Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

Gość asiulek_23
asiulek_23@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek_23
Wyslij mi @ to wysle Ci na niego namiar na fejsa. Tu wole nie podawac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek_23
Troche mnie dolujecie, bo piszecie o tych wszystkich objawach mimo to ze dzieci sa na lekach :( to jak to jest? Jest cos lepiej na tych lekach? Czy mam sie nie nastawiac? Ja sie dzis mecze z Kuba a do tego starsza (prawie 5lat) chora i tez w domu. A jest strasznie absorbujaca odkad pojawil sie kubus. Zlosliwa do tego. Ledwo zyje czy ten refluks z wiekiem sie nasila? Bo jak ma byc gorzej to ja dziekuje jutro mamy szczepienia i juz drze :( bo piszecie o pogorszeniach. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie same zle rzeczy tutaj mozna wyczytac.Dziewczyny ktore uporaly sie juz z dziecmi refluksowymi,dajcie nam wiecej optymizmu bo jestesmy zdolowane a tutaj wyczytac mozna prawie wszystko pesymistycznie.Ludzie to TYLKO refluks ktory odejdzie w niepamiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaaaa
Witam, od siebie mogę dodac, że po szczepionce doustnej na Rotawirusa - Rotarix u mojego dziecka zaczeły się problemy z apetytem i ulewaniem. Po drugiej dawce kompletnie przestał jesc.. i tak zaczeła się nasza choroba refluksowa... Teraz jest na lekach: Gasec oraz Gasprid. Maluch mój ma 8 miesięcy i od paru dni jest lepiej...tzn. je więcej ale tylko w łóżeczku i musze mu puszczać bajki w tel. - bz tego ani rusz... Najgorzej było w 6 i 7 miesiącu - kompletny brak apetytu oraz wymioty min 2 x dziennie. Przeszliśmy już również zapalenie płuc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eddafi
Pocieszajace jest to ,ze mija,to fakt Ze to TYLKO refluks - tez fakt,ale ile trzeba przejsc,to tylko wiedza mamy refluksowcow i one same.Ktoras mama pytala,czy refluks wplywa na rozwoj psychomotoryczny.Odpowiadam w swoim imieniu,ze zadnych opoznien z synkiem nie bylo,wrecz przeciwnie,zaczal chodzic w wieku 10 m- cy,mowic tez wczesnie,takze spoko,mysle,ze to nie ma wplywu,a jesli tak,to wrecz odwrotny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale każde dziecko reaguje inaczej na lekarstwa-tj.indywidualne podejście do każdego dziecka.Ja słyszałam od gastrologa że refluks powinien minąć do 12 mies.życia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Pola ma 7 miesięcy i też przeszłam gehennę z tym związaną. Dramatyzowałam jak była w szpitalu kiedy postawiono diagnozę-miała wtedy 3 mies.to pielęgniarki i lekarze uspokajali mnie argumentując,że nie wiem chyba co to jest choroba dziecka,codzienne dializowanie-podali taki przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga1975
a moja lek. mówiła, ze nie wiem, co to refluks patologiczny, taki, który musi skończyć się operacją, bo inaczej karmienie wlewami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a żadnych trwałych skutków to nie ma, to są żywe, ciekawskie i świetnie rozwijające się dzieci. wiec tym to się w ogóle nie przejmujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanna171
