Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Gość danis
lula też myślę o antykoncepcji po porodzie bo 3 dziecka nie chcę za nic. Po pigułkach miałam straszne migreny wymioty. Mysle o spirali chociaż wiem , że zdarzqaja sie wpadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też myślałam o spirali, tabletek brać nie mogę, prezerwatyw używać nie chcemy...więc zostaje spirala, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... słuchajcie powiedzcie mi kiedy najwczesniej mozna rozpoznać płec.. bardzo bym juz chciała znac płec naszego dzieciatka.. choć nie ma dla mnie znaczenia czy to bedzie chłopiec czy dziewczynka.. tylko tak sie ostatnio z męzulkiem zastanawialismy nad imionami.. i zupełnie nie mamy imienia dla chłopca.. dla dziewczynki mamy a dla chłopaka O pomysłów. Moze troszku mi pomozecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natimp1 ja słyszałam że od 12 tyg, ostatnio usg miałam w 15,5 tyg i maluszek odwrócił się pleckami więc też nie wiem co będzie :) U nas jak będzie chłopczyk to będzie Kubuś :) Myślałam też nad Mateuszem, ale jest już w rodzinie, wieć zostajemy przy Kubusiu. Dziewczynka to Zuzia. A jakie ty masz dla dziewczynki propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasze dzieciatko mialo Usg w 14tc ciazy robione ale nie bylo nic widac to tez pewnie od usg zalezy... teraz mam w 18tc wiec mam nadziej ze juz cos bedzie widac :) dla dziewczynki mamy Majka lub Oliwia , mi podoba sie równiez emilka ale ma uparł sie na Majke i chyba przy tym zostaniemy... .. bardzo podoba mi sie imie mateusz ale kolezanka ma i tak jakos dziwnie... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj lulka tak sie spieszyłam przy pisaniu ze literki pogubiłam..oczywiscie to mą sie uparł..a niekolezanka ma na imie mateusz tylko jej synek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musicie wybrać takie imię żeby Wam obojgu się podobało ;) moja koleżanka też ma Kubusia, ale nam się bardzo to imię podoba więc też tak będzie ;) A Majka śliczne. Kiedy masz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
JA CHCE DAć DLA DZIEWCZYNKI EMILKA DLA CHłOPCA iGOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak więc pewnie zostanie Majka.. ponieważ mi sie też bardzo podoba..a z chłopcem to zobaczymy.. jak bedzie ze dzidzia ma dodatkowe organy pomiedzy nózkami ;) to wtedy pomyslimy,....Kubus tez jest ładnie... a apropos emilki I Igorka.. bardzo mi sie podobaje te imiobna.. ale mężowi Igorek raczej srednio pasuje..a w koncu to nie tylko moje dzieciatko... :) :) :) a powiedzcie dziewczyny do kiedy zamierzacie chodzic do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi podoba się bardzo Majka, (już mam zresztą taką wesolutką). Podobają mi się też imiona dla dziewczyn: Hania i Karolina. Dla chłopaków ciężko coś wybrać, a będę miała syna. Myślałam o Mikołaju....łobuzie, tak słyszałam, że to strasznie zbóje. Piszcie jakie Wam się imiona podobają, albo jakie wybraliście już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natimp1 ja jestem na zwolnieniu do końca ciązy, a potem macierzynski i urlop :) no i bardzo bym chciałą zostać na wychowawczym na trochę, ale to zobaczymy jak sytuacja nam pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska a czy ta twoja wesolutka Majka to oprócz tego jeszce troszku niesforna jest? bo tak złyszałam... a Lula powiedz mi Kochanan czy to Twoja decycja była ze idziesz na L4 czy tak lekarz zalecił.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natimp1 ja 2 poprzednie ciąże straciłam, więc teraz jestem na zwolnieniu bo taka jest decyzja lekarza,że lepiej będzie jak w domu i będę sobie odpoczywać. W sumie zwolnienie mam 100% płatne, więc jestem spokojniejsza w domu, bo nie denerwuje się pracą,kiedy chcę to się położę, i jest dobrze :) A ty pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam do pracy blisko. Jeśli wszystko będzie dobrze i będę zdrowa, to chciałabym chodzić do końca roku. Po macierzyńskim wykorzystam jeszcze trochę urlopu zaległego i wracam do pracy, na wychowawczy nie idę. Jesteście zorientowane w urlopach macierzyńskich?. Jak długie są przy drugim dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
urlop macierzyński na 2 dziecko 20tyg.. Mam nadzieje , że niebawem pojdena zwolnienie bo mam dosyć stresu i szaleństwa w pracy. Pracuje w szkole a początek roku to szał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neska. wg kodeksu pracy na 2007 20 tygodni-przypada na kolejne dziecko na pierwsze 18 ja tez mama zamiar pochodzic do konca roku do pracy,.... mozna jak bede zmeczona to od czasu do czasu wezme tak na czwartek piatek l4 zeby odpoczać.. i tak jestem mega zdziwiona.. ze nie musze byc w domu.. poniewaz w kwietniu poroniłam pierwsza ciaze i myślałąm ze przy tej lekarz bedzie mi kazał zostac w domu..ale on stwierdzil ze nie widzi zagrozenia ale jesli chce to moze mi dac l4 ale ja stwierdzilam ze w pracy bede sie mniej stresowac.. mniej myslec i tak niby najgorszy okres jest juz za mną... teraz tylko mi troszku dokucza ze przez kompem 8 h siedze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki danis i natimp. Faktycznie, tyle godzin przed komputerem jest męczące. Staram się odrywać jak często tylko się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
