Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Witam!!! Czesc Okon!Niestety nikt nie dostal mieszkanka,mi powiedzieli,ze od 6mies do 3lat sie czeka,kolega meza dostal po 3mies,ale mial:( chore dzieciatko,mowil ze wczesniej by mu dali,a le jakies papiery musial donosic Ja dodatkowo mam jeszcze jeden formularz do wypelnienia,poniewaz moj dom,ktory wynajmuje jest wystawiony na sprzedaz,i gdyby agencja dala nam miesieczne wypowiedzenie to mamy to zglosic:),narazie nie wiem czy dom bedzie nadal do wynajecia czy nie. Evi co tam u ciebie?Kiedy wyjezdzasz,na chrzciny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia1702 juz tak probowalam z tym brzuchem,ale w Walii to znieczulica jakas panuje,powiedziano mi ze nie da rady...bo nie ma mnie w systemie i kolo sie zamyka.Co ja mam zrobic teraz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam wszystkich
witam dziewczyny czy dostal ktos odpowiedz z councilu w ciagu 6 dni od zlozenia papierow ze zakwalifikowal sie do szukania mieszkania??? Zastanawiam sie czy tak szybka odpowiedz moze byc sygnalem ze nie ma duzo ludzi skladajacych wnioski o mieszkanie council-towskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam pismo po około dwóch tygodniach, napisali tylko, że jesteśmy na liście i tyle. Poszliśmy się więc spytać i dowiedzieliśmy się, że jesteśmy na dwieściektórymś miejscu ogólnie, stoktórymś w mieście i 56 na wioskach. Nie powiedzieli nic o punktach. Jak myślicie ile będziemy czekać? Czy jest ktoś z Warwickshire kto starał się o mieszkanie socjalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenko!! Nie jestem za bardzo w temacie.......nie miałam czasu aby wszystko czytać,ale............. czy zapisywałas się do jakiejs przychodni i do lekarza w Anglii???? Jeśli tak to musi cie przyjąć,jesli nie to zrób to szybko,wypełnij papiery w jakimś Ośrodku i już. Poszukaj na necie w swoim rejonie i nie czekaj,a jak nie to idż do innego szpitala i do innej przychodni. Jeśli to tez nie pomoże,to udaj sie do Consilu,lub do Citizena,tam na pewno ci pomogą. Głowa do góry!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich mam pytanie ja juz dostalam mieszkanie z council w listopadzie minie 2 lata jak mieszkamy ,ostatnio znajoma powiedziała mi ze w tym mieszkaniu moge mieszkac tylko 5 lat ,bo po5 latach dadzą mi propozycie wykupu tego mieszkania na własność ,a jeżeli odmówie to mi je poprostu zabiora i dadza innym potrzebujacym ja nie mialam w planach wykupu tego mieszkania bo uwazałam że skoro wszystko na bieżąco i regularnie opłacam to mogę mieszkać aż do śmierci a z tego co sie dowiedziałam to nie jestem zadowolona czy ktoś mi może odpowiedziec na to pytanie czy nie zostałam wprowadzona w bład z góry serdecznie dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Specjalistą nie jestem, ale ja słyszałam, że owszem po pięciu latach mozesz wykupić mieszkanie, ale jak nie wykupisz to nikt ci go nie zabiera. Jednak poczytaj jeszcze w pewnych źródłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczęta, witam Okonka po wakacjach, mam nadzieję że były udane. Ja niestety nadal czekam na mieszkanie, po całej kontroli cisza, nic się nie dzieje i powiedzieli że są marne szanse bo ludzi czekających jest 5000 :( Pozdrawiam Anecia jak brzusio rośnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak troszkę was poczytałam,widzę,że właściwie nic się nie zmieniło:( Niestety:P Księgowa Zosiu!! Ja myślę,że możesz starac sie o housing benefit............... u nich nie ważne co mówią,ale wazne co napisane:) Jak masz decyzję na pismie to wtedy wiesz,że faktycznie ci sie nie należy,a jak tylko słownie to załatwiasz,to oni ci to tak podadzą,że wg twoich kalkulacji nie ma co składac papierów. Ale ja wiem,że w zalażności od tego na kogo trafisz,to sprawę załatwisz,albo i nie. Próbuj dziewczyno,bo warto!!! Olenka!!Jak tam dzieciatko??? Wiesz już coś??? Do coś!!! Wydaje mi się,że ktos cie wprowadził w błąd z tym wyrzuceniem z chałupy. Przecież jesli nie masz kasy by je wykupic,a sama nie dajesz rady finansowo wynając i opłacic,to jak cię wyrzucą,to ty znów złożysz o socjal!!!Jaki to ma sens??? Wykupisz jak będziesz miała kasę,choćby część.Najwyżej spytaj w consilu jaka to kwota ma być na początek,za część chałupy,to sie odczepią. Anglicy