Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka jedna z 3miasta

czy dzieci urodzone na zimę muszą dostawać wit.D?

Polecane posty

Gość taka jedna z 3miasta

jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pora roku nie ma nic do tego. fakt ze latem moze dziecko mniej dostawac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie dzieci nowo urodzone dostaja witamone d3 nie zaleznie od pory roku a zwlaszcza te w zimie bo witamina d3 produkowana jest pod wplywem sloneczka a zima wiadomo sloneczka brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz jest taka zmasowana kampania na używanie kremów z filtrem, że lakrze juz od dawna trąbią, że wit D3 prawie nie ma szans się wytworzyć naturalnie u dziecka. Nawet latem - bo ilość sugerowanych i nakładanych filtrów na dziecko jest porównywalna warstwą tynku w starym budownictwie :D I krzywica się pleni, jak nigdy dotąd...... Ja podaję w tranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego wlasnie Shalla dzieciom podaje sie sztuczne witaminy :) z drugiej strony trudno jest takiego malucha wystawiac na ostre piekace slonce stad te kremy z filtrami,ja sama mam bardzo jasna karnacje i kiedys przeszlam udar sloneczny wiec chronie swojego synka przed sloncem zeby mu sie krzywda nie stala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dawalam najpierw na lyzeczce bo tak mi w szpitalu poradzono ale pozniej przy kontroli bioderek okazalo sie ze cos tam jets nie tak lekarz spytal jak podaje witamine d3 i powiedzial zeby dawac prosto do buzi bo nie dosc ze to jedna kropelka to jeszcze polowa z tego zostaje na lyzeczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z 3miasta
w szpitalu ta witamine przepisuja i mowia jak dawac czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pierwszej wizycie pediatra przepisał, ale jeśli chodzi o podawanie prosto do buzi to trzeba mieć wprawę jeśli dzieciątko jest ruchliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam bo juz nie wiem
a kiedy się przestaje podawać wit D3, jak jest na mleku sztucznym- bo tam jest pełno sztucznych wit dodawanaych czy mimo to dalej podawac trzeba d3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111
to już tylko pediatra może określić ile wit D3 należy podawać dziecku,nie kupisz jej nawet bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam bo juz nie wiem
nie no mam ta wit tylko nie wiem czy mam ja jeszcze podawac nastepne szczepienie w listopadzie a pytam bo moze ktoś wie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111
a ile Twój maluszek ma miesięcy? moja pediatra mówiła,że powinno sie podawać nawet do 2-3 roku zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam bo juz nie wiem
14 mies, bo kiedys pediatra mówiła ze do roku na pewno a potem róznie, i zapomniałam spytac przy ostatnim szczepieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111
a no właśnie,to tez zależy od dziecka,myślę,że lekarz powinien widzieć dziecko i zadecydować czy jeszcze podawać czy nie w końcu lato tuz tuz ale przeciez możesz pójść do pediatry do dzieci zdrowych i zapytać,przy okazji zbada CI DZIECKO,ZWAŻY I ZMIERZY :) SORY ZA CAPS LOCK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×