Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Gość vika25
jeśli chodzi o mnie,to też tylko miałam na początku ciązy ból piersi. Na szczęście ból już minął i żadnych zachcianej jeszcze nie mam :) mamba9 ja mieszkam godzinkę drogi od Londynu-dokładnie Peterborough.A jak przebiega opieka na zielonej wyspie?? pewnie podobnie jak w anglii? Ja dopiero miałam jedno usg a kolejene w połowie września. Byłam jeszcze w Polsce na badanich w 11 tygodniu,bo jakoś nie do końca ufałam tutejszym lekarzom!! Wczoraj sie dowiedziałam,że bedę miała cesarke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika25
panno klaro! ciąża w anglii przebiega nieco inaczej niż w Polsce... najpierw są spotkania z lekarzem, potem z położna i wypisywanie steku papierkow... ok 14 tyg pierwsze usg, potem bedanie krwi i drugie usg w o 20 tyg ciąży. jeśłi ciąża przebiega prawidłowo to wszystko..raz na miesiąć lub 2 są jeszcze spotkania z położna! anglicy uważają,że ciąża to nie żadna choroba! natomiast jeśli chodzi o samą opieke przy porodzie,to słyszałam,że nie ma na co narzekać. dostaje sie zastrzyki,za które w przeciwności do polski nie trzeba płacić!! Ale za pół roku wszytko się okaże :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vika- dlaczego cesarkę? Tak wcześnie zdecydowali? A gdzie będziesz rodzić? Jęsli masz ochote to dopisz się do naszej tabelki. Zobacz ile nas już jest! Antoś.........26.......dolnośląskie........23.04.....12. ......01.02 Jennny.......24.......Elbląg/Stratford....26.03......... ......01.02 anted22......32........Ustka...............26.04......11 .......01.02 -WIOSNA-....26.......dolnośląskie........27.04.......... .....03.02 Anastazja....27.......świętokrzyskie.....29.04......11.. .....05.02 AngelikaWrocławianka....28....WROCŁAW....03.05.......... 05.02 oga............22.......wielkopolska.......02.05........ ........06.02 gosiaczek76...31........warm.-maz.......02.05........... ....09.02 Olcia_M.......27......pomorskie...........05.05......... ......12.02 ziuuutek......26........dolnośląskie.......11.05........ ........13.02 nikita27.......27....zachodniopomorskie 14.05................19.02 Anna-Szn.....32.........Szczecin...........16.05........ .......20.02 kina...........24........pomorskie..........15.05....... ........21.02 titi------------29........Wawa................20.05..... ..........27.02 Sylwia72......35.......Gdynia................18.05...... .........22.02 panna Klara...28......Katowice.............10.05................17 .02 Motylek27.....27......Warszawa...........10.05.........9 ......15.02 wasiulka29 .... pomorskie ..............19.05..................23.02 dziubek2211. 30.opolskie....................17.04...................5.02< br /> zapka.........28......Siedlce................22.25...... ...........29.02 czeresnia......20........sopot..............16.05....... ....15.02-20.02 lula ..............27........olsztyn...........09.05............. 16.02 iwcia_27............27........Siedlce..........19.05.... ..........23.02 betkaa.........31.........łódzkie............25.05...... ........29.02 9 luty tak mowia.....21.....wlkp..........4.05.................9.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika25
sylwia 72 - stąd wiem o cesarce,ponieważ z badań polskich wyszło mi niestety,że mam zółtaczkę typu b ;( wczoraj jak miałam pobieraną krew to musiałam im o tym powiedzieć i stwiedzili,że jeśli sie badania z polski powtórzą to bedę miała cesarkę- dla bezpieczeństwa dziecka!! a bede rodzić w anglii!! trochę sie boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika25
