Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Dzięki Jennny za podpowiedź , rzeczywiście jestm cos takiego jak komentarze, więc napewno zanim się zdecyduje to prześledzę to, ja nie kupie akurat tego zestawu, ponieważ aukcja jest juz jutro, a od wczoraj muszę czekac na ten list aktywcyjny 7 dni. ale przeglądałam, to takich kompletów ubraanek jest mnóstwo i wszystkie wyglądają fajnie, tez trezba znaleśc taakie żeby np. ubranka na pól roku nie były zimowymi ubranakmi , a letnimi itp., jak tylko się zdecyduje to napewno załączę link. zzapka, dzieki za wieści o alegro, wspólczuje nieprzespanych nocy, wychodzace żabki, wiele o tym słyszłaam, ale wszystko przed nami, a że mąż wpada i wypada to może lepiej, sokoro czasami macie gorsze chwile, może lepiej aby te gorsze dni minęły w ten sposób , no i życzę ci córeczki, skoro juz macie Mateuszka to jak najbardziej teraz czas na córeczke u nas dziewczyna z przedszkola w Ustce , ale innego niz moje urodziła 2 dni temu trzeciego synka. Ostanio cos o 9 luty nie słychac, chyba jest jeszcze w Polsce, i wiele z nas juz długo się nieodzywała ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
wie cie co chciałabym być już bez brzucha bo jakoś mi dzis przeszkadza i czuję sie strasznie ciężko, chociaż wieczorami często tak mam. I ten brzuch olbrzymi wieczorem szok! właśnie wzięłam prysznic i naoliwkowałam się na szcęście nie mam rozstępów, z Ulcią też nie miałam to pewnie i teraz ominie mnie ta wątpliwa przyjemność. Mam nadzije, że mój brzuch odzyska dawną formę, już sobie powiedziałam, że najwyżej zakatuję się ćwiczeniami ha, ha. Marzę o normalnych ciuchach. Widziałam, że rozmawiałyscie o wózkach ja mam upatrzony na allegro i chyba zamówimy właśnie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. Tak sie rozpisalyscie ze sporoczasu zajelo mi nadrobienie zaleglosci:) Malpeczka- moj brzuchtez jesttaki anpietytylko wieczorrami.Chyba po calym dniu objadania sie :) Mala- ja jestem z dublina. A gdzierodzisz? Ja chodze do Coombena wizyty i tam mam rodzic ale caly czas rozmyslam czy nie przeleciec na porod do POlski. Tu tez robie dodatkowe badania. Jak nie mozesz leciec do POlski to sprobuj moze w Medicusie albo w Plmedzie. W POlmedzie jest ponoc fajna ginekolog- P. Anetka. Nie bylam nigdy ale czytalam na innym forum. lula- w osmym miesiacu to porod przedwczesny a nie poronienie. Przeciez mnostwo dzieci sie wczesniej rodzi? Sylwia- ja tez sobie upatzrylam wozek ze skrecanymi kolami z przodu. W sklepie probowlam i latwiej sie jedzi ale jak zwykle okaze sie w praniu:) Dzisiaj sie tak wymarzlam ze myslam ze szalu dostane. KOmuunikacja jest do dupy a dzsiaj niestety maz mi zabral samochod:( Wiecie co wczoraj wydurnialam sie z mezem na lozku i tak sie przycisnelam mocno do niego i jak wstalam to zauwazyl ze cos mi wycieklo. Faktycznie cos mi z piersi wycieklo ale czyatlam ze tez juz tak mialyscie i ze to normalne. Poprostu wczoraj pierwszy raz mi sie cos takiego przydarzylo. Aha mala- szkola rodzenia jest tu darmowa. W szpitalu powinni Ci podac nr zeby zadzwonic i sie zarejestrowac i to wszystko. BYlam na pierwszym organizacyjnym spotkaniu 2 miesiace temyu a prawdziwe lekcje zaczynaja sie pod koniec listopada. Jesli jestes w Coombe to powinnas zdazyc. Jak chcesz to podam Ci nr gdzie zadwzonic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala 86
