Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość NulkaB.

TEST CIĄŻOWY - kiedy najwczesniej można robić??

Polecane posty

Gość NulkaB.

Jest jakis tam procent prawdopodobienstwa,ze jestem w ciąży. Termin miesiaczki mam na ok 26 maja, jednak jesli juz bede mamą, chcialabym wiedziec wczesniej!Pare decyzji trzebaby szybko podjąc Pytanie: czy jest sens robic teraz test ciązowy??czy czekac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NulkaB.
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NulkaB.
prosze Was.....odpowiedzcie:) niby wyczytalam, ze testy nawet przed terminem miesiączki, mogą stwierdzić ciąże, ale czy to nie chwyt reklamowy? A może zrobić test krwi? Chodzi o to, że dość intensywnie trenuję obecnie, a gdybym byla w ciązy, chcialabym przystopować, żeby nic sie z ciązą zlego nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NulkaB.
Myślalam, ze któraś z Was robiła test wczesniej i jej sie np. potwierdziło w badaniu krwi. Ale widze, ze nikt tu nie jest skory do rozmów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób od razu krew z krwi
jest bardziej czulszy i wykryje szybciej bete niz zwykly test w moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyu
Nulka według mnie robienie testu przed spodziewaną miesiączką jest niezbyt rzetelne. Najlepiej wykonać test już po terminie i wtedy ma się pewność. Owszem są niby takie testy które pokazują ciązę już kilka dni po zapłodnieniu ale jak dla mnie jest to mało wiarygodne. A co do treningów to nie możesz już teraz profilaktycznie ich ograniczyć ze wzgledu na ewentualną ciążę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyu
Przeczytaj to sobie: TEST CIĄŻOWY Badanie nazywane jest również: PRÓBA CIĄŻOWA TEORETYCZNE I TECHNICZNE PODSTAWY BADANIA Badanie polega na wykryciu w moczu hormonu - gonadotropiny kosmówkowej, określanej w skrócie HCG (w badaniu tym wykrywa się tzw. podjednostkę beta tego hormonu). Obecność HCG w surowicy krwi i w moczu jest swoistym wskaźnikiem potwierdzającym lub wykluczającym ciążę. Wynika to z faktu, że krótko po wszczepieniu (implantacji) zapłodnionej komórki jajowej do śluzówki macicy, rozwijające się łożysko rozpoczyna wydzielanie tego specyficznego hormonu. CZEMU SŁUŻY BADANIE? Celem badania jest stwierdzenie, czy kobieta jest w ciąży. Wykonuje się je zarówno w sytuacji, gdy nastąpiło zatrzymanie miesiączkowania w okresie rozrodczym lub przedmenopauzalnym, jak i u kobiet, u których stwierdzono wcześniej ciążę, lecz zaistniała możliwość naturalnego poronienia. Test powinno się także wykonać u kobiet w II połowie cyklu miesiączkowego, u których zaistniała możliwość zapłodnienia - przed badaniami z zastosowaniem promieniowania jonizującego lub rozpoczęciem terapii mogącej mieć wpływ na rozwój płodu. Należy pamiętać, że dostępne w aptekach testy ciążowe charakteryzują się bardzo wysoką czułością i specyficznością - pozwalają na wykrycie HCG w moczu jeszcze przed terminem spodziewanej miesiączki. Stwierdzono, że 50-70% wczesnych ciąż obumiera w pierwszych dniach po zapłodnieniu. Dlatego też należy przyjąć, że diagnostycznie pewne są wyniki testu ciążowego uzyskane w 5-7 dniu od pierwszej miesiączki po zapłodnieniu, gdy istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że ciąża się utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NulkaB.
Co do treningów - no nie mogę, trener sie wscieknie jak odpuszczę teraz na 2 tyg, a nie chce mu mówic, ze to może ciąża, bo jeszcze bardziej sie wścieknie! Pójadę jutro na test krwi, to sie sprawa wyjasni (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No czesc sluchaj jestem w tej samej sytuacji. Tylko ja nie moge sie doczekac kiedy moge zrobic test słyszałam , że można go zrobić min. dwa dni przed miesiączką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NulkaB.
Rybka, wybierz sie tez na badanie krwi. Najskuteczniejsze i chyba duzo kosztuje .A ile spokoju za tą cene:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyu
Nulka a kiedy miało miejsce ewentualne zapłodnienie? Pytam gdyż beta hcg pojawia się we krwi oraz w moczu dopiero po około 7 dniach od zapłodnienia (po zagnieżdżeniu zarodka w ściance macicy). Dlatego wszelkie testy zalecane są dopiero tydzień, dwa po zapłodnieniu. Wcześniej nawet test z krwi moze być niemiarodajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi przy obu moich dzieciach testy \"wyszły\" na tydzien przed spodziewanym terminem-normalne testy z apteki-zrobione po południu,nie z porannego nawet moczu.Zycze wyniku .....hmmmm...wg oczekiwan:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanulka
Nulka, rybka...dziewczyny jestem z Wami :) Jestem w takiej samej sytuacji....ale ja test planuję zrobić dopiero 26 maja, aby mieć fajną niespodzianke na Dzień Matki (albo zepsuty dzień :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanulko trzymam za Ciebie,bo mi wlasnie 26 maja 2006 los podarował najpiekniejszy na swiecie prezent z okazji DniA Matki:D Dzis moj \"Prezencik\" ma ponad 4 miesiace:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×