Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość pomagam 1234
Ja miałam tak; -najpierw miałam biało żółty śluz - potem brbrązowy sluz - a potem jasno czerwony - a na koniec bam miesiączka Jak chcesz pogadać to dzwoń na skypa; Nikola Rożniatowska Jak coś mam 15 lat. Pomoge we wszystkim. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomagam 1234
Ja miałam tak; -najpierw miałam biało żółty śluz - potem brbrązowy sluz - a potem jasno czerwony - a na koniec bam miesiączka Jak chcesz pogadać to dzwoń na skypa; Nikola Rożniatowska Jak coś mam 15 lat. Pomoge we wszystkim. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka111
Dziewczyny!Na majtkach mam śluz i nie wiem czy nosić wkładki higieniczne .Ajak tak to jak powiedzieć mamie żeby mi je dała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Izka,nie musisz wcale o tym mówić mamie jeśli nie chcesz. 100 sztuk discreet kosztuje około 4-6 zł . Możesz sama zaopatrzyć się w teo typu wkładki. Jeśli chcesz powiadomić o tym zajściu mamę(o pojawieniu się śluzu) to podczas zakupów naprowadź ją na dział z podpaskami i wkładkami higienicznymi i zapytaj czy kupiłaby ci je. Mama na pewno się zgodzi. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 12 lat wydzielina z małymi plamami krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniaraxd
hej chodzę do 6 klasy mam włosy łonowe i pod pachami dduużżee piersi szybko przetłuszczają mi się włosy i często bardzo mnie boli głowa i mam biały śluz od dawna a przez ostatnie kilka dni jest go coraz więcej i jest bardziej gęsty i ma żółtawy kolor moja mama dostała okres w 1 klasie gimnazjum czy to już miesiączka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiuniiaaa
Cześć . Nie miałam jeszcze miesiączki. Mam 12/13 lat. Wczoraj miałam lekko brązowy śluz. Mam wszystkie objawy dojrzewania. Dzisiaj już tego śluzu brązowego nie miałam. Czy to objaw przed miesiączkowy czy jakaś infekcja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiuniiaaa
A i jeszcze to , że ostatnie dni mam zmienne nastroje, obolałe pier$i i jestem bardzo zmęczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieska
Ja mam 13 lat.. i mnie bolal dwa dni brzuch.. czy to moga byc objawy na miesiaczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiucha112
Hej,jestem Asia i mam 12 lat. Ostatnio strasznie boli mnie głowa i brzuch,mam ten śluz już 2 lata i urosły mi piersi,mam też włosy łonowe,a pod pachami nic.Czy niedługo dostanę okresu? To mój e-mail:joanna.borysewicz@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiucha112
Hej,jestem Asia i mam 12 lat. Ostatnio strasznie boli mnie głowa i brzuch,mam ten śluz już 2 lata i urosły mi piersi,mam też włosy łonowe,a pod pachami nic.Czy niedługo dostanę okresu? To mój e-mail:joanna.borysewicz@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kusia00
Hej mam13 lat, wszystkie koleżanki mają już miesiączkę, a mnie nic się nie dzieje. Czytałam o objawach tutaj: http://www.myob.pl/teen/me-body-periods/my-menstruation/my-period-cycle i pisze, że miesiączka pojawia się w wieku 12 lub 13 lat. Za cztery miesiące kończę 14 lat, boję się, że coś jest ze mną nie tak. Mama mówi, żebym się nie martwiła, bo niektóre dziewczyny później mają miesiączkę. Ale ja się boje, że jestem na coś chora albo nie bede mogła mieć dzieci. Koleżanki rozmawiają o miesiączce itd, a ja siedze i nie mam nic do powiedzenia. Jak namówić mamę, żeby poszłam ze mną do ginekologa? Cały czas się martwię, nie umiem się niczym zając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kusia nie martw normalnie mozna dostac okresu do 16 roku zycia i to jest ok więc się nie martw.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, Jestem studentką ostatniego roku ginekologii i jeśli chciałybyście o coś zapytać to zapraszam do kontaktu. Mój mail joasia.lewandowska@o2 .pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12 lat
