Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Gość myszsza
hej! dziewczyny! ja w tym wątku nowa jestem :) mimo, że to już 24 tc to dopiero dziś znalazłam wątek lutówek, mam termin na 22 luty, chociaz lekarz się ze mnie śmieje, że będzie 29 lutego :)) już wiem, że będzie mężczyzna-Tadeusz:D tak sobie czytam o tym wzywaniu do ZUS i tak mnie zastanawia jeszcze jedna sprawa, aktualnie jestem na zwolnieniu lekarskim i płacą mi średnią z osttanich 12 miesięcy zarobków, co niestety wychodzi mi 80% tego co bym dostała normalnie w pracy, miała któraś z Was też taką sytuację? podobno takie są pzrepisy :/ pozdrawiam wszystkie lutowe mamusie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazja nie stresuj się, oni po prostu sprawdzą, ćzy rzeczywiście jesteś w ciąży!!! Mogą pytać jak się czujesz, to narzekaj i motywuj tym póscie na zwolnienie.Nie martw się bo naprawdę nie ma czym. To rutynowa kontrola, więc spokojnie.Ciążarnych się nie czepiają więc spokojnie :) hej myszsza :) dopisz się do tabelki, skąd jestes? gratuluję synka. A co do twoich płatności, to ja pierwsze słyszę, żeby płacili 80% ze sredniej z 12 miesięcy. U nas w firmie od stycznia były podwyżki i biorąc pod uwagę wyliczenia z ostatnich 12 miesięcy ja powinnam też zarabiać mniej a jestem na zwolnieniu od 6 tyg i mam płatne 100% cyli tyle ile bym zarabiałą po powrocie do pracy. Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Wpadam tylko na chwile, bo zaraz ruszam do pracy. Malpeczka - trzymam kciuki nadal. Anastazja- jeśli możesz to weź wszystkie możliwe do zdobycia papiery, bo oni będą tylko czytać dokumenty. Nie sądzę, żeby Cię badali. Myszsza witamy! Ja tez mam termin na 22 lutego :) Zasiłek podczas ciązy wynosi 100 % podstawy z ost. 12 m-cy, ale jest pomniejszony o podatek. Lece, bo musze jeszcze opracować jakąś koncepcję ubioru. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! nie było mnie tylko jeden dzień (w czwartek) a napisąłyście tyle, ze do tej pory nie moge dojśc do końca hihi ale postanowiłam trochę napisac teraz, bo później znowu zapomnę o czym chciałm pisac hihi anted GRATULUJĘ SYNKA :) małpeczka o tym znieczuleniu i stomatologu to pisąłm ja :) ja ma ubezpieczenie w LUXMEDZIE i powiedzmy, ze jest lepeij niz w zwykłej przychodni, chociaz nie ejst rewelacyjnie Jenny a mi się wydaje, zę brzuszek baaaardzo Ci urósł w porównaniu z ostatnim zdjeciem :) tylko może tego nie widać, bo w biodra chyba tez nam idzie niestety :( ale fryzurka rzeczywiscie extra :) co do wyboru imion to powiem Wam, ze mój Mąż nazywa się Klaudiusz (dosyć nietypowe imię) i wcale chwali to sobie hihi zawsze się wyróżniał hihi a w szkole zawsze musiał być przygotowany hihi bo najczęściej był brany do odpowiedzi :) ale ma to swoje dobre strony, bo cięzka praca spowodowała, ze wyróśł na wspaniałego faceta hihi dobrze, ze tego nei czyta, bo jeszcze w samozachwyt by wpadł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do usg to rzeczywiście to 3d/4d jest rewelacyjne hihi Teściowa wymyśliła, zę Mały ma pociągłą twarz po mnie i mój nos oraz czoło, a policzki takie pyzuchy po Klaudku :) co do wyboru imion hihi to mi podobaja się takie bardziej tradycyjne np Jasiek, Antek, Franek itp, a Kaludio chciał Kacpra hihi wiec jeszcze nie wybraliśmy wspólnie :) chociaz dzisiaj Kaludio zaproponował, ze może Lutek hihi bo się w lutym urodzi hihihi normalnie padłam ze śmiechu :) :) :) kurcze w niedzilę zrobił mi sie \"syfek\", ale w tym nietypowym miejscu :( trochę boli, ale już schodzi, wiec to chyba niz złego, ale jeszcze jutro ide na normalna wizytę to zapytam co to jest a co do wizyt co 2 tygodnie, to moja gin