Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malenstwo_20

Test owulacyjny.... Prosze o rade

Polecane posty

Gość malenstwo_20

Hej dziewczyny. Mam takie pytanie dotyczace testu owulacyjnego. zaczne od tego ze od pol roku staramy sie o malenstwo niestety jak narazie nic :( stwierdzialm ze moze nie umiem okreslic dni plodnych dltago w tym cyklu kupilam test owulacyjny.bylo napisane na ulotce ze trzeba go zrobic 11,12,13,14,15 dni cyklu wiec tak tez zrobila. i kazdego dnia wychodzilo mi ze mam dni plodne?czy jes to mozliwe. test zrobilam dobrze ,dobrze przeczytalam ulotke.Pytalam o rade koleżanki ktora tez robila test owu... i wyszlo ze wszystko zrobilam dobrze czy jest to moliwe abym miala 5 dni w cyklu plodnych? To skoro jestem taka plodna to czemu nie udaje sie nam :( I jeszcze jedno pytanie. Czyli jak mam owulacje to znaczy ze ze man jest wszystko Ok i ze to problem moze lezec po stronie faceta?? Czy poprostu moge miec owulacje a miec inne problemy ktore nie pozalaja mi miec malenstwa;( sama juz nie wiem. Ktoras robila te testy czy sa skuteczne? czy ktorejs z was udało sie dzieki temu testowi zajsc w ciaze? Byla bym bardzo wdzieczna za odpowiedz Pozdrawiam was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ja używałam testów owulacyjnych i dla mnie okazały się pomocne. Tak jak ty starałam się o dziecko ok. pół roku. Potem zakupiłam testy oraz codziennie rano mierzyłam temperaturę. W ten sposób udało mi się ustalić przypuszczalny termin owulacji. U mnie test pozytywny wychodził przez jeden lub dwa dni. Pamiętaj, że kreska testowa musi być co najmniej taka ciemna jak kontrolna, inaczej może to świadczyć, że jesteś przed owulacją. Z pomocą testów udało mi się zajść w ciąże po 5 miesiącach. Zyczę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli wychodzi ci ,że nie masz owulacji , to albo jest przed nia , albo juz po .Proponawałabym , abys w następnym miesiącu wczesniel zaczęła robic testy ok 8-9 dc i dłużej niż do 15 dc i zobaczysz wynik .A to wskaże ci owulację to wcale nie oznacza ,że tak do konca do niej doszło ,bo poziom LH może sie podnieść ,ale np jajo może nie pęknąć .Więc jeśli wyjdzie ci na teście owulacyjnym 2 krechy i będziesz działała wtedy i nic ,to wcale nie jest jednoznaczne z tym ,że wina lezy po stronie partnera .Poza tym może zacznij mierzyć temperaturę ?Życzę powodzenia w staraniach !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo_20
dziekuje slicznie za opdowiedz. mnie wychodzi jedna duzo ciemniesza od drugiej.od 5 dni caly czas sa takie same... troche to dziwne ale moze ta musi byc ;) Moze ktos jeszcze rientuje sie w temacie? Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lh to hormon ktorego wartosc podnosi sie przed owulacja....Jesli to hormon to nie od dzis wiadomo ze z nimi czasem sa rozne \"historie\" Dlatego warto zbadac sobie ich poziom. Tarczycowych Tsh.Oraz tych płciowych. Lh,prolaktyny,prohesteronu,testosterony. To one steruja naszymi cyklami i plodnoscia i wahania ich uniemozliwajaja albo zaplodnienie,albo implanntacje zarodka albo jego dlaszy rozwoj. To ze tak dlugo u ciebie utrzymuje sie podwyzszone Lh wcale nie musi byc niczym strasznym ale tez wcale powodem do radosci. Jesli po pol roku staran nic nie wychodzi -warto sie przebadac niz tracic czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie orientuję w temacie ;-) nie wiem jakich testów używasz, ale wiem, że testy owulacyjne wychodzą pozytywnie również wtedy jak jest się w ciązy :-) mi tak wyszedł ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
