Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość CzekamCzekam
Dzień dobry. Mam 11 lat i 9 miesięcy Wagę 32 kg przy wzroście 152 (Tak wiem, że to niedowaga, ale nie mogę przytyć). Moje objawy to: - śluz, od 9 roku życia, mało intensywny, o kolorze żółtym i czasami leciuko zielonym jak porządnie zaschnie.Od przedwczoraj (1.11.2016 - wszystkich świętych :) mam śluz biały i przezroczysty, bardzo intensywny, czuję jakby lało się ze mnie mleko. Jest bardzo gęsty, nie ma zapachu, ew. Czasami delikatny. Przy wypróżnianiu leci go ze mnie tyle tego, jakbym lała cały karton mleka. - włosy pod pachami od 10 roku życia/początku 11. Gole je, są czarne i bardzo gęste. Na nogach, rękach od ok. 9 roku życia mam bardzo intensywne owłosione i gole je od początku 11 (bo mi przeszkadzaja). Na głowie bardzo szybko się przetłudzczają od ok. Także 9 roku życia. - Piersi mam bardzo małe, są to głównie sutki i brodawki i lekko wystająca pierś. Jednak mam wrażenie, że rosną od ok. Tygodnia, dwóch i zaczynają coraz bardziej wystawac. Noszę staniki. - ogólnie mam także owłosienie od początku 11 r. ż w miejscu intymnym. Włosy są czwrn, długie i gęste. Według skali tannera dla dziewczyn mam III rozwoju piersi, II co do owłosienia w miejscu intymnym. - mam częste zmiany nastroju, bardzo dużo, często i, że tak ujme 'mocne' placze, potem jestem zdenerwowana, potem się śmieje, znowu płaczę. - od 1.11.2016 bolą mnie jajniki, a potem mam bialy śluz. Także bolało mnie niekiedy od mojego pierwszego ww. śluzu w wieku 9 lat. - w jaki sposób mogę zaobserwować zaokrąglonanie bioder; jak wyglądają różnice zaokrąglonenia bioder w okresie 1 miesiączki? Mam od pewnego czasu wrażenie (od ok. 11, 5 r. ż, że bardzo wolno i delikatnie coś się zaokrągla... - moja mama dostała w 7 klasie pierwszy okres, a siostra niestety nie wiem. - często mam też różne ochoty, najczęściej na słodycze. Ciągle jestem glodna. - po kąpieli w bardzo gorącej wodzie (lubir taką) od dość dawna boli mnie brzuch, a potem mam 2x więcej tego śluzu. Kiedy mogę mieć 1 miesiączkę? Jako jedyna w rodzinie mam cukrzycę, ma to jakis wplyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do CzekamCzekam: jeżeli masz takie objawy to możliwe że dostaniesz okres. Jednak masz niedowagę ( tak jak ja) ja mam 13 lat, nie mam okresu i miałam robione takie badanie ze szkoły... pani się pytała czy miesiączkuje a jak powiedziałam że nie, to powiedziała że za mało ważę(36kg) staram się przytyć ale nie wychodzi :(. możliwe że to ma jakieś znaczenie więc musimy obie przytyć :D pewnie po prostu nasze organizmy nie mają odpowiedniej ilości minerałów,tłuszczu itd. żeby zacząć miesiączkować. Wspomniałaś że masz cukrzycę, to również może mieć wpływ. Ale masz jeszcze dużo czasu aby zacząć miesiączkować. na razie się cieszmy że nie mamy okresu ;) a na ten śluz to polecam nosic wkładki higieniczne np. Discreet, always, naturella... ja noszę i czuje się komfortowo i bezpiecznie bo nawet gdy dostane okres to nie będzie plamy xD pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość The Sweet Tosia
Hej! Jestem tu nowa. Mam 11 lat, włosy łonowe pot i śluz. Wczoraj wieczorem na majtkach zauważyłam duuuużoooo śluzu i takie brązowe coś. Dzisiaj już tego nie miałam. Co to może być? Czy powinnam nosić wkładki? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rhksjdksbxkega
Do poprzedniczki: zbliża ci się okres dużymi krokami, nos lepiej wkładki, bo Ci zaplami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość The Sweet Tosia
Zastanawiam się jak powiedzieć o tym mamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to może być? Wczoraj zauważyłam na majtkach coś brązowego. Nie było tego za dużo. Co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te brązowe plamy to zapewne plamienie przedmiesiączkowe. To znak że zbliża się okres! Bądź na niego przygotowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara1021