powiedział, ze po nowym roku będziemy widywały sie co 2 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkie mamusie.... Pozdrawiam Was wszystkie.... A ja mam zagwózdkę.....Jutro idę do lekarza.... Cały czas myslę nad L4... No tak pensja jest yliczana jako średnia z ostatnich 12 miesięcy (co dla mnie jest bardzo nie na korzyść). A jak potem jest z pensją na macierzyńskim?? Jak ona jest wyliczana?? I jakiej mam się spodziewać?? Siedze w pracy i tak myslę czy już korzystac z czy jednak względy finansowe przeważa a ja jakkoś się przemeczę (choć nei powiem, że jest mi coraz trudniej). na pewno Wy tez macie takie dylematy i może któras z Was ma jakąś dobra rade na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za miłe powitanie! kurcze jestem trochę mało rozgarnięta w ciąży, tabelkę widziałam, ale pomóżcie z tym wpisaniem :0 dajcie jakiegoś linka do niej co do tego skąd jestem to z Katowic, jest ktoś jeszce z Katowic? chętnie pogaworze na temat Luxmedu, szpitali i lekarzy :) szukam info o kobitkach z cholestazą w ciąży, do 22 lutego zadrapię się naśmierć jak tak dalej pójdzie :) a to moja stronka z maluchem :0 http://www.chadecja.ovh.org/aniababy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mnie Angelika pocieszyłaś, że nie jestem sama z tym L4, bo znajomi mi wmawiali że 100%, myślałam, że mnei firma po prostu naciąga, ale potwierdziłaś że nie tylko mnie to spotyka :/ niestety ja też mam ten dylemat; jakby nie było na L4 zarabiam jakies kilkaset zl mniej a za to już mogłabym coś dla dzidzi kupywać co miesiąc z drugiej strony coraz ciężej mi się ubrać w firmowe ciuszki i 8 godzin uśmiechać się do otoczenia plus jeszcze obowiązki :/ od 1 lis idę z powrotem do pracy, a Tobie jak dajesz radę to też radzę, bo nie wiadomo co będzie dalej.. z amcierzyuńskim tez nei wiem jak płacą, dobrze by było gdyby któraś mama z doświadczeniem w tej materii się pochwaliła swoją wiedzą :))) pozdrawiam:> a tak z innej beczki ktoś wczesniej pisał o LUXMEDZIE- ja chodze do gin w LUX MED i jestem średnio zadowolona ale to moje subiekt zdanie i to tylko z KATOWIC:) ciekawi mnie jak inne opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie! natimp1-gratuluje synusia! Wynikami sie nie przejmuj. Ja tez mialam roznice. Lekarz mowil ze to calkowicie normalne. Ja w zeszlym tygodniu tez sie stresowalam ze dzidzia malo soe ruyszlaa ale juz w3szystko wrocilo do normy. Dziewczyny poradzily cos slodkiego i zjadlam miodu i sie odrazu zaczela wiercic. Sprobuj powinno podzial;ac :) Widac ze dzieciatka tez maja lepsze i gorzse dni. Anastazja123- trzymam kciuki za wizyte w ZUSie. Nie znam sie na tym ale napewno wszystko bedzie oki. W koncu w ciazy jestes!!NIech nie przesadzaja! Sylwia- Uwazaj na brzusio i sie nie stresuj!! Malpeczka- kurcze to niepotzrebnie dodatkowe stresy ale nie przejmuj sie. Dasz rade! Troche czasu przespisz a potem to juz szybko pojdzie! Katarina- rozumiem twoj humor doskonale. to ta cholerna pogoda. U mnie tu tez ciagle pada i ponuro i ciemno i slonca nie ma. POgoda typowo depresyjna. Tez czesto popadam w taki nastroj. Anted - nie denerwoj sie napewno wszystko ok. Ten bol brzucha to moze taka autosugestia byc bo sie stresowalas. NIe przejmuj sie synek z tegop co mowisz juz buszuje w brzuszku:) myszsza - Witam i gratuluje synka! Ja mam termin na 23 luty:) Ja siedze w pracy. Dzisiaj krotko ale jednka. MNiala przyjsc dziewczyna na trening ale cisza. MOze nie przyjdzie to popisac bede mogla :) bo inaczej to dopiero z domu bede sie mogla odezwac. Mnie wczoraj brzuch pobolewal. POjechalam na basen. |Troszke przeszlo ale dzisiaj z kolei kregoslup od rana :( NIe ma co starosc