Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Amelia A

potworna akustyka mieszkań w nowym budownictwie - czy to prawda?

Polecane posty

Tylko, że DEBILU - SPAMERZE : dźwięk w budynkach rozchodzi się po konstrukcji i swoimi panelami możesz jedynie drzwi w kiblu wygłuszyć :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W blokach na spokój nie ma co liczyć,dokładnie tak samo jak w szeregowcach,albo domach w ciągłej zabudowie.Ludzie hałasują o każdej porze i mają gdzieś sąsiadów.Jedyne wyjście to dom na odludziu:-(Kiedyś mieszkaliśmy w bloku,teraz w domu i nikt mi nie zaleje mieszkania,nie tupie nad głową,nie wrzeszczy podczas seksu,nie słychać jak sąsiad korzysta z łazienki,ale latem uciążliwe są grille po blady świt i pijackie ryki,oraz bez przerwy szczekające psy:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bzdura jakas, u mnie niczego nie uslyszysz, sciana gola z jednej strony, tylko biureczko male na kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od konstrukcji budynku i sąsiadów. x W moim bloku nie mam problemów opisanych w tym temacie. W bloku mieszkają też młode rodziny, więc są też dzieci. Oprócz tego, że czasem dociera do mnie zapach papierosa, palonego przez sąsiada na balkonie, to na nic innego narzekać nie muszę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam www.pomiaryakustyczne.net, można w ten sposób sprawdzić akustykę wnętrze może już przed zakupem?? Zawsze warto zapytać o taka ewentualność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirek

Da się zadbać zarówno o izolację jak i adaptację akustyczną w bloku nawet w starym budownictwie. Oczywiście nie ma się co spodziewać ciszy jak w bieszczadach i niestety nie będzie to zbytnio tanio. Można zrobić cienką ściankę z KG wypełnioną nieupchaną wełną mineralną (najlepiej o podwyższonych parametrach akustystycznych, np. PT80 albo Akupłyta). Ważne jest, żeby cały stelaż został odizolowany od ścian, podłogi i sufitu za pomocą specjalnej taśmy akustycznej. Tak samo płyta od profilu. Dzięki temu konstrukcja nie będzie aż tak przenosiła drgań. 

Adaptacje akustyczną można też próbować samemu, np. robiąc ustroje akustyczne z wełną taką jak wyżej. Można też kupić gotowe produkty, np. Architected Soun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol

Ja, zaraz po wprowadzeniu wyciszyłem sobie całe mieszkanie na własną rękę. Co prawda nie był to tani koszt, ale opłacało się, bo teraz mam ciszę i święty spokój od niepotrzebnych hałasów. Pomogła mi w tym firma Architected Sound. Świetnie dopasowali panele do wymagań mojego mieszkania i moich. Szczerze polecam tą firmę, każdemu kto chce mieć odrobinę ciszy i prywatności w swoim mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×