Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Pisze tego posta chyba 3 raz brrr Katarynko to ty powinnas sie gniewac na meza a nie on na ciebie! Zrob mu porzadna bure jezeli po dobroci nie daje rady:) On powinien byl zalatwic sprawe z tesciowa tak by ona nie poczula sie w zaden sposob urazona. Ty jestes po powaznej operacji i jezeli twierdzisz ze obecnosc gosci bardziej cie meczy niz przynosi jakies korzysci to juz w jego interesie bylo zorganizowac to tak by wszyscy byli zadowoleni. A jezeli popsul jeszcze przez to twoje relacje z tesciowa to juz w ogole chyba bym mu leb urwala... no ale ja to z tych nerwowych:p Mam nadzieje, ze mu w koncu przejdzie i zrozumie ze jezeli nawet mama poczula sie urazona to tylko i wylacznie z jego powodu! A jak dlugo tesciowa byla u was? kroliku ty masz jakiego pecha dziewczyno, podobno ta wypadajaca macica to wcale nie taka rzadka przypadlosc:/ eunnika chcials poznac plec dziecka? w ktorym szpitalu bedziesz rodzila? co do laktatorow to z tego co pamietam wszystkie na forum uzywalysmy recznych i sobie chwalilysmy, te mechaniczne chyba sprawdzaja sie tylko wtedy gdy sciaga sie duze ilosci pokarmu. milej niedzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc niedzielnie. niunia spi,obiad zrobiony...wybieramy sie z dzieciarnia do parku polazic.niech sie wybiegaja;) eunnika-ja osobiscie odradzam elektryczny-boli-i ciezko dostosowac sile ssania do potrzeby i zawartosci piersi. z reka na sercu polecam ci reczny laktator tommee tipee-jest zarabisty. jesli chcesz moge ci dac bo ja juz nie potrzebuje.jak nowy ciagle w pudelku uzyty kilka razy:) sylwucha,myslelismy o balbriggan.tam sa piekne i duze apartamenty. mamy to szczescie ze dziewczynki sa w podobnym wieku wiec beda mogly dzielic jeden pokoj. igor wiadomo facet duzy wiec co mu sie dziewuchy beda po pokoju platac;) znalezlismy apartament ktory ma 102mkw. wiec ogrom....w polsce mieslismy 2 pokoje 53 m kw. a tu jeszcze raz tyle. sa dwie duze sypialnie.myslelismy ze cos takiego byloby super. jedna sypialnia dla igora,druga dla dziewczyn a my mozemy spac w living roomie.w polsce tez sie spi w pokojach dziennych wiec co za roznica.mozna kupic fajne kanapy rozkladane...poza tym living room jest wielki wiec i by mozna bylo podzielic zobaczymy.....maz wczoraj znalazl tez fajny 3sypialniany dom na tallagt-w tej lepszej czesci.poki co jutro jedziemy do brokera zlozyc wniosek o kredyt. jezu trzymajcie kciuki,zeby fakt iz mamy na polowe domu przemowil do nich pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia za 5 dni konczy 10 miesiecy-ona ze stycznia:) strasznie duza jest i ciezka i niestety przeklada sie to na jej osoagniecia. nie bierze sie za chodzenie -za to swietnie opanowala raczkowanie.wczoraj pierwszy raz wstala przy stoliku. i powiem ci ze nie tesknie za tym jej wstawaniem i chodzeniem bo psotna jest strasznie. mam troje dzieci i to trzecie zgarnelo psotnosc i niegrzecnosc za wzystkie;) jak cos broi,to groze palcem i krzycze A! A! no i misia doskonale wie kiedy broi bo odwraca sie do mnie,wytyka na mnie swoj tlusty paluszek i krzyczy a! a! na mnie haha:) poza tym slodki brzdac,bardzo juz rozumny stworek,przeszkolony przez dwojke starszych. nie chce jestc swojego jedzenia tylko dziob otwiera za naszym,tak wiec musialam zrewolucjonizowac nasza kuchnie dla jasnie pani. o! myszaa pytalas o dokarmianie-regula jest taka ze dzieci na piersi dopiero 6 miesicy,a karmione szutcznie 4-5 . z doswiadczenia ci powiem-nie spiesz sie,jesli nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