nie radosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was. J aco prawda jestem kwietnóweczką 2008, ale casami Was podczytuję i mam takie pytanko. Widzę, że większość z Was była na USG \"połówkowym\" i chciałabym Was prosić o opis tego badania. Ja mam to badanie dopiero pod koniec listopada, ale boję się go bardzo. A więc jak wygląda to badanie, jak trzeba się do niego przygotować i czy lekarz od razu mówi jakie są wyniki. Boję się, że coś może być nie tak z maluszkiem :-( A może któraś z Was miała to badanie robione we Wrocławiu w MEDIX-ie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chdzę do gina w luxmedzie i wczesneij też kilka razy byłam prywatnie i z Pani Gin jestem bardzo zadowolona, denerwuje mnie raczej to, ze duzo wczesniej musze się do Niej umawiac, bo inaczej musze iść do pierwszego lepszego lekarza ale z drugiej strony przynajmniej nie ma dużych kolejek przed gabinetem, tylko obsługa czasami jest dobijająca, wiec sa plusy i minusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renia 905- Witam! Nie ma sie czym denerwowac. Lekarz robi Ci dokladne usg. MIerzy maluszkowi glowke, nozki itp, sparwdza serduszko, nerki, czy wszystko rozwija sie jak trzeba. pOdaje wage maluszka no i jak sie dobrze ulozy to widac plec:) To tak w skrocie ale naprawde nie masz sie czego obawiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny rozważające zwolnienie pamiętajcie że najważniejsze jest maleństwo :) Renia905 usg połówkowe to normalne usg tylko trwa zdecydowanie dłużej ( u nas ponad 10 minut). Lekarz sprawdza czy maleństwo ma wszystko na miejscu, dokonuje pomiarów, waży dziecko. Sprawdza serce, żołądek, nerki, pęcherz moczowy, rączki,paluszki, nóżi,kręgosłup, rdzeń kręgowy, żebra, nóżki, nosek, usta, podniebienie, itd...Sprawdza też przepływy pępowiny i serca, a także ilość wód płodowych i łozysko. Hm.. może o czymś zapomniałąm ale tak to wygląda :) Nie bój się to wspaniałe przeżycie, weź męża :) Nam lekarz nagrał naszą niunię na płytę :) Ma nawet moje usta :D Także powodzenia, zdrówka i nie stresuj się! ja też się denerwowałam ale nie było czym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny rozważające zwolnienie pamiętajcie że najważniejsze jest maleństwo :) Renia905 usg połówkowe to normalne usg tylko trwa zdecydowanie dłużej ( u nas ponad 10 minut). Lekarz sprawdza czy maleństwo ma wszystko na miejscu, dokonuje pomiarów, waży dziecko. Sprawdza serce, żołądek, nerki, pęcherz moczowy, rączki,paluszki, nóżi,kręgosłup, rdzeń kręgowy, żebra, nóżki, nosek, usta, podniebienie, itd...Sprawdza też przepływy pępowiny i serca, a także ilość wód płodowych i łozysko. Hm.. może o czymś zapomniałąm ale tak to wygląda :) Nie bój się to wspaniałe przeżycie, weź męża :) Nam lekarz nagrał naszą niunię na płytę :) Ma nawet moje usta :D Także powodzenia, zdrówka i nie stresuj się! ja też się denerwowałam ale nie było czym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny rozważające zwolnienie pamiętajcie że najważniejsze jest maleństwo :) Renia905 usg połówkowe to normalne usg tylko trwa zdecydowanie dłużej ( u nas ponad 10 minut). Lekarz sprawdza czy maleństwo ma wszystko na miejscu, dokonuje pomiarów, waży dziecko. Sprawdza serce, żołądek, nerki, pęcherz moczowy, rączki,paluszki, nóżi,kręgosłup, rdzeń kręgowy, żebra, nóżki, nosek, usta, podniebienie, itd...Sprawdza też przepływy pępowiny i serca, a także ilość wód płodowych i łozysko. Hm.. może o czymś zapomniałąm ale tak to wygląda :) Nie bój się to wspaniałe przeżycie, weź męża :) Nam lekarz nagrał naszą niunię na płytę :) Ma nawet moje usta :D Także powodzenia, zdrówka i nie stresuj się! ja