Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zielonooczka

plakac mi sie chce-RWA KULSZOWA

Polecane posty

Gość zarwana
z kregoslupem mam problemy chyba od poltora roku do 2 lat, jestem wysoka, mam niecale 15 lat, od jakiegos czasu zaczelo sie powazniej, nie moglam ubrac skarpetek, buta i bardzo ciezko bylo mi trenowac [wiem, ze nie powinnam, ale nie bylo innej mozliwosci] . wczoraj poszlam do lekarza pierwszego kontaktu. pani doktor zapisala mi olfen 75, po ktorym wystapily skutki uboczne, czyli problemy z ukladem trawiennym, zawroty glowy, zaburzenia widzenia, zaburzenia rownowagi, nudnosci, kolatanie serca [juz wczesniej mialam problemy z sercem, teraz nasililo sie] i zamist poprawic sie chociaz troche, to zaczelo bolec jesczze vbardziej.. objawy wystapily po jednej dawce dzis, albo jutro mam zamiar wybrac sie do lekarza zmienic lek i zrobic cokolwiek w kierunku poprawy stanu zdrowia. czy mial ktos z was podobne problemy z olfenem? co mam robic, zeby przestalo bolec? teraz jest w miare dobrze [samo sie uspokoilo], ale podobno moze powrocic...prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfax
Witam wszystkich cierpiacych na to badziewie.Coz moge powiedziec lekarz do ktorego trafilem po dziesiatkach roznych lekarzy powiedzial ze mnie postawi na nogi i ze bede fruwal.Oczywiscie nie chcialem w to wierzyc ,ale tonacy sie brzytwy chwyta tak i ja poddalem sie zabiegom i rehabilitacji.Moja dyskopatia jest na trzech poziomach L-4 , L5, S-1+ skrecenie na lewa strone.Co moge powiedziec, ze po 2 miesiacach(gdyby nie moje skrecenie przec ciezka prace) chodze prawie prosty jedynie miesien kulszowy jeszcze troche mnie boli.O operacji to juz nie bede pisal ze mnie wszystkie koniowaly wysylaly jak mnie zobaczyly.Lekarz moj tylko zapytal czemu tak pozno przyszedlem i ze dawno juz bym chodzil a teraz bedzie to tylko dluzej trwalo.Jest to leczenie dyskopati bezbolowe doktor moj postawil na nogi juz 6700 osob cierpiacych.Jesli ktos jest zainteresowany to metoda leczenie podaje tel.509909052 lub cichutka22@wp.pl lubelskie - krasnik.Oprucz bolu ktory juz mamy zadnego dodatkowego bolu nie bedzie i operacji:).Mysle ze warto przyjechac nawet ze szczecina,zeby tylko znowu zyc jak za dawnych lat. Pzdr.Zdrowko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi drodzy ...cierpialam na rwe przez dlugie tygodznie ...nie moglam spac ,ani tez znalezc zadnej pozycji dla siebie ktora dawalaby ulge ...koszmar co pomoglo? poszlam do znanej w iescie kregarki ktora od razu wyczula gdzie to chloerstwo wlazlo ,wymasowala mnie tak ze wzywalam wszystkich swietych z bolu ale bylo niebo lepiej jak wstalam jednakze to nie koniec POSTAWILA MI BANKI !!!!!!! -zwykle szklane banki na goraco.Na calej pupie i dolnych plecach i na tylach ud .....nawet nie wyobrazacie sobie jak szybko naciagnely czarna barwa -w sekunde a to jest dowodem na to jak chory organizm jest.... po tych bankach musialam sie okryc bardzo co by sie nie zaziebic bo to by byla tragedia -i 3 dni siedziec w cieple pod koldra ... tego samego dnia -po tych bankach pozegnalam sie z rwa kulszowa i jestem szczesliwa banki wam pomoga!!!!! mieszkam w Londynie i nabralam ich lekow od cholery ktore tylko daly mi wysypke i wrzody zoladka ...przyjechalam do mojej miescinki w Polsce i starsza ,70 letnia pani wyleczyla mnie z bolu powodzenia kochani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammani
Chyba powinnas miec zrobiona tomografie, albo rezonans. Bez tego nie wiadomo, co tak naprawde dzieje sie w kregoslupie. A poza tym , niestet yduzo cieropliwosci. Bylam na zwolnieniu z powodu dyskopatii (tez u mnie rwa kulszowan na lewej nodze) 4 tygodnie w cyklach zastrzyki - fizjoterapia 2 tygodnie (krio, magneto, laser), potem McKenzi. Wrocilam do pracy na potora tygodnia i objawy wrocily. Teraz znow jestem poltora tygodnia na zwolnieniu. Bol sie utrzymuje, srodkow przeciwzapalnych brac juz nie moge, bo wysiadl mi zoladek. Zacza do mnie przychodzic rehabilitant na ustawienia kregoslupa i masaze. Czy to pomoze, nie wiem. Z calej wiedzy, ktora ja zebralam, to wiem, trzeba znalezc dla siebie odpowiednia metode postepowania. Farmakoterapia to tylko w zaostrzeniach, dluzej zaden zoladek tego nie wytrzyma. Dobra jest metoda Mc Kenzi, uczy zyc z taka trudnoscia i bolem. Dla niektorych metoda Ackermana (bylam w zeszlym roku, wtedy mi pomoglo) Fizjoterapeuta, aby w momencie, kiedy czlowiek sie usprawni mozna bylo wlaczyc cwiczenia izometryczne (ale zadnych samemu z gazety, albo internetu) Tego trzeba sie nauczyc pod kontrola. Wiem, ze jesli wroce do zycia z minimalnym bolem to na codzien metoda McKenzi - to robia nawet teraz, cwiczenia i moze akupunktura. I moze to duzo, ale stawka jest duza, bo kazda z moich wypuklin moze zmnienic sie w przepukline, a wtedy tylko operacja. Nie poddawaj sie i szukaj dla siebie mozliwosci. Jest to dolegliwosc z ktora odpowiednio postepujac mozna nauczyc sie zyc. Im wczesniej potraktujesz cala ta sprawe powaznie, tym wieksze prawdopodobienstwo, ze nie bedzie nawrotow (bo z tym sie trzeba zawsze liczyc) Na 10 pacjentow z wypadnieciem dysku (ktorych nastepstawem jest rwa kulszowa) 9 ma remisje, jesli nie reghabilituje sie. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammani
Moze jeszcze dodam Znajdz sobie pozycje w ktorej najmniej Cie boli. U nmnie to jest na boku, spie podparta poduszka. W ciagu dnia czesto, jesli lezysz minimalnie zmieniaj pozycje, aby miesnie sie nie obcizaly. Jesli jestes juz chodzaca, to nie lez za duzo, staraj sie chodzic, raczej nie siedziec i odpoczywac lezac. Ja mam cwicaenie McKenzi, ktore pozwalaja mi ustawiac kregoslup, ale nie odwaze sie ich napisac, bo to jest indywidualne i zalezy od rodzaju Twoich dolegliwosci. Moglabys sobie zrobic krzywde. Staraj sie tylko wstajac z lozka, albo krzesla napinac swiadomie dolne miesnie brzucha. To pomaga. Pomaga tez cieplo w bolesnym miejscu na kregoslupie, ale tez na nodze. Z przeciwbolowych uzywam tylko masci i na noc czopkow Docloberl (od neurologa) Pomaga czasem cieply prysznic. Mniej przeciwobolowych, bo wysiadzie Ci zoladek i bedziesz miala jeszcze gorszy problem. Mozna tez te neurologiczne leki rozluzniajace miesnie, ale to prawie psychotropy, ja tego unikam jak ognia. I sprobuj sie nie stresowac (latwo powiedziec) im bardziej sie stresujesz, tym bardziej napinasz miesnie, tym bardziej Cie boli i tak w kolko. Jesli masz jakies pytania, pisz, odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kerim