Maba9 - Ja rodze w Maternity Hospital, tj. Dublin 2. Owszem proponowali mi lekcje, ale ja teraz i tak nie moge! Raz, ze mam zagrozenie, a dwa, ze takie schizowskie godziny. A jak bylam pierwszy raz na wizycie, to rozmawialm z pielegniarka, pytala sie czy chce chodzic... Mówilam jej o tym, czy to jest potrzebne skoro bede miala prawdopodobnie cesarke, to ona mówila, ze nie konieczne sa te nauki, ale to juz ode mnie zalezy... Do Medicusa jezdze, bo tam mam swoja prowadzaca GP... Ale poszczególne badania zrobilam ostatnio w Polsce, jak bylam, bo i tak wiekszosci bym tutaj nie mogla zrobic - bo podobno nie robia i sa duzo drozsze! A mam takie zapytanie jeszcze... Bo moja GP mówila mi ostatnio, ze przydalo by sie zrobic posiew z szyjki macicy (koszt 100eu.) Ja w Polsce mialam robione cytlogie macicy! I wyszlo swietnie. Czy to nie podobne badanie? Pozdrawiam... A w kórej czesci Dublina mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Ja dzis w pracy od 7-mej, a że w soboty rano zwykle niewiele się dzieje, to poczytałam sobie trochę :) Katrina, moje jelito krwawi od ponad trzech lat, raz mocniej, raz słabiej, a teraz znów bardzo mocno - na tym polega ta moja choroba (wrzodziejące zapalenie jelita grubego), więc jakbym miała z tego powodu iść na L-4, to pewnie już dawno byłabym na rencie. I podobno niektórzy na to na rentę idą, ale mnie się jakos nie spieszy specjalnie... A podobno wielu kobietom po porodzie to przechodzi, więc zobaczymy. Jenny, anted, ja dużo kupuję na allegro, już od kilku lat (ze względu na godziny mojej pracy - do sklepów nigdy nie zdążę, więc tak mi jest wygodniej). Czasem zdarzaja się mi problemy np. że długo się na towar czeka, ale co do towarów, to jeszcze nigdy nie trafiłam na bubla, może dlatego, że własnie bardzo uwaznie czytam komentarze. A co do wózka, to ja sobie upatrzyłam taki: http://www.allegro.pl/item263958215_explorer_z_fotelikiem_samochodowym_nowosc_.html U mnie się pozostałe kolory nie otwarły teraz (poprzednio sie otwierały), ale ja i tak będę kupować chyba niebieski ten ze zdjęcia głównego, albo taki trochę jasniejszy też jest. Jenny, to Ty dawałaś link na te jasne wózki? Są bombowe, a ten z furekiem taki śmiszny ;) Ale zauważyłam, że są dosyć ciężkie - 20 kg, choć to tylko 3 kg więcej, niż ten mój, ale popatrz też na to pod tym kątem, czy nie musisz go po schodach gdzies targać, żebyś potem nie klęła :D Ja na szczęście mieszkam na parterze, ale i tak mam 9 schodów do pokonania i na to też patrzę. Choć ja i tak niewiele będę sama chodzić - zaraz po macierzyńskim wracam do pracy (czyli po 4-5 miesiącach), a potem z dzidzią zostanie tatuś :D A co do położenia dzidzi - któraś z Was pisala, że leży w poprzek? Mój chyba też, tylko na odwrót - za lewej strony czujęsłabsze szturchańce (chyba rączki), a z prawej mocne kopniaki! A najlepsze jest to, ze czułam, jak się obrócił dwa dni temu! Tak pomału się przesuwał... Bombowe uczucie! Kurde, jak tak czytam, to dochodzę do wniosku, że muszę też coś zacząć kupować, bo na razie, to mam tylko regał kąpielowy i dostałam dużą torbe ciuchów od szwagierki, ale nawet jej nie przejrzałam - nie ma kiedy :( Łóżeczko też mam od niej dostać, ale wypadałoby do szpitala już rzeczy pokupować i dla dzidzi, i dla mnie (jakieś tam wkładki lkatacyjne, nocne koszule, majtki jednorazowe, pieluchy)... Bo jakby się tak przytrafiło w 7 miesiącu... Dużo jest ponoć 7-miesięcznych wcześniaków... Dobra, biore się do roboty. Dziś ładnie świeci u nas sloneczko, więc od razu raźniej na duszy i żyć i pracować się chce! Zajrzę jeszcze potem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha! Mała - ja niedawno tez pytałam o te imiona. Na górze strony są preferencje - najpierw musisz