wiecej informacji, bo wczoraj juz padnieta bylam. To tyle co znalazlam w necie: "Pisemny wniosek o becikowe można złożyć w urzędzie gminy/miasta lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka. (...)dodatek z tytułu urodzenia dziecka lub jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka do dnia 31 grudnia 2011 r. przysługują po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego lub zaświadczenia wystawionego przez położną, potwierdzającego co najmniej jedno badanie kobiety w okresie ciąży przez lekarza ginekologa lub położną." Widze jednak, ze kazdy UM ma swoje wymysly, np w gdyni wymagaja potwierdzenia zameldowania obojga rodzicow, a w szczecinie juz tylko jednego... Dlatego najlepiej obadac wymagane dokumenty na stronce swojego urzedu miasta. A np na stronie um poznan jest "W przypadku kobiet korzystających z opieki medycznej poza granicami kraju konieczne jest dostarczenie zaświadczenia wystawionego przez polskiego lekarza na podstawie przedstawionej dokumentacji zagranicznej." Niestety wzory podan znalazlam jedynie stare, te, gdzie jeszcze lekarz musi potwierdzic, ze ciaza byla prowadzona od 10 tygodnia. Ale bede na miejscu to dowiem sie wiecej, jak beda mieli aktualne druki to wezme i jakos Wam tu wrzuce. Sylwucha lece 26go :) Zaraz jade po przedluzenie zwolnienia, chcialabym znowu posluchac serduszka, ale nie wiem, czy gp ma cierpliwosc sprawdzac to co tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was serdecznie... Magdo ja czuję się jak na razie dobrze. Co prawda męczę się już praktycznie każdą czynnością, ale jakoś daję radę. Przyznam szczerze, że już nie mogę się doczekać porodu, choć jednocześnie boję się go bardzo... Marigo, bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie się moją "działalnością". Ja boję się trochę robić coś na zapas, bo trudno trafić w gust i zapotrzebowanie klienta. Wolę zrobić coś dla konkretnej osoby na konkretną okazję - tak jak robiłam dla Ciebie. Kiedyś narobiłam biżuterii i teraz leży... Gdybyś Ty, lub ktokolwiek czegoś potrzebował to dawajcie śmiało znać. Teraz jestem jeszcze w stanie coś zrobić, a jak się pojawi dzidzia to ... będzie mi pomagać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie tylko takie druki sa w necie i sie zastanawiam czy maja na miejscu aktualniejsze, tzn bez notatki "od 10 tyg ciazy", zapytam na miejscu, moze to bez znaczenia... Gp sprawdzila tetno maluszka na tym mini usg, dzisiaj ma 120, powiedzila, ze wszystko w porzadku, zwolnienie na kolejny tydzien, wiec wrocilam do lozeczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolik- a widzisz-ja myslalam, z etam juz wszystko uaktualnione, no nic to :) to teraz lez i odpoczywaj:) ja mam wizyte za dwa tyg juz nie moge sie doczekac!!mam nadzieje, ze Kruszyna rosnie zdrowo i wszystko sie tam rozwiaja tak jak powinno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypuszczam, ze innych drukow i tak nie maja, ale wole sie upewnic, bo z urzednikami to nigdy nie wiadomo. Ja za 10 dni usg, a Ty idziesz do pl gina chyba co o ile pamietam? Nie bylo nic szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, w sumie bylo. Tylko, ze mi nie bardzo pasuje w tyg a w sobote za tydz mamy komunie wiec umowilam sie na 28/05. pow co i jak a doktor mi pow, ze on i tak przed uplywem 8 tyg nie przepisalby mi zadnych tabletek....a wtedy jak pojde bede w 9tc2dn, mam nadzieje, ze wszytsko jest tak jak byc powinno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam Dziewczyny:)Dzieki Sylwucha i oto sie melsuje :) od wczoraj nadrabiam zaleglosci w podczytywaniu Was a juz na napisanie slowka brakuje czasu, bo tak sie "porobilo", ze moje Malenstwo mi uklada plan dnia. Wiec gdy spi to ja biegiem cos w domu i kolo siebie aby tez nie biegac po calych dniach w szlafroku z "nieladem" na glowie. Mam nowe marzenie ... wyspac sie :):):):) i to nie 12 godz, nieeee wystarczy 6 ale ciagiem. Mama niestety "biegiem" musiala wracac a ledwo co przyjechala :(:(:( smutek od wczoraj trawie :( ale rzeczywiscie odpuscila ziolka a napoj nr 2 po mleku to byla ... woda:) RudiK myslami jestem z Toba ... wielkie odliczanie czas zaczac a zaraz za Toba jest Sylwucha :) Milego dnia Dziewczyny i do nastepnego razu:) Aaaa Izuniek jak u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×