Też miałem rwę kulszowa.Ból promieniwał do prawej nogi tak,że z trudem mogłem ledwo chodzić.W dzień ból w nocy ból,brak snu.Kto miał rwę ten wie o co chodzi.Lekarz nie potrafił lub nie chciał mnie zrozumieć.Zalecił robienie badań kręgosłupa i rehabilitację kręgosłupa sądząc,że mam zwyrodnienie.Wcześniej oczywiście byłem faszerowany środkami przeciwbólowymi.Jednak wewnętrznie czułem,że diagnoza i sposób leczenia są niewłaściwe.Tłumaczyłem lekarzowi,że nigdy nie miałem kłopotów z kręgosłupem,że najpierw przechodziłem bardzo ostre przeziębienie,które zbagatelizowałem.Później zaczeły boleć mnie korzonki co też leczyłem domowymi sposobami i w taki sposób dorobiłem się rwy kulszowej na własne życzenie.Mając przed oczami wizję wielotygodniowej rehabilitacji i ćwiczeń na które będę chodzić z bólem jak pokraka i na prochach powiedziałem sobie dość.Poszperałem w internecie i znalazłem chlorek magnezu-Delbet.Jak czytałem na co pomaga to byłem sceptyczny bo jak jest na wszystko to na nic.Postanowiłem jednak zaryzykować bo to środek naturalny i w miarę tani.Po około 3 tygodniach intensywnego zażywania miałem wyraźne oznaki poprawy a po kolejnym miesiącu zapomniałem co to ból i rwa kulszowa.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariettaww
Oj też wiem coś na ten temat, przechodziłam przez rwę już jakiś czas temu. No ale od początku. Najpierw troszkę zaczęło mnie boleć w dole pleców po lewej stronie, uznałam że to od ćwiczeń ale z dnia na dzień było coraz gorzej. Ból promieniował przez całą nogę aż do stopy, coś jakby ktoś ścięgna mi naciągał. Ostatkiem sił i wykrzywiona na maxa poszłam do przychodni i lekarz zapisał mi wit. b12 i olfen, wszystko w zastrzykach.Codziennie musiałam być zawożona na zastrzyki bo sama nie dałam rady chodzić, nawet ciężko do samochodu było mi wsiąść. I o dziwo po zastrzykach wszystko puściło. Do dziś mogę wszystko robić i nic. No może czasami coś zaboli ale to tak na zmianę pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zerwęzerwą
Co to jest ten delbet ile kosztuje i gdzie go dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie podłoże
Puściło,puściło,ale nie wiem na jak długo,oczywiscie że rwe kulszowa mozna wyleczyc raz na zawsze,ale tu zadna chemia raczej nie przyniesie długoterminowej poprawy,trzeba to leczyc ogólnie wiec tak psychike jak i ciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie podłoże
Debet,jest to oszust,bo blokuje Ci nerw i masz wrazenie ,że jestes zdrowa,bo nic czujesz bólu,ale choroba dalej sie rozwija,to takie zagłuszanie głosu organizmu,że cos musisz zmienić w swoim zyciu,takie blokowanie głosu organizmu,zazwyczaj konczy sie tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie podłoże
Sory,delbet*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczal sie 5ty miesiac mojej walki z rwa kulszowa, wczoraj bylo najgorzej nei bylam w stanie odwrocic glowy w zadna strone nawet o pare cm, przy kichaniu, kaszlku itp nie musze mowic jak boli, prace mam stojaca po 8 godzin i to w pozycji zgarbionej, bylam dzisiaj u neurologa skierowanie do ortopedy ktory wystawi skierowanie na rezonans, jutro ide na akupunkture bo juz nie potrafie wykonywac podstawowych czynnosci mam nadzieje ze pomoze chociaz troche. do tego dyskopatia + przeciwlegle biodro po dwoch operacjach wiec cala miednica jest przeciazona, chyba nie zasne tak sie denerwuje jutrzejsza akupunktura bo wierze ze pomoze, jak nie to chyba juz przestane wierzyc we wszystko...pozdrawiam wszystkich cierpiacych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka b.