Dawno mnie nie bylo.Dziewczyny moja jeszcze w wieku 16 miesięcy miała zachlystowe zapalenie pluc. Mieliśmy je 4 razy od urodzenia,przeszliśmy kilka pobytów w szitalu na oddziale gastroenterologii i alergologii dziecięcej w Bydgoszczy i ostatecznie nic nie pomagali.Dostalam namiary na dr mierzwę w Bydgoszczy,przyjmuje na belzy,po pierwszej wizycie (130 zl) mala dostala helicid i mega poprawa po 1,5 miesiąca przybrala 1 kg,gdzie od roku waga stala w miejscu,kaszel ustąpił po pierwszej dawce.Teraz jeszcze 2 miesiące mamy go podawać.Dala namiary na alergologa dr Swincow u Gizinskich i jako pierwsza przyznala mi racje ze jej alergia nie ma wpływu na refluks,nawet napisala mi to dla gastrologa i poddaje w wątpliwość czy ona jeszcze jest alergikiem.W lutym mamy wizytę i badania a potem prowokacje.A wcześniej jak na glupia na mnie patrzyli jak mówiłam ze prowokacje zbiegaly sie ze zwykłym nasileniem refluksu itd.A jak skonczylyacie kuracje helicidem to wracali wszystko?Mi gastrolog powiedziała ze jak bedzie ok to nie musimy więcej przychodzić.I nie naciąga na wizyty,to ja profilaktycznie jechałam na kontrole,ale poprawa jest ogromna a apetyt zdecydowanie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i dodam ze nowa gastrolog (ponoc jest swietna,same super opinie o niej slyszalam) powiedziała mi ze najpierw dziecku podaje sie leki,gdy to nie pomaga robi sie wszystkie badania.Moja miała ph impedencje i zapomnieli powiedziec mi aby nie podawać nutritonu (3razy sie o to pytalam) i wyrzutów wyszlo bodajże 26-27 a na refluks kwalifikuje sie 40.Na moje pytanie czy podawać jej nutriton-jak pomaga to tak,dlugo by opowiadać co przeszliśmy.Dopiero nowa gastrolog wszystko wyjaśniła i tak naprawde pomogla,choc stwierdzila ze nie jedna mama moglaby sie ode mnie uczyć.Tez przeszliśmy sporo lekarzy,obecnie został nam gastrolog,alergolog,pulmunolog,immunolog,kardiolog,okulista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mnie uspokoiłyscie z tym rozwojem, bo Kuba ma 6m i tydzien i jeszcze nie potrafi siedzieć jak go posadze na chwilke, albo jak go tak sadzam opartego o mnie to tak leci do przodu, nie utrzymuje jeszcze równowagi, a u was jak było??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlenkaJ
Witam, jestem mama 4,5miesiecznej Lenki, od 6grudnia do 31stycznia bywalismy w szpitalu Dsk niestety nigdy na gastrologii choć byliśmy - jesteśmy leczeni na refluks! Od tygodnia mieliśmy delikatna poprawę ale kazano nam wprowadzić sinlac i od wczoraj całkowite załamanie znowu szarpanie, nerwowość jakby mleko i jedzenie sprawiało ból, rzadkie kupy trochę sluzowate. Czy ktoś miał - słyszał żeby była taka reakcja alergiczna / refluksowa???? Wcześniej mieliśmy tak po nutritionie!!! Czy alergia zaostrza refluks????? Jesteśmy na losecu i gaspridzie- dopiero on nam pomógł już Lenka zajadała 800-900ml- ale spokojnie bez bólu, na dobę mleka a dzis znowu mniej i z bólem!! Dodatkowo mamy witaminę d + b i folik plus probiotyk BioGaje, mieszankę fosforanowa- rozmiekanie potylicy. Tak sie zastanawiam czemu znowu sie wszystko załamalo??? W szpitalu oprócz usg nie zrobiono nam badań podwzgledem refluksu ale został stwierdzony przez gastrolog na konsultacji, mieliśmy za to wykluczone inne choroby nawet na krew utajona w kale, echo serca, laryngolog, prześwietlenie płuc- podejrzenie zapalenia płuc, badania moczu i krwi, posiewy- znaleziono candide-przeliczona po tym tez była poprawa, ekg, usg glowy, lekarze mówią ze dziecko książkowe, no i ze to refluks, test kareggo na nietolerancje laktozy na++++, z piersi pomimo diety ostrej, przejście na nutrition lgg, ale jeśli jej ma być lepiej, bo przy piersi w ogóle przestawała jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netka9386
