Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Czesc.Evi a ty gdzie sie podziewasz i inne dziewczyny ,nikt nic nie pisze,ciekawe czy maz Okon licytuje mieszkania.Nie bylo mnie jakis czas bo musialam lezec plamie i mam bole brzucha,mialam wczoraj skan widzielismy jak serduszko bije,dzidzia rosnie na szczescie jest nadal na swoim miejscu,oby tak do 12 tygodnia...pozdrawiam.Umnie pada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć anecia, dbaj o siebie i leż jak masz leżeć. U mnie dobrze dziś byłam z małą na szczepieniu i trochę mi marudzi. A i dostałam lis z counsillu że przychodzi babka do nas na inspekcję, zobaczyć warunki. Może się w koncu uda i dadzą nam mieszkanie ale marazie ciiiii bo nie chcę zapeszyć. Chyba te listy pomogły no i lekarz wysłał też do nich list. No zobaczymy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to trzymam mocno kciuki!!!Za duzo przy tym diabelku nie poleze,ale jest juz lepiej nie plamie juz tak mocno.Jakos to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam bardzo wazne pytanko: moja mama dostala mieszkanie z BPHA, po roku przyjechalam do niej z mezem i tu nam sie urodzilo dziecko. Teraz sama chcialabym zlozyc wniosek o mieszkanie. Tylko sprawa dotyczy tego, ze moja mama nie uwzglednila mnie w swoim wniosku, w zwiazku z czym nie wiem, czy ja moge podac, ze mieszkam u niej. Bardzo prosze o porade... Z gory wszystkim dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama możesz składać papiery o mieszkanie, nie wydaje mi się żeby to był problem że mieszkasz u mamy. Tylko nie możesz pisać że wynajmujesz, poprostu mieszkasz razem z mamą. Takich mieszkań nie można wynajmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia bądż dobrej myśli i się nie stresuj!!!. Ja czekam na tą wizytę, mam nadzieję że to coś da i może może na święta na swoim mieszkanku będę :) oj proszę o to Boga...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mozesz napisac ze mieszkasz z mama tylko gorzej jak przyjda sprawdzic wasze warunki mieszkaniowe...nie wiem jak to tu jest czy w takim mieszkaniu moze ktos mieszkac,ale w sumie jestescie rodzina i z dzieckiem was nie wyrzuca! Evi jestem dobrej mysli widzialam jak serducho bije i juz tej dzidzi nie pozwole...:) Pisz Evi wiesci w sprawie mieszkanka:)Oby sie wam udalo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do rokita 1988
zanim cokolwiek napiszesz, musisz to sprawdzic ,zebys nie narobila problemow mamie no i ...sobie. Pamietaj, ze niczego potem nie uda Ci sie odkrecic ! Najlepiej zapytac u zrodla czyli w counsilu czy moze u matki zamieszkac corka z rodzina i nie podawaj danych mamy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Anecia, u mnie wszystko ok. Wizytacja się odbyła..przyszła pani z panem. Oglądali mieszkanie, nasze warunki, zabrali robaki, które złapałam...i czekamy. Wydaje mi się że pozytywnie bo byli trochę zaskoczeni naszym pokoikiem no i że tyle ludzi mieszka w domu. Zabrali robaki do zbadania heh. Mam nadzieję że coś się ruszy ale niczego nie będę zapeszać. Moja Niunia dobrze, dostaje kaszkę i bardzo lubi w sumie powinna dostać za miesiąc bo one są od 4 ale raz jej dałam i bardzo jej smakowała więc dostaje kaszkę. A co u Ciebie jak się czujesz, jak maleństwo no i jak dzieci. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj!Ale sie wystraszylam,ze cos u ciebie sie dzieje,ale na szczescie wszystko jest ok:)Ale by bylo super jakbyscie dostali mieszkanko!!! U mnie tez dobrze wszystko,starszy sie martwi,ze niedlugo szkola sie zaczyna.Mlodszy rozrabia,nabil sobie wczoraj guza...Pozdrawiam i milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natal1