ja to samo komputer 8h i ksero w pomieszczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym roku zwiększyli urlop macierzyński o 2 tyg i tak mieli zwiększać co rok,fajnie by było gdyby w 2008 dołożyli kolejne 2 tyg. Neska co z maleństwem po macierzyńskim? Będziesz miała nianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
z 1 dzieckiem wracałam zaraz po macierzyńskim miałam opiekunkę a teraz chcę pobyć w domu bo więcej dzieci nie chcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neskus..a powiedz mi moja Droga gdzie sobie tak fajnie zrobiłas ze masz informacje na dole o ilosci kilogramów na plusie i który to tc?? jakas srednio kojarząca chyba jestem bo nie moge znależć :( -to chyba ta pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym bardzo chciała pobyć w domu z maleństwem :) no zobaczymy jak to wszystko się poukłada. Dziś gotowałam kapuśniak z kiełbaską - pychotka, zjadłam 2 talerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Widze ze znowu pare nowych dziewczyn przybylo. WItam i pozdrawiam :) Tak sobie czytałam o problemach z druga połowa. Ja tez swoje przeszlam heh. Na poczatku ciazy strasznie nerwowa bylam i histeryczna, a maz za nic nie mogl zrozumiec ze nie powinien zwracac uwagi na moje humory i zaczepki, nie klocic sie ze mna tylko hmm... olac :P Ale wyladowalam w szpitalu i dotarlo. I do niego, ze stawka jest zbyt wysoka zeby sie wyklocac czyja racja no i do mnie ze musze sie wyciszyc i uspokoic. Teraz juz jest w porzadku, ale pierwsze miesiace ciazy bardzo ciezkie byly i rozne mysli mnie nachodzily. 9 luty- trzymaj sie bo oni guzik rozumieja czym jest ciaza, a i my mamy sporo za pazurami przez ta ciaze :P Czytam tez, ze rozmawiacie z brzuchami i wasi mezowie tez. Ja nie potrafie, nie umiem, nie mam takiej potrzeby. Ani ja, ani mąz. Czasem jak leze poglaszcze brzuch i zastanawiam sie czy ono czuje moj dotyk. Ale nie umiem sie witac i żegnac i czule przemawiac, a gdyby moj maz to robil czulabym sie co najmniej dziwnie :P No i na koncu musze sie pochwalic. Z dnia na dzien wyskoczyl mi brzuch. Wieczorem sie kladlam i nic, rano wstaje i jest :D Wreszcie sie doczekalam :) Nie jest specjalnie wielki, chyba mniejszy niz wasze, ale jest wyraznie ciazowy. No i czas chyba na zakupy, bo mi sie ciuchy zaczynaja opinac i lada chwila bede golizna świecic :P Ale sie rozpisalam heh. MIlego dnia dziewczyny, ja wracam lezec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie!:) Jak dzisiaj samopoczucie?Jak tam humorki? Mnie dziś troszke głowa bolała,ale jakoś pomalutku przechodzi naszczęście.Pogoda w Gdyni niemrawa,ale niepada. A jak tam u Was?I jakie plany na dziś? Tak sobie dzisiaj myślałam czytając Wasze wypowiedzi,że teraz dzielimy się ze sobą swoimi obawami,problemami i pocieszamy się nawzajem...ale pomyślcie jak dotrwamy wszystkie tu razem do stycznia,lutego to jakie tu emocje będą!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
małpeczka też jesteś z Gdyni jak ja i Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej małpeczko.... tez sie nad tym zastanawiałam.. i cos mi sie wydaje ze chyba bedziemy sobie nawzajem.. wirtualne porody odbierac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam taką książkę w oczekiwaniu na dziecko i tam przy każdym miesiącu są objawy które możemy odczuwać, pomyślałam że napiszę te z 5 -ego miesiąca :) objawy fizyczne: - ruchy płodu, - zwiększona ilość białawych upławów, - ból podbrzusza i boków (wynik rozciągania wiązadeł podtrzymujących macicę), - zaparcia, - zgaga,niestrawność, wzdęcia, - okresowe bóle głowy,omdlenia,zawroty, - nieżyt z nosa i krwawienie z nosa,niedrożność, - nieżyt ucha, - krwawienie z dziąseł, - wzmożony apetyt, - obrzęk stóp i kostek oraz czasami twarzy i rąk, - żylaki, - przyspieszona czynność serca, - łatwiejsze lub trudniejsze osiąganie orgazmu, - bóle pleców, - zmiana pigmkentacji skóry na brzuchu i/lub twarzy, - wystający pępek. Pomyslałam, że może nam się przydadzą jak nie będziemy pewne czy coś jest normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
też czytałam w jakiejś broszurce. Takie są uroki stanu odmiennego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Przed chwila oglądałam konferencję prasową minister pracy. Mówiła o wydłużeniu urlopów macierzyńskich. Może się załapiemy w nowym roku. Mówiła tez o wydłużeniu okresu przebywania na zwolnieniu lekarskim dla kobiet w ciąży do 270 dni, czyli nie bedzie potrzeby stawania przed komisją lekarską. Oby dali rade to wprowadzic. I mam to w nosie, że pewnie jest to jakaś część kiełbasy wyborczej. Niech nam się polepszy! Ja będe korzystac z części macierzyńskiego, resztę weźmie mąż. Będzie to dla nas obojga korzystne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×