zarezerwować swój nick, a potem sie wchodzi w stopkę i dopisujesz, co chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, Jenny, widzę nawet, że ten mój wózek waży 14 kg, a Twój 21 kg. A to juz jest duża różnica... Ale oczywście nie musisz się sugerować tym, co piszę :)) Ten Twój wygląda na solidniejszy, ja upatrzyłam tańszy dla siebie, bo doszlam do wniosku, że i tak nie ja nim będę jeździć, tylko w większości mój facet, to niech sie męczy :D Anted, to Ty masz dzidziusia w poprzek, bo doczytałam. Ja czasem odnoszę wrażenie, że mi nogą o prawe żebro haczy, taki ma ucisk :D Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!! Blondi zgadza się , to moje maleństwo tak się ułożyło, i wiecie juz zaczęłam się ,martwic, ponieważ najczęściej mam nocne pobudki,a teraz przespałam aż do 6,30, wstałam tylko do łazienki i tez mały sie nie poruszył, wstałam i nic nie czułam, i teraz zjadłam zjadłam na sniadanie serek wiejski z pietruszką i szczypiorkiem, chlebek i mówie , jak po sniadaniu dalej z półgodziny nie da o sobie znac to szykuje się na ktg, ale już 10 min. po , tzn. teraz czuje jakies delikatne ruchy , chyba się rozkręca, uff, co za ulga. Co do wózków ja juz zamówiłam, zapłaciłam przedpłate w sklepie, wybrałam kolory, i jak wrócę z zajęć na uczelni, to wyśle link, ale niestety w innych kolorach ponieważ ja wybierałam indywidualnie zestaw kolorów z próbek materiałow, i na wykoczenie wstawek wzięłam paseczki, które są u nich zupełnie odniedawna. Blondi nie martw się , żę nic nie masz ja tez nie mam, ale juz zacznę kupowac na dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jennny....24... Elbląg/Stratford....... .26.03........28.01/Chłopiec Antoś.......... 26.......dolnośląskie.......... 23.04..... .12..01.02 anted22....... 32........Ustka.................26.04...... 11..01.02 WIOSNA-.......26.......dolnośląskie.......... 27.04..... . ....03.02 Anastazja.....27.....świętokrzyskie.........29.04....1 1.. .05.02 AngelikaWrocławianka....28..WROCŁAW... 03.05........ 05.02 / Kamilka dziubek2211. 30.............opolskie..........17.04...........05.02 malpeczka81..26......Gdynia............29.04..19.....05. 02...Kacper oga.............22........wielkopolska..........02.05... . ......06.02 gosiaczek76..31........warm.-maz............02.05...... ....09.02 9 luty tak mowia..21...wlkp/hiszp.....4.05....9.02....dziewczynka Neska33.......33............Tychy...............2.05.... .09 .02chłopczyk Olcia_M........27......pomorskie..............05.05..... ....12.02 Oliwier ziuuutek.......26........dolnośląskie....11.05....13.02 dziewczynka mama ...........31 .....pomorskie..............12.05...........14.02 Motylek27......27......Warszawa..............10.05...... 9...15.02 czeresnia...... 20........sopot..................16.05...15.02-20.02 idrisi............31........Łódź...................09.05 ............16.02 lula ............. 27........olsztyn.................09.05....16.02 Zuzia katarina3x3...21....Szczecin-St Ives.....13.05....17.02..Synuś-Filipek panna Klara....28......Katowice................10.05...........17. 02 dziewczynka Natalia ?? nikita27........27....zachodniopomorskie..14.05..19.02 synek Karolek AnnaSzn.......32.......Szczecin...........16.05......... 