mam pytanie powiedzialem agenci od ktorej wynajolem dom ze beda tam mieszkac 3 osoby a mieszka 5 co teraz co moze zrobic agencia gdy sie o tym dowie prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co moga zrobic - jak sie dowiedza albo im ktos z sasiadow nakabluje ze jestescie glosno to bedziecie sie musieli wyniesc i jeszcze Wam kaucji nie oddadza bo nie wywiazaliscie sie z umowy. Tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć anecia, życzę miłej niedzieli... pozdrowionka. a okonek to co...bawi jeszcze w Polsce heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agsa23
To tylko w Polsce zauwazylam kabluja.Tutaj kazdy sobie rzepke skrobie...My tez wynajmowalismy mieszkanie dla dwuch osob a mieszkaly trzy.Mysle,ze jak sie beda zachowywac jak ludzie,a nie jak zwierzeta to napewno agencja sie nie dowie o niczym:)Acha i jesli wynajmujecie mieszkanie w agencji a nie na czarno i gdyby sie o tych lokatorach dowiedzieli to pewno zaliczke normalnie oddadza.Nie moga nie oddac,bo zlamaliby prawo:)Zreszta moze najlepiej by bylo jakbys zajrzal w swoja umowe i sobie dokladnie poczytal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziem dobry wszystkim w ten wietrzny dzien:( Okon wraca jEsli dobrze pamietam na koniec sierpnia. Zeby starac sie o mieszkanie trzeba miec na siebie tax,bo kolezanka wynajmuje z kims mieszkanie prywatnie tax jest na kolege,umowy nie maja,no i nie bardzo im na dobre wyszlo mieszkanie razem,ona mieszka z mezem i dziecmi tam,ale nie ma zadnego rachunku na siebie,agencja nie chce wynajac,bo nie ma jeszcze kontraktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agsa23
Evi czytalam,ze masz problem zpluskwami.Jesli nie mozesz uzywac duzo chemi ze wzgledu na dziecko to sprobuj para z zelazka albo odkurzaczem parowym.Taki"zabieg"wykonuj przynajmniej raz w tygodniu.Ja wczoraj odkrylam gniazdo pluskw pod swoim dywanem i go doslownie wyprasowalam zelazkiem parowym.Narazie jest spokoj ale pewnie nie na dlugo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do agsa23 zebys sie przypadkiem nie przejechala z tym co myslisz o agencjach. Jesli skapna sie ze mieszka wiecej osob niz jest na umowie to ty lamiesz prawo bo masz lokatora na dziko i nie zmusisz ich do oddania kaucji - ostatnio moj kolega probowal odzyskac swoja kaucje od agencji ktora niby musiala zamowic ekipe sprzatajaca za 300 funtow po tym jak sie wyprowadzili i w zwiazku z tym nie oddali mu tej kasy. Wiec nie badz taka pewna ze Ci oddadza i ze nikt Cie nie podkabluje - jesne sasiedzi nie wiedza na ile osob jest mieszkanie ale uwazaj zeby nikomu nie podpasc bo mozesz miec przechlapane - a wlasnie tutaj donosza jeszcze bardizej niz w polsce tylko ze tutaj jest to na zasadzie ze spelnil dobry uczynek po powiadomil o lamaniu prawa a nie doniosl na sasiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikisa
czy ktos z was wie po jakim czasie mozna wykupic mieszkanie od panstwa i za jaka kwate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi jaies nowe wiesci???Tylko dobre! Jesli chodzi o wykup mieszkania to roznie to jest po5 po 7latach zalkezy musisz w counsilu pytac,kwota tez zalezy,50%wartosci...mi tak powiedzieli,kiedys bylo mozna po2latach za 20-30%wartosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masz racje amikaaa
w 100-tu % Cie popieram ! Dla agencji kazdy powod jest dobry,zeby nie oddac kaucji lub ja obciac. Wystarczy plama na wykladzinie,ktorej wczesniej nie bylo lub zabrudzone sciany, obojetnie co -a jezeli mieszka w domu wiecej osob niz powinno,to jest to ewidentne zerwanie warunkow umowy i agencja jak dowie sie o tym,to moze wszystkich natychmiast wywalc ! Mieszkam tu od kilkunastu lat i nieraz mialam do czynienia z agencjami, a od znajomych nasluchalam sie jeszcze wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agsa23
