Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość 22 stycznia
Mój gin mowi ze moge nawet przechodzić,ale zobaczymy co powie w czwartek,mam WRESZCIE ostatnia wizyte moze cos sie ruszylo i Dzidzi zechce wyjsc choc troszke wczesniej.Ma juz prawie 4 kg wiec moglby juz spokojnie opuscic moj obolaly brzuszek:)Ojjj znam ten bol w nocy kiedy skreca Cie z bolu bo nie mozesz sama przekrecic sie z boku na bok:(...dana20 bedziesz miec synka czy coreczke??My czekamy na synka:)Zdecydowalas sie na znieczulenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22 stycznia
upsss....2razy dodal sie wpis...w temacie przyspieszenia poorodu to głównie przewijal sie seksik:)gdzie bym nie trafila.No i oczywiscie chodzenie po schodach,wysilek,czyli np sprzatanko w domu a i nawet pożycie czegos mocniejszego;)np.wiśnióweczka:Pale czy faktycznie wierzyc...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny 😘 wizę ze foru dalej żyję, ja zaglądałam tu jakies 4-5 miesięcy temu :-) moja Olimpia konczy 4 miesiące 20 stycznia. [kwiatek rodziłam oczywiscie na łubinowej, chodziłąm do doktora wieczorka :-) jak sobie przypomne,,,hmm to były miłe chwilę ciaża :-) pomimo różnych dolegliwości miło wspominam ten czas 🌼 co do znieczulenia to jak mi powiedział dr wieczorek czesto kończy sie cc i tak sie stało u mnie, najpierw próbowałam sn ale nie wyszło, dostałam znieczulenie i skończyły sie skurcze i natychmiast mnie cieli. Suma sumaru rodziłąm 8 godzin pozniej mnie pocieli i byłam cała obolała ale co tam teraz nasz szkrabek jest juz z nami, już sobie słodko śpi. [kwiatek zyczę wam szystkim lekkich porodow i zdrowych maluszków, gdybym mogła w czyms pomóc to na pewno odpiszę :-) zagladne tu do was jeszcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia78
nie mikal, wizyty bezpłatne, to jest przychodnia gdzie przyjmują lekarze na kase chorych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikal
Agusia78 dziękuję za odpowiedź, ja musiałam korzystać z kliniki leczenia niepłodności, więc niestety płaciłam, ale po porodzie przyda się wizyta bezpłatna, jak możesz podaj jakieś namiary, może telefon. Z góry dziękuję, a długo czeka się na wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia78
myślę że teraz jes styczeń to pewnie niezadlugie teminy ja w czerwcu poszlam tam potwierdzić ciąże i zapisac się to jak dzwoniłam to dostalam termin za 3 dni Poradnia Ginekologiczna "NZOZ Łubinowa" w Katowicach ul. Wrocławska 32 tel. (032) 203 06 03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana20
my spodziewamy się córeczki narazie waży 3400. Ja byłam u anestezjologa i rozmawiałam o znieczuleniu. Narazie trudno mi powiedziec czy się zdecyduje bo tak naprawde to jak potoczy się poród i jeśli nie będe znosiła bólu to wolałam mieć furtkę. ANESTEZJOLOG mówiła żez reguły po podaniu znieczulenia do 1,5godziny powinno się urodzić. Widze że opinie są różne. To twoje pierwsze dzieciątko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana20
my spodziewamy się córeczki narazie waży 3400. Ja byłam u anestezjologa i rozmawiałam o znieczuleniu. Narazie trudno mi powiedziec czy się zdecyduje bo tak naprawde to jak potoczy się poród i jeśli nie będe znosiła bólu to wolałam mieć furtkę. ANESTEZJOLOG mówiła żez reguły po podaniu znieczulenia do 1,5godziny powinno się urodzić. Widze że opinie są różne. To twoje pierwsze dzieciątko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana20
Mi też dwa razy wysłało a pisało że był błąd. Kurcze z tym przyspieszaniem to też różnie piszą. Co do wiśniówki to bym się bała. Ja będe też starała się coś robić żeby tego 22 urodzić bo nie chciałabym po termine. Lekarz powiedział że jeśli do 22 nic nie będzie to 1.02 na wywoływanie i to mnie przeraziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna19840
mi pomógł seks ;-) kochałam się z męzem a potem od razu na porodówkę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolaPP
Cześć dziewczyny powiedzmy że jestem tu nowa :) właściwie 1,5 roku temu już korzystałam z forum bo właśnie 06.06.2011 urodziła się nasza pierwsza córeczka, teraz jestem ponownie w ciąży, termin na 27.07 , więc jeszcze długa droga przede mną :) Mam nadzieję że niebawem pojawią się dziewczyny z podobnym terminem do mojego. Ja pierwszy poród miałam sn i bez znieczulenia. Widzę że się tu głęboko rozpisujecie na ten temat. Jeśli chodzi o moje odczucia to chyba najlepiej jest urodzić naturalnie bez żadnych znieczuleń. Nie czarujmy się z porodu nie da się zrobić jakiejś sielankowej historii ,ale uwierzcie mi to da się przeżyć:) Nawet jak wydaje wam się że nie dacie rady to zapewniam że dacie:) Myślę że bez sensu z góry zakładać że chce się znieczulenie czy nie, wiadomo fajnie mieć taką "furtkę" jak jedna z Was napisała, że jeśli coś to można zawsze to znieczulenie.Ja też miałam podczas porodu taki etap że chciałam natychmiast znieczulenie, ale udało się obejść bez. Zresztą jak czuje się skurcze to jest większa motywacja do tego żeby aktywnie rodzić. Życzę Wam wszystkim szybkich porodów zresztą na Łubinowej są profesjonalne położne które wiedzą co robią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolaPP
A co do seksu to faktycznie lekarz zaleca na przyśpieszenie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie Kobitki ! Jestem w ciąży z drugim dzieciątkiem, termin odległy bo na początek września. Mam 5 letniego synka, którego urodziłam w Tychach sn. Mam z tego raczej kiepskie wspomnienia dlatego też zdecydowałam się na poród na Łubinowej, a ciąże będzie mi prowadził dr Koza. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie porodu bez ZZO i jest, to główne kryterium wyboru szpitala. Czytając wasze wpisy widzę, że dużo z Was ma mieć cc. Jakie macie wskazania? Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna19840
WiolaPP ja mam na 4 sierpnia ale [pewnie urodze szybciej bo córke urodziłm 3 tygodnie przed terminem wiec moze sie spotkamy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna19840
zapomniałam dodać że też rodziłam bez znieczulenia 6 lat temu bo dużo czasu w ciąży leżałam w szpitalu i podobno każde znieczulenie przedłuża poród o godzine dodam iż rodziłam 2 godziny 20 minut. bólu nie pamietam ale wytrzymałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna19840 no to termin dosyć zbliżony, może faktycznie się uda:) Ja pierwszą córeczkę urodziłam dokładnie jak miałam termin 06.06 :) AgnieszkaWlo, każdy poród jest inny więc może nie ma sensu się tak nastawiać na to znieczulenie, bo może okazać się że będzie zupełnie zbędne. Moim zdaniem na Łubinowej świetnie prowadzą te porody, no i co dla mnie bardzo ważne bez nacinania krocza. Ja osobiście wolałabym urodzić bez znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna19840
WiolaPP a ja córke urodziłam 8.06.;-) a miałam termin na lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi6
Agusia78 a ty juz spakowana? teraz odpoczywasz juz? czy dopinasz wszystko na ostatni guzik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia78
wszystko juz mam ale do torby jeszcze niewrzuciłam,piore ubranka i prasuje namietnie , niestety zagladam jeszcze do pracy i tak mi czas leci ze nieumiem sie do tego pakowania zmobilizowac ale mam nadzieje na dniach to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie tego postu "Po to jest telefon, żeby dzwonić i pytać kiedy będzie wypis a nie jeździć tam i z powrotem. Poza tym w recepcji od razu mówią, że będzie za parę dni. Dostajesz teczuszkę z wypisem swoim i dziecka, nie wiem jak można to przeoczyć." Powtarzam że mój mąz pojechał po dokumenty w poniedziałek bo wypisali mnie w weekedn. dostał teczkę z mioim wypisem i tyle nic żadnej informacji że coś jeszcze ma być i że po to ma się zgłosić to skąd ja miałam wiedzieć że w ogóle coś takiego jeszcze mam mieć ? Co do żółtaczki owszem wiem że występuje potem o to do nikogo pretensji nie mam bo w innych szpitalach też wypisują po 2 dobach i nic poradzić nie można. Ale jaki szpital do cholery wypisuje dziecko z podwyższonym wynikiem crp? to dla mnie nie do pomyślenia. Co z tego że pytałam przed porodem o warunki chyba to jest oczywista sprawa nie wiem co się uczepiłyście tego ... A i głównie moje pytania były odnośnie również tego co się dzieje z dzieckiem po porodzie. Zresztą nie ma co do tego wracać. Nie wiem jak sama miałam tego dopilnować jak przecież to moje pierwsze dziecko, czuje ogromny żal do siebie. pierwsze tygodnie spędzilismy w szpitalu na leczeniu nie wiem kogo to była wina, kto coś zaniedbał ale tak czy inaczej drugi raz na ten szpital się nie zdecyduje. choć tak jak pisałam poród wspominam bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi6