Pierwszy silny atak mialam 9 m-cy temu - nie moglam chodzic, wstawac, klasc sie, zalozenie butow bylo niczym zdobycie Mount Everestu. Lekarz przepisal mi Olfen 100 (koniecznie z oslonowymi na rzoladek bo strasznie szkodza) i końska dawka Sirdalud - zwiatczajacy miesnie. Po ok. 2 tygodniach moglam znowu normalnie funkcjonowac ale bol utrzymywal sie jeszcze kilka tygodni. Po 2 m-cach przerwy znow zaczal powracac - skierowanie na rehabilitacje, lekarz polecil zapisac sie na basen. Po rehabilitacji koszmar - nie moglam chodzic, bol promieniowal z jednej strony od posladka przez podudzie do lydki. Na szczescie nie ma problemow z siadaniem, lezeniem jak przy pierwszym ataku ale za to nie moge normalnie chodzic. I na nowo konskie dawki lekow, nowa rehabilitacja, skierowanie do neurologa i na rezonans, rtg wykazalo zwezenie krazkow miedzykregowych. Zakaz uprawiania jakichkolwiek sportow, zwykle spacery sprawiaja bol, ograniczenia w robieniu czegokolwiek, a mam juz dosc ciaglego lezenia... Pozdrawiam wszystkich wspolcierpiacych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani 1 miesiąc zastrzyki ,leki i nic po miesiącu następuje totalny kryzys :z łóżka nie wstałam wkurzyłam się bo przecież jak tylko wystąpiły objawy rwy od razu zaczęłam się leczyć ale do rzeczy jak już z łóżka nie wstałam przywieziono mi neurologa do domu który stwierdził ze leki dobre biorę i tak czasem bywa ,najlepiej by było wybrać serię masaży ale będzie w tym ostrym stanie w jakim ja byłam strasznie boleć. Ale cóż jak to mówią kobieta wytrzyma wiele ,Nie poszłam do żadnego masażysty bo tak i bym z łóżka nie wstała ,/do toalety czołgałam się na leżąco / mój tata przywiózł mi po prostu kobietę która od 40 lat masuje /nie jest wyuczona tylko po prostu prosta wiejska kobieta./ Kochani powiedziała mi będzie boleć i to strasznie i tak też było gryzłam koc na którym leżałam żeby nie krzyczeć moja noga przez 3 dni wyglądała jakbym bańki na niej postawiła tak wychodził stan zapalny ,ale po 4 dniach wstałam z łóżka i poszłam do toalety o własnych siłach chociaż nadal bolało ,po 2 tygodniach wsiadłam w samochód i zaczęłam sama do niej jeździć. Masaże trwały 1,5 miesiąca i śmiem twierdzić ze tylko dzięki tej kobiecie zaczęłam normalnie funkcjonować .Jak zapobiegać aby nie doprowadzić się do takiego stanu ;przynajmniej 2 razy w roku jak nie boli zaznaczam nie boli iść na serię masaży ja już na pewno tak będę robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciasta
Cześć. Ja problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa mam od 14 roku życia, czyli już 7 lat. Rwa kulszowa dopadła mnie w połowie października. Najpierw starałam się ignorować ból, ale z dnia na dzień było gorzej...Lekarz rodzinny dał skierowanie na rehabilitację, po której nie mogłam chodzić (prądy różnego rodzaju i laser). Poszłam więc zrobić zdjęcie rtg, wyszło zwężenie kanału międzykręgowego na poziomie L4-L5 (czy jakoś tak; w każdym razie początki dyskopatii) i drobne osteofity. Chyba ponad tydzień leżałam w łóżku płacząc z bólu, poszłam więc do lekarza raz jeszcze, dostałam DicloDuo, po którym poprawy wielkiej nie było, ale brałam, bo działa również przeciwzapalnie,a nie tylko przeciwbólowo. Po drodze piłam jeszcze Nimesil, który pomagał mi na samym początku, kiedy ból był silny, ale do zniesienia. Łączę się w bólu ze wszystkimi cierpiącymi na tę przypadłość. Wiem, jak boli gdy się kaszle lub kicha, czasem nawet gadać się nie chce. Obecnie jestem w 6 albo 7 tygodniu rwy kulszowej, ból jest ale minimalny, wyprostowałam