Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whisper

wirtualny urząd pracy

Polecane posty

Jesli ktoś ma jakieś pytanka związane z urzędem pracy, prawami i obowiązkami osoby bezrobotnej, pracą, stażami, kursami itp. Bardzo chętnie odpowiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podniosę*
Mam pytanie: 1) Czy osobie przebywającej na stażu przysługuje urlop i w jakim wymiarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osoba na stażu bądź przygotowaniu zawodowym ma prawo do urlopu. Przysługuje 2 dni urlopu za każde 30 dni przepracowane. Rachunek prosty po miesiącu stażu ma się dwa dni urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podniosę*
Dzieki za odpowiedz 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie
zrezygnowalam ze stazu w mieście X, bo dostalam prace w mieście Y a zarejestrowana byłam w miescie Z. PUP powiedzał mi że jak sie osobiście nie wyrejestruje i nie zrezygnuje ze stazu to poniose konsekwencje. Mają takie prawo? Wiedza że pacuje bo dzwoni.łam do nich i powiedziałam że nie moge kontunuowac stazu, a pracodawca wysłam im umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzyyyyk
whisper - a u mnie w pracy - duży zakład, wielu stażystów, dają nie dwa dni urlopu za każdy miesiąc, tylko liczą to tak - za rok pracy przysługuje 20 dni urlopu, za pół roku przysługuje więc 10 dni urlopu, za trzy miesiące - 5 dni urlopu. jeśli więc stażysta ma staż na trzy miesiące, to w ciągu tych trzech miesięcy może wykorzystać 5 dni urlopu, a nie według Twoich wyliczeń - 6. Tak nas poinformował Urząd Pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----ja też mam pytanie ---- jedyne co powinnaś zrobić do dostarczyć umowę o pracę (lub jakąs inną np. zlecenie, dzieło). Nie jest oczywiście konieczne żebyś robiła to osobiście - nie mogą tego od Ciebie żądać, pracujesz więc możesz poprostu na to nie mieć czasu. Proponowałabym wysłać pocztą pismo informujące iż z danym dniem podjęłaś zatrudnienie i dołączyć do tego ksero umowy. Może też dostarczyć ktoś inny za Ciebie. Ważne jest aby oprócz umowy było jakieś pisemko z Twoim podpisem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-----bzyyyyk---- Nie mają prawa liczyć w ten sposób urlopu osobom odbywającym staż. Zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy jest tak jak napisałam, czyli 2 dni urlopu za każde 30. Art.53 pkt.7 - \" Na wniosek bezrobotnego odbywającego staż lub przygotowanie zawodowe w miejscu pracy pracodawca jest obowiązany do udzielenia dni wolnych w wymiarze 2 dni za każde 30 dni kalendarzowych odbywania stażu lub przygotowania zawodowego w miejscu pracy. Za dni wolne przysługuje stypendium.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczuszkaja
Powszechnie wiadomo że staż można odbywać do 25 roku życia. jeśli ja urodziłam się 11. 1982 (czyli do skończenia 25 lat jeszcze troche mi zostało ale rocznikiem już mam) to czy mam jakieś szanse na staż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----kaczuszkaja----- ocżywiście, że możesz pójść na staż. Ważne jest to, że z chwilą skierowania masz mniej niż 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, Mam bardzo ważne pytanie. Troche skomplikowane ale postaram sie to jakos w miare obrazowo nakreślic. Problem jest tego typu: Pan X stara sie dofinansowanie na rozpoczecie dzialalnosci. Na stale zameldowany jest w miescie A a tymczasowy meldunek i tutaj pobiera kuronia ma w miescie B. We wniosku napisał ze dzialalnosc zarejestruje w miescie B. Jednakze wlasciciele sie rozmyslili ze pozwola na zalozenie dzialalnosci po złozeniu wniosku. Pytanie: Czy jesli we wniosku napsial ze załozy w miescie B a tak naprawde zalozy w miescie A to moga sie czepiac i cofnac dofinansowanie czy nie ma to znaczenia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinien zgłosić to tylko do Urzędu i nikt nie cofnie mu dotacji. Jeśli tego nie zrobi mogą sie czepiać i wtedy sprawę rozpatruje się indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażystkaaaa
witam:) ja mam pytanie, czy jeśli zakład pracy w którym mam odbyć staż nie narzucił żadnego terminu rozpoczęcia i jest on do uzgodnienia między mną a tym zakładem to czy są jakieś limity czasowe w czasie których muszę go rozpocząć?? bo z dwóch różnych źródeł mam rozbieżne informacje, raz że w ciągu 7 dni od daty wystawienia tego ostatecznego papierka a raz ze to kwestia uzgodnienia i pełna dowolność. jak to wygląda w rzeczywistości ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-----stażystkaaaa---- Data rozpoczęcia stażu zależy tylko i wyłącznie od pracodawcy, u którego staż ma się odbyć. Jeśli pracodawca chce to z Tobą w jakiś sposób uzgodnić to jego decyzja i \"dobre serce\" :P Nie ma przepisu, który dokładnie określałaby czas rozpoczęcia stażu od momentu otrzymania skierowania. Pracodawca podaję informację do Urzedu Pracy kiedy staż ma się rozpocząć i wtedy dopiero Ty podpisujesz papierki i decyzję o przyznaniu stypendium za okres stażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stazystkaaa
