Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zielonooczka

plakac mi sie chce-RWA KULSZOWA

Polecane posty

Gość amu_
nieważne, już doczytałam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2014.06.10 To po co tam jechac ??ile kasy stracisz,to faktycznie banki juz lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, że bańki chińskie na rwę kulszową są najlepsze. Jak mi robili nimi masaż to na pierwszych zabiegach prawie płakałam i sama widziałam ile czarnego z ciała wyciąga banka. One wyciągają toksyny i stan zapalny, jak kiedyś nasze babcie stawiały banki. Plus masaż rozluźniający z akupresurą też zrobiły swoje. Trzeba nabrać się cierpliwości a nie koniecznie musi to drogo kosztować, mogę polecić prywatny gabinecik w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja długo po rwie dochodziłam do siebie... okropna choroba:/ bardzo dużą ulgę przyniosła mi rehabilitacja w http://www.mckenzie.pl , bardzo polecam tym którzy cierpią na dyskopatię (i inne choroby kregosłupa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam jedną propozycje jesli chodzi własnie o poradzenie sobie z bólem pleców http://www.lepszylek.pl/czytelnia/artykul/750,vitafon-skuteczne-leczenie-bolu-stawow-i-kregoslupa-terapia-medyczna-we-wlasnym-domu- i równiez Wam polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alice12
Ja na początku nie wiedziałam, co mi jest. Przypadkiem trafiłam na tekst o objawach rwy kulszowej ( na marginesie - polecam, dużo konkretnych informacji: http://www.rehab.pl/rwa-kulszowa/ ) . Zaczęłam aktywnie spędzac wolny czas, biegać i pływać, od tamtej pory mnie narzekam na żadne dolegliwości kręgosłupa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam leczona na rwę kulszową przez 3mc! Antybiotyki, zastrzyki, rehabilitacja i zero poprawy Okazało się, że mam bolerioze, która właśnie u mnie w ten sposób się objawiła. Przez miesiąc szpital i jak na razie jest ok ale muszę być pod stałą kontrolą, bo bolerioza może nawrócić nawet po kilku latach. Więc polecam badanie na bolerioze jeżeli nic już Wam nie przynosi ulgi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga7889
W takim przypadku warto się zgłosić tutaj http://marlibo-medica.pl . Najpierw warto iść do lekarza, a ten zaleci odpowiednie zabiegi. W ten sposób można pozbyć się problemu i poprawić komfort swojego życia. Jest to bardzo istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam, że sprzęt do elektrostymulacji, taki jak ten http://www.elektrostymulatory.com/ bardzo pomaga w walce z bólem, właśnie np przy rwie kulszowej, bólach kręgosłupa itp. Na pewno jest to lepsze niż branie ciągle tabletek przeciwbólowych, które nie są obojętne dla wątrtoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rwa kulszowa to nieciekawe schorzenie, boli intensywnie, ja się z tym trochę męczyłam, teraz niedawno zaczęłam chodzić na rehabilitację do http://kurpias.pl/ i wyniki zajęć są bardzo zadowalające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się dlugo zmagalam z bolem pleców, ledwo chodzilam, a jak się położyłam to nie mogłam wstac. A ze żadne masci czy tabletki nie pomagaly to poszperalam troche w necie i znalazłam metoda mckenziego. Na http://www.mckenzie.pl/ znalazłam najbliższego terapeute tej metody, zgłosiłam się do niego, zaczelam wykonywac zalecone cwiczenie i… już nic mi się dolega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masaże dają mi niesamowitą ulgę przy dyskopatii, ale bez dobrego materaca - ja mam akurat z Viscotherapy- nie dałoby rady.To jest podstawa, bo jednak "pół życia" człowiek przesypia, a wtedy kręgosłup najlepiej się regeneruje w nocy, w czasie spoczynku, kiedy ciało odpoczywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emolinka2
Warto w pierwszej kolejności udać się do dobrego neurologa, który przyjmuje w Klinice Psychomedic. Tutaj https://psychomedic.pl/neurolog-warszawa są na nią namiary. Znajduje się ona w Warszawie. Rejestracja jest między innymi online przez całą dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umbrella85
Rwa kulszowa może nieźle utrudnić życie. Coś o tym wiem dziewczyny. Mój brat miał atak jakieś 2 lata temu. Młody chłopak ale przesadził trochę na siłowni i jak go powaliło to nie mógł się podnieść z łóżka ze 2 dni. Do dzisiaj odczuwa często bóle w mniejszym lub większym stopniu. Jak mogę wam coś radzić to kiedy rwa kulszowa wam odpuści, próbujcie wtedy wzmocnić mięśnie pleców i brzucha za pomocą ćwiczeń specjalnie do tego dedykowanych. Mi też doskwierają bóle pleców i czasami ból promieniuje do nogi, ale pomogły mi kilkakrotnie już ćwiczenia np. przeprosty i ćwiczenia statyczne mięśni takie jak opisane tutaj: http://e-rwakulszowa.pl/dyskopatia-cwiczenia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syzy