20.02 synek Tymon natimp1........24.........Poznań................15.05... . ...ok20.02 kina.............24........pomorskie.............15.05.. ..... ..21.02 fruskawka.....25.........wrocław...............16.05.... .....21.02 synek Sylwia72........35......Gdynia..............18.05. . ..22.02. dziewczynka martella.........25........Kalisz...................15.0 5.........22.02 Tośka wasiulka29 .............. pomorskie .............19.05...........23.02 iwcia_27.......27........Siedlce..................19.05. . .......23.02 paula1984kra.22........kraków.....................?.... .......23.02Mikołajek danis...........36......... Gdynia................. 20.05........ .25.02 titi-------------29...........Wawa..................20.0 5 ..... ...27.02 zapka..........29..........Siedlce.................22.05 .... .....29.02/dziewczynka? betkaa.........31.........łódzkie.................25.05. .. ......29.02 mamba9.........27.........Szczecin/Dublin......16.05.... ....23.02 myszsza.......25..........Katowice..............19.05... ......22.02. Tadeuszek Blondi20015.....26.......Gliwice/Zabrze....13.05......18 .02.....Kasper Mala86....21....Czarny Dunajec/Zakopane/Dublin....15.05....20.02....Chlopiec?! witam wszystkie szczesliwe mamusie mam duzo do nadrobienia z czytaniem bo niestety nie mam dostepu do neta jestem dalej na zwolnieniu.Ostatnia wizyta wypadla bardzo dobrze dowiedzielismy sie ze bedziemy miec synka przyznam ze troszke bylam zaskoczona zawsze myslalam ze bedzie dziewczynka ale strasznie sie ciesze i nie moge sie doczekac kiedy Mikołajek bedzie juz z nami. Jestesmy w takcie remontu narazie naszej sypialni bo i tak na poczatku mały bedzie z nami tak bardzo bym chciała zeby był juz luty Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim! U mnie dzisiaj piękne słonko :) Anted ja serwuję mojej córci od rana coś słodkiegio i od razu zaczyna podskoki. Blondi - rzeczywiście uczucie podczas przesuwania maleństwa musiało być super! Zazdroszczę Ci, że tak dokładnie wyczuwasz swoją dzidzię. Ja jeszcze nie potrafie zlokalizować części ciała i mimo, że brzuch faluje czasem mocno. Oglądałam dzisiaj rano program Mamo to ja i odradzali śpiworki do łóżeczka. Podobno dzisecko może podczas snu się obsunąc w takim śpiworku i wtedy nie potrafi samo sie wydostać. Chyba lepsza jest jednak dobrze zabezpieczona kołderka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anted, Ty dałabyś dzidziusiowi trochę dłużej pospać, a nie od razu się martwisz. W sobotę rano każdy lubi poleniuchować ;) Mój tak z tydzień temu, to chyba przez 2 czy 3 dni prawie w ogóle sie nie ruszał, ale na szczęście tak z raz-dwa razy dziennie dawal znak życia - takie to było leniwe i delikatne, ale za to jak trzy dni temu zaczął rozrabiać, to szok! Właśnie odkąd się przekręcił, to tak daje. Ja się tak tylko zastanawiam, bo jak byłam na USG ostatnim, to mi napisali \"ułożenie płodu główkowe\" i się nawet zdziwiłam, że tak wcześnie już na głowie stoi (to było prawie miesiąc temu), ale widzę, że to sie jeszcze wszystko zmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie, Sylwia-przepraszam ze wczoraj nie pogratulowalam corci i dobrych wynikow! Dzisiaj nadrabiam szybciutko GRATULACJE !!:) mala- ja mam dobrego lekarza w POlsce i gdyby on mi nie zalecil badania to nie robilabym. Nie chce odradzac bo nie wiem jaka jets sytuacja ja zdalabym sie na lekarza w Polsce. NIe wiem jak to u Ciebie z ta miednica ale jesli Plski lekarz zlecil cesarke to ja nie dalabym im spokoju dopoki nie wyraziliby zgody! Dublin 2 to ten na Holles str?? No bo Rotunda to D1. Jesli tak to kolezanka tam rodzila i byla bardzo zadowolona. Mowila ze obsluga bardzo fajna. Tylko wlasnie te wizyty sa tak nie za czesto i niezbyt dokladnie bo szpital jest strasznie zapelniony. Ja teraz mieszkam w Leixlip ale w styczniu bede sie