Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brykiet grillowy

sezon grilowania - INAUGURACJA

Polecane posty

Gość brykiet grillowy

za oknem piękne słoneczko, weekend majowy zbliża się wielkimi krokami, zaczniemy więc czas grillowania :) proponuję aby umieszczać tutaj przepisy na potrawy z grilla. przydadzą się, jeśli ktoś ma już dość kiełbasek i karczku w marynacie. Mnie czeka niedługo pierwsze wyzwanie - zaproszony wegetarianin i szczerze mówiąc nie wiem co mam podać oprócz nadziewanych pieczarek :( Pozdrawiam i czekam na odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieczoną cukinię, paprykę faszerowaną. szaszłyki warzywne, ogólnie różne warzywka pieczone. Możesz też zrobić parówki pieczone ośmiorniczki. uwielbiam chleb posmarowany masłem czosnkowym upieczony na grillu, udka i skrzydeła z kurczaka to tradycja, karkóweczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Mąż nie je miesa, i zawsze robi sobie takie grzanki: Główkę czosnku kładzie na grillu(całą, nie obraną), piecze ją, aż będzie mięciutka. Kromki układa obok, aż sie zarumienią. Zarumienione naciera przekrojonym pomidorem, a potem rozsmarowuje na nich obrany, mięciutki czosnek. Pycha! Polecam tez oscypki z grilla, ewentualnie grube plastry żółtego sera, które można posypać ziołami prowansalskimi... Ryby zawinięte w folię i posypane ziołami Piersi z kurczaka zamarynowane wcześniej w oliwie i przyprawach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze chyba sezon nie rozpoczęty, ale przypomniałam sobie o ziemniakach z grilla:) Moze ktoś skorzysta;) Duże ziemniaki szorujemy(obieramy lub nie, jak kto woli), nakłuwamy widelcem w wielu miejscach, kładziemy na folii aluminiowej, posypujemy obficie rozmarynem suszonym i solimy. Zawijamy w folię, kładziemy na grilla i czekamy, aż bedzie miękki(trzeba sprawdzać, bo wszystko zależy od wielkosci ziemniaków). Rozcinamy, wsuwamy z masłem lub kwaśną śmietaną:) (masło mozna wczesniej wymieszać z posiekanym, świeżym rozmarynem) Rozmarzyłam sie...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmmm..ziemniaczki z grilla.. ja polecam do marynowania mięsa (również drobiu) rozdrobnić ziarna jałowca- niesamowity aromat. Można je kupić bez problemu. A kolejny pomysł to seler smażony na grillu, pod koniec jego grillowania można położyć na niego plasterek sera - pyszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie próbowałam selera z grilla...ciekawa jestem smaku, napewno wypróbuje:) Ogólnie uwielbiam warzywa z grilla, szaszłyki warzywne, mmm...pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_P
Super sprawa, szczególnie dla dzieci to banany grillowane. Banany myjemy, nie obieramy ze skory, tylko robimy wzdluz owoca nacięcie, aby utworzyło kieszonkę. Wkładamy w nie kawałki czekolady (gorzkiej, mlecznej, białej, wg uznania) i rzucamy na grilla. Potem wyżeramy ze skóry miąższ łyżeczką. Bardzo lubię też mięsko zamarynowane w takiej marynacie: 4-5 łyżek oliwy, tyleż samo wody, pół słoika musztardy (najlpiej jak najostrzejrzej np. sarepskiej, sok z połowy cytryny, pieprz, sól zmiękczająca mięso, zioła wg uznania -ja lubię bazylię. Mięso powinno postać w tym ok. 12-24 h. Najlpeiej smakuje karkówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_P
Fajowe też są pstrągi (sorry za mięsko u góry -ja pipka nie doczytałam o wegetarianach). Trzeba je wypatroszone, ale ze skórą napchać masełkiem i koprem (można też w środek wrzucić oscypka -pycha), zawinąć w folię aluminiową i grillować :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZASZŁYKI WEGETARIAŃSKIE Składniki : 1 nieduża cukinia 5 małych dymek 5 pieczarek 1/2 strąka czerwonej papryki sól pieprz olej Wykonanie : Warzywa i pieczarki opłukać, osuszyć, pokroić na plastry. Skropić olejem, posypać pieprzem. Odstawić na 10 minut. Nadziewać na patyczki do szaszłyków, grillować obracając z każdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRILLOWANY ŁOSOŚ 4 dzwonka łososia grubości 2 cm każde, 4 łyżki sklarowanego masła, sok z 2 limonek lub jednej cytryny, łyżeczka oregano, łyżeczka posiekanej natki pietruszki, pół łyżeczki bazylii, sól, pieprz Sposób przyrządzania Suszone przyprawy skropić sokiem i zostawić na 15 minut. W miseczce wymieszać masło z pietruszką i namoczonymi ziołami. Posmarować łososia marynatą, przyprawić solą i