się, chodzę już ładnie, tak jak chodziłam. Dziś niestety chyba mnie strasznie rwie na zmianę pogody, bo chwilami mam ochotę zapłakać, ale warto znaleźć wygodną pozycję aby nie bolało. Ktoś by zapytał skąd tak szybko minął mi silny ból. Hehe, chyba miałam taką wolę walki :) no a po drugie nie jestem zbyt szczupła, zaczęłam się więc odchudzać, nie żadne diety czy coś, pi prostu dużo ruchu który ma zbawienny wpływ na sylwetkę i właśnie rwę kulszową. Jeżdżę rowerem bardzo dużo, spaceruję i wykonuję w domu ćwiczenia. Teraz miałam dwa dni przestój i może dlatego mnie boli...Nie wiem. W każdym razie jeśli ktoś cierpi z powodu bólu kręgosłupa, rwa kulszowa a ma zbędne kilogramy to warto się ich pozbyć. I RUSZAĆ SIĘ MIMO, ŻE BARDZO BOLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ighoud
Witam, co zrobić w przypadku gdy rwa kulszowa zaatakowała od razu mocno bez wcześniejszych objawów? Po kilku dniach gdy było dużo lepiej i już nie bolało atak się powtórzył...(od razu i znów kilka dni w łóżku...) Czy teraz zawsze istnieje możliwość że znów mnie dopadnie i będę znów leżeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie :((
Zawsze.Rwa kulszowa jest na cale zycie-przeciez to narusziny(uszkodz.)nerw...Zawsze bedzie bolec gdy urazisz,zle noge postawisz -niestety...1-2 razy w roku rehabilitacja,masci i ketonal forte-to chyba standard przy dyskopatii.. 🖐️))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ighoud
najlepsze jest to ze ostry bol pojawil sie od razu - bez wczesniejszych objawow rwy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też chorowałam i to bardzo , mam zwyrodnienie odcinka kręgosłupa leczyłam u lekarza rodzinnego a pomógł mi tylko neurolog , dzięki niemu od kilku lat jestem zdrowa, choć muszę uważać z ciężarami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ighoud
a co można zrobić gdy ból jest już słabszy ale skurcz nogi bardzo boli? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko loko
Teaz to mam, a mam dopiero 25 lat. Najgorszy ból minał, ale ból nóg (tyłu ud i bioder) pozostał. Na razie chodzę do neurologa. Ohydna dolegliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko loko
Mnie ketonal na to nie pomagał, środki na zwyrodnienie kręgosłupa średnio działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zróbbbbbbbbbb
roztwór czosnkowo-spirytusowy( główka pokrojonego czosnku zalana spirytusem na kilka dni) nacieraj masując aż do sucha. Ponoć cuda czyni. Znajomy usunął tym dipitrena i ból reumatyczny w kolanie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafol
Będąc chyba w 8miesiącu ciąży dorwało mnie to gnidostwo. Rodzice ciągnęli mnie z miasta do samochodu a później do domu, nie byłam w stanie podnieść stóp nawet o cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rower rechabilitacyjny,powoli bez oporu oczywiscie,mi pomaga,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do manu555 - jazda konna na chory kręgosłup ??!! kto Ci to zaleca ??? nie chodź do tego szarlatana :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tego nie wiesz,po co kogos nazywasz szarllatanem jak sie na niczym nie znasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadeusz z Londynu
Meczylem sie kilka miesiecy z powodu rwy kulszowej i wielokrotne wizyty u lekarzy nie pomogly...dopiero banki postawione na odcinku ledzwiowym podzialaly...trudne do uwierzenia ale skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amu_
w jaki miescie jest kreg clinic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×