przeprowadzac bo maz w Bray pracuje i ma btroche daleko a ja i tak bede szla na zwolnienie w styczniu. Teraz pracuje w Lucan. A Ty skad dokladnie jstes? Wybieralas szpital czy Twoja gp Ci polecila? A jesli moge spytac to dlaczego chodzisz do Medicusa do gp. Przeciez tam musisz placic a nalezy Ci sie darmowa opieka? Ja w pracy ale dzisiaj krociotko takze dam rade. Potem za top na basen sobie pojade:) Zimno sie tu zrobilo jak nie wiem od kilku dni i ten nieprzyjemmnby wiatr brrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny Ja dzis w nocy mialam koniec swiata. Cos mi zaszkodzilo chyba i obudzilam sie z bolem brzucha, pozniej zaczelam wymiotowac i koszmarnie mnie szarpalo, a pozniej zoladek mnie tak straszliwie bolal jak jeszcze nigdy w zyciu. Do tego mialam takie chałasy, bulgoty i warczenia w brzuchu, ze mala sie musiala niezle nastraszyc. Maz w nocy latał z miska, miete zaparzal i czuwal az mi przeszlo. Chyba sie jednak przejmuje troche :) A corcia dopiero teraz zaczela sie ruszac. Biedna, co ona musiala przezyc... nie wiem co mnie tak zalatwilo, tylko domowe jedzenie jadlam heh aa i mała ma głowke na dole od poczatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuuutek odpoczywaj, dbaj o siebie takie zatrucie potrafi nieźle wymeczyc, widzisz mąż jednak martfi sie o Ciebie moze nie jest z nim tak źle Moja corka dzis od rana tez ma bóle brzucha i biegunke, dałam jej smekte to napewno szybko przejdzie zeby to tylko nie były poczatki grypy Mój dzidzius dzis mnie obudził tak kopał ze szok, a mi tak sie spac chciało i próbowałam nie wstawac, ale po chwili sie zorientowałam, ze strasznie jestem glodna i ze pewnie nie da spokoju dopóki go nie nakarmie :D fajnie tak jeszcze w brzuchu a juz sie sniadania domaga hihihihi teraz cichutko siedzi, ale ja juz raczej sie nie przespie trzeba zając sie domem, potem chce wpasc do mamy a wieczorem moze bede miec gosci ja tez juz ogladałam wózki i nawet jeden model mi sie podobał ale ciagle nie wiem czy to taki kupie, zobaczymy, a wczoraj kupiłam pierwsze body i czapeczke :) miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamba nie przejmuj się tak, że wczoraj nie gratulowałaś :) To przecież nie jest takie ważne. A ja sie tak bardzo cieszyłam, bo było super widać, no i dzidzia zdrowa i jeszcze do tego na tym usg potwierdziła się płeć. I lekarka powiedziała, że na 100%, żadnych niespodzianek na pordówce nie bedzie :) Oj ziuuutek to sie nacierpiałaś! Dobrze, że mąz stanął na wysokości zadania i tak ładnie się Tobą opiekował. A ja dzisiaj jadę na obiadek do rodziców i już sie boję, bo bedą we mnie wciskać na siłe. Ale takie uroki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w sobotę:) Znajac zycie to dzis jestescie zajęte swoiimi sprawami jak co weekend:) I bardzo dobrze! elenasss jesli zamierzasz rodzic w Anglii to nic sie nie boj tu jest dobra opieka a co do wózka...powiem tak ja kupuje w Pl bo za wózek i dostawe do Uk zapłace mniej niz tu za sam wózek.Za tego samego producenta i identyczny wózek zapłące 600zł mniej w polsce(razem z przesłanim go tu)Wózki tu sa drogie a poza tym gama kolorystyczna wacha sie od czarnego poprzez brudny siwy i ciemny granat oraz ciemny brudny zielony do \"burdelowo\"czerwonego(takie odcien czerwieni)innych kolorów tu nie znajdziesz wiec jak juz robisz wyprawke w Pl to wózek radziłabym tez kupic! Blondi niestety masz racje jesli chodzi w woage wózka ze jest cieżki...tez zwróciłam na to uwagę...na ale ja nosic go nie bede,mieszkam w domku wiec nie mam schodów.do samochodu bedzie