sylwia72 z chęcią sie dopiszę do tabelki,tylko musisz mi powiedzieć jak sie to robi hehe :) bo jak widzisz jestem tu nowa i jeszcze nie za bardzo wszystko wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie nowe mamusie na topiku i powracające z wakacji, raptem nie zaglądałam tu 1,5 dnia a tu taki ruch :) ja jestem po wizycie i nadal nie znam płci, ponieważ nie miałam robionego usg, typowe badania i badanie czy bije serduszko, niby przez usg przez brzuch, ale to trwało pół minutki. dopochowego już nie będę miała, ponieważ , podobno jeśli dziecko ma ponad 10 cm to już w całości nie można zobaczyć. za m-c, czyli w 20tc będę miała takie badaie jak wczoraj, czyli też nie poznam płci, i w 24 tc będę miała robione usg pod kątem wad i chorób, tylko nie wiem dlaczego tak późno, wy macie szybciej, ale pytałam sie położnej i wszystkie mamy maja tam robione takie badanie właśnie w 24 tc, i dopiero wtedy poznam płeć, więc chociaż mam termin jedna z pierwszych , ponieważ na 1 lutego to napewno wiele z was pozna szybciej płeć niż ja. Chociaż na poczatku przytyłam sporo, to od miesiaca waga nie drgnęła, po ciuchach czuje , że nadal w pupie i udach , biodrach są lużne i nadal je nosze, a rośnie tylko brzuszek. Jutro zaczynam 16 tc więc teraz teoretycznie mogę zacząć spodziewać się ruchów, nie mogę się doczekać. u mojej gin zawsze jest dużo pań i chociaż umawiamy się na godz. zawsze trzeba trochę poczekać, wczoraj było nas tam mnóstwo, i 3 mamy były z mężami, wyobraźcie sobie że oni siedzieli, a ja kilka min, stalam, później udało mi się usiąść, ale doszły dwie inne mamy wysoko w ciązy , one stały a te palanty siedziały, ja na miejscu tych żon, napewno bym coś powiedziała swojemu mężowi, a zreztą mój mąż zawsze ustepuje miejsca kobietom, czy ja jestem z innych czasów, czy oni są poprostu dupakami ? 🌻15tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba są dupkami. Szkoda, że nic nie widziałaś, ale najważniejsze, że wszystko jest ok. Ja też już myślę o ruchach, ale u mnie to jeszcze potrwa. W ostatniej tabelce zmieniłam termin porodu, bo taki mi wpsiano do karty ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, ja niby mam termin na 1 luty, ale licze 2 tyg. wczesniej lub później od tej daty. ty słyszałaś w panoramie gdańskiej o Ustce, a dokładnie to samo czytałam w naszej lokalnej gazecie, piszą też , że spowodu tłoku, nie każda para ma szanse na rodzinną sale porodową, dlatego zaczynają pozwalać rodzić z mężami w normalnych salach porodowych. Jeszcze rok temu jak odwiedzałam koleżankę, to ona miała konfortowe warunki,własny pokój, łazienka z prysznicem, przy łóżku wanienka do kąpania maleństwa, przewijarka i łożeczko, i tak miała wtedy każda mama, zastanwiam się czy teraz nie będę dostawiać łóżek. Rozmwiałam ze swoim mężem, na ten temat, on stwierdził, że 2-3 dni to nie tak długo i nawet jak będę miała towarzyszkę na sali, to nic się niestanie, i może ma rację. Ale na usteckiej porodówce pojawiły sie też inne problemy, ordynator i za-ca ordynatora złóżyli wypowiedzenie, i oddział w tej chwili jest bez ordynatora i nie ma chetnych na ich miejsce, ale mysle , że przez kolejne 5 m-cy sytuacja sie tam unormuje :) 🌻15tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno się unormuje. Trochę czasu jeszcze jest. Ja nawet nie wiem jaka jest sytuacja w szpitalach w miom mieście. Ale myslę, że gorzej niż było jak rodziłam poprzednio to nie będzie. To dopiero było traumatyczne przeżycie. I nie ze względu na ból, tylko na warunki, poczucie osamotnienia, ciagły brak snu (byłysmy 3 w pokoju i dzieci płakały na przemian).