Hej dziewczyny dawno się nie odzywałam ale widze ze Hana, Anihana tez juz rzadko. Co tam u Was? Mój synek ma 14 m-cy od miesiąca chodzi i dopiero moge przyznać że jest lepiej. lżej. Do roku moje dziecko wkoło marudziło i płakało lub wrecz sie dało mimo brania leków i picia hydrolizatu swoje przeszłam jak każda z Was. Wiem co czujecie ale czas tak szybko minie ze zanim sie obejrzycie nie bedzie śladu... Głowy do góry bedzie dobrze. A tak na pocie4szenie ost lekarz mi powiedział że dzieci refluksowe są świetne w szkole, zdolne nie trzeba nad nimi pracować jak nad innymi dziećmi-mówił to z lat doświadczen także aby poszły na nogi a potem z górki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowamama
GoscLenka moja ez nie toleruje ani nutritonu ani Sinlaca, sa takie dzieci. Tez zmagalismy sie ponad 2 mies z luznymi kupami, zaden lekarz nie pomaga, w koncu ja wpadlam, ze to nutriton, odstawilam i kupy sa w wiekszosci ok. Po sinlacu bylo to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Dziewczyny mój synuś tez gorzej się czuje po nutritonie i sinlacu- oba produkty zawierają mączki chleba świętojańskiego - i to chyba o nią chodzi!! Valery27- jesteś ze Szczecina? Do jakiego gastroenterolog a chodzicie? Ja mieszkam w Danii, ale do Szczecina mam najblizej- byliśmy u dr Gebali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ze Szczecina i wlasnie u dr Gembali sie leczymy-uwazam ze jest b.dobrym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek_23
Nadal malo pocieszajace te wasze posty :( u nas od kilku dni poprawa, maly wiecej spi, mniej placze, zaczal sie usmiechac. Ale patrzac na wasze wpisy to nie nastawiam sie na dluzsza poprawe :( szczegolnie ze dzis po szczepieniach 5w1 i pneumo. Mam mega stres. Zawsze tak mialam ze starsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek_23
Wszyrtkie wasze dzieci takie placzaco-drace sa? Pocieszcie mnie ze radosne chwile tez bywaja... bo mnie zalamujecie. Wszyscy w kolo mowia ze za kilka miesiecy maly bedzie juz taki fajny, radosny, a ja mam w glowie, ze raczej nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eddafi
Hm..no byl,byl...placzaco-dracy ,niestety...bywaly chwile lepsze,spokojniejsze,no i od nowa zaczynalo sie to samo.Nadejda na pewno lepsze dni,ale musisz uzbroic sie w cierpliwosc,nic sie nie przyspieszy.Na pewno jest poprawa,jak sie spionizuje calkowicie,no to okolo roku.U nas sinlac i nutritron sie sprawdzil.Teraz,jako czterolatek miewa czkawki i czasem spadek apetytu,jako pozostalosc po refluksie.Ale poza tym wszystko dobrze,choc i u nas sandifer zdiagnozowany po atakach przypominajacych padaczke- w tym temacie-zadnych sladow. Wiec i dla Was wyjdzie slonko,cierpliwosci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Valery27- a jak było u Was z rozszerzeniem diety? Sama gotowałas czu słoiczki tez dawałas? Jaka dawkę leku podawałas? Czy moge Cie prosic o jskis kontakt np. Facebook?Mój mały skończył w zeszłym tyg 5 miesiecy. Podaje mu lek nexium (esomeprazol). Wcześniej robiliśmy to źle bo lekarz w danii wprowadził nas w błąd i od razu po leku zapisał mieszanka. Czas leciał, leki nie pomagaly- było coraz gorzej. Wreszcie udało się wyrobić paszport i jechać do Polski. Gastrolog przepisał losec 5mg. Nie wiem jak to podawac takie te granulki duże. Mały zabkuje i jest masakra. Był czas ze przez sen nawet nie chciał jesc. Teraz niedawno mała poprawa - oczy bajeczne, albo karuzeli powoli, na raty zjadal butelkę, a od wczoraj rzucanie się na maxa, pakowanie łapek do buzi. Znowu boje się, że nic nie będzie chciał jesc, a tu w danii totalna ignorancja - stwierdzili ze wmuszac dziecku, że mamy poczekać aż będzie sam chciał jesc - chyba w nirskonczonosc- duńskie konowaly!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowamama
My mamy helicid 10 mg i nie calkiem pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek_23
Eddafi- a jak spacery, placyk? Tez wciaz ryk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
facebook-Justyna Krzysik,znajdziesz mnie:-)Już nie mogłam doczekać się kiedy wprowadzę do jadłospisu Małej coś więcej prócz tego beznadziejnego mleka po którym się ulewa ale to dopiero nastąpiło po 4 mies wcześniej nie polecano mi nawet podawać niczego innego gdyż mówiono że Pola nie da sobie z tym rady-bóle brzucha,kolki itp zaczęłam od słoiczków z marchewką,powolutku wprowadzałam nowe smaki teraz zjada obiadki z mięskiem-gotuję sama gdyż mam wiejskie mięsko i ekologiczne warzywa ale mam w szufladzie również słoiczki i mam wrażenie że chętniej je zjada aniżeli "moje"gotowane obiadki.Robię jej sama deserki to lubi-blenduje 2-3 różne owoce ale Mała lubi nowości,gardzi tym samym lub zbliżonym daniem dzień po dniu.Na tym etapie mamy już raczej stały schemat dań w ciągu dnia-zjada 6-7 razy na dobę.Oczywiście są dni gorsze że ma mniejszy apetyt to wtedy "staję na rzęsach"by otworzyła buźkę by zjadła chociaż połowę tego co zwykle.I tak mija dzień po dniu,gdzieś daleko widzę światełko końca refluksu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podawałam 1/2 kapsułki przez 4 tyg helicidu już dwukrotnie,przepisywano także debridat-dawałam na początku ale mam wrażenie że nie pomagał więc nie stosuję go.Mała do tej pory miała zapalenie oskrzeli,po 8 dniach antybiotyku Augmentin który nie poradził sobie z chorobą zastosowano inhalacje z berodual oraz pulmicort-po długim leczeniu oskrzela zostały oczyszczone ale w międzyczasie gastrolog dała skierowanie na rtg płuc na szczęście płuca bez zmian naciekowych.Dziewczyny czy będąc w szpitalu ze swoimi refluksowcami robiono dzieciaczkom badania typu morfologia,jeśli tak jak wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek_23
Moj mial robione ale on maly wiec pewnie Cie nie interesuje :) mial miesiac i wyniki w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm...Moja Pola będąc w szpitalu-3 mies miała robione wyniki badań,do dzisiaj co jakiś czas powtarzamy morfologię i ma za mało żelaza co prawda nie jest skrajnie mało ale jednak nie utrzymuje się w normie do dzisiaj a ma za dużo wapnia-nie kazano podawać jej wit D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Valery27- popatrz jaki zbieg okolicznosci- tydzień temu byliśmy w szczecinie. Mój synek miał robiona pierwszy raz w życiu morfologie- bo w danii nie mogłam się do prosić przez 5 miesiecy. Mój synek tak samo!!!--- żelaza za mało, wapnia za duzo- ale i do tez za mało. Zrobiliśmy dodatkowo tsh- wyszło graniczne i trzeba powtórzyć - do tego na własną rękę bo dr Gebali nie wpadła na to - fosforanów ALP i wyszło ponad norme- czyli okazuje się ze wapń w krwi pobierany z kosci- dr zmieniła zdanie i jednak ta d3 mamy w takim razie podawać. Zrób tez ta fosforanów bo to bardzo wazne- żeby kości nie były odwapnione. Badania robiliśmy na Wojciecha. Oddaliśmy tez kał na krew utajona i niestety jest :(- mały ma skaze ale ta krew mimo że jest na nutramigenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Jakie są objawy tego zapalenia oskrzeli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×