Jeśli chodzi o rwę kulszową: znam kilka osób, które ją miały. Przeszły terapię w Warszawie. Nie powiem, że są zdrowe i już jej nie mają, ale przestały odczuwać ból. Mogą normalnie funkcjonować. Niestety tę terapię można przejść tylko w Warszawie, więc nie każdy może z niej korzystać. Jeśli któraś z pań jest zainteresowana proszę pisać pod mój e-mail: tuptektraut@interia.pl< /a>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgość1
Mam rwę już od roku. Początkowo dało się żyć. Teraz masakra. Zaczeła mi co raz baardziej dokuczać i poszedłem do lekarza neurologa . A ten przepisał mi leki rozluźnijace mydocalm między innymi. Ludźie nie bierzcie tego syfu. Po nim czułm się jak król życia . Zaczałem szaleć myśłac, że jestem juz zdrowy, nic mnei nie bolało. Po dwoch tygodniach jak przestałem brać mydocalm nadszedł kryzys. W jednym dniu stałem się inwalidą i kaleką życiowym. Czuję się jak wrak człowieka. Ani siedzieć a ni leżęć a ni stać. Boli jak cholera. Byłem u lekrza rejonowego to dał mi skierowanie do szpitala i żebym tam i urządzał pokazówkę. Żyć sie nie chce. Byłem w szpitalu. Biore olfen w zastrzykach, milgamme to jest witamina b w zastrzykach. Dosatłęm też Sirdalud to jest tez lek na rozluźnienei mięsni zapłaciłem za niwgo całe 50 złotych ale nie jestem juz głupi i na razie nie biorę go. Cwiczę w domu na kręgosłup lędziowy, ale tylko te cwiczenia króe mnie neibola resztę pomijam jeśli boli. Jeste szczyly , wazę 75 kg przy 182 wzrostu. Postawaniam się jeszcze odchudzić o 10 kg. Bo może ta waga. Sam nie wiem. Chwytam sie tego . Na brzuchu płaskim mam już kaloryfer i widoczen mięsnie. Ale cały chodzę zgarbiony teraz inni móiwą mi ze jak staruszek wygładam. Co jesć przy rwie kulszowej? Moze ktoś wie? PIję drożdze z mleiem gorącym. Na resztę nie mam pomysł co dobre. Pozdrawiam cierpiacych, pisze z bólem stad literówki nie mam siły poprawiać, przperaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co z materacem, czy to na czym śpimy ma również wpływ ? Czy zakup nowego materaca może choć trochę pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też to właśnie przechodzę a dokładnie mam twe kulszowa prawostronna. Nie mogę nawet się zgiąć klatka do kolan, bo ogranicza mnie ból, a jak siedzę dłużej niż 30min (nie leżę) zaczyna mnie rwać "nerw" ,od dolnej części pleców aż po sama łydkę prawej nogi. Nie biorę zastrzyków, tylko chodzę na rehabilitację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam kilka ćwiczeń z yogi, masaże oraz plastry rozgrzewające. Musi wzmocnić także mięśnie pleców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zakup materaca jak najbardziej może pomóc, ale zwróć uwagę na to, żeby był to materac medyczny, marka hilding na przykład ma taką linię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hilding ma bardzo dobre materace, bardzo komfortowe i świetnie wykonane, to jest bardzo dobra inwestycja, zresztą na zdrowiu nie ma co oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikuleczka
Moja rwa kulszowa skończyła się operacja. Usunięcie dysku. Ale przedtem spędziłam rok w gabinetach masażu, kregarzach, fizioterapeutach i wydałam setki złotych. W ostatnim gabinecie przed operacją Pani masażystka założyła mi plastry na odcinek lędźwiowy, które jako jedyne zmniejszyły mi ból o 50%. I tak dotrwałam do operacji. Nazwe znalazłam w necie to Kinesiology taping. Mogę podpowiedzieć więcej na ten temat. Nie chodźcie do kręgarzy jeżeli macie przepuchline międzykręgowa. Mój email anet.wilk@gmail.com Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikuleczka
Moja rwa kulszowa skończyła się operacja. Usunięcie dysku. Ale przedtem spędziłam rok w gabinetach masażu, kregarzach, fizioterapeutach i wydałam setki złotych. W ostatnim gabinecie przed operacją Pani masażystka założyła mi plastry na odcinek lędźwiowy, które jako jedyne zmniejszyły mi ból o 50%. I tak dotrwałam do operacji. Nazwe znalazłam w necie to Kinesiology taping. Mogę podpowiedzieć więcej na ten temat. Nie chodźcie do kręgarzy jeżeli macie przepuchline międzykręgowa. Mój email anet.wilk@gmail.com Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annkkaa1
Ustaliłam, że pod nr 22 253 88 88 można się zapisać na wizytę do neurologa w Psychomedic. Nie da się ukryć, że mają tam naprawdę świetnych specjalistów, którzy znają się na tym, co robią. Mają doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka8911
W pierwszej kolejności ważna jest odpowiednia diagnoza.Dla mnie najlepsi specjaliści są w Psychomedic. Warto się tam udać, jeśli mamy problemy tego typu problem. Są tam bardzo kompetentni lekarze. Tutaj https://psychomedic.pl/neurolog-warszawa jest ich strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×