Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magdalena883

brak budowy czaszki

Polecane posty

Gość magdalena883

dziewczyny bardzo prosze was o pomoc bylam dzis na USG doktor powiedzial ze nie uwidoczniono kosci pokrywy czaszki u dziecka co to znaczy jestem w 13 tygodniu ciazy kazal mi sie zkontaktowac ze szpitalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_P
Wady wrodzone mózgu bezmózgowie (anencephalia) - polega na braku mózgu lub większości jego struktur, szczególnie w obrębie przodomózgowia i móżdżku. Kości pokrywy czaszki nie są wykształcone, a kości podstawy często wykazują wady w budowie. W około połowie przypadków bezmózgowie występuje łącznie z rozszczepem kręgosłupa. Wada jest spowodowana niezamknięciem cewy nerwowej w jej przednim odcinku. Częstość występowania w populacji polskiej wynosi 0,75 na 1000 urodzeń, natomiast w Wielkiej Brytanii dochodzi do 10 na 1000 akrania (exencephalia) - jest bardzo rzadką wadą rozwojową, polegającą na braku kości pokrywy czaszki. Mózgowie jest osłonięte jedynie oponami miękkimi. przepukliny mózgowe (encephalocoele) - to wady, w których przez wrodzony otwór w czaszce dochodzi do uwypuklenia opon i części mózgu. W zależności od tego, która i jak duża część mózgu zostanie uwięziona w worku przepuklinowym, pozostałe struktury rozwijają się w sposób nieprawidłowy. Najczęstszym umiejscowieniem przepuklin jest okolica potyliczna w obrębie łuski kości potylicznej lub otworu potylicznego wielkiego. (częstość występowania w populacji polskiej wynosi około 0,14/1000 urodzeń) przepuklina mózgowo-rdzeniowa (encephalomyelocoele) - powstaje w wyniku defektu kości potylicowej oraz niezamknięcia kręgosłupa w odcinku szyjnym i piersiowym. małomózgowie prawdziwe (microencephalia vera) - jest wadą, która polega na pierwotnym niedorozwoju półkul mózgowych wielkomózgowie (megalencephalia) - polega na zwiększeniu masy mózgu w całości lub w jego części Zespół Arnolda-Chiariego jest spowodowany zaburzeniem rozwoju struktur tyłomózgowia i polega na przemieszczeniu pnia mózgu i rdzenia do kanału kręgowego. Klinicznie w zespole Arnolda-Chiarego stwierdza się objawy uszkodzenia móżdżku i dolnych par nerwów czaszkowych. Morfologicznie zespół ten można podzielić na cztery typy: typ 1 - do otworu potylicznego zepchnięte są migdały móżdżku typ 2 - do otworu potylicznego przemieszczony jest robak móżdżku, opuszka i most łącznie z komorą typ 3 - w otworze potylicznym znajduje się prawie cały móżdżek typ 4 - móżdżek znajdujący się w otworze potylicznym jest niedokształcony. W diagnostyce wad mózgu oprócz USG coraz większe znaczenie ma magnetyczny rezonans jądrowy (NMR). http://www.maluchy.pl/artykul/101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie martw się narazie na zapas i nie czytaj tych rzeczy do przedmówczyni - ale masz takt !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_P
Pytała się, to znalazłam. Ja wolałabym wiedzieć. Z resztą to wiedza ogólnodostępna -google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość femisia
_acha_ dobrze,ze ktos na pisałam magdalenie o tej chorobie.Dlaczego uwazasz,ze magdalena nie ma sie martwic.Własnie powinna zaczac sie martwic i niezwłocznie udac sie do szpitala i pomyslec nad tym,ze diagnoza moze byc trwafna i bedzie musiała sie zdecydowac na to co jej zaproponuje lekarz.Wada płodu to nie klasowka z historii,ze mozna nie martwic sie dnia przed klasowka ,wiec _acha_ ryszarda-P nie wykazała sie brakiem taktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaaasne ze musiisc do szpitala to pewne niepodwarzalne i koniec \".\" ale po cholere Ją odrazu zasypywać wszystkimi mozliwymi chorobami znalezionymi w necie pomysl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość femisia
_acha_ ja tam bym wolała wiedziec na temat roznych chorob rozwojowych płodu.Nie myslac o nich nie ustrzezesz sie nich,a jak juz jakas wada jest wykryta to najlepiej wiedziec o niej wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_P
Nie wszystkimi możliwymi tylko wybrałam fragment nt braku pokrywy czaszki. Jeju, acha nie ochrzaniaj mnie w imieniu autorki tematu bo ci nic do tego. Gdybym ja się dowiedziala o jakiejs wadzie u mojego nienarodzonego dziecka zaraz przewertowałabym calą dostępną w necie wiedzę na ten temat. Twoja "delikatność" jest torchę strusiowata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..............mmmmm.....