Ja mialam objawy od ok.2-3 lat i wczoraj poszłam w szkole do wc a tu okres naszczescie mialam podpaske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AntoNina23
Widzę, że sporo tu wpisów z pytaniami o pierwszą miesiączkę. Powiem jak było u mnie. Pierwszy okres miałam w wieku 12 lat. To dość wcześnie. Podobno moja mama miała pierwszy okres w tym samym wieku. ;) Miałam już wtedy od dłuższego czasu włosy łonowe i pod pachami. Pojawiał się też śluz z pochwy (jak pierwszy raz go zobaczyłam to myślałam że się zsikałam :p ). Piersi już mi trochę rosły. Nie byłam zupełnie płaska w każdym razie. Poza tymi sygnałami nie było żadnych innych. Nic nie bolało, nie dolegało. Poszłam do łazienki i zobaczyłam odrobinę krwi. Byłam rozżalona, że to koniec beztroski i że teraz tak będzie co miesiąc. A potem okazało się, że nie jest tak źle. :) Całe szczęście, że byłam w domu. Powiedziałam mamie a ona pobiegła do sklepu po podpaski. Pogratulowała mi, że właśnie stałam się kobietą. I w sumie tyle. Miesiączki przez jakiś czas były nieregularne. Później się wyregulowały. Tak było u mnie, ale u każdej dziewczyny to wygląda inaczej. Pierwszy okres występuje między 10 a 16 rokiem życia, więc rozbieżność jest ogromna i ciężko to przewidzieć. ;) Nie radzę pytać o to na forum, bo żadna odpowiedź nie będzie wiarygodna. Są w internecie artykuły, opisujące po jakim czasie od wystąpienia pewnych sygnałów można spodziewać się okresu. Polecam poczytać, zawsze coś. :) Najlepiej się odpowiednio wcześniej przygotować, kupić paczkę podpasek i mieć je zawsze przy sobie. I nie trzeba się przejmować, kiedy to będzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Always1oo
Ja moją pierwszą miesiączkę dostałam 16 października tego roku. Mam 12 lat. W mojej klasie wszystkie dziewczyny dostały już okresu tylko ja i taka koleżanka nie. Byłam załamana czułam się między nimi jak dzieciak. Ale wszystko się zmieniło w ten pamiętny dzień. Właściwie to nic mnie nie bolało. Dzień przed na papierze zobaczyłam bardzo jasnoczerwone plamki. Myślałam, że mam zwidy więc zapomniałam o nich. Następnego dnia 16 października kiedy dostałam okres, miałam stać w sztandarze. Kręciło mi się w głowie i było mi niedobrze ale przeżyłam. ;) Wieczorem około 18:00 zobaczyłam najprawdziwszą krew na wkładce i papierze. Od razu powiedziałam mamie, bo już wcześniej rozmawiałyśmy na te tematy. Pamiętam, że dała mi strasznie grubą podpaskę... :( Okres trwał mi, aż 8 dni. Byłam załamana i miałam go dosyć mimo że mnie nic nie bolało. Po prostu czułam się niekomfortowo szczególnie na W-F. ;) Teraz czekam na drugą miesiączkę. PS A co do dziewczyn , które nie mają jeszcze miesiączki to mówię wam nie przejmujcie się , bo ja też się przejmowałam , a teraz bym z chęcią oddala okres innej dziewczynie. Macie czas do 16 lat. Objawami moimi było duże owłosienie łonowe od 2 lat. Dość duże piersi. Owłosienie pod pachami i śluz od 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okreskiedy
Ja mam te objawy: (od dwóch lat)-mocny ból podbrzusza , śluz ...(od roku) - rosnące piersi .(od pól roku pryszcze i te wszystkie). (Teraz) -bóle :jajników ,pleców.apetyt ,i mam ochote kogoś zabić :). Ps: Mam 10 lat moja mama dostała w wieku 14 i nie miała śluzu z krwią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Objawy moga byc bardzo rozna, zalezy od organizmu, najlepiuej udać sie do lekarza i wszystkeigo sie dowiedizec, co moze nas czekać itp. jak sobie z tym radzic. Ja bylam u doktor w http://gabinetginekologicznybialystok.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr Cafe