Hej. Mam 13,5 lat jeszcze nie mam okresu, ale mam biały śluz ponad rok. Dwa dni temu zaczął mnie boleć brzuch na dole po prawej stronie a w nocy strasznie bolały mnie plecy na dole. Czy to mogą byc bóle przed miesiączką? Miałyście podobne? Jak sądzicie, mogę dostać okres w najbliższym czasie? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość The Sweet Tosia
Hej! Miałyście rację, parę tygodni po tych brązowych plamach dostałam okres. Co prawda byłam na niego przygotowana, ale i tak było to dla mnie dużym zaskoczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość The Sweet Tosia
Do poprzedniczki: Tak to bóle przedmiesiączkowe, w najbliższym czasie możesz dostać pierwszej miesiączki. Niektórzy dojrzewają wcześniej niektórzy. Ja mam 11 lat a już mam okres, ale moja mama dostała w wieku 13-14 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Mam 14 lat i wszystkie koleżanki dostały już dawno 1 okresu tylko nie ja. Nwm co. Robić jak o tym mówią. Mam już włosy w okolicach intymnych oraz pod pachami Śluz już mam od Ok. 1,5-2 lat czasem mam mocne bóle brzucha tak mocne jak skurcze nie wiem czy to objawy pierwszego okresu proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mg dostać odp przez e mail więc tak mam już włosy w okolicach intymnych oraz pod pachami Śluz już mam od Ok 2 lat jest go czasami więcej czasem mniej ale martwię się bo mam wszystkie objawy oprócz bólu brzucha pomocy e mail pysia781@interia.pl plis pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny powiedzcie jak poznać, że się ma śluz? I co to wgl jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 6 kl. Mam wszystkie objawy oprócz bólów brzucha i piersi. Jestem bardzo szczupła ale zdrowo się odżywiam i uprawiam sport. Czy mam się już spodziewać? Jak poznać, że to już? Pomóżcie pliss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalallka
Mam 14 lat i wszystkie koleżanki dostały już dawno okres a ja jako jedyna nie mam już włosy w okoliach intymnych oraz pod pachami Śluz już mam od Ok 2,5 lat a piersi rosną mi od roku panikuje już od roku że nie dostanę okresu liczę na szybką odpowiedź pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollipop6
Cześć, chodzę do 6 kl i mam włosy (łonowe, pod pachą mi dopiero rosną), śluz mam od dawna, lekkie bóle czasami, piersi dopiero co zaczęły rosnąć, koleżanka z mojej klasy już ma. Jestem bardzo szczupła ale zdrowo się odżywiam. Powiedzcie jak poznać, że to już? Są jakieś objawy- nie wiem- emocjonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mam 12 lat i juz od roku levci zolto-bialy sluz czesto boli mnie glowa,brzuch ponizej pempka rosna mi piersi i mam wlosy pod pachami na nogach i w okolicach lonowych.Masakrycznie czesto sie poce i... chcialabym wiedziec czy to sa objawy okresu...wiem ze to nie jest nic przyjennego.Prosze pomuzcie Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mam 12 lat i od paru miesięcy leci mi brązowy śluz Tak jak by okres bo to jest jak nieregularne miesiączki . nie wiem czy to jest okres czy tylko zapowiedź . Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mam 12 lat i od paru miesięcy leci mi brązowy śluz Tak jak by okres bo to jest jak nieregularne miesiączki . nie wiem czy to jest okres czy tylko zapowiedź . I jeszcze dodam że rosną mi piersi mam włosy łonowe a i jeszcze kiedyś na sprawdzianie się bardzo stresowalam i później poszłam do łazienki i tam patrzę a tam bardzo dużo tego brązowego śluzu albo jak uprawiałam sport na w-F to miałam bardzo dużo. Proszę o odpowiedź !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny piszecie tutaj, a nikt wam nie odpisuje... Polecam wam świetną panią, z którą można porozmawiać o dojrzewaniu i pierwszej miesiączce, sama mi wiele doradziła, prowadzi bloga www.dojrzewanie-okres.blog.onet.pl, a jej gg 4840433 lub email klaudia685@op.pl mi zawsze odpisała na każdą wiadomość. Trzymajcie się i.. pierwsza miesiączka to nic strasznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati śsśssssss