progesteronu i testosteronu. Mialo byc.Przepraszam za literowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo_20
Intima ale mnie podniosłąs na duchu dziekuje ci slicznie uzywam testu kurcze wlasnie nei pamietam nazwy jest to test paskowy ( tak to sie chyba mowi) zamacza sie paseczek na 3 minuty w moczu i wychodzi a na opakowaniu jest mama z dzidziusiem :) naprawde nazwy nie pamietam szukalam w necie ale nie moge jakos znalezc jak sobie przypomne to napisze. A TY JAKIEGO TRSTU UZYWAŁĄS? nio w sumie jest taka mozliwosc bo jak zaczelam robic test 11 dni to wyszedł mi wynik dodtani to wtedy hop z mezusiem do łózeczka :) robilam test jeszcze 12,13,14,15 dni i caly czas dwie wyrazne krechy. jedna duzo ciemiejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo_20
juz wiem znalazłam :) nazywał sie LH TEST domowy test owulacyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flflflf
te 2 krechy na tescie owu. powinny byc co najmniej tak samo mocno rozowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo_20
moze ktos sie jeszcze orientuje w tych sprawach?? Prosze o rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo_20
Dziewczyny moze wiecie cos jeszcze o testach owu...?? dziaij zowu robilam test owulacyjny i 2 krechy.od 7 dni mam caly czas dwie kreski.... co to moze oznaczac dlaczego tak jest?? Skoro mam owulacje to czemu juz od ponad roku nie moemy miec malenstwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mają rację. Pojawienie się dwóch tak samo zabarwionych kresek (lub tej testowej mocniej) - nie oznacza, że na pewno dojdzie do owulacji. Oznacza tylko tyle, że zaczął wydzielać się hormon LH i NAJPRAWDOPODOBNIEJ w ciągu 36-48 godzin dojdzie do uwolnienia komorki jajowej. Ja mialam podobną sytuację jak autorka. Przez kilka dni wychodzilo mi identycznie i dokladnie takie same wątpliwości mialam jak Ty. Niemniej jednak - wątpliwości wątpliwościami, pytania pytaniami, ale nie można zwlekach, tylko zacząć traktować te wyniki, jako znak do tego, że należy współżyć w tym czasie. Lepiej wspolzyć wówczas, niż nie - i przeoczyć owulację. Nawet jesli owulacji nie bedzie - nie bedziesz miala do siebie żalu, że tego nie zrobilaś. Więc zamiast sie zastanawiac co to może oznaczać - weźcie sie szybciutko do roboty :D, bo za kilka dni może być za późno. My tak wlasnie zrobilismy... i proszę... :) Testów nie kumałam, a zaskoczylo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo_20
dziękuje slicznie skorpiona 81 :) nie nie proznowalismy w tym czasie :) zawsze jak wynik wychodzil pozytywny to szybciutko do łozeczka hihi :) moze mnie tez wkonc sie uda podobnie jak Tobie Serdecznie ci gratuluje widze ze za 4 miesiace przyjdzie an swiat wasze malenstwo zycze wam wszystjiego dobrego elisabetta_elisabetta dlaczego proponujesz zrobi test ciążowy? moze to oznaczac ciaze? :):) na ulotce nie jest nic wlasnie anpisane ze w przypadku 2 kresek moze to byc ciaza... sama juz nie wiem Marze o dziecku.Mam nadzieje,że i kiedys moje marzenie sie spełni Zycze wszystkim obecnym i przyszlym mamusia jak i im malenstwom wszystkiego naj naj naj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marma
ja myśle chodz nigdy nie uzywałąm testów ciazowych ze mozesz byc w ciazy,ale nie jestem pewna tak cos kiedys slyszalam ze jak na tescie owulacyjnym utrzymja sie caly czas 2 krechy to moze to byc ciaza. ja tak mysle ale spytaj inne dziewczyny ktore sa bardziej w temacie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×