1. Przez pół roku lub dwa lata przed masz biały śluz. 2. Rosną c****ersi. 3. Pojawiają się włosy pod pachami, na nogach i w miejscu intymnym. 4. Masz często zmienne nastroje. 5. Boli cię brzuch, głowa. Ja miałam takie: 1. Przed okresem (kilka dni przed) mam ciemnożółty lub pomarańczowy śluz. Na kilka godzin przed są jasnobrązowe plamki. 2. Masturbuję się (nie robię tego na codzień). 3. Nic mnie nie boli (jedynie trochę brzuch na kilka dni przed, ale nie biorę leków i mi przechodzi w 5 min.), pewnie dlatego, że intensywnie uprawiam sport. 4. Na codzień jestem kłótliwa, ale przed okresem o dziwo-nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutny gość
Nie rozumiem tego. Wstałam rano i się ubrałam. Poszłam do toalety i miałam coś dziwnego na majtkach. Żółte czy kremowe.... Jak szłam to czułam jakby coś mi ciekło! Boję się! To jest jakieś dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej prosze pomóżcie mi ma 13 lat chodze do 1 klasy gimnazjum od około roku mam śluz na bieliźnie . Mam włosy łonowe i pod pachą ,włosy przetłuszczają mi się mam też krosty na twarzy mam bardzo małe piersi . mam 160 cm wzrostu i warze 38 kilogramów mam dużą niedowagę . Czy jak przytyje to piersi mi urosną i czy niedowaga może spowodować brak miesiączki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej wszystkie te wątpliwości rozwieje lekarz ginekolog, wiec zapisz sie na wizyte ;) Polecam gabinet http://gabinetginekologicznybialystok.pl/ jesli nie masz zadnych sprawdzonych namiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola 504
Mam 12 lat i wszystkie etapy dojrzewania oprucz miesiączki dziś trochę boli mnie brzuch i czuję łaskotanie piszcie czy się zbliża plissss!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Lola 504 Cześć myślę że miesiączka może się już zbliżać jeżeli masz wszystkie objawy. A ile masz lat? Aha no i radze ci mieć przy sobie podpaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klauduśka 126
Cześć! Mam 13 lat i nie mam jeszcze miesiączki. Po wakacjach idę do gimnazjum i boję się że mogę dostać okresu w szkole :( Moje objawy: Mam śluz ponad rok Biodra mi się rozszerzyły i zaokrągliły Mam ok. 153-156 cm wzrostu Włosy bardzo mi się przetłuszczają Ostatnio jednego dnia zasłabłam 2 razy Czasami boli mnie brzuch na dole xD No i jestem chuda... czy to może opóźnić okres? Czy okres się zbliża? Wiem że nie da się powiedzieć dokładnie ale jak myślicie ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klauduśka 126
Proszę odpiszcie szybko. To forum umiera :( :( rozkręćmy je! Odpisujcie, piszcie o swoich problemach lub przeżyciach. .. chętnie z wami popiszę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naćkaa
Klausuśka 126, ja mam 15,5 lat, śluz od ponad 3 lat, piersi od 4 lat,włosy łonwe od 3,5 , na nogach od 2 a pod pachami od roku, czasem płacze z byle powodu, i nie boli mnie nigdy brzuch, 171 cm wzrostu i wazę 50 kg i wciąż nie mam okresu dodam iż moja mama dostała okresu w 8kl (2 gim). Sama sie zastanawiam kiedy przyjdzie ten okres? Ale jakoś mi nie spieszno. Ja mam takie zasłabniecia co kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomocy niewiem czy dostane okres mam przezroczysty śluz ale tylko troche piersi mam mae mam owłosienie na dole i u góry mam trądzik ale jeszcze słaby i czuje jakbym sikała a tam nic proszę odpiszcie czy mam się spodziewać miesiączki a i często mam huśtawki nastroju i często boli mie brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×