wkładał go tatus...wiec jesli chodzi o wage to sie zbytnio nie przejmuje.Twoj wózeczek tez jest ładny,no i leciutki:) Anted nic sie nie przejmuj ze maluch sie nie odzywa...przyzwyczajaj sie ze bedzie coraz mniej sie odzywł..bo bedzie mial coraz mniej miejsca.MOj podobnie jak Sylwi malutka po słodkim strasznie fika:) Paula gratulacje! Sylwia a jak kołderke dobrze zabezpieczyc?czy to cos w rodzaju rozka z niej zrobic??Zyzce smacznego obiadku:) Ziuuutek niedactwo:( wspólczuje ,ja tez przechodziłam przez jakies zatrucie ale na poczatku i wiem jakie to okrutne uczucie zwłaszcza ze maluszek siedzi w srodku! Upewniłam sie ze dobrze ze juz robie zakupy dla małego! Na styczniówkach kobitka z terminem taki sam jak moj urodziła juz córeczke! szok!Ale ja narazie nie zamierzam bo nie mam jeszcze skompletowanej wyprawki:D:D Mam takie pytanko do was ,któas z was pisała ze ma nawroty infekcji(grzybica czy cos w tym stylu) i lekarz zapisywał jakies czopki,pamietacie moze jaie to były?? i czy były na recepte? Nie miałam nigdy takiej przypadosci ale ostatnio zauwazyłam ze zmiani sie u mnie zapach i własnie mi jakos tak pod infekcje podchodzi zastanawiam sie moze lactovaginal tylko pomoze?? Zycze milego dzionka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuutek - widzisz, jak to jest, nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszło. Współczuję Ci strasznie tego zatrucia (ja się tak załatwiłam bitą smietana z gofra w 6 tygodniu), ale z drugiej strony przynajmniej Twojego chłopa ruszyło! Widzisz, jednak możesz na niego liczyć w ciężkich chwilach, a te jego wyskoki, to pewnie tylko takie męskie menstruacje, jak ja to nazywam... Bo to nieprawda, że tylko baby są zmierzle, jak mają okres. Moim zdaniem każdy chłop conajmniej raz na miesiąc musi mieć parę dni złego nastroju, a wtedy jedyna rada, to zrobić im taki op..., żeby przez najbliższy miesiąc znów równo chodzili, hehehe! Jenny - dobrze, że schodów nie masz. Masz rację - jak Twój mąż będzie go dźwigał, to olej wagę - przynajmniej będzie miał darmową siłownię, hehehe... Gorzej, jeśli Tobie wypadłoby kiedyś samej gdzieś jechać autem, ale sądzę, że w takich sporadycznych przypadkach zawsze można poprosić kogoś o pomoc, choćby sąsiada czy nawet przechodnia... A co do grzybicy, to ja akurat coś tam mam, Clotrimasol to się nazywa. Krem jest bez recepty, ale globulki niestety tylko z receptą, w dodatku w ulotce pisze, żeby stosować tylko, jeśli korzyść dla matki i dziecka przewyższa ryzyko (cokolwiek to znaczy) i tylko na zlecenie specjalisty. Mam nadzieję, że mój gin wie, co robi... A lactovaginal mi zalecił po tych globulkach, co teraz biorę. Poza tym kazał mi kupić Tantum Rose i używać do podmywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenny, ja mam ciagle nawroty i lekarz daje mi recepte na takie robione czopki, kosztuje 5zł, ale recepta musi byc, wczesniej jak bylam u innej gin to dostalam jakies gotowe, ale tez na recepte sylwia na sam poczatek do spania dla naszych pociech najlepszy będzie rozek, bo maleństwu będzie ciepło i z tego sie nie rozkopie :), osobiście uważam śpiworki za dobre, ale w późniejszym stadium, Mati przespał w śpiworku od jakiegoś 9-10, do 13 miesięcy, może dłużej już nie pamietam, na teraz też mam śpiworek,a le nie wiem,c zy uda mi się położyć go w nim :D, bo to straszny wiercipięta, a najlepiej mu sie śpi z dupcią do góry ;) co do łóżeczek, tych dwóch co któraś pokazywała, to metalowe odradzam dla takiego szkraba, z doświadczenia wiem, ze dzieci często obiajają sie o szczebelki, czy