mieszkaja w takich domach do śmierci,często są one zaniedbane przez nich i wręcz dewastowane,ale ich z nich nie wyrzucają,bo będą musieli dac inny,aby nagle nie miec na głowie bezdomnego!!! Dlatego nie mrtw się,tylko zasięgnij informacji w consilu:) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o mieszkanie counsilowskie to właśnie po 5 latach nabywa się prawo do wykupu takiego mieszkania i jeśli dobrze wiem to za 60% wartości. Możesz je kupić albo nie ale nikt z niego Ciebie nie wyrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wam kochani za wyczerpyjace odpowiedzi bardzo mi pomogliscie jeszcze raz z calego serca dziekuje!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Olenko nie wiem co ci poradzic,musisz jak najszybciej sprawe wyjasnic,bo przeciez musi ktos ci zrobic badania,usg,ja w czwartek juz 3cie bede miala:)brzusio rosnie:) Nikt nie ogladal naszego domu jeszcze,mysle,ze z agencji zadzwonia jak cos,maz jak bedzie placil wynajem to zapyta,czy bedzie dalej na wynajem czy nie.jak nie to miesieczne wypowiedzenie to wtedy moze sie uda z chata szybciej,dali nam namiary na spoldzielnie,ale nie ma adresu na Melton a w internecie znalazlam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis ide do innej przychodni i sprobuje sie na nowo zarejestrowac,a co do wypowiedzenia to jezeli mieszkacie ponad rok to chyba wam sie 2 miesieczne wypowiedzenie nalezy...tak slyszalam ale nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenko probuj,bo nie wiem jak ty,ale ja sobie bym niewyobrazala,ze dzidzia juz taka duza,a ty nawet nie slyszalas bicia serca,a od 12tc juz slychac,nie mialas usg,polozna mowi co mozesz jesc,a czego nie,niektore potrawy uszkadzaja plod,nie wolno jesc serow plesniowych,pasztetow,surowego miesa,tunczyka My w tym domu nie mieszkamy jeszcze roku w listopadzie minie pod koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to kapa z tym pasztetem bo mi sie go caly czas chce...Przyjaciolka poradzila mi,zebym jadlakapuste,fasole itd ona to jadla i maly nigdy nie mial zadnych kolek bo byl chyba przyzwyczajony.Gdybym wiedziala,ze to tak wszystko bedzie to bym sie nie zdecydowala na bejbiaczka ale coz teraz trzeba walczyc..Najchetniej to bym sie spakowala i poleciala do Polski ale nie mam gdzie buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co moze z ta kapucha i fasola prawda,ale niektorych zeczy sie nie je dlatego,ze szkodzi plodowi!!!Nie dlatego,ze to alergiczne!Ja n ie jadlam ciezkostrawnych bo jak mnie wydelo tooooo nie moglam sie ruszac,ani spac,a dziecko jak ma miec kolki to je bedzie mialo!Takie jest moje zdanie.Kawy sie nie pije,bo jest ryzyko poronienia,jesli ja pije sie we wczesnej ciazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem,ze nie wolno jesc pewnych rzeczy,zazdroszcze ci,ze widzisz jak ci brzuch rosnie bo u mnie tego nie widac bo jestem tlusta hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem,jestem:) Mam nie zawiele czasu. Zajrzałam na mojego home-linka,znalazłam 2 chałupki,ale na zbyt wiele nie liczę. Ostatnio w jednej z gazetek na końcu jest taki spis kto dostał.od kiedy zarejestrowany itd....... No i ludzie byli zapisani od kwietnia2006r i dostali tę chałupę którą ja licytowałm też.:( Więc chyba sobie poczekam:(( Dziewczyny wy z tym jedzeniem,ja urodziłam trójkę dzieci.Ostatnie 2,5roku temu,jestem już za stara na porody,ale to najwięjszy cud swiata:) Powiem wam,że tak jak nie je się w czasie karmienia niektórych rzeczy,bo dziecko je to co matka,tak w czasie ciąży też.Lampka wina nawet czasem wskazana(czerwone),kawy,papierosów tez nie,ale bez przesady. Ja nigdy nie paliłam,a kawę rozp.czaem piłam..............Ciężkostrawnych nie można,bo jak ciebie wzdyma,to i dziecko też. Własnie parę dni temu moja lkoleżanka wylądowała w szpitalu(ciąża pozamaciczna,a tak zaplanowali co do dnia.Leży w Polsce w szpitalu/ Pan Bóg ma w nosie nasze plany,On wie co robi,więc zdajcie się na intuicję i wyczucie,no iwiedzę starszych od siebie:)) Dozobaczonka{cześć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz okonku nieraz jedzonko zaszkodzi,a nieraz nie ja tam pasztet jem,ale serow plesniowych nie,bo nawet nie lubie.Okon,a ty przy 3ciej ciazy kiedy czulas pierwsze ruchy,bo ja juz czuje a to koniec 12 tyg.czytalam