Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

a Lila raczkuje? bo moze to niezależnie od diety, ulała w dzień do nosa na czterech będąc i w nocy, ją to drażni. ja teraz zakrapiam przed snem wodą morską i trochę gilgoczę patyczkiem do uszu, jak Miśka kichnie to jej taka biała koza wylatuje i noce lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dulka, oddaj Ty te kupę Szymka na posiew, bo to nie może tak być, a ja pamiętam u Miśki taki przelatujący Sinlac. Będzie ok bakteryjnie, to wiadomo, ze alergicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztruksowe węższe na szerokość stópki, ale od góry - od podbicia lepsze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga - na ten posiew to mogę wziąć troszkę i do takiego pojemniczka co dla dorosłych włożyć? I w laboratorium mówi się, ze to na posiew czy coś dokładniej posiew czegoś? Może głupie pyt.ale nigdy nie robiłam. Długo sie czeka na wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko te które wybrałaś, są jakby z twardego i mało elastycznego materiału, u nas właśnie były obciskające na podbiciu, bo są takie płaskie od góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierzesz tą szpatułką z pojemniczka, z pieluchy, kawałek wielkości orzecha laskowego, do pojemniczka (z apteki- pojemnik "na posiew do kału" - musi być w woreczku, sterylny) i w laboratorium zlecasz - "posiew bakteryjny kału" (robią antybiogram, jak coś wyjdzie) i dlatego czeka się ok.5-7 dni, jak nic nie wyhodują po 2-3 odbierasz. koszt ok. 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga - dzięki. Tak zrobię A kapci chłopięcych sztruksowych nie znalazłam ale przeszukam allegro jeszce raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga - czy jak pobiorę próbkę dziś to mogę zawieźć do laboratorium nast.dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki u nas dzisiaj odbijanie ,troszkę ulała kaszką ale o dziwo mlekiem nie , ślini się na potęgę ,ale krostek brak i kupki normalne . Noc tak sobie z pobudkami . Teraz tak strasznie płakała przed drzemką że podałam jej czopek przeciwbólowy ,temp u niej 37,8 po odliczeniu kresek -brak kataru i kaszlu . Wnioskuje że zęby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga lila raczkuje ale przed wczoraj dalam jej sloiczek z hipp z indykiem i to wlasnie od tego sie zaczelo zawsze je krolika a w tym sloiczku tylko marchew i ryz wiec to co je zawsze zeby juz sie przebily to juz nie bola chyba ze sie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyta - pewnie to zbieg okoliczności z tym indykiem. Sama sie przekonałam, że np chciałam coś dać małemu czego nie jadł jeszcze ale nie dałam, a nast dnia jakaś dziwna wysypka, odbijanie itp. a gdybym dała to na nowe jedzonko bym winę zwaliła skayla - bardzo możliwe że to zęby. U nas wybija sie spod dziąsła ostatnia czwórka a dwie które pokazały sie jakiś czas temu też się znów ruszyły plus trójki. Wczoraj zauważyłam poduszeczkę przy dolnej prawej trójce. daga - wczoraj Szymek jadł kluski śląskie ale z mieskiem i chyba mu to mięsko (mielony indyk z cebulką plus puree z brokułów) nie podeszło, ale jakoś wcisnęłam mu porcję. Część surowych klusek zamroziłam. Ostatnio gorzej zjada II dania. Dziś dostanie słoiczek, a zupkę zjadł brokułową Twojego przepisu. Ja gotuję podobnie ale teraz zrobiłam taki krem ale bez kuskusu (ziemniaki, marchew, seler, por, brokuły, pietruszka, koper) do tego zmiksowane jajko i trochę śmietany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dulka, to myślę, ze smaczna zupka wyszła:-) u nas będzie cukiniowa z kaszą jaglaną, a na 2. kotleciki z dorsza, ziemniaki i nie wiem jakie warzywko, bo przecież kapusty kiszonej nie dam:-( chcemy sie też szarpnąć na spacer (-6). u nas kluski, tylko z cukrem są hitem, resztę przesmradza, ale każdy człowiek musi mieć dzień bezmięsny, więc jej nie zabraniam. 