nóżki wystawiają za, a kontakt zmetalowymi szczebelkami to nic milego, ten drugi natomiast wyglada jak łóżeczko turystyczne i chyba sympatyczniejsze... zrobilam dzis ciacho kruche z wisienkami i bita piana, Mateuszek dzielnie mi pomagal , a poitem zrobilismy jeszcze kruche ciasteczka, bylo duzo zabawy i radosci, a i czas szybko nam zlecial, Mati wlasnie zasnal, a ja jakos nie moglam, bo sasiad wiercil za sciana dziś Mati mnie zaskoczyl, bo przespal cala noc w lozeczku, wyszedl dopiero o 7,30 , istny sukces, bo poprzednia noc to tragedia, zasnal o 9, o 22 juz sie obudzil i dostal histerii i przez 1h sie darl, rzucal, az sie dusil, czasem juz nie wiem jak sobie z nim radzic przy tych atakach, skad sie one wziely?? może ciacha na osłode??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia ja tez sie ciesze ze tak super popodgladałas córenke :) ja nie wiem kiedy teraz popatrze sobie bo gin mi robi USG z nienacka mysle ze juz niedługo :) Co do wózka to ja niestety mieszkam na 4 pietrze wiec wyszukam sobie leciutki no i chce zeby sie składal łatwo bede brac gondole na góre a stelarz zamykac w bagazniku, przynajmniej tak planuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazja ja na poczatku bralam caly wozek na gore /3 pietro/ tak max miesiac, ale potem dalam za wygraną, wózek zostawal na dole na klatce, a ja bralam na gore tylko torebke i nosidelko :), troszke sie mi rodzice nagadali, chowaj, bo ukradna, ale nie mialam wypasionego wozka, tylko taki za 500zl, wiec nie skusil nikogo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapka zgadzam sie z Tobą, że na początek rożek najlepszy, tym bardziej, że dzieci czują się bezpiecznie jak są ciasno owinięte. Co do kołderki to myslę, że można jej brzego podwinąc pod boki albo dół materaca. wszystko zależy od wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi nie sadze zeby sytłacja zmusiła mnie do pojechania samej autem bo nie mam prawka:D:D wiec chocbym nawet chciała to nie da rady,zreszta co do wózka to jeszcze na 100 procent nie wiemy jak narazie to Tatus stwierdził ze ten bedzie idealnie pasował do samochodu:D Natomiast co do tego kremu.. jak napisałas co jest w ulotce to moze jednak zrezygnuje:D:D dosc zagadkowo to brzmi:) Zapka dzięki tak myslałam ze wszystko na recepte ... chyba spróbuje profilaktycznie z lactovaginalem bo wyczytałam ze jest nie grozny w ciazy ale za skuteczny tez nie:D:D Ale coz ja nie mam za bardzo jak tu zbadac sie ginekologicznie prawde mowiac ginekologa od 3 lat na oczy nie widziałam a odkad jestemw ciazy nie miałam ani jednego badania...tu tylko pobieraja krew i mierza cisnienie to wszystko...Nie wiem czy to my(polacy)jestesmy hipochondrykami czy to raczej angole olewaja wszystko! Zapka narobiłas mi smaka tymi wypiekami,uwielbiam jak w domu roznosi sie zapach pieczonego ciasta:) ale nic ja ide robic barszcz tyle sie naczytała o tych burakach od was wiec postanowiałam tez je skonsumowac(a to dlatego ze nie wiem jakie mam wynik:D:D tu jak pobieraja krew nigdy nie mówia i nie daja wyników...mowia tylko jak jest cos zle....ehhh co za kraj!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenny u nas czasem tez jakis lekarz zdarzy sie, ze nie zbada, ale to juz jakis ewenement, przez 3 lata nie widziec ginekologa?? aż dziwne, może powiedz na wizycie, ze masz uplawy, czy dziwny zapach, a jak nie masz wizyty moze wybierz sie dodatkowo, od grzybicy moga byc chyba jakies powiklania i lepiej ich nie lakcewarzyc ja barsz tez jadam od czasu do czasu, ale dzis zrbie malemu ryz w potrawce, a sobie cos z makaronem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja nienawidze zakładac własnych skarpetek!!! szok!!!czasami tesknie juz do mojego brzuszka:) Sylwia ty mowłas cos o tych olejkach do masazu...to była wit E i olejek lawendowy??