no właśnie o to chodzi że zakład pracy nie podał teminu a pani kadrowa twierdzi że to jest 7 dni od daty wystawienia skierowania, natomiast dzisiaj usłyszałam że tatekigo ograniczenia wcale nie ma i nie wiem w co wierzyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażystkaaa
a mam jeszcze jedno pytanie :) ponieważ póki co , niestety, to staż na 3 miesiące chciałam zapytać jak to zrobić żeby go przedłużyć zachowując ciągłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia 0samosia123
witam.mam malutkie pytanko.jestem posiadaczką ziemi,niestety wiecej niz 1 przeliczniowy,duzo wiecej.jest ona w tym momencie wdzierzawie.czy moge ubiegac sie o kuroniówke?jezeli nie to dlaczego?przeciez sam fakt posiadania nie czyni ze mnie rolnika.dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mnie to zastanawia
jak to jest czy brac od dziadka te schede czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mnie to zastanawia
jak to jest czy brac od dziadka te schede czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-----stazystkaaaa--- Tak jak mówiłam nie ma żadnego ograniczenia czasowego, w tym momencie kadrowa się myli :P Natomiast jeśli chodzi o przedłużenie umowy stażowej to jest tak, że jeżeli Ty i pracodawca u którego staż odbywasz chcecie go przedłużyć (ważna jest zgoda dwóch stron) to poprostu zwracacie się do UP z prośbą o przedłużenie. Ty piszesz prośbę a pracodawca tzw. opinie i po sprawie. Najlepiej załatwiać to jakeś 3 tygodnie przed zakończeniem umowy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----- zosia Osamosia123----- ile dokładnie masz tej ziemi? Jeśli więcej niż 2 hektary przeliczeniowe nie możesz być osobą bezrobotną, a w związku z tym nie możesz pobierać zasiłku dla bezrobotnych. W tym przypadku nie ma znaczenia, że ziemia jest w dzierżawie, ponieważ nadal jesteś jej właścicielką. Takie przepisy niestety, owszem tak jak napisałaś posiadanie ziemi nie świadczy o tym, że ktoś jest rolnikiem. Ustawa mówi o tym, że nie może być osobą bezrobotną osoba, która posiada ponad 2 hektary przeliczeniowe ziemi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie. Po szkole sredniej odbyłam 3 miesiace stazu. Teraz w czerwcu koncze 3-letnie studia - licencjat. Czy moge po studiach isc na staz jezeli juz wczesniej bylam 3 miesiace ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--------monika 2384-------- Jeśli jesteś osobą do 25 roku życia to bez problemów możesz iść na staż. Nie ma znaczenia, że kiedyś miałaś już 3-miesięczny staż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość login23
Czy do podjęcia pracy w innym mieście muszę być tam koniecznie zameldowana, choćby tymczasowo? Jestem na stałe zameldowana na Mazurach, nie chcieli mi tam wydać NIPu, a pracę chcę podjąć w Warszawie. Czy w Warszawie dostanę NIP bez zameldowania? To pilne, bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolny2maja
Wazne jest to gdzie mieszkasz a nie gdzie jestes zameldowana. Jesli mieszkasz w Warszawie, tam podejmujesz prace to tam zloz podanie o nip w urzedzie skarbowym. Ja tak zrobilam, mieszkam i pracuje w Krakowie a zameldowana na stale tu nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość login23
a masz zameldowanie tymczasowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-----login23------- nie musisz być zameldowana w miejscu, w którym podejmujesz pracę. Jesli podejmiesz pracę w Warszawie to tam dostaniesz NIP bez konieczności meldunku w stolicy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość login23
dzięki whisper :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelika _mm
Witam:) Mam pytanie... jeśli pracuje w miesiącu 176 godzin to jak to jest?? powinnam dostawać za nadgodziny??? jak to jest ? (chodzi o zatrudnienie na etat, umowa o pracę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-------Angelika__mm----- Możesz powiedzieć mi jak pracujesz? tzn. ile dni w tygodniu czy weekendy i śweta też, ile zmian. Teoretycznie obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy, więc każda godzina przepracowana ponadto powinna być nadliczbowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×