Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 vanili

Dieta strukturalna - rewelacja! 2-4 kg w ci膮gu tygodnia.

Polecane posty

kiniorek17, u艂o偶y膰 dietk臋 to Ci mo偶e dietetyk, a je艣li nie to poczytaj nasze posty i spr贸buj mo偶e tak jak my :-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
strukturko, wiem, wiem, w naszym wieku odchudzanie nie jest bezkarne, ale cieszmy si臋, 偶e zgubimy te nasze nadmiary z pocz膮tkiem 40-stki i b臋dziemy si臋 ju偶 tak pilnowa膰, 偶eby ju偶 nie by艂o co zrzuca膰 w nast臋pnych dziesi膮tkach :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 szk贸艂ka
Witajcie! Mam do Was pytanie. Bylam wczesniej na diecie wg grupy krwi i niestety poleglam po zrzuceniu ok. 8 kilogram贸w, wrocilam do starych nawykow:( Zle sie z tym czuje i zamierzam to zmienic. Od czego zaczac???? Mam kupic ksiazke Dr Bardadyna?? Czy informacje w necie wystarcza??? Czy dieta jest kosztowna?? Odpowiedzcie prosze, POZDRAWIAM

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ***Elfik
witajcie, probuje od dzis weekendow膮 dietke strukturaln膮, mam wszystkie skladniki,natomiast nie mam pojecia jak to jest z tym siemieniem lnianym. Bo mam takie.. nierozdrobnione i to sa takie ziarenka jak np sezamu. A moj godny po偶a艂owania mikser r臋czny tego nie rozdrobni ,no i nie wiem co robic. Bo te siemie to albo gotowane albo rozdrobnione sie je. Wiec co mam robic? najpierw je ugotowac i odcedzic? Ale przeciez strace te jakies skladniki ktore sie przedostaly z siemienia do wody... ... Poki co nie kupie siemienia bo nie mam czasu latac za nim, bo musze sie uczyc.Prosze o pomoc:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ***Elfik
Szk贸艂ko: czytalam kilka stron innego forum na temat tej diety i dziewczyny wypijaja jeden koktaili na 艣niadanie lub kolacje ,a na pozostale posilki racjonalnie sie zywi膮. Albo te偶 weekendowo..W tej weekendowej jest w menu drogie mleko sojowe- 5zl litr, ja kupilam zastepstwo,mleko sojowe w proszku 10zl,a mleka wyjdzie 1,5l z tego.W innych koktailach s膮 owoce swieze,suszone, ziarna.. mysle ze tak drogo to nie wyjdzie.I musze przyznac ze koktail oczyszczajacy strukturalny o ten: "Sok wycisni臋ty z jednej pomara艅czy Jedno obrane jab艂ko bez gniazd nasiennych P贸艂 banana 2 suszone 艣liwki 2 艂yzeczki sezamu 2 艂y偶eczki ziaren s艂onecznika Mozna dodac 3-4 kostki lodu ale wtedy koktajl jest naprawde pyszny bo zimny To wszystko trzeba bardzo dokladnie zmiksowa膰 Wypi膰 nie p贸藕niej ni偶 o 18 zamiast kolacji" jest przepyszny:) jeszcze jak zaserwuje sie go w ladnej szklaneczce.. :) Ja schudlam juz 16kg od stycznia -bez zadnej konkretnej diety,tylko ograniczylam spozywanie, jadlam wiecej bialka,mniej chleba(i przewaznie ciemny),zwracam uwage na to ile kcal ma kazdy produkt ktory kupuje czy jem - np majonezu juz nie kupuje, patrze ktory jogurt ma mniej kalorii,pije wiecej herbat i wody. Tez myslalam na poczatku zeby kupic t膮 ksiazke,ale pewnie rzuce j膮 w k膮t. Probuje teraz od weekendowej diety strukturalnej.Widze ze masz juz sporo kilogramow za soba wiec szkoda to zaprzepascic.A moze za szybko schudlas i nie zdarzylas w tym czasie wpoic sobie zdrowych nawykow? pozdrawiam i prosze kogokolwiek o odpowiedz na temat siemienia lnianego (wypowiedz wyzej)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Irysko! Dobrze, 偶e kto艣 to rozumie... Zam贸wi艂am sobie podobno skuteczne kosmetyki do uj臋drniania itd. Napisz臋 po wypr贸bowaniu, czy skuteczne. No i oczywi艣cie 膰wicz臋. Mam nadziej臋, 偶e kilogramy nie wr贸c膮. Rodzince zrobi艂am dzi艣 przepyszny bigosik, a ja zjad艂am przepyszny makaronik - z ksi膮偶ki kucharskiej Dra B. Pycha! Do Szk贸艂ki. Witaj na forum. Ja te偶 wcze艣niej interesowa艂am si臋 t膮 diet膮 i nawet cz臋艣ciowo si臋 do niej stosuj臋, ale jak dla mnie zbyt du偶o w niej zakaz贸w i odmawiania sobie warto艣ciowych sk膮din膮d rzeczy, np. pomidor贸w. Jem ich mo偶e mniej, ale bez przesady. Ja podesz艂am do strukturalnego jedzenia powa偶nie. Kupi艂am wszystkie ksi膮偶ki i przeczyta艂am w internecie wszystko, co znalaz艂am. A teraz stosuj臋 i szukam wsparcia na forum u babeczek r贸wnie kopni臋tych jak ja :) W samym necie jest troch臋 ma艂o i pozostaj膮 jednak w膮tpliwo艣ci. Do Elfika. Witaj i Ty Elfiku. Je艣li Tw贸j mikser nie radzi sobie z rozdrabnianiem siemienia to kup mielone. Bez problemu kupisz w markecie lub aptece. Pozdrawiam i powodzenia!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Olisia M.
piszecie o zakupach, ja kupi艂am niedawno ksi膮偶k臋 dr B. odchudzaj膮ca ksi膮偶ka kucharska, po malutku gotuj臋 zupki, pyszna jest z kalafiora, miksuj臋. par臋 lat temu w ci膮gu 6 tygodni zeszczupla艂am 12 kg. to by艂 zak艂ad z kole偶ankami z pracy, wypada艂y mi w艂osy, zniszczy艂am paznokcie, psu艂y mi si臋 z臋by, to cena jak膮 zap艂aci艂am, a potem efekt jo-jo i w ci膮gu 6 lat wr贸ci艂am do wagi. teraz staram si臋 robi膰 to z g艂ow膮, chocia偶 trudno maj膮c trzech m臋偶czyzn w domu, teraz w Was mam oparcie. Do robienia koktajli kupi艂am blender, rano robi臋 koktajl z malin, do pracy bior臋 koktal pomara艅czowy, ale robi臋 go z gotowych sok贸w bez cukru, Dziewczyny odno艣nie wieku nie jeste艣cie same, ale uwa偶am 偶e ka偶dy wiek ma sw贸j urok, a zreszt膮 my jeste艣my 20-to latkach z ma艂ym haczykiem czy kto艣 zaprzeczy??? bo ja si臋 tak czuj臋xD