czesc Kochane ;) Jak minela niedziela bo mi jakos takos caly dzien tylko warczymy na siebie z moim mezusiem ;( wolalabym sie pokolcic i miec swiety spokoj lub te ciche dni niz to.. szkoda ze mam fajna patelnie z tefala bo bym go uderzyla tak w glowe i moze wtedy by mu sie humor poprawil.. no coz podobno w malzenstwie tez takie dni sa potrzebne.. Eunika jak mam reczny laktator tommee tipee i zgodze sie z marigo ze reczne sa najlepsze ja osobiscie uzywalam Adventa bo tommee tipee mi sie przypasowal marigo na balbrigan apartamenty sa naprawde fajne i chyba nie za drogie ale wczesniej sprawdz okolice bo tam wiem ze nie jest tez za ciekawie moze najpierw zanim wybierzecie to wczesnie sprobojcie to mieszkanie wynajac a pozniej jak wam sie spodoba okolica i wogole to je kupic .. chyba jest to oferta rent to buy ale nie jestem pewna na czym ona polega A z tym karmieniem poczekam do 6 miesiecy chyba ze moj synek nie bedzie sie najadal to wtedy bede cos kombinowac milej i spokojnej nocki wam kochane zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eunnika
Dzięki za pomoc. Jak któraś ma na zbyciu laktatora to ja bardzo chetnie. Ja znam juz płeć dziecka, bede miała synka, a rodzic bede w Coombe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo widze ze jest jeszcze ktos kto rodzi w Coombe ja tam rodzilam i bylo ok :) co chwile tabletki na ból :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez w Coombe:D Dzien dobry!!:-)) ja mam laktator elektryczy- bo znow kazdy kto mi radzil to koniecznie elektryczny....ale nie kupowalam -pozyczylam od mezusia siostry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Marigo 2bed i ponad 100m to przestronne musi byc to mieszkanie, na tak duzej powierzchni pewnie, ze z pokoju dziennego mozecie sobie zrobic i sypialnie. Znalezienie fajnej rozkladanej kanapy moze byc jedynie wyzwaniem:) Misia musi byc czarujaca, dzieci w tym wieku sa starsznie rozkoszne no i bardzo zajmujace:) Moze i lepiej ze jeszcze nie rwie sie do chodzenia to ja troche ograniczy w brojeniu:) poza tym raczkowanie, wykonywanie naprzemiennych ruchow cwiczy polkule mozgowe. dziewczyny co do mechanicznych laktatorow sie nie wypowiem bo nie uzywalam, mam tommy tippee reczny i sie sprawdza, chociaz bardzo malo go uzywam. eunnika a imie dla synka macie juz wybrane? na forum dlugo mialysmy przewage dziewczynek a z koncem roku coraz wiecej facetow zaczelo sie pojawiac:) Aniu kiedy wybierasz sie na macierzynski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwus - 15/12/2011- wzielam te min 2tyg, narazie jest dobrze wiec mam nadzieje, ze jeszcze ten m-c dam rade przepracowac:D chociaz dzis sie Maluszek tak dupina wypina, ze mam brzuch kwadratowy!!co on robi, nie wiem;) dzis rano przez jakies 2h mnie klucie w miednicy meczylo, nie bylo to przyjemne...ale juz przeszlo...we wtorek do poloznej potem pewnie tydz przerwy i potem juz wizyty co tygodniowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu to jeszcze miesiac popracujesz:) Maluszek coraz bardziej skoczny, a miejsca coraz mniej... teraz rzeczywiscie zacznie sie bieganie do GP i do szpitala wiec i od pracy uda ci sie troche wymigac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha a no:) jakos 3 tyg temu- we wtorek mialam polozna wiec tylko bylam w pracy do 13, w srode mialam badanie krwi do pracy dowloklam sie na 12, w czwartek mialam szkole rodzenia wiec do pracy dotarlam na jakos po 12:) ten tydz jest 1-wszym tyg od polowy wrzesnia gdzie caly bede pracowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do laktatorow to jak bylam w szpitalu, uzywalam elektrycznego i byl super. Jak wrocilam do domu mialam tylko reczny chyba avent nie pamietam juz ale bolalo niemilosiernie :( i trzeba byla sie napykac, zeby cos polecialo wiec szybko poszedl w odstawke :P Co do basenu no coz co kraj to obyczaj ;) Na tym basenie nie ma tlumow wiec nie jest tak zle i z tego co widzialam kapia sie ;) przed i po :P Krolik co do gubienia sie ja jestem w tym najlepsza. Za pierwszym razem tak jechalam do Ani, ze na Pamerstown chyba zle napisalam :P wyladowalam :D:D:D:D Po tej akcji dostalam nawigacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys- wczoraj mowilas o tym kluciu w czasie proodu..juz wiem co