pieprzem, wstawić na co najmniej godzinę do lodówki. Opiec obie strony (bez przykrycia) 4-5 min na wcześniej średnio rozgrzanym ruszcie. Później dopiec częściowo przykrytą na wyższym poziomie rusztu, przez 15 min, polewając często marynatą Podawać z warzywami upieczonymi na grillu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś do pyszności z grilla :) jak sie tuczyc to na calego. Ja jak robiękolację przy grillu zawsze przygotowuję ryż, który świetnie pasuje do mięska na ciepło a na zimno też jest całkiem niezly. Gotuję ryż paraboiled i taki żeby był twardawy, do tego drobny makaron ( np gwiazdki) al dente , w garnku na oleju podsmażam włoszczyznę paseczki hortexu, sól , pieprz, jak są miękkie dodaję ten ryż z makaronem pól na pół. Mieszam, chwilę duszę. Do grilla pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja własnie dzisiaj wieczorkiem zapraszam znajomych na grilla. Perwszy w tym sezonie :P Już nie moge sie doczekac... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bym sie dala teraz pokroic za buleczke zarumieniona na grilu, przetarta czosnkiem i posmarowana maselkiem😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brykiet grillowy
przepraszam, że tak późno odpowiadam na pytanie o pieczarki z grilla , ale nie miałam dostępu do kompa :( kapelusze pieczarek (dość duże ) obieram i solę. z pieczarkowych siekanych nóżek, podsmażonych z cebulką robię farsz, dodaję do niego ugotowanego ryżu, startego sera żółtego i przyprawiam (natka, pieprz, czasem bazylię i oregano). faszeruję kapelusze ( smaruję je wcześniej olejem) i kładę na grilla. można na ruszcie, tacce byle nie na folii bo wtedy się uduszą zamiast grillować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykładowe marynaty: Do kotletów cielęcych Do 1/2 szklanki oleju dodać 1,5 łyżki startej skórki pomarańczowej, 6 łyżek soku z pomarańczy i 2 posiekane strączki czuszki. Doprawić chilli i sosem worchester. Do kotletów wieprzowych 1/4 szklanki piwa wymieszać z 1 /4 szklanki oleju, łyżką octu winnego i musztardy. Dodać 2 posiekane dymki (razem ze szczypiorkiem), łyżkę natki i 2 laurowe listki. Do drobiu 1/2 szklanki oleju wymieszać z sokiem i skórką startą z jednej cytryny. Dodać 3 łyżki posiekanych świeżych ziół (oregano, rozmaryn, szałwia, natka, koperek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na aromatyczny olej Posmarowane olejem przed pieczeniem warzywa i mięso nabiorą wyrazistego zapachu, jeśli wcześniej do butelki z olejem włożymy gałązkę świeżych ziół melisy, bazylii, szałwii, majeranku lub tymianku, ewentualnie natki lub koperku. Możemy też dodać parę kropli octu winnego, kilka listków laurowych, owoców jałowca lub marynowanego pieprzu. Olej obstawiamy na24 godziny do lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak przygotować masło smakowe? Na 10 dag masła dodaje się zazwyczaj łyżkę świeżych, drobno posiekanych ziół. Jeśli są to dodatki o łagodnym smaku jak np. koperek, możesz dodać ich więcej. W przypadku suszonych ilość ta musi być zmniejszona. Miękkie masło najpierw rozetrzyj a następnie dodaj zioła i dobrze wymieszaj. Otrzymaną masę wyłóż na porcelanową płytkę lub talerzyk skropiony zimna wodą. Uformuj wałeczek o średnicy ok. 2 cm i dobrze schłodź go. Gdy masło stwardnieje pokrój go w plastry o grubości około 1 cm. Oczywiście możesz też napełnić masłem smakowym miseczkę. Masło koperkowe lub szczypiorkowe Koperek i szczypiorek to najczęściej stosowany dodatek smakowy do masła. Oba składniki są dostępne w sklepach przez cały rok więc możesz go bez problemu zawsze przygotować. Takie masło doskonale nadaje się nie tylko do kanapek ale i do smażonych mięs i sznycli. Masło czosnkowe Na tej samej zasadzie jak poprzednia możesz przygotować masło z dodatkiem czosnku. O właściwościach czosnku nie muszę już chyba pisać bo wszyscy zdajemy sobie sprawę z jego dobroczynnego działania zwłaszcza w okresie przeziębień. Przed dodaniem czosnku do masła należy go dobrze zmiażdżyć, można też dodać odrobinę soli. Ilość czosnku jaką dodasz zależy od Twoich upodobań. Jest to doskonały dodatek zarówno do kanapek jak i do pieczonych mięs. Masło bazyliowe Bazylia nie tylko posiada wspaniały aromat ale ma też właściwości lecznicze. Do miękkiego masła lub margaryny (co kto woli) dodaj sporo drobno posiekanej bazylii i starannie