Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość natka1233

sałatka gyros

Polecane posty

Gość natka1233

czy ma ktoś z was przepis na sałatke gyros?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka1233
znalazłam przed chwilą ten przepis: sałatka gyros Składniki: Kapusta pekińska, puszka kukurydzy, ogórki konserwowe, cebula, majonez, keczup, przyprawa kebab-gyros, piersi kurczaka 2 szt. Jak przyrządzić? Pokrojone w kostkę piersi kurczaka podsmażyć na oleju. Następnie włożyć do miski, posypać przyprawą, na wierzch wrucić kukurydzę i pokrojoną cebulę i ogórki. To wszystko posmarować majonezem i keczupem, na wierzch rozłożyć pokrojoną kapustę pekińską, posypać ją przyprawą i na samą górę dać jeszcze majonez. Jak podawać? Podawać około 1 godz. po zrobieniu, można ją serwować na uroczystościach z pieczywem. Potrawa jest bardzo smaczna. Czas przygotowania: Przepis ten jest bardzo prosty i szybki. Sałatkę przechowujemy w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piersi z kurczaka pokrojone najlepiej zamarynować dzień wcześniej w oleju i przyprawie gyros aby dokładnie przeszły przyprawą....... I najlepszy do tego jest sos czosnkowy, bez keczupu. Robię tą sałatke od bardzo dawna.......pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thhhhhh
Natka -przepis jest ok ale przyprawę rozpuszca się w połowie szklanki wody i marynyje kulka minut pokrojine mięso. Smażyć na patelni aż do odparowania wody.. ja na spód daję cienką warstewkę kapusty, dalej mięsko, cebu.a, odórek, kapusta, ketchup i majonez, kukurydza , kapusta i ketchu i majonez znowu. A! na mięsko daj trochę ketchupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek kmiotek
Ja robię tak: Pokrojone piersi kurczaka posypuję gyrosem i odstawiam na kilka godzin. Potem przesmażam i układam na spód miski. Następną warstwą jest zeszklona cebulka i kukurydza. Na to idzie wymieszany ketchup z majonezem,a potem: pokrojona w kostkę czerwona papryka,dalej ogórek konserwowy i znowu ketchup z majonezem. Na koniec kapusta pekińska posypana np. solą czosnkową. Pyszota :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repok
Raczej unikam gotowania, ale sałatka gyros wydawała się dość prosta do zrobienia, więc spróbowałem kilka razy. Czasem wychodziła bardzo dobra a czasem była raczej słaba. Teraz korzystam tylko z przepisów z tej strony http://salatkagyros.pl/ bo zawsze wychodzą bardzo smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja z sosem czosnkowym pycha, ja daje jeszcze keczup. Cebulka surowa nie zeszklona. Mmmm pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
przepisow jest mnostwo i mozna ja zrobic z dowolnych skladnikow. ale jest jedna zasada, ktorej nie mozna pominac: kurczak do tej salatki MUSI byc przyprawiony glutamianem sodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm..Ja robię sałatkę gyros tzw. warstwową. Tzn na spód miski dajesz podduszone na oleju piersi z kurczaka. Jeśli nie masz przyprawy gyros, możesz zrobić marynatę z wszystkiego co masz w domu.. Troszkę soli pieprzu jarzynki chili papryki słodkiej.. co tylko chcesz. Potem, polewasz lekko piersi keczupem. Na to dajesz sparzoną cebulę. Lekko smarujesz ją majonezem( oczywiście jak ją już położysz na mięsko;p) Potem dajesz pokrojone ogóreczki konserwowe lub kiszone, polewasz keczupem. Potem puszka kukurydzy, smarujesz majonezem. Na wierzch kapusta pekińska. Możesz udekorować papryką lub pietruszką. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×