2. dania od zawsze są ze słabszym apetytem. nie powinno sie kupy przechowywać długo w lodówce, a zawieść do 2 godz., bo coś Ci sie w niej namnozy i nie będziesz wiedzieć, czy wyników nie zafałaszowałaś długim trzymaniem. Edyta, ja nie wiem, jak to jest...ale Miśka po słoikach ulewa na zewnątrz (a normalnie do środka). dałam zupę Hippa koperkową z indykiem, to mielismy ambę, moze przypadek, ale się teraz wystrzegam. dziwne to bo przecież wszystkie skłądniki jada w moich kulinarnych wypocinach. Skayla, coraz więcej widzę cech podobnych miedzy naszymi córami (poza wagą;-). u nas przy zębach 2-3 dni takiego stanu podgorączkowego jest (noce na czopku), a potem przerwa i po 2-3 dniach pojawia się ząb. wypatruj więc w nast. tygodniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mam 2 pytania do Was: 1. obserwujecie zwiększona wydzielinę woskowiny w uszach podczas ataku refluksu,zębów, alergii, czy co tam naszym dzieciom jest? bo ja bardzo. wlewacie cos do uszek? kupiłam Cerumex i chcę przez 4 dni zapodawać, żeby sie rozpuściło, bo Miśka pcha palce, ale chyba ja nie bolą a swędzą, o przeprowadziłam domorosły test z naciśnięciem małżowin i nic. 2. czy podczas lepszych dni Maluchy odbijają? bo Miśka ciągle (przynajmniej raz podczas jedzenia) i kilka po. dobrze, jak tak sążnie, ale na sucho, a jak refluks szaleje to z kaszlem lub śluzem w nosie. to chyba świadczy, ze ciagle zwieracz otwarty jak wrota, bo moich znajomych rówieśnicy (zdrowi) juz nie dobijają wcale, albo sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wydzieliny z uszu nie zaobserwowałam. Czyszczę Szymkowi codziennie a nawet 2 razy dziennie i jak zobaczę w uszku kawałeczek woskowinki to staram się wyjąć (nie pchając patyczka zbyt daleko). Mój mąż twierdzi że to obsesja, może i tak, ale zwracam na to uwagę. Szymek rzadko odbija po jedzeniu ale jakiś czas temu jak już siedział i jadł nawet stałe posiłki to odbijał. Szymek wczoraj odbił po wieczornej kaszce ale to dlatego że dostał kilka łyżeczek wody (chociaż tyle chcę przemycić) i to ta woda mu się odbiła Kurcze, poczytałam o tym posiewie i próbkę pobrać powinnam tak że nie dotykała ona pieluszki (bo niby pieluchy mają jakieś subst.antybakt.) i nie miała kontaktu z moczem, więc prawie to nierealne. Dziś juz mis ie nie uda bo materiały przyjmują do 13 a jutro do 9.30, więc też nie wiem. Myślałam, że pobiorę i w lodówce potrzymam a nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mc-dulka my jak badalismy kupe malej to nam pediatra mowila ze moge jednego dnia wsadzic w pojemniczek a na nastepny zawiesc do laboratorium i tak zrobilismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mc-dulka my jak badalismy kupe malej to nam pediatra mowila ze moge jednego dnia wsadzic w pojemniczek a na nastepny zawiesc do laboratorium i tak zrobilismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga u nas woskowina w uszkach jest ,małej wpryskuje vaxol raz na tydzień . Ciągle drapie się Oliwcia po nosie ,ale nie ma kataru ,ale za to ma pełno innych nieczystości ,niestety bardzo ciężko mi jest wyczyścić jej nosek Co do odbijań ,Oliwcia jak ma lepsze dni też odbija ale rzadziej -u nas refluks teraz też atakuje tym odbijaniem ,sporadycznie Oliwcia ulewa .Najbardziej ją meczą właśnie odbijania z cofkami pokarmu . Dulca ja też kupke w pojemniczku w lodówce trzymałam przez noc aby rano zawiesć do laboratorium .U nas wyhodowano gronkowca złocistego .A fuj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jest apogeum refluksu . U nas to zaczyna się zazwyczaj tak : 1 .Marudzenie ,sporadyczne ulewanie ,odbijanie non stop ,problemy ze spaniem,wkładanie rączek,paluszków i wszystkiego co popadnie do buzi 2 etap :cały czas Oliwcia miauczy tzn gaworzy mamama mamam mamam mamam mamam ,pręży się ,wystepują skurcze jelit ,problemy z kupką która jest już rzadka i kwaśna ,odpażenia pupy , 3 etap istny horror -zaczyna się chlustanie ,ulewanie non stop ,po każdym posiłku rzadka kupka ,boli ją brzuszek ,poliki czerwone ja węgielki,oczy załzawione ,marudzi