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia 72 masz juz doswiadczenia z porodu powiedz szczerze jak to jest.bo ja myslac o tym dniu czuje jak skora mi cierpnie...tak sie boje w sumie to nie wiem czego bolu moze tak ale ogolnie jakos nie ciagnie mnie do tego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej przerwie wszystkie mamuśki :) Widze że nas przybyło i to sporo z czego sie bardzo ciesze :) Ja nie zagladałam tu z półtora miesiąca, najpierw wczasy a pózniej to tak szybko zleciało że nawet nie wiem kiedy a tu juz 16 tydzien:) Nadal drażnią mnie zapachy, lodówki to nawet nie ma mowy żebym tknęła. A jak mi coś nie podejdzie to i jeszcze wymiotuje :( Ach cieżko mi czasami ale da sie to znieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach i muszę Wam kochane powiedzieć o najważniejszym :) W niedziele poczułam pierwsze ruchy mojej kruszynki, wydawało mi się że to szybko ale przy pierwszej ciąży poczułam w 17 tygodniu wiec w drugiej (czyli 16 tydzień) podobno mozna wyczuć wcześniej. W ciagu dnia bardzo często czuje jak sobie fika mały łobuziak:) fajne uczucie:) Życze Wam z całego serca żeby ten moment nastąpił jak najszybciej :) w piatek mam wizyte ciekawe czy bedzie można już rozpoznać płeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 luty - ja miałam bardzo lekki poród. Już wcześniej pisałam - 25 minut w szpitalu od momentu położenia na stole. W cześniej w domu miałam bóle ok 4 godziny, ale wcale nie bardzo silne. No i najlepsze - wszystko Ci rekompensuje maleństwo, które pokazują. Naprawdę łzy szczęścia same płyną. W związku z tym poród wspominam dobrze, gorzej pobyt w szpitalu, ale na szczęście duzo się zmieniło od tego czasu. Witaj Wiosna! Fajnie, że już jesteś. My tutaj tak sobie myslałyśmy, że dziewczyny, które się nie odzywają są pewnie na wakacjach. Ale tak po cichu to sie o was martwimy. Dobrze, że u Ciebie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-wiosna-, ja tez jestem w 16 tc, tz. od jutra, ale termin mm a 1, a ty na 3(juz podglądnęłam to tabelki), proszę powiedź mi jak czuje sie piewsze ruchy, jak je rozpoznać, czy napewno niepomylę ich z np., jakimiś ruchami w żołądk, jakieś gazy itp. co do płci , to zycze ci abyś juz wiedziała, ja byłam wczoraj i jeszcze nic nie wiem. a wogole, to moja tesciowa mieszka tymczasowo u mnie w domu, i wiecie co, wczoraj miałam wizyte u gin., nawet kolezanki dzwoniły do mnie zapytać sie jak było, a teściowa ani słowem się nie pyta, ja jestem gaduła i zawsze wszystko opowiadam, ale teraz już nie, ciekawe kedy sie zainteresuje jak tam rosnie jej pierwszy wnuk lub wnuczka 🌻15 tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia 72 chcaialbym tak samo ale mnie sie wydaje ze mnie czeka dluzsze rodzenie nie wiem jakos tak mysle negatywnie o tym porodzie ze dlugo ze boli ze mi sil nie starczy...ehhh tak sie boje. na szczescie jeszcze troche czasu mamy do tego wielkiego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Sylwio72 :) Miło mi słyszeć że się martwicie ale całe szczęscie u mnie z dzidzią wszystko wporządku, więcej dowiem się w piatek. Z tego co zdążyłam przeczytać co niektóre stronki to żal mi strasznie dziewczyn które ciąże straciły :( mam nadzieje że kolejne donoszą bez przeszkód. A tak juz na marginesie to bardzo ci zazdroszcze tak szybkiego porodu. Szczęciara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojeny - ja miaam wszystkie objawy od samego poczatku. Piersi mialam ogromne i bolaly. Takie napiete ze nawet przy myciu mnie bolaly. Wargi mialam jakies spuchniete. Nie to zebym ogladala ale tez podzcas mycia zauwazylam bo jakies takie duze byly i ciemniejsze niz zwykle. Strasznie zle sie czulam i slabo. Spalam i spalam, siusialam co 5 minut no i juz bylo mi niedobrzeJa nie wiem ale jak robilam test to wiedzialam ze jestem w ciazy bo mialam chyba wszystkie mozliwe objawy :) Ale kazda kobieta inaczej przechodzi ciaze takze niekoniecznie musisz miec te wszystkie objawy. Vika25 - tu (mieszkam w dublinie) opieka jest rownie \"swietna\" jak w Anglii. Ja robilam wszystkie badania w POlsce i chyba w POlsce bede rodzic. Przeraza mnie to zacofanie jesli chodzi o sluzbe zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 luty...tak mówią, nie nastawiaj się tak pesymistycznie, ja jestem po 30-tce i mam dużo koleżanek , które mają to za sobą, i podbno, to wielkie szczeście związane z narodzinami dziecka rekompensuje cały ból, i podczas porodu, niby poli, ale tak sie koncentrujesz aby urodzić, że tez tak o tym nie myslisz, więc głowa do góry :) 🌻15tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być \'boli\' a nie poli :), mamba9, gdzie jest to zacfanie tam w dublinie, cy w Polsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj anted22 :) Trudno mi powiedzieć kochana jakie to uczucie :) Niektore koleżanki miały problemy z tego co opowiadały.Tez sie czasami zastanawiałam czy rozpoznam ten własnie moment ale jak już nadszedł to wiedziałam od razu że TO JEST TO hi hi. To tak jakby ktoś pukał od wewnatrz do ciebie ale tak delikatnie. Mówie Wam fajne uczucie, mimo że jestem już w ciąży drugi raz to uwielbiam się położyć wygodnie na kanapie i czekać aż dzidzia zacznie robić fikołki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym porodem to mam nadzieję, że takie moje predyspozycje i przy drugim też bedzie szybko. 9 luty - Ty sie nie martw na zapas. Wcale nie musi być źle. Poza tym w ostatnim miesiącu ciąży juz naprawdę nie można sie doczekać końca, więc poród staje się tym na co czekamy. No i ten cudny moment kiedy zobaczysz swoje dziecko. Wiecie, że ja juz kompletnie nie pamiętam jak się czuje ruchy? Ale myslę, że bedzie tak jak napisała Wiosna, po prostu będziemy pewne, że to jet TO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia 72 dzieki za wsparcie.nie wiem zobaczymy poki co sie boje.pierwszy trymestr jakos minal bez wymiotow,mdlosci. tylko jedyne co kregoslup mnie boli w ledzwiach.dzien w dzien.moja malutka chyba bedzie rozbrykana bo z tego co widzialam na usg bardzo lubi tanczyc.chcialabym juz poczuc jakies ruchy a tu dopiero niecale 14 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIOSNA fajnie masz czujac swojego bobaska.ja mieszkam na teneryfie,moj lekarz juz mi powiedzial ze dziewczynka bedzie.trzymam kciuki zebys i ty sie dowiedziala.ja poki co czekam na moment w ktorym poczuje ta moja łobuzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 luty...tak mówia, dziękuje, ze pytasz, ja czuję się świetnie, żadnych dokucliwych objawów od poczatku ciązy, tylko te przyjemne, wieksze piersi, apetyt i wkońcu fajny brzuszek :), a jak tam Twoja ciąża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchalska
dzis zaczely mnie bolec sutki a do okresu jeszcze daleko... po tych dziwnych plamieniach nawet nie wiem czy bedzie ten kolejny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×