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Olisiu M: ja mam 21lat;] ale cia艂o wyniszczone...glownie rozstepy,najgorsze to na brzuchu:( chcialam zafundowac sobie jakies zabiegi w salonie kosmetycznym,ale jakos zwatpilam w ich skutecznosc......... Stukturko: fakt,musze zdobyc te mielone siemie,bo tak to ani rusz. Ale te ziarniste siemie przyda sie napewno do owsianki:) z cynamonem i jablkiem jest pyszna:) ale do przyszlego tyg musze na nia poczekac,bo teraz strukturalna weekendowa... A ta ksiazeczka z przepisami.. bardzo sie przydaje Tobie? Bo czesto szukam wlasnie jakichs ksiazek kucharskich ,ale maja jakies wymyslne przepisy lub jakies takie dziwne.. a np t膮 kalafiorow膮 to jak sie robi wg doktora? moglabys podac?:) Vanilii : jestes tam? widze ze jestes od samego poczatku, ile schudlas na strukturalnej? na weekendowej dietkowalas, czy na tej calotygodniowej dietce bylas i codziennie jakis koktail pilas?:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dziewczynki, gdzie艣 czyta艂am, 偶e len powinno si臋 je艣膰 mielony, bo ziarenka zalegaj膮 w zakamarkach jelita grubego i je zatykaj膮, ja len miel臋 w elektrycznym m艂ynku do kawy, codziennie 艣wie偶y, bo podobno szybko wietrzeje, je艣li macie mielony nale偶y trzyma膰 w szczelnym pojemniku w ciemnym miejscu :-D co do ksi膮偶ek to uwa偶am, 偶e je艣li kto艣 podchodzi do tematu powa偶nie to powinien kupi膰, nie jest to znowu taki du偶y wydatek :-D Kody M艂odo艣ci dostarczaj膮 wi臋cej wiadomo艣ci na temat sposobu 偶ycia i od偶ywiania i nastawione s膮 pro zdrowotnie, natomiast Odchudzanie Weekendowe po cz臋艣ci powtarza t膮 wiedz臋, ale g艂贸wnie wiadomo艣ci nastawione s膮 na odchudzanie :-D ja jako艣 wi臋kszym sentymentem darz臋 Kody, mo偶e bo pierwsza i dlatego taka dla mnie cenna, ale chyba ceni臋 j膮 za wiedz臋 w niej zawart膮 :-D dieta moim zdaniem nie jest droga, na pocz膮tku mo偶e przerazi膰 koszt mleka sojowego, orzech贸w itp, ale jak kupicie du偶e paczki produkt贸w to wystarczy to naprawd臋 na bardzo d艂ugo,wi臋c inwestuje si臋 d艂ugoterminowo, natomiast zamiast mleka i owoc贸w ile wyda艂yby艣cie na w臋dlink臋, schabowe, pizze itp, w moim odczuciu teraz od偶ywiam si臋 taniej :-D nie wspomn臋 o oszcz臋dno艣ciach przysz艂o艣ciowych i nawet bie偶膮cych na lekach, lekarzach i innych preparatach :-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Olisia M.
Wital Elfik, oto przepis na krem z kalafiora: 1 porcja zawiera 180 kcal. 1/4 g艂贸wki kalafiora, 1/2 marchewki, 1 kromka bu艂ki, koperek, s贸l, pieprz kalafior i marchewk臋 pokroi膰, zala膰 wod膮, doda膰 przyprawy i ugotowa膰 do mi臋kko艣ci, zdj膮膰 z ognia, ostudzi膰 i zmiksowa膰, bu艂k臋 zapiec w piekarniku, a偶 b臋dzie chrupi膮ca, pokroi膰 w kostk臋 i grzanki doda膰 do podgrzanego kremu zupka pycha, jem j膮 bez grzanki, jutro b臋d臋 gotowa膰 krem z pieczarek ksi膮偶ka bardzo warto艣ciowa jak dla mnie proste przepisy s膮 i tak偶e bardziej wymy艣lne przejrza艂am ksi膮偶k臋 zaznaczy艂am interesuj膮ce mnie pozycje, ponadto du偶o jest o odchudzaniu, zdrowym 偶ywieniu i innych problemach warta polecenia pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Olisiu, dziekuje:) hmm moze sie skusze na ktoras z tych ksiazeczek:) dziewczyny, o dziwo jak ostatnio jem wiecej koktajl贸w i ogolnie zdrowsze posilki (a przez wiekszosc wakacji bylo ze zdrowym jedzonkiem roznie), wieczorem jakos latwiej mi rygor utrzymac..:) Herbatka czerwona Pu-Erh i woda mi pomagaja w tym:) A wy jakie macie metody zeby nie ssalo w brzuszku? (a moze powinnam poszukac jakiego艣 w膮tku na ten temat?)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanko kolejne:) otoz w jednym z koktail jest napisane \"mleko sojowe 250ml (slodzone cukrem trzcinowym 43kcal/100ml) \" a dokladniej w tym przepisie weekendowym: \"Zmiksowa膰: 250 ml mleka sojowego (s艂odzone cukrem trzcinowym 43 kcal na100ml) 200g truskawek (zamiennie wi艣nie, maliny, porzeczki cz. , jagody) 1 艂y偶k臋 siemienia lnianego 1 艂y偶k臋 zarodk贸w pszennych lub 2 艂y偶ki otr膮b pszennych\" ten cukier trzcinowy to sie dodaje w przypadku jesli sami robimy te mleko sojowe z soi i wody ? bo sam cukier trzcionowy tez mam ,a myslalam czy mam poslodzic ten koktail czy nie;] bo nie jest zbyt slodki.. ale chyba nie slodzic ?? :) PS.jak tam wam idzie z dietka??