Idz jeszcze do innego lekarza a nawet dwoch lepiej miec opinie 3-ech niz jednego. Mojej kolezance byla w tedy w 12 tyg. ciazy jeden nagadal ze jej dziecko jest bardzo chore ze napewno niedlugo poroni a urodzila zdrowego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena883
dziekuje wam wszystkim chcialam wiedziec wszystko na ten temat mam 2 dzieci i sa zdrowe a doktor powiedziial na usg ze on nie jest pewny wiec kazal jechac na badania do szpitala do Warszawy na CZerniakowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie- mojej koleżance cały czas mówili że syn urodzi się z zespołem downa- a urodził sie zdrowiutki mi za to w 8 tygodniu baba stwierdziła że to ciąża 3 tygodniowa- dopiero inny lekarz potwierdził 8 tydzień i bijące serce jak najszybciej autorko tematu idź na te dodatkowe badania- tylko koniecznie każ powtórzyć usg!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenko mam nadzieje ze dostalas skierowanie na czerniakowska kilka rad co do poradni - jesli nie masz umowionej wizyty na konkretny dzien mozesz sprobowac umowic sie telefonicznie ale jesli nie masz bardzo daleko to mozesz zaryzykowac i jechac i probowac zarejestrowac sie na miejscu z waznych rzeczy - przyjmuja w poniedzialki i srody od 8,30 do 12,30 (teoretycznie) musisz miec wazna legitymacje ubezpieczeniowa (tam w rejestracji jest ona wazna tylko 30dni!!) oraz dowod osobisty. przygotuj sie na dlugie czekanie. najlepiej jest tam byc tak ok 7 ale nie pozniej niz po 8 bo wtedy jest juz megasna kolejka. dr. Roszkowski jest specyficznym czlowiekiem ale mowia ze spec z niego super wiec mysle ze warto zeby zerknal. jesli masz jakies pyt. co do czerniakowskiej a bede w stanie to odpowiem zycze powodzenia i mam nadzieje ze diagnoza sie nie potwierdzi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena883
Aniu jak bylam na wizycie u swojego ginekologa to dal mi takie skierowanie na badania prenatalne ale jeszcze niebylam. Bo dzis bylam na usg to dostalam opis i podspodem doktor napisal wskazania weryfikacja w osirodku referencyjnym powiedzial ze tam jest pracownia usg gin-poloz i tam zrobia mi jeszcze raz badanie usg i powiedza co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda szkoda ze cie bezposrednio ten lekarz na wizyte nie umowil no ale sprobuj zadzwonic w poniedzialek i zpaytac o pierwszy mozliwy termin. jesli nie masz daleko to ja bym zaryzykowala i z samego rana pojechala to moze zarejestruja - babeczki w rejestracji sa mega mile wiec moze sie ugna. badania prenatalne to tylko w postaci usg mialas miec czy tez test potrojny i amniopunkcje zalecili? jesli masz zalecone te ostatnie to zrobia to na miejscu w warszawie tyle ze bedzie cie czekala jeszcze wyprawa do instytutu genetyki. przygotuj sie na specyficzne zachowanie dr. R, ja tam niestety tez bywam i nie ma wyjscia trzeba przywyknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena883
Aniu mi ten lekarz powiedzial ze tam nietrzeba sie zapisywac wiec niewiem pojade w ponidzialek rano i sie dowiem wszystkiego tylko niewiem gdzie to jest dokladnie ja mieszkam niedaleko Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena883