ja tez jeszcze nie spakowana ale gdyby cos wyskoczylo to wszystko prawie mam w jednej szafce:) a ile masz koszul? aaai jeszcze jedno dziewczyny pisaly cos o ubraniu dla meza? o co w tym chodz? jak rodzilam wczesniej to nic takiego nie bylo chyba dlatego ze w panstwowym rodzilam? czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi6
Wiolcia . bylo minelo nie wracaj do tego i nie denerwuj sie wazne ze juz wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola130 O to cale CRP dowiadywałam się u neonatolog pracującej w Klinice w Bytomiu. Podobno norma dla noworodków jest (wg niej) do 10. Podobno większość dzieci ma teraz w sezonie wirusowym podwyższone CRP, bo od zwykłego kataru skacze podobno na 20. Poza tym po szczepieniu (a Twój synek jak każde dziecko był pewnie szczepiony na gruźlicę i Hepavaxem) też się podobno podnosi. Powiedziała, że jeśli CRP spada to z jej Kliniki również wypisują jeśli CRP jest powyżej 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi6 ja jak rodziłam to wiem że mąż musiał posiadać obuwie zmienne ,ale nie wiem jak jest dokładnie teraz. Co do wypuszczania dzieci z podwyższonym CRP, to akurat moja córka jak się urodziła miała dość wysokie ale po porodzie przyszedł neonatolog wszystko mi wytłumaczył jak dziecko będzie leczone, dostawała antybiotyki i CRP spadało ale wypuszczona nas ze szpitala z CRP wynoszącym 8 ale była tendencja spadkowa. Po jakimś czasie zrobiłam już we własnym zakresie na zlecenie pediatry kontrolne badania i było wszystko ok. Ja nie chce oceniać żadnej sytuacji która teraz zaszła, ale trzeba też zważyć na to że wiele dziewczyn dość mocno zwraca uwagę na to forum i kształtuje sobie opinie o szpitalu który na prawdę jest godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22 stycznia
To moje pierwsze dzieciatko i dlatego ze nie mam doswiadczenia w kwestii porodu zdecydowalam sie na wizyte u anestezjologa na Łubinowej. Mówil mi ze musze sie dobrze zastanowic czego dokladnie chce i oczekuje podczas porodu bo mam dwie opcje: albo slabsze albo mocniejsze znieczulenie,kazde ma jakies swoje zalety oczywiscie. Tez dostalyscie taka propozycje?dana20, dzis mam ostatnia wizyte u doktorka i musze zapytac co w razie kiedy 22 styczen minie i bedzie cisza, o wywolywaniu jeszcze mi nie wspominal.Do jakiego lekarza chodzisz????Buziaczki dziewczyny, zostalo mi tylko 5 dni:).....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22 stycznia
To moje pierwsze dzieciatko i dlatego ze nie mam doswiadczenia w kwestii porodu zdecydowalam sie na wizyte u anestezjologa na Łubinowej. Mówil mi ze musze sie dobrze zastanowic czego dokladnie chce i oczekuje podczas porodu bo mam dwie opcje: albo slabsze albo mocniejsze znieczulenie,kazde ma jakies swoje zalety oczywiscie. Tez dostalyscie taka propozycje?dana20, dzis mam ostatnia wizyte u doktorka i musze zapytac co w razie kiedy 22 styczen minie i bedzie cisza, o wywolywaniu jeszcze mi nie wspominal.Do jakiego lekarza chodzisz????Buziaczki dziewczyny, zostalo mi tylko 5 dni:).....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to WiolaPP potwierdziła mniej więcej to czego się dowiedziałam u tej lekarki z Bytomia...jak jest tendencja spadkowa i mało podwyższone CRP to wypisują dzieciaczki do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WiolaPP Oczywiście, że każdy poród jest inny, co nie znaczy, że ten drugi będzie łatwiejszy. Ja chętnie skorzystam z ZZO jeśli mam taką opcję :D Kiedy rodziłam Kubę z bólu wydawało mi się, że słyszę położną jak pod wodą i gdyby nie mąż, to pewnie nie wykonywałabym żadnych z jej poleceń. Chcesz znieczulenie, płacisz za cc indywidualna sprawa. WiolaPP z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że już znasz smak porodu, a więc podziwiać nastawienie :-) ja nie jestem taka twarda. 22 styczeń Dwie możliwości? Wiem tylko że ZZO przyśpiesza pierwszy etap, ale zwalnia drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój poród nie należał do najłatwiejszych, aczkolwiek ciesze się że dałam rade bez znieczulenia, nie zapieram się rękami i nogami twierdząc że i tym razem tak będzie. Bo może w trakcie stwierdzę że nie dam rady :) Dzięki temu że nie miałam znieczulenia dość szybko poszła druga część porodu, w przeciwieństwie do pierwszej. Ale tak jak piszesz to sprawa indywidualna. Ale myślę że bardzo ważne jest nastawienie, jak od początku zakładam że dam rade bez znieczulenia jak za pierwszym razem i tego się trzymam, zawsze w zanadrzu jest znieczulenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×