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Elfik, takie mleko s艂odzone cukrem trzcinowym si臋 kupuje, nic same nie dos艂adzamy :-D ale wed艂ug uznania, jak musisz to dodaj :-D ja weekend贸wek nie robi臋, codziennie sobie koktajluj臋 1 czy 2 koktajlami, ale za Was trzymam kciuki :-D pozdrawiam :-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Olisia M.
Ja mam do Was pytanie czy to mleko sojowe jest dobre, czy kupujecie go w proszku bo tylko takie widzia艂am, do tej pory zamiast mleka sojowego stosuj臋 kefir, ale nie wiem czy dobrze??

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 tamizpowrotem
Dobry wiecz贸r wszystkim. Gratuluj臋 sukces贸w, a widz臋,偶e niejedna z Was ma ju偶 ich ca艂kiem sporo. Mi艂o mi b臋dzie do艂膮czy膰 do Waszego grona. Od dw贸ch tygodni stosuj臋 diet臋 strukturaln膮. Jestem po jednym koktajlowym weekendzie. M贸j sukces to 4 kg mniej. Na temat diety przeczyta艂am wszystko, co by艂o w zasi臋gu mojej r臋ki. Uwa偶am,偶e jest ona bardzo rozs膮dna i zdrowa. Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Olisiu, mleczko sojowe jest pyszne, przynajmniej ja bardzo lubi臋, stosowa艂am te偶 w proszku, ale jak dla mnie jest bez smaku, wol臋 p艂ynne, ale to rzecz smaku :-D mo偶na stosowa膰 jogurty i kefiry naturalne :-D tamizpowrotem, witaj w gronie strukturek :-D gratuluj臋, zrzucenia 4 kg :-D 偶ycz臋 dalszych osi膮gni臋膰, chwal si臋 nimi i pisz do nas :-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dzi臋ki Irysku za odpowiedz. Ale itak niestety miod i cukier trzcinowy poszedl w ruch. No i zawalilam weekendow膮 dietke. To byloby zbyt piekne stracic 1,5kg w weekend;] Zamowilam na internecie ksiazeczki strukturalne - odchudzajaca ksiazke kucharska i kody mlodosci. napewno mojej mamie sie przyda ta druga, chociaz mysle ze na zapobieganie starzeniu sie tez to jest,a nie tylko odmladzanie:) A mleko sojowe.. coz, kupilam te w proszku bo taniej wychodzi,chociaz itak go nie zuzylam jeszcze..... A wole jogurty naturalne bo s膮 g臋stsze. Po probie diety weekendowej stwierdzam ze wole chyba pic codziennie jakis koktail na kolacje i tyle:] Ten z samych owocow co wczesniej wkleilam go tutaj jest pycha:) Witaj tamizowrotem :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dziewczynki kiedy艣 za艂o偶y艂am taki topic: 40-latki, dieta, fitness, uroda, zdrowe 偶ycie ale jako艣 mi si臋 nie rozkr臋ci艂, chcia艂am tam poszerzy膰 nasze pogaw臋dki i rozmawia膰 nie tylko o diecie, mo偶e Was zach臋c臋 i spr贸bujemy tam te偶 pogada膰 :-D http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3724400&start=0 zapraszam :-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 tamizpowrotem