Mieszkam w nowym apartamencie.Mieszkali na tym samym osiadlu co ja moi znajomi i wynajmowali mieszkanie z agencji tej samej co ja.Zarejestrowane byly trzy osoby a mieszkaly cztery.Faktycznie agencja sie dowiedziala i dostali powiadomienie,ze ta jedna osoba musi sie wyprowadzic.I to wszystko.Wyprowadzila sie i po sprawie.A to co napisalas ze wystarczy plama na wykladzinie to jakies bzdury.Albo trafialas na agencje beznadziejne.Jak zepsula sie u mnie pralka to zawiadomilismy agencje i ja wymienili(dodam,ze sprzet jest ich i mam w teczce ktora dostalam odagencji jak sie wprowadzalam z gwarancjami na wszystkie sprzety od nich).Wlasnie odkrylam pluskwy w domu i lamrold bez rzadnych sprzeciwow przeprowadzi na wlasny koszt za kilka dni odpluskwianie mieszkania.Wystarczy,ze cos sie zepsuje(sprzety czasem sie przeciez psuja)przychodzi facet i naprawia.Nie musimy czekac tygodniami jak to bylo w przypadku innej agencji(poprzedniej u ktorej wynajmowalismy mieszkanie).Warunkiem przy oddawaniu mieszkania kiedy skonczy sie umowa a my jej nie przedluzymy jest to,ze mieszkanie ma wygladac tak jak wtedy kiedy sie wprowadzalismy.Czyli nawet dziurki po obrazach trzeba zlikwidowac.Mielismy ktorejs nocy tutaj malutkie trzesienie ziemi i popekaly sciany w niektorych miejscach.To juz nas nie interesuje.Byla agencja zrobila zdjecia i wlozyla do teczki(kazde mieszkanie ma swoja).Ponadto raz w miesiacu agencja sprawdza stan mieszkania.Ale kiedy mieszkal u nas brat mojego chlopaka nikt nie pytal sie co to za dodatkowa lozko:)Wiec moze tylko ja mam taka pozadna agencje...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masz racje amikaaa
do agsa23 Napisalas: Warunkiem przy oddawaniu mieszkania kiedy skonczy sie umowa a my jej nie przedluzymy jest to,ze mieszkanie ma wygladac tak jak wtedy kiedy sie wprowadzalismy.Czyli nawet dziurki po obrazach trzeba zlikwidowac. ..... nic dodac,nic ujac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokladnie sama sobie zaprzeczasz. co innego wezwac wlasciciela do wytepienia robakow czy poprosic o naprawe pralki, ktora przeciez nie jest zalezna od nas a poplamienie dywanu czy sciany. I tak jak opisalam jest w wielu agencjach bo wielu moich znajomych ma z nimi przeboja. Ja calesz szczescie mam mieszkanie od spoldzielni mieszkaniowej i jest spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewamaj
a ja jutro skladam podfanie ciekawe ile bede czekac jako samotna ciezarna wtej chwili mieszkajaca w wynajmowanym pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Ewamaj samotne ciezarne maja pierwszenstwo,zaznacz w podaniu,ze ciezarna jestes. Evi,a ty co nic nie piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natali2
mam pytanie ile trzeba mieszkac pod jednym adresem aby dostac mieszkanie i czy to ma znaczenie bo my mieszkamy dopiero 2 tygodnie w nowym miescie i czy musimy mieszkac okreslony czas aby dostac mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva***
ja dostalam mieszkanie od spoldzielni w kwietniu a papiery zlozylam w styczniu , ale chyba wplyw na to mialo to ze bylam w ciazy no i mialam juz dwojke dzieci . Troche pomogla mi w tym polozna bo napisala mi pismo ze mam w domu grzyba . Zeby dostac mieszkanie zalezy chyba od miejsca zamieszkania i farta , ja nadal jestem zarejestrowana w jednej spoldzielni od maja i ciagle mi przysylaja oferty .... a w tej co dostalam dom wlasnie przekierowala mnie ta co czekam od maja oczywiscie maj tamtego roku slyszalam ze polakom daja domy na samym koncu najwpierw maja pierwszenstwo tutejsi inne nacje a polacy na koncu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my zarejestrowalismy sie w spoldzielni chyba w marcu a po 6 tygodniach dostalismy mieszkanie :) nie mamy dzieci i nie bylismy malzenstwem :) wiec chyba to jednak zalezy od szczescia ile sie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×