Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość Emilka 2luty
Witam ponownie, Mam pytanko odnośnie koszulki do porodu, przygotowałam sobie koszulkę od męża jest taka ledwo za tyłek :) czy taka może być czy raczej ma być dłuższa bym się swobodnie czuła? zdaje sobie sprawę, że ją wyrzucę dlatego nie chciałam niszczyć koszulek do karmienia. I tu pytanie: kiedy się ją zakłada? od razu po przyjęciu do szpitala? bo przecież nawet jak odejdą wody to może nie być rozwarcia i co będę wtedy świecić tyłkiem :D (przecież na sali mogę nie być sama)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre pytanie ! Też sobie przygotowałam taką jakaś koszulinkę, którą potem mogę wyrzucić :) dzisiaj mam wizytę na 16tą ... ciekawe co się zmieniło, bo w nocy miałam 3h regularnych lecz niebolesnych skurczów. Na początku tak się wystraszyłam, że mi się nogi z waty zrobiły hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilka 2luty
Do Fiołekkk Wygląda na t, że miałaś skurcze przepowiadające braxtona-hicksa :) Ja dziennie oglądam brzuszek czy w końcu się obniżył ;) no i czekam jak na szpilkach już nie mogę się doczekać ale pewnie jak się coś zacznie to też spanikuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosa, dzięki za odpowiedź :) mam jeszcze 1 pytanie do dziewczyn które urodziły, czy jest jakaś godzina kiedy się wychodzi ze szpitala , np wypisy sa do 12 lub czy jest dowolność, np, mozna wyjść o 11 albo o 15 albo nawet o 18 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiuk
Pytałam jakiś czas temu dr. Kozę, co z tymi obowiązkowymi konsultacjami u anestezjologa. Powiedział, że to nie jest potrzebne i mam sobie tym nie zawracać głowy. Ja jestem już 5 dni po terminie, jutro mam się stawić na Łubinową już na oddział, ponieważ mam problemy z wątrobą (cholestazę). Wczoraj odszedł mi czop (nie wiem, czy w całości), dziś od rana mam plamienia i bolesne skurcze, więc może jednak samo coś ruszy ;) Skurcze braxtona-hicksa mogą być bardzo silne, ale nie bolą. U mnie na pierwszym KTG po terminie wyszedł jeden o mocy 75%, a na drugim dwa - jeden ok. 25% i drugi na 100% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAgatki
co do godzin wyjścia to chyba muszą minąć pełne doby.. Ja rodziłam o 11.20 i czekali do tej godziny i dopiero potem zajęli się formalnościami takimi końcowymi. Wyszłam ok godz 13.00 :) Ale to było 2 lata temu :) pozdrawiam ps. jak się czujesz? Zostało nam jakieś 5 tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAgatki, mi juz mniej zostało , dziś miałam wizytę i będzie cc 24.02.2011 - tak ustalił :) mam skończony 34 tyd i mała waży juz 3300g - kluseczka :) gin mówi że jak tak dalej pójdzie to będzie 4kg jak nic :) co do samopoczucia to najbardziej dokucza mi kręgosłup (jak stoję w kuchni, jak prasuję na stojąco...) i stopy spuchnięte - kazał brać tabl Cyclo3fort a jak u Ciebie ? i jak tam thea17 ? - ona tez jest "w naszym tygodniu" :) odezwij się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiuk
Murzynek, u mnie odszedł podczas kąpieli, w dwóch dużych fragmentach galaretowatej wydzieliny, przypominającej bardzo gęsty katar ;) Zdecydowanie różnił się strukturą i konsystencją od normalnego śluzu. U mnie nie był podbarwiony krwią, plamienia mam od dzisiejszego poranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z dnia na dzień znajduję ślady nowych rozstępów:( Zdecydowanie miejsca w brzuszku już brak. A tak się cieszyłam, że do tej pory wszytsko było dobrze z moją skórą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługo poród