a jeszcze czy ten lekarz jest tak strasznie nieprzyjemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz powiedzial, ze jestem w ciazy pozamacicznej - jajowodowej i polecil jak najszybsze usuniecie. Na szczescie skonsultowalam sie z lekarzami w szpitalu na Czerniakowskiej, wszystko byko w porzadku:) Mloda ma teraz prawie 1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miaalm wizyte ustalona z tygodniowym wyprzedzeniem przez mojego gina wiec nie wiem jak to jest jak sie jedzie samoemu no ale mam nadzijee ze was przyjma. co do dojazdu to zalezy od ktorej strony bedziecie jechali tylko wezcie pod uwage ze ul czerniakowska jest dwuczlonowa - jedna ta glowna co zaraz obok jest stadion legii i torwar i druga taka bardzije z tylu. przyda sie wam dobra mapa to pewne. i tak jak radzilam badz tam ok 7 rano (rejestracja od 7czynna) bo wtedy wieksza pewnosc ze zostaniesz przyjeta. co do dr R. coz jest specyficzny, bywa nieprzyjemny ale tu trzeba zagryzc zeby i przecierpiec. nie licz ze duzo szczegolow sie dowiesz, jest bardzo rzeczowy ale i oschly, ja jezdze tam tylko na usg a cala reszte prowadzi moj tutejszy lekarz. powiem ci tylko ze faktycznie musi byc specem bo w poczekalni spotkalam juz dziewczyny z sandomierza rzeszowa lublina a nawet gdanska... jesli sa jakies powiklania lub potrzeba potwierdzenia diagnozy to 3/4 polski do niego jezdzi. daj koniecznie znac po wizycie co i jak. 3mam kciuki zeby ten twoj od usg sie pomylil i zeby to byla twoja jedyna wizyta w tym szpitalu ps. szpital nazywa sie Im Prof Orlowskiego i znajduje sie na ul Czerniakowskiej 231. wejscie do poradni jest po lewej stronie od izby przyjec - bedzie tam duzy szyld ostry dyzur okulistyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba aa
amniopunkcja lub biopsja kosmówki da 100% wynik Jesli okaze sie ze ze wada jest tak powanza to bedziesz miała prawo do wczesnijszego zakonczenia ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba aa
ale moze bedzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba aa
niektorzy lekarze to konowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze, że ten powiedział wprost , że nie jest pewien- to juz coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba aa biopsja kosmowki wykonywana jest do 12tc z tego co sie orientuje. teraz zostaje tylko amniopunkcja (pobranie plynu owodniowego przez powloki brzuszne) na wynik trzeba czekac ok 4 tyg tam na czerniakowskiej maja swietny sprzet wiec wszystko po USG bedziesz juz w sumie wiedziala co i jak, trzeba byc dobrej mysli!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena883
dziekuje wam wszystkim za potrzymywanie mnie na duchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena883
aniu jak bys mogla mi napisac jak tam dojechac jaka jest w poblizu ulica albo znalazla bys mi mapke ja jakos niemoge tego znalesc bardzo bym byla wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda napisz z ktorej strony bedziesz jechala to moj maz jutro poda wskazowki. daj znac czy wiecie gdzie jest stadion Legii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena883
Aniu nic niemam na skrzynce a bede jechala od Pruszkowa ja wiem gdzie jest UL .Czerniakowska tylko niewiem gdzie to jest czy blizej hotelu solec czy jak Aniu NAPISZ DO MNIE NA skrzynke na taka magdalena883@gazeta.pl bede czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dojedziecie do stadionu Legii od strony ul . Czerniakowskiej to skreccie w LAZIENKOWSKA (miedzy stadionem legii a torwarem) i dojedziecie to ronda, na rondzie skrecacie w prawo i na 2 swiatlach po prawej stronie macie szpital. tak jest najprosciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×