na forach,ze niektore przy 3ciej tez tak szybko czuly. Nam pani co do mieszkania to powiedziala ze od 6miesieci do 3 lat,nam tez trudniej bedzie bo w sumie 4bed nam sie nalezy,u mnie sa punkty,im wiecej tym gorzej tzn,ze mamy lepsze warunki,jeszcze nie wyslalismy aplikacji bo consil spalony i nie znam adresu...dostalismy tez adresy i nr.tel do spoldzielni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneciu!! Ja czułam ruchy szybciej przy drugim,niż przy trzecim dziecku,nie pamietam kiedy.Młodszy był wiercipiętą,a mała miała ciągle czkawkę,jak sie urodziła to też jej nie opuszczała. Każda ciąża jest inna.Nie można tego generalizować. Ważne,byś czuła się odbrze,nie miała jakis nienormalnych dolegliwości i czuła ruchy.Jak maleństwo siediało za długo spokojnie,to ja specjalnie brzuch trącałam,by obudzić i sprawdzić czy wszystko ok!!!! Chałupa nam tez sie nalezy 4bedroom,ale w ofertach na necie,jakie nam dają w tym home-linku są i 3bedroom,tyle,że większe,lub podwójne. Niestety chętnych dużo.Najgorzej,że jak jest jakis dom fajny to w jakiejs niedużej wsi.To mnie nie przeszkadza,ale wtedy wszyscy musieli by dojeżdżać.A tak tylko starszy syn dojeżdża do Cambridge.Młodszy 2,7mili na rowerze,a mąż autem lub rowerem,(zależy jaka pogoda). Bus szkolny nam się nie należy.Młodszy musiałby mieć min.3mile do szkoły.Dla starszego też jest,ale nie w naszej miejscowości.No i klapa:( Sama nie wiem jak i gdzie szukać.Koleżanka się przeprowadziła do Walsal(środek Anglii)pisała,że tańsze domy,zarobki lepsze. Za taki dom jak mój-3bedroom płaci 450Ł a my tu płacimy 650Ł. Tyle,że ona ma jedno dziecko,a ja trójkę.:) Nie narzekam na razie,ale jak mała urośnie,to będzie ciasno. Consil chyba wie,że ma czas i sie nie spieszy,albo liczy na to,że młodszego wykopię i będzie miejsce dla małej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czuje sie dobrze,ja z Mlodszym synusiem tez jakos w 15tyg.juz czulam ruchy,a teraz od jutra niby 13tc. Okon ja mieszkam wMelton Mowbray,twoje Bury jest niezbyt daleko ode mnie,patrzylam na mapie,u mnie za 3bed juz od tego roku od 600L,my placimy 525,a w dodatku dom jest na sprzedaz,inna agencja sprzedaje,a my od innej wynajmujemy,i jesli nam dadza wypowiedzenie to szybciej dostaniemy:)jeszcze ja w ciazy,Okonku to chyba przez te kalendarze chinskie hehe,wychodzi ze chlop!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobrze,czy żle,że chłop???? Może lepiej,bo ekonomiczniej......ja tez mam dwóch pierwszych synów...............a po 12latach .......córka:)) Nie planowane,ale za to cudowne!!!!! No tak ja przejrzałam home-linka......no i albo za autostradą(kawał drogi do miasta),albo na zadupiu :( albo 3-poziomowy dla wielkiej rodziny(do 10osób),albo bez ogródka :(???????,albo flat :( No i co?????? Musze wybrac coś,więc znalazłam jeden tylko...............a i tak go nie dostanę...:( Poczekam pare lat(dzieci już rodzic nie będę-jestem za stara),no a oni chyba liczą na to,że ja sama zrezygnuję z socjalu!!!! Czy ktoś wie,czy mogą mnie skreślić,jak np.pójdę za rok do pracy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry ale nie kumam
wybrzydzasz w mieszkaniach socjalnych ? albo na zadupiu albo 3-poziomowy dla wielkiej rodziny(do 10osób),albo bez ogródka ???????,albo flat a nie laska wziac co daja? jak mozna narzekac na mieszkanie bo chce sie domek najlepiej z wielkim ogrorem z przodu i moze basenem za domem....puknij sie w glowke laska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tej co nie kuma...czytaj uważnie to za kumasz!!!Gdzie jest napisane że ktoś wybredza z mieszkaniami.... Pozdrawiam Was dziewczęta, u mnie na razie cisza z mieszkaniem,za 8 dni jadę do Polski odpocznę i jak wrócę będę myślała co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okon mam 2chlopcow.... Okon ciesz sie tym,ze widzisz i wybierasz,nam pokaza i sami decydujemy czy chcemy czy nie,ale pewnie bysmy wzieli,pomalutku wyremontowali Pozdrawiam Evi,milego wypoczynku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry ale nie kumam
no jak to kto Okon wybrzydza i marudzi - bys sie wstydzila - ludzie biora takie mieszkania jakie im daja i dziekuje bogu za nie a tym wybrzydzasz ze to mieszkanie w bloku a nie domek z ogrodkiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×