dziewczyny jutro ide na szpital i w czwartek cc. Mam jeszcze pytanie co podaja przeciwbolowe i czy jest sie pod kroplowka tej pierwszej doby. Nie boje sie wrecz sie ciesze bo mam juz dosc tego brzucha! Powodzenia reszcie mam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedługo poród Kroplówki to są właściwie cały czas w tej pierwszej dobie, a z tego co pamiętam to był chyba ketonal przeciwbólowo razem z kroplówką podany. Musisz mówić, że boli, bo podobno jak już się rozkręci to leki mniej działają :) A jadłam dopiero śniadanie w 3 dobie :) tak to kroplówki - oczywiście mówię o znieczuleniu, gdzie byłam przytomna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julcia lutowa
niedługo poród Zazdroszczę ci podejścia do sprawy mi został równy tydzień coraz bardziej się boję już nawet nie mierze ciśnienia a dzidzia w brzuszku wariuje na całego. Z niecierpliwością będę czekać na twój powrót do domku, może jeszcze zdążysz skrobnąć na forum jak było zanim ja tam pojadę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługo poród
Julcia, postaram sie opisac wrazenia. Moja kumpela miala wczoraj cc a dzis juz smigala (ale w innym szpitalu)takze spoko, badz dobrej mysli:-) szkoda ze sie minelysmy ten tydzien. Wiem ze trzeba mowic o tym ze zaczyna bolec, a ta moja kumpela wlasnie tez ketonal dostala. Moj synek sni mi sie juz co dzien a ty Julcia czego sie spodziewasz? Zaluje tylko ze maz nie moze byc przy glowie jak to jest na zachodzie i ze razem nie zobaczymy go pierwszy raz :-o dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to szkoda, że mąż nie może być przy CC. Myślałam, że może. Na Ligocie w CSK mąż może być obecny, ale jest to chyba jeden z niewielu szpitali w okolicy, gdzie tak pozwalają na to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julcia lutowa
My będziemy mieć córeczke:) mamyjuż 7 letniego chłopca więc teraz będzie juz parka z jednej strony nie moge się doczekać i zaczynam się niecierpliwić a z drugiej boje się strasznie jak to bedzie co to bedzie,,, A z tym mężem przy boku podczas cc to lekka przesada nic ciekawego zeby tak stac i patrzec bardzo niemiły widok lepiej jak mąż jest za szybką i czeka cierpliwie na maleństwo, no chyba że ktoś lubi patrzeć na takie rzeczy a to juz inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługo poród
ale nikt nie mowi ze maz ma patrzec na cc :-O to jest standard na zachodzie! Mezowie siedza przy glowie zony i widza to co ona, czyli kotare! Na ligocie moga???? O to nie wiedzialam! Ja zaczynam miec stresa malego, czy ktos wie co ja na cc ubieram? Czy wogóle cos??? I czy lewatywa jest obowiazkowa? Dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julcia lutowa
Oj nam dużo brakuje do zachodu chyba że do dzikiego:) Jest kotara ale i tak można niechcący coś zobaczyć, ja pamiętam że jak chciałam spojrzeć w sufit to wzrok utkwił w lampie w której odbijało się to co robili lekarze widok niezbyt przyjemny. Co do stroju to nie wiem, nie kojarzę zapomniałam też spytać ale lewatywa to na pewno:) Stersik? Czyli nie tylko ja przeżywam stresuje się i panikuj ę, normalnie nie mogę sobie miejsca znaleźć a jeszcze tydzień czasu został. O której jedziesz na łubinową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedługo poród Ja nie miałam lewatywy, ale było za późno... dziewczyna obok miała lewatywę przed cc. Ubrana byłam w swoją zwykłą koszulę, była podciągnięta. julcia lutowa To fakt, teraz tak skojarzyłam, że ja też w lampie co nieco widziałam i aż się bałam ponownie spojrzeć, żeby coś konkretniej nie zobaczyć :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a g a
Dziewczyny powodzenia Wam zycze i mniej stresu (o ile to mozliwe)... Czekamy na relacje jak juz wrocicie z maluszkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszle i obecne mamusie, jestem w 35 tygodniu ciazy.Prowadzi mnie lekarz ktory pracuje na łubinowej nazywa sie dr.Kobylec, no i w zwiazku z tym bede rodzic na Łubinowej,dlatego chcialam zapytac czy do porodu trzeba miec swoja koszule bo polozna w pprzychodni mojej mowila mi ze oni daja taka szpitalna, no i jeszcze co najlepiej spakowac do torby dla siebie i maluszka. Troche sie nakrecam bo to juz tak blisko a okazalo sie ze skraca mi sie szyjka no i obawiam sie ze moze dojsc do porodu wczesniej Pozdrawiam goraco i czekam na odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wero NIKA
