Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bbbetinka

rozpulchnienie macicy

Polecane posty

czy może ktoś wie od którego dnia po zapłodnieniu macica ulega rozpulchnieniu?błagam was o odp. bo już zaczynam wierzyć że moze się wreszcie udało!!!Proszę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to objaw ciązy
naturalnie ale skąd mozesz wiedziec że się rozpulchnila ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to objaw ciązy
podobny objaw wystepuje przed okresem:) zycze by Ci sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo już przynajmniej lekarz może stwierdzi... a ja akurat na okres zbytnio nie czekam:(ale może...tak byłoby cudnie pochodzić w ciążowych letnich ciuszkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcica zaczyna się rozpulchniać - a przedsionek pochwy sinieć - od chwili zagnieżdżenia - czyli od momentu, kiedy organizm dowiaduje się o istnieniu ciąży.Do zagnieżdżenia dochodzi zazwyczaj między 5/6 a 12 dpo. Nie wcześniej i (raczej, chociaż są wyjątki) - nie później.Od chwili zagnieżdżenia zaczyna się produkcja hCG i macica zaczyna zmieniać kształt. Zanim jednak dojdzie do tego, że lekarz zobaczy na USG zarodek - istnieje tzw. domniemanie ciąży. Rozpulchnienie macicyi szyjki macicy występuje bowiem - jak już wspomniała poprzedniczka - zarówno w ciąży jak i przed miesiączką - może to miec też związek z rozregulowaniem gospodarki hormonalnej (za dużo jednego hormonu, za mało drugiego itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha - ważna sprawa - jedynie w ciąży (pomijając problemy hormonalne typu nadczynność tarczycy) - dochodzi do zmiany kształtu macicy oraz mimo rozpulchnienia pozostaje ona twarda - na tej podstwie mozna wysnuć wysokie prawdopodobieństwo ciąży. Przed miesiączką macica tylko się rozpulchnia, mięknie i kształtu nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Staramy sie o dziecko jakieś 5 miesięcy. Wczoraj byłam u gina (chodzę regularnie co miesiąc) i stwierdził na usg dopochwowym, że mam troszkę większą macicę niż w poprzednim miesiącu, kazał zrobić test ciążowy a jak będzie negatywny to mam brać duphaston..... (usg robione miesiąc temu wykazało macice w normie). @ miałam przez 2 dni normalną a potem jakieś 2-3 dni lekkie plamienia ..była inna od poprzednich Zrobiłam test wieczorem bo nie wytrzymałam, w sumie byłby to 3 tydzień więc powinien wykazać nawet popołudniu. ale niestety wynik negatywny..fakt, że test żadnej firmy..to jeden z tych dołączonych do testów owulacyjnych jako gratis, no ale może dobry.... Powiedzcie co może być przyczyną powiększonej macicy jeśli nie jest to ciąża ??? aha mam lekkie kłucia z lewej strony..przy dniach płodnych miałam podobne ale z prawej ... pozdrawiam Prada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna.f
Dziewczyny pomóżcie ! Uprawiłam seks bez zabezpieczenia podczas okresu. Zrobiłam 4 testy z porannego moczu wszystkie negatywne ! I nie zrobiłam ich za wcześnie (ok. 6-7 tygodni po stosunku). Powiększyły mi się piersi i sutki, mam zaparcia, moja szyjka macicy jest rozpulchniona, przed miesiączką pojawił się śluz z krwią, a na dodatek zamiast okresu miałam dwu dniowe plemienia. Czy któraś z was była w podobnej sytuacji? Czy to może być ciąza ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×