(taki olejek bedzie w aptece??) Tesiowa jedzie do Pl wiec robie jej liste :) moze czas zaczac sie masowac?:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapka ja nawet nie wiem czy u mnie w miescie jest jakis ginekolog! najpewniej w szpitalu ale szpital jest jakies pol godziny za miastem:D(a mieszkam w calkiem duzym miescie) Wizyte mam 29 wiec powiem zobaczymy jak zareaguej połozna?! Domyslam sie ze powie,zeby niczym sie nie martwic i ze wszystko bedzi dobrze:D:D no ale zobaczymy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jennny teraz stosuje zwykłą oliwke dla dzieci, ale niestety nie pamiętam już jaki olejek używałam w I ciązy. A wit. E na pewno bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenny, ale mnie zaszokowałaś teraz! To chyba w tej Anglii Ci lekarze, to albo 100 lat za Murzynami, albo może tylko Polaków tak olewają! Na Twoim miejscu, to bym się do kaloryfera w szpitalu przykuła i nie wyszla, dopóki mnie ktoś nie obejrzy! A ten Lactovaginal, to taki \"nie pomoże - nie zaszkodzi\", bo w skladzie są tylko te bakterie, co naturalnie powinny występować w pochwie. A co do prawka - to ja sobie już bez niego zycia nie wyobrażam, tak się uzalezniłam od auta! Ale mój facet też nie ma i ja go wszędzie wożę :) Przyjdzie mi do porodu chyba taksówką jechać, bo sama pewnie nie dam rady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zrobilam prawko w marcu, zeszlo mi sei prawie rok, no ale jakos tak wyszlo, wpierws kurs, jazdy, potem 3 razy egzamin i teraz juz mam i nie wyobrazam sobie nie miec tym bardziej,z e mezula ciagle nie ma, a ja sama z dzieckiem, to bym sie pewnie nigdzie nie ruszyla, a tak moge pojechac kiedy chce i gdzie chce, a malym dzieckiem, to zawsze lepiej miec auto pod reka, bo jak nie lekarz, to cos innego i zawsze sie przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim mamuskom! W koncu sloneczko wyszlo i na dworze i w mojej duszy! Marne dni minely bezpowrotnie, chociaz powiem wam ze w tej ciazy mam takie zachwiania nastrojow ze szok. Na ogol usmiech nie schodzi mi z twarzy, taka mam nature... Co do tej grzybicy powiedzcie mi jakie sa objawy? Wieszkosc babek w ciazy ja ma, a moja gin nic nie mowi, moze bagatelizuje problem, dajcie znac. Co do wozkow to zaczelam ogladac na allegro, ale chyba najlepiej najpierw wybadac w sklepie a pozniej zamowic taki sam. Ja mieszkam na 3 pietrze bez windy wiec mam przechlapane, chyba bede sie bala zostawic nowy wozek na dole. Pozostanie mi piwnica albo nadzieja ze nie mamy w okolo zlodziei :-) Moj synek od jakiegos tygodnia daje mi czadu na maska, albo poprostu przybral na wadze i jakos bardziej go czuje. W nocy jak sie budze nawet kopie. Mam nadzieje ze po porodzie sie uspokoi haha Mowia ze jak sie duzo wkurzasz w ciazy to dziecko moze byc niespokojne, wiec mam duze szanse :-) Piszecie o opiece w angli, ze nie robia usg. Masakra jakas.Ja bym sie zamartwiala czy jest ok. Co moga ci powiedziec po samym tetnie, a rozne choroby, serduszka i jeszcze gorcze. Takie rzeczy lepiej wiedziec wczesniej, technika tak poszla do przodu ze robia operacje juz w brzuszku :-) Ja wlasnie po objadku objadlam sie strasznie... Ide sie polozyc bo chyba przesadzilam Milego weekendu mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×