wymieszaj. Doskonałym dodatkiem do białego pieczywa posmarowanego masłem bazyliowym są plasterki pomidora. Masło z cząbrem Cząber pobudza trawienie i ma właściwości odkażające. Ma przyjemny korzenny zapach i wyrazisty smak. Przygotowanie tego masełka jest identyczne jak masła bazyliowego. Pieczywo posmarowane takim masłem można urozmaicić kładąc na kanapkę plasterki kiełbasy czy szynki. Cząber doskonale podnosi tez smak twarogów. Masło lubczykowe Do 10 dag miękkiego masła dodaj garść drobno posiekanego lubczyku, odrobinę soli i pieprzu. Masło z bukietem ziół To smakowe masełko można przygotować z ziół suszonych. Do miękkiego masła dodaj odrobinę rozdrobnionego rozmarynu i estragonu oraz dobrze pokruszonych liści laurowych. Po dokładnym wymieszaniu dodaj jeszcze odrobinę pieprzu cayenne. Ten rodzaj mieszanki nadaje się do każdego rodzaju pieczywa. Doskonale podnosi smak wędlin i serów. Można tworzyć wiele innych maseł smakowych dodając takie składniki jak rozdrobniony, wędzony łosoś, suszone śliwki, sardynki z puszki, ser Rokpol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIODOWE ŻEBERKA Z CUKINIĄ: Składniki : 1 łyżka musztardy ,2 łyżki miodu ,4 żeberka wieprzowe sól pieprz, 2 cukinie ,2 dość duże pomidory 2 łyżki oliwy ,cytryna ,ząbek czosnku Sposób przygotowania: Musztardę utrzeć z miodem. Żeberka natrzeć z solą i pieprzem, ułożyć na grillu, piec 20 minut. Od czasu do czasu odwracać i smarować pastą miodowo-musztardową. Cukinie przekroić na połówki. Każdą naciąć wzdłuż 3 razy, ułożyć na folii aluminiowej. Pomidory pokroić w plasterki, ułożyć na cukiniach tak, aby powstał wachlarz. Czosnek przecisnąć przez praskę. Cytrynę sparzyć, otrzeć ze skórki. Czosnek wymieszać z oliwą i skórką cytrynową, przyprawić solą i pieprzem. Posmarować wachlarzyki z cukinii, grillować 10 minut. Podawać do żeberek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieczarki faszerowane * 12 dorodnych pieczarek (obranych) * 1 cebula * 1 bakłażan * 1 cukinia * 1 zielona papryka * 1 żółta papryka * 3 duże mięsiste pomidory bez skóry * 150 ml oliwy z oliwek * 1 ząbek czosnku * 1/2 kieliszka białego lub różowego wina * 2 szczypty ziół prowansalskich * 1 mini kostka przyprawowa Pietruszka Knorr * sól, pieprz * 3 łyżki oliwy z oliwek * liść laurowy . Odetnij nogi pieczarek. 2. Z pomidorów, bakłażana, cukini i papryki usuń pestki. 3. Wszystkie warzywa, poza czosnkiem i kapeluszami pieczarek, pokrój na średnią kostkę. 4. Wlej na patelnię oliwę, dodaj rozgnieciony w łupinie czosnek i dodawaj kosteczki w następującej kolejności: bakłażan, cebula, cukinia, papryka, nogi pieczarek. Każde kolejne warzywo dodawaj, kiedy poprzednie trochę zmięknie. Jeszcze nie dodawaj pomidorów, bo się rozlecą. 5. Wlej białe wino i dokładnie wszystko mieszaj, starając się odkleić to, co przywarło do dna garnka. Dodaj zioła prowansalskie i liść laurowy. 6. Pod sam koniec smażenia dodaj pokrojone kostkę pomidory. 7. Wkrusz mini kostkę przyprawową Pietruszka KNORR oraz sól i pieprz. Delikatnie wymieszaj. 8. Kapelusze pieczarek posmaruj oliwą i połóż na grillu brzuszkami do góry. 9. Po kilku minutach (2-5 minut, w zależności od temperatury żaru) przełóż je na drugą stronę i nałóż ratatouille. Grilluj jeszcze ok. 5 minut, aż będą w środku ciepłe (sprawdzaj wbijając w nie mały nożyk). to chyba przepis pascala ale robilam i wychodzi genialnie mniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w niedzielę zrobiłam warzywka - cukinię i bakłażana pokroiłam w plastry, posypałam ziołami i pokrojonymi w paseczki pomidorami suszonymi i położyłam na tacy aluminiowej, wyszło niebiańsko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robiłam piersi z kurczaka w marynacie musztardkowej :) poł słoicza musztardy francuskiej pol sloiczka sarepskiej sok z jeden cyryny zioła - oregano rozmaryn, potruszka i czaosenk i kto co tam lubi - ja dalam jeszcze ziola prowansalskie oliwa z oliwek ew. olej i to wszystko wymieszac do marynaty wlozyc piersi z kurczaka albo udka tak na jakies na jakies 12godz (np mozna dzien wczesniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onoff
masło czosnkowe pyyyszne, polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia z Niemiec
Ale smaklolyki, piszcie jeszcze prosze!!!te szaszlyczki...mniam, mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×