mialam na mysli- domyslam sie, ze to moje dzisiejsze to bylo jakies 10xslabsze ale juz wiem o chodzi, zaczelam o tym czytac i tak by wychodzilo...Maly glowka naciska na jakies miesnie i stad to klucie...nie bylo to fajne:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello myszaa,my znamy dosc dobrze balbriggan-jakkolwiek wszedzie sa dobre i zle zakamarki. o wynajeciu nie ma mowy-jak ty to sobie kochana wyobrazasz ze z trojka dzieci na bedziemy sie przeprowadzac na miesiac czy dwa??i z calym tym majdanem? poza tym wynajmy z reguly na caly rok sa. w kazdym iesice i w kazdej dzielnicy sa ulice ktore lepiej unikac-i na tallaght,i blancharstown,i crumlin i clondalkin etc. po cenie mieszkania od razu widac. wiem jednak tez ze czesto przyszyta latka zostaje na lata-mimo ze okolica poprawila sie a patologia zostala wysiedlona. na razie nie ekscytujemy sie bo musimy uzyskac wstepna akceptacje z banku. wtedy cos znajdziemy,teraz akuat nastaly takie czasy ze wiecej sprzedajacych niz kupujacych. mieszkania w systemie rent to buy sa na wymarciu juz-i niestety maja bardzo zawyzona cene. poza tym my mamy na polowe domu lekko,wiec chyba taki schemat nie jest nam bardzo potrzebny. zobaczymy zreszta. u nas tez dochodzi problem wieku bo nie mamy duzo czasu na spalte kredytu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo- a no 33 tyg!!ale leci, prawda? byla w tv reklama, ze jeszcze 6 tyg do sylwestra...a ja tak patrze i te 6 tyg dla mnie to do czego innego...tylko 6!!!no chyba, ze Maluszek postanowi pozostac tam dluzej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania wlanie uprzytomnilas mi ze swieta tuz tuz...jestem zupelnie poza kalendarzem,dni leca szybko....misia jest tak bardzo absorbujaca,ze slowo daje nie wiem czasem jaki dzien miesiaca..... wszytsko gotowe juz na przyjscie maluszka?? jak nastroj? lilaczku wiem ze na pewno jest ci smutno i ciezko ale daj znac kochana jak u was i co z mama?? caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Dziewczyny, zagladam tu do Was ale kuzia tu nie miejsce na smutki ... Marigo mama w domu, nie przyjeli jej do kliniki z braku miejsc, termin ma na 21-go a i ten dzien niepewny a czekanie zabija ... :( Laura w piatek miala kolejne szczepienie, gdyby liczyc pojedynczo to 8 szczepionek w sumie za jednym podejsciem 3 uklucia, oj ponad moje sile :(:(:( Laure trzymal tata (sam nie chcial isc) tez plakal a jak zobaczylam wijace sie dziecko to malo nie padlam ... Lalka wazy 9845 i mierzy 75 cm :) Na poczatku grudnia leciby do babci - bedzie niespodzianka dla niej. Marigo trzymam kciuki co by bank okiem nader laskawym spojrzal. Trzymajcie sie Dziewczyny, sciskam Was razem i kazda z osobna. Do nastepnego razu, ide drzemac, malo spie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac- ja strasznie przepraszam- czytalam o Twojej Mamie jak napisalas mialam cos napisac i nic nie napisalam....strasznie mi przykro-ale dobrze, ze wykryli dziada i teraz mozna z nim walczyc!!!trzymam kciuki zeby wszystko, szybko i pomyslnie sie zakonczylo🌻 duzo sily dla Was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo nawet mi nic nie mow o swiatch!!! chcialam zrobic pierogow, uszek, jakis kopytek, bigosu itp zamrozic i zeby bylo i na swieta i potem...no ale nie ma zamrazalki- mamy taka mala lodowke a zamrazalnik to taka jedna mala poleczka- mowie Mezuli kupmy- on ma czas- no to kuzwa niech go ma- ja nie mam a w grudniu nie wiem czy mi sie bedzie chcialo stac i robic jedzenie- bedzie mial Wigilie przy chinszczyznie i juz!!:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha rozbawilas mnie ania ta chinszczyzna w swieta......dobra jestes:) ale kurde powiem ci ze ja uwielbiam chinskie i z checia bym tak spedzila wlasnie te dni....wcale mnie nie rajcuja pierogi i bigos....i te inne "konieczne" wytwory kuchenne......kaczka w sosie kung po.....mmmmbardziej do mnie przemawia niz karp czy