Dzi臋kuj臋 Irysko za mi艂e powitanie. Chcia艂abym zagl膮da膰 tu systematycznie, ale dzi艣 wieczorem wyje偶d偶am na tydzie艅 na urlop. Odezw臋 sie wi臋c po powrocie. Tymczasem mam pytanie do Was wszystkich. Jak sobie radzicie gdy wychodzicie gdzie艣 ze znajomymi, albo gdy idziecie na jak膮艣 imprezk臋 i wiadomo, 偶e b臋dzie pyszne jedzienie? Ja obawiam si臋 troch臋, 偶e b臋d臋 takim... "dziwol膮giem" bo nie zjem tego czy tamtego... I te namawiania, 偶e od kawa艂ka to si臋 nie przytyj臋... A ja my艣l臋 偶e od tego kawa艂ka to si臋 w艂a艣nie zaczyna, a p贸藕niej to ju偶 si臋 toczy lawinowo...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dziewczyny, ja korzystam z takich okazji i jem wszystko, na odchudzanie wystarczy mi 300 dni w roku, wi臋c przez 65 mog臋 sobie do woli folgowa膰: w 艣wi臋ta, na wczasach i imprezach :-D oczywi艣cie w pozosta艂y czas trzeba stan膮膰 na baczno艣膰 przed lustrem i ..., ale te 300 dni zapewniam Was wystarczy aby si臋 dobrze trzyma膰 :-D :-D :-D ale jak nam wejdzie w krew zdrowe od偶ywianie to i na tych imprezach b臋dziemy szala艂y z umiarem i do艣膰 wybi贸rczo, ale nie uznaj膮 nas za dziwak贸w a i my skorzystamy z tych smakowito艣ci :-D :-D :-D ja odchudzaj膮c si臋 od stycznia, korzysta艂am z wszelkich okazji i na maksa 艣wi臋towa艂am, ucztowa艂am na imieninkach i grillach, a efekt chyba mam OK :-D :D wi臋c udanego wyjazdu i s艂onecznej pogody :-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Mocno dzi艣 sobie pofolgowa艂am! To tak a propos tych okazji. Teraz przez kolejne 2 dni trzeba mocno 艣cisn膮膰 偶o艂膮dek, bo chyba si臋 dzi艣 zdziwi艂 dostaj膮c takie ilo艣ci smako艂yk贸w. Ale si臋 nie da艂o inaczej... Wyrzuty sumienia mam jednak okropne i nawet godzinny pilates ich nie zag艂uszy艂. Jutro czeka mnie wycisk na si艂owni, mo偶e to pomo偶e?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja zauwa偶y艂am, 偶e po moich dawkach s艂odyczy nast臋pnego dnia waga nie wzrasta , natomiast po 2 a nawet 3 dniach idzie w g贸r臋, pomimo 偶e przez te kolejne dni ju偶 trzymam si臋 diety :-(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 gabinia
Witam wszystkich cieplusio, o diecie strukturalnej wiem od wczoraj, jestem w szoku. Podoba mi si臋 bardzo. Zacz臋艂am stosowac od dzisiaj. Rano koktajl z tego co mia艂am, czyli mro偶one truskawki, kilka winogron, p贸艂 banana, p贸l mandarynki, 150 ml kefiru i gar艣膰 musli. Obiad pyszna zupka z dyni. NIE JESTEM G艁ODNA. Na razie czytam i czytam, zobaczymy jak b臋dzie dalej, chc臋 schudn膮膰 ok 20 kg.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja tez zauwazylam cos dziwnego, ze jak sie objadam to najczesniej waga nie wzrasta,tylko tedy kiedy jem umiarkowanie lub najmniej sie tego spodziewam witaj Gabina, ja dzis nie mialam czasu jesc, bo zalatany dzien, i zanim zajrzalam do lodowki zeby wyjac miesko przypomnialam sobie o pysznym koktajlu owocowym i wlasnie go wcinam:) powodzenia