płaczecze bez przerwy ,zadna pozycja jej nie odpowiada,nie chce się bawić ,raczkować,-zero snu lub pobudki co chwilę . U nas jest teraz etap 2 . I co myślicie zła dieta czy zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to witaj w klubie skayla jak pomysle znowu o nocy jak 2 poprzednie to az mi sie wyc chce dzis tez juz kupa byla zadka smierdzaca kwasem a jestesmy na etepie wprowadzania glutenu mam nadzieje ze to nie od niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skayla - może to refluks o sobie przypomniał. Może tak jak u nas wyst.nawrót po to by później było tylko lepiej. Spr.z ciekawości ile Szymek ważył w wieku 9 m-cy - ok.9,2 kg a nigdy nie był chudziutki a Wasze dzieci i to dziewuszki i ważą ponad 10kg Nieźle :) Tzn że refluks nie przeszkadza w ich rozwoju a to najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chica - doczytałam, że Twoje córcie kończą 4 m-ce 17 lutego. Najwcześniej dziecku na mm wprow.się stałe pokarmy po 4 m-cu (dziecku na piersi zazwyczaj po 6 ale ja wprow.po 4). Może troszkę za wcześnie zaczęłaś z tymi nowościami. Może trzeba poczekać 2-3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nam nie pozwoliły laborantki trzymać kupy w lodówce tak długo i musiała być akcja poranna, a wyhodowali aż 3 nieprawidłowe bakterie:-( Skayla, ja naprawdę nic juz nie wiem - u nas idą zęby, lewa trójka ma ok.3 mm, prawa ok. 1 mm (a to kły wiec w kształcie trójkąta), dół spuchnięty jak diabli, zwłaszcza prawy: u nas też etap nr 2 (dzisiaj 1 wymioty, odbija nawet po kropli witaminy D, na mokro z kaszlem i na sucho jak po piwie, trze się, wsadza palce, źle śpi itp.), ale do tego ze względu na płytko unaczynioną skórę Miski, jak ma te nieczystości w nosie, to czerwienieje jej nos (a raczej jego połówka),a nawet taka panda czerwona wokół oczu się robi, jak wyczyszczę, to ustępuje. Pozwalam sobie po morskiej wodzie zapodawać fridę, a najlepiej jak wróci ze spaceru mroźnego, to wtedy wylatuje kopalnia z nosa. A ten środek do uszu, o którym piszesz jest w aerozolu czy w czym? to to co mam w kroplach do d.. - wszystko wylatuje nazad. Edyta, też mam ciągle glutenowy stres, bo ten refluks tak szaleje odkąd jesteśmy pełna para na glutenie...już jestem taka "skołowaciała" tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja sie nie chwale ile moja wazy,powiem tylko, ze ma 16 m-cy a waży mniej niz Wasze 9-miesieczne dzieciaczki:). Z tym, ze ona wcale tak malo nie je(chyba wszystko spala przez to ciagłe bieganie). Chica- Dulka ma racje. Faktycznie moze troszke za wczesnie zaczełas, podobno uk.pokarmowy dziecka jest gotowy na takie "rewelacje" dopiero po 17 tyg. zycia. Wiec spokojnie mozesz na razie poprzestac na MM, zwłaszcza ze wzgledu na refluks, no i to, ze urodziły sie 2 tyg. wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julia - powiedz jak Julcia w żłobku? Zadowolona? I jak z choróbskami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrina03
czesc. moj Maks od 2 dni ciężko spi a jesli chodzi o kupki to lekaz polecil man acidolak normalny.i powiem ze nawet dziala nie od razu ale na drugi dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga te krople są w areozolu ze specjalną końcówką do ucha ,laryngolog nam polecił.Wszystko zostaje w uszach .Ale one niby od 2 roku życia są ,ale nam nie szkodzą Ja zaczynam podejrzewać laktoze ,Oliwcia przeszła na Bebilon Pepti ,i podobnie się zachowuje jak przed Nutramigenem na zwykłym mleku ,podkurcza nóżki ,pręzy tak jakby nie mogła bąką puscić- wzdęcia?Kupki luzne i wyglądają jak czekolada z takimi babelkami powietrza -jest tak Milka Na razie śpi ,ale niespokojnie Musze czas facetowi trochę poświęcic bo nasz związek zaczyna się kruszyć .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrina03
podawalyscie moze gastrotus swoim dzieciom ,bo ja od 3miesięcy podaje i działa lepiej niż gastrotus baby . maksymilian 09.06.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×