sledz;) lilak ale po co my tu jestesmy? przeciez nie po to zeby tylko w kolko o pieluchach i kupach gadac. nasze zycie juz takie jest ze sklada sie i z radosci i smutkow ( z przewaga tego drugiego niestety:(( ) milo jest chyba ze wlasnie jest takie mijecsce gdzie mozna zwalic sobie z serca troche problemow lub podzielic sie radoscia...pogadac nie tylko o dzieciach.....oderwac sie i wogole. i to jest wlasnie fajowe w forum:) trzymam kciuki za twoja mame....i moze tak sobie pomyslalam ze byloby jej chyba lepiej tutja. w irlchyba reakcja jest szybsza.katarynka miala chyba swietna opieke i szybka reakcje na zaistnialy problem. trzymaj sie ( ale ladna wage ma lalunia!!! fiu fiu....od razu mi lepiej bo myslalam ze tylko moja micha jest wielkoludkiem.baby gora!!! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac marigo ma racje, pisz do nas kiedy tylko masz na to ochote, myslimy tutaj o Was i trzymamy mocno kaciuki za twoja mame. Przykra sprawa z tymi klinikami w Polsce, czlowiek potzrebuje szybkiej pomocy i wtedy ustawiaja go w kolejke:/ Aniu ale chociaz prezent na swieta macie juz zalatwiony:) Przed samymi swietami pewnie bedziesz juz zbyt zmeczona na zabawy w kuchni, a swietujecie sami? najlatwiej moze byloby sie gdzies wkrecic i pojsc na gotowe:D My w tym roku swietujemy w Dublinie, nawet choinke juz kupilismy. Co do przysmakow wigilijnych to ja chyba tez najszybciej skusialabym sie na ta kaczke kung po:) Chociaz w tym roku gotowanie juz mnie nie ominie...ale jak twierdzi moj maz, po narodzinach Blanki narodzil sie we mnie i malenki talent kulinarny:) Dziewczyny wybralam sie ostatnio do polskeij cukierni w centrum Dublina, kupilam troche ciasta na przyjscie gosci i bardzo nieeeee polecam! To tak gdyby ktoras z Was chciala pocieszyc podniebienie slodkosciami z tego miejsca. nawet moje ciasta sa samczniesze... Zaraz zmykam na spacer ze swoim szkrabem. Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wlasnie problem w tym, ze ja MUSZE miec pierogi i barszcz i uszka;( i zadna chinska kaczka mnie nie zadowoli;) mamy zaproszenie do znajmych na Wigilie ale jesli urodze wczesniej no to raczej z taka tyg malizna nie bedziemy sie wloczyc...zreszta Wigilia Wigilia a jeszcze 2 dni trzeba cos jesc....ehhh zreszta jak to swieta bez serniczka???;( A co do cukierni - zgadzam sie- kicha!!kupilam tam kiedys eklerka-bleeeeeeeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!!! Aniu bardzo dobrze że chcesz takie tradycyjne święta, trzymam kciuki, a może już we trójkę będziecie???? Ja też biorę te 2 tyg przed porodem macierzyńskiego! A ogólnie jak dajesz radę w pracy?? nie jest ciężko??? bo ja się boję jak będę chodzić, taki wieloryb.... Eh, a ja mam zrąbany dzień!!! Byłam dziś w szpitalu, moje wszystkie wyniki są idealne! Głupi lekarz spóźnił się godzinę i 45 minut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na szczęście byłam pierwsza, a za mną chyba ze 20 czekających, ale wizyta trwała krócej niż 5 min! Zmierzył mi ciśnienie, a potem zapytał się czy miałam USG! Powiedziałam że NIE, bo w sumie prywatnie robiłam, no to szybko zaczął robić, zmierzył tylko główkę, potem powiedział że serce bije i tyle. Kazał mi się wytrzeć z tej mazi i zapytał kiedy mam te połówkowe USG, ja mówie że dopiero 28 grudnia, a ten że serce bije nierówno, że coś z rytmem jest i że trzeba wcześniej :-((((((((((((( Z jednej strony dobrze że mam te USG za tydzień, a z drugiej bardzo mnie zmarwił! W sumie nawet nie słuchaliśmy serduszka, tylko widział na ekranie jak bije i trwało to króciutko, ale chyba się zna i jak mówi ze coś jest nie w normie to pewnie niestety jest!!! Mój mnie oczywiście pociesza i mówi że nawet mnie dobrze nie zbadał więc co może wiedzieć!Za tydzień mam te połówkowe przeniesione, zresztą lekarz jak usłyszał że mam mieć 28 grudnia to powiedział ze to bezsensu wtedy! Także pocieszam się że przeniósł, bo ja teraz jestem właśnie w 20stym tygodniu, a nie dlatego że z serduszkiem jest tak źle! Generalnie Groszek się ruszał i wzrost też ma dobry także jest nadzieja że ten lekarz się pomylił! Powiedział zresztą że mam się nie przejmować!!! A w karcie mojej widziałam tylko: Rytm serca i znak zapytania, także nic w sumie sam nie wie! Ale przestraszył mnie! Więc będę teraz jak na skazanie czekać do 22 listopada......