Ja mam 10 lat i mam owlosienie w miejscu intymnym i mi codziennie leci sluz ale czy to moze byc okres niewiem odpowiedzcie mi blagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajak32
Dziewczyny, jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwości zawsze możecie porozmawiać ze szkolną pielęgniarką lub mamą. Ten temat to żaden wstyd. Warto również zapoznać się z informacjami na stronach typu http://www.myob.pl/dobrze-wiedziec/co-jest-miesiaczka Być może informacje zawarte na stronie rozwieją choć część z Waszych watpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Może nie być żadnych objawów.Zwykle na 2-4 lat przed pierwszym okresem zaczynają rosnąć piersi, potem pojawia się owłosienie łonowe, często trądzik, przetłuszczanie się włosów, zmiany nastrojów.Bezpośrednio przed wystąpieniem miesiączki często pojawia się wydzielina z dróg rodnych, nagminnie mylona z upławami.Zdrowa wydzielina jest biała lub żółta, nie powoduje swędzenia, nie ma przykrego zapachu.Miesiączkę mogą też poprzedzać bóle brzucha, pleców, a także niewielkie brązowe plamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julkaaaaaaaa
Hejka. Mam 11 lat, skończyłam 21 grudnia. Ważę 31 kg przy wzroście 144 cm. Piersi rosną mi od ok. 6 miesięcy,sutki są twarde, ciemne, do tej pory bolą, nie wiem czy można to już nazwać piersiami. Mam owłosienie łonowe, trochę nie za długich czarnych włosków, a parę długich, kręconych, mam je od ok. 3 miesięcy. Śluz jest trochę rzadki, przezroczysty, nie jest go dużo, ale się klei, jak zaschnie jest żółty, bardzo brudzi mi majtki, czasem wpada nawet w brąz, mam go od może 2 tygodni, ale taki brudzący, bardzo rzadki to miałam już może 8 miesięcy temu. Co do owłosienia, pod prawą pachą mam parę czarnych włosków, może z cztery, długie,a pod lewą nic. Włosy szybko mi się przetłuszczają. Już w czwartej klasie(Jestem w piątej) miałam pryszcze. Podobno gdy swędzi no...krocze, to też jakiś objaw. Od jakiegoś czasu, może od 1 miesiąca, muszę się podrapać, aby nikt nie widział. Kiedy mogę dostać okresu? Pisane 29 grudnia 2017 ~Julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiau
Mam 10 lat dziewczyny które mają okres proszę powiedzcie jak się jak się na niego przygotować strasznie się boję że dostanę go na przyrodzie jak coś jestem w czwartej klasie więc odpowiedzieć mi mniej więcej jak się na niego przygotować proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiau
Boję się że będzie około za pół roku bo szybko dosyć dojrzewam włosy łonowe miałam już w wieku 7 lat piersi zaczęły mi rosnąć rok temu biodrem się lekko poszerzają a śluzu nie mam a boję się o tym z kimkolwiek porozmawiać a moje koleżanki o rok o re mnie starsze mają już okres odpiżcie proszę!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak dostanę okresu poza domem co mam zrobić np w szkole krzyknąć proszę pani dostałam okresu powiedzcie co zrobić gdy dostanę okresu w szkołę proszę was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ;) mam 13 lat i nie mam jeszcze miesiączki ale mam włoski itp. A wczoraj zauważyłam (jak sie podcieralam) że mój śluz jest biały z małym dodatkiem krwi... Czy to coś strasznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xSweetGirlx
Hej dziewczyny mam 13 lat miałam już niektóre objawy pierwszej miesiączki. Dwa i pół roku temu zaczęły mi rosnąć piersi. Dwa lata temu pojawiły mi się włosy łonowe. Półtora roku temu pojawił się śluz, a niedawno zaczęłam się intensywniej pocić. Wcale nie jestem wysoka, wręcz przeciwnie, mam 142 cm wzrostu, a moje piersi są małe jak na 13-latkę. Strasznie sie boje bo niedługo mam obóz akrobatyczny i boje się że to właśnie na nim mogę dostać okres. Co o tym myślicie? Proszę pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×