katherina_84 cofnij się ze stronami trochę do tyłu , dziewczyny o tym już pisały bardzo wiele razy. Pytanie z innej beczki, gdzie można zapisać się w Katowicach na szkołę rodzenia, bezpłatnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługo poród
Darmowa szkoła rodzenia jest na oś. Witosa poszukaj na necie. Ja mam duza wade wzroku wiec pewnie nic nie zobacze w tej lampie, chyba ze okulary ubiore. Kurde denerwuje sie, mam zgage. .. W mojej koszuli bede? Hmmm dziewczyny czy ktoras to moze potwierdzic jeszcze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to wszystkie z cc i naturalnie idą w swoich koszulach nawet na 100% mogę powiedzieć :) katherina84 co zabrac? a nie masz listy ze szpitala? oni mają taką gotową... poza tym rzeczywiście pisałyśmy już co... ja to nawet ze szczegolami ale pare stron temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście z miłą chęcią bym to skopiowała jeszcze raz, ale tak jak i Ty musiałabym szukać :) przeczytaj parę - parenaście stron wcześniej, ja jak weszłam na to forum to czytałam od początku hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosa85
dziekuje wszytskim za gratulacje:) lutowa całkiem możliwe, że to moja Zuzia była hehe:0 Ja też będąc w szpitalu zastanawiałam się czy ktoś akurat z forum rodzi ze mną ale nie udało mi się tego ustalić. aga ta konsultacja z anestezjologiem to zwykły wywiad, lekarz zadaje kilka standardowych pytań, instruuje cie też jak wyglada znieczulenie, odpowiada też na nurtujące cię pytania.. Murzynek2011 tak naprawdę poród mnie zaskoczył bo w ten dzień czułam się świetnie, nawet zapasy w lodówce zrobiłam na cały tydzień bo stwierdziłam, że mała na pewno po terminie będzie. Jedyne symptomy to bóle miesiączkowe i tzw. wicie gniazda tj. wysprzątałam całe mieszkanie łącznie z myciem okien, zrobiłam ostatnie poprawki w pokoju małej. Czop odszedł mi gdy poszłam do toalety- była to przezroczysta, galaretowata wydzielina z odrobinka krwi, od razu po odejsciu czopu zaczęły sączyć mi się wody- były przeźroczyste. Saczyly sie bardzo dlugo a wiec juz na wstepie zuzylam prawie cale opakowanie podpasek bella mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAgatki
basilek-k szcześciaro Ty jedna:).. masz bliżej niż dalej, chociaż cc chyba nie zazdroszcze:/ ja mam problemy ze spaniem, z opuchniętymi nogami wieczorem , ogólnie jestem nerwowa:) a poza tym to też juz odliczam dni do porodu, chociaż termin wyszedł mi wg om na 1,03 a wg usg to nawet na 25,02 :) co u thei to nie mam pojęcia bo mi na gg się nie odzywa:/.... mam nadzieje ze u niej wsjo ok :) całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ! Ja dalej czekam. Mam już rozwarcie na 1,5 palca i skurcze w nocy :) Wczoraj byłam na ktg i 2 skurcze wyglądały już jak porodowe, a ja nie za bardzo je czułam hehe . Moje zniecierpliwienie jest już ogromne :( na szczęście ani nie opuchłam, ani brzucho nie jest wielki. Tylko z tą "wygodną" pozycją do spania jest problem :D Na porodówce wczoraj było urwanie głowy wieczorem, aż 5 rodzących ! Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x- ray girl
Do wero Nika Hej, ja też jestem w 24 a w zasadzie już 25 t.c. Jaki masz termin dokładnie? Ja 19.05.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wero NIKA
a ja na 21.05 :) do kogo chodzisz? bo ja po badaniu na glukozę po 3.02, idę do dr Dyni, na razie chodzę na NFZ. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×