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ja mam polozna 22:) Jesli chodzi o to jak sie czuje- dobrze, do listopada bylo super! zero jakis przykrych dolegliwosci, nic mi nie dolegalo-moze po za jakimis malymi humorkami;) ale fizycznie bylo suuper- do konca wrzesnia chodzilam do pracy na piechote- jakas 1h...ale zaczal sie listopad no i troche juz kieprawo-tzn kluje mnie wiec musze czesciej sie przespacerowac, do wc zdecydowanie czesciej chodze, maly sie wypina wiec jako,ze ja te 8h siedze to jest to i bolace momentami i nie przyjemne...ale mimo wszystko nie wzielabym maciezysnkiego wczesniej- szkoda marnowac na siedzenie w domu-lepiej potem dluzej z malutkim pobyc:) ale mimo tych jakis malych niedogodnosci jest dobrze!zawsze moglo byc jakies zagrozenie itd a jest dobrze, zreszta w 8 m-cu to juz chyba czas najwyzszy czuc cos wiecej niz tylko rosnacy brzuch;) Dziewczyny czy pilyscie cherbate z lisci malin? bo ja zamierzam od 37 tyg ja pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ja mam polozna 22:) Jesli chodzi o to jak sie czuje- dobrze, do listopada bylo super! zero jakis przykrych dolegliwosci, nic mi nie dolegalo-moze po za jakimis malymi humorkami;) ale fizycznie bylo suuper- do konca wrzesnia chodzilam do pracy na piechote- jakas 1h...ale zaczal sie listopad no i troche juz kieprawo-tzn kluje mnie wiec musze czesciej sie przespacerowac, do wc zdecydowanie czesciej chodze, maly sie wypina wiec jako,ze ja te 8h siedze to jest to i bolace momentami i nie przyjemne...ale mimo wszystko nie wzielabym maciezysnkiego wczesniej- szkoda marnowac na siedzenie w domu-lepiej potem dluzej z malutkim pobyc:) ale mimo tych jakis malych niedogodnosci jest dobrze!zawsze moglo byc jakies zagrozenie itd a jest dobrze, zreszta w 8 m-cu to juz chyba czas najwyzszy czuc cos wiecej niz tylko rosnacy brzuch;) Dziewczyny czy pilyscie cherbate z lisci malin? bo ja zamierzam od 37 tyg ja pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa a w ktorym szpitalu bedziesz rodzic? wydaje mi sie, ze na tym etapie ciazy oni podchodza juz bardzo powaznie do jakis nieprawidlowosci, wiec nie masz sie co martwic na zapas!:)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będę rodzić w NMH, nie wiem czy podchodzą poważnie bo stwierdził że rytm bicia jest jakiś dziwny, ale nawet nie słuchaliśmy serduszka, tylko widział,bo CZAS go gonił, także trwało to krócej niż minutę! A za tydzień na scanie będę wiedzieć więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justazg tez ci pwoiem nie martw sie ale to nie zmieni faktu, ze ty bedziesz i tak zamartwiac sie przez ten tydzien. Wszystko na pewno bedzie dobrze, wydaje mi sie, ze skoro jestes juz na polmetku to ten skan za 6 tyg to po prostu byl zbyt pozny termin jego zdaniem, dlatego stwierdzil, ze do czekos sie przyczepi by przyspieszyc ci termin. Poza tym z tego co pisalas bylas juz prywatnie na USG i lekarz nie zauwazyl zadnych nieprawidlowosci. Postaraj sie przetrwac ten tydzien nie zamartwiajac sie za bardzo:) Aniu moze powinnas poszukac zamrazalki w sklepie internetowymi i zamowic doatwe do domu, albo chociaz przedstwic mezowi taki pomysl, wtedy pewnie szybciej ruszy sie z domu:) Kazdego weekendu jedno danie i swieta bedziesz miala gotowe w zamrazalniku:) No moze poza sernikiem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja musze sie pochwalic bo moja niunia kochana, juz od 3 dni przesypia mi całe noce :) ok 8 rano sie budzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×