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie! Witaj Gabinia! Te koktaile to my艣l臋, 偶e trzeba przygotowywa膰 zgodnie z zaleceniami doktora, szczeg贸lnie w tym okresie, kiedy chcesz uregulowa膰 swoj膮 wag臋. Jak ju偶 gdzie艣 kt贸ra艣 z fanek od偶ywiania strukturalnego napisa艂a, doktor opracowa艂 te koktaile w konkretny spos贸b nie bez przyczyny. Poszukaj przepis贸w na wcze艣niejszych stronach, albo kup ksi膮偶ki, warto :) Ja dzi艣 na obiadek zjad艂am troch臋 przeze mnie wymy艣lone, ale zgodne z zaleceniami danko - podsma偶one na 艂y偶ce oliwy kie艂ki (sporo) z kasz膮 gryczan膮, doprawione lekko czosnkiem - pycha, polecam!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 gabinia
Kurcze to troch臋 si臋 za艂ama艂am, my艣la艂am, 偶e te koktajle to troch臋 dowolnie trzeba. Nie mam tak naprawd臋 za du偶o czasu na te koktajle, bo mam dw贸jk臋 dzieci, m臋偶a i studia. Trudno, zobac偶e, czy waga drgnie, ale my艣l臋 sobie, 偶e je艣li nie b臋d臋 jad艂a s艂odyczy i pieczywa i sma偶onego, to waga drgnie. No pierwszy dzien min膮艂 jako艣, zobaczymy, co dalej, pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
gabinia i co u Ciebie? 馃尲 ja wol臋 robi膰 koktajle ni偶 inne 偶are艂ko, jak dla mnie jest to najszybszy spos贸b sporz膮dzania posi艂k贸w i potem nie ma mycia gar贸w hehe ;) gabinia najlepiej, wzorowo jest sporz膮dza膰 koktajle wg przepisu i tak si臋 staramy czyni膰, natomiast jak nie masz odpowiednich produkt贸w to lepiej zrobi膰 koktajl z tego co masz ni偶 go nie zrobi膰 wcale, bo ka偶de owoce to porcja zdrowia, wi臋c za bardzo si臋 nie przejmuj i dop贸ki nie skompletujesz sk艂adnik贸w lub jak Ci ich braknie to miksuj to co masz :-D na zdrowie 馃憚

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ___________
Haloooo...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Oj...ale mam zaleg艂o艣ci ....w czytaniu...Was... Pozdrawiam cieplutko! u mnie tylko +5C.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×