też się denerwowałam ale nie było czym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny rozważające zwolnienie pamiętajcie że najważniejsze jest maleństwo :) Renia905 usg połówkowe to normalne usg tylko trwa zdecydowanie dłużej ( u nas ponad 10 minut). Lekarz sprawdza czy maleństwo ma wszystko na miejscu, dokonuje pomiarów, waży dziecko. Sprawdza serce, żołądek, nerki, pęcherz moczowy, rączki,paluszki, nóżi,kręgosłup, rdzeń kręgowy, żebra, nóżki, nosek, usta, podniebienie, itd...Sprawdza też przepływy pępowiny i serca, a także ilość wód płodowych i łozysko. Hm.. może o czymś zapomniałąm ale tak to wygląda :) Nie bój się to wspaniałe przeżycie, weź męża :) Nam lekarz nagrał naszą niunię na płytę :) Ma nawet moje usta :D Także powodzenia, zdrówka i nie stresuj się! ja też się denerwowałam ale nie było czym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny rozważające zwolnienie pamiętajcie że najważniejsze jest maleństwo :) Renia905 usg połówkowe to normalne usg tylko trwa zdecydowanie dłużej ( u nas ponad 10 minut). Lekarz sprawdza czy maleństwo ma wszystko na miejscu, dokonuje pomiarów, waży dziecko. Sprawdza serce, żołądek, nerki, pęcherz moczowy, rączki,paluszki, nóżi,kręgosłup, rdzeń kręgowy, żebra, nóżki, nosek, usta, podniebienie, itd...Sprawdza też przepływy pępowiny i serca, a także ilość wód płodowych i łozysko. Hm.. może o czymś zapomniałąm ale tak to wygląda :) Nie bój się to wspaniałe przeżycie, weź męża :) Nam lekarz nagrał naszą niunię na płytę :) Ma nawet moje usta :D Także powodzenia, zdrówka i nie stresuj się! ja też się denerwowałam ale nie było czym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :-) Wiem, ze trochę przesadzam z tym strachem, ale w ciąży to chyba normalne, że drży się o zdowie maluszka. Gdzieś tam w środku wierzę, że mój aniołek jest zdrowy jak ryba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renia nic się nie martw badaniem połówkowym :) to naprawdę nic nie boli :) a będziesz widziała Twoje Maleństwi :) coś pięknego :) jeśli idziesz na św. Mikołaja to polecam :) lekarza fantastyczny i nie bój się pytać o wszystko co Cię martwi :) a ja tak z innej beczki :) poszukuję ajkeigos darmowego programu do planowania domowego budzetu :) gdybyście coś miały to dajcie proszę znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy Nowa Mamusie Renia - USG polowkowe to fajan sprawa - rozwieje wiele z Twoich watpliwosci A Fruskawko - o jakim programie myslalas aby rozliczac domowy budzet?? jestes dobra w excelu?? Bo proponuje ten program właśnie użyc i w tym celu napisać sobie mały programik....Fajna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niom właśnie w exelu coś stworzyłam hihi ale są tez rózne gotowe programy i dgyby, któraś z Was miała jakąś darmowa opcję to poproszę :) a tak ogólnie to po podliczeniu jestem przerażona :( ile wydajemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam to uczucie.... Wiesz moja babcia zawsze powtarzała..... GDYBY NIE TA D...... TO BYŁABY ZŁOTA CHAŁUPA.....:) I ileż prawdy i życiowej mądrości w tym jest..... A zastanowiłaś się jak tam wrzucisz jeszcze wydatki na dziecko??? To dopiero będą imponujące kwoty :D. Dlatego teraz cały czas myślę jak to z tym moim choć mąż - dla niego nie ma nawet dyskusji....Ale to już inna rozmowa.... Takie życie niestyety. Sinusoida jak się patrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! napiszę Wam co wiem na temat wypłacalności L4 w ciąży oraz macierzyńskie: W ciąży i na macierzyńskim przysługuje 100% podstawy wynagrodzenia, co przy osobach , które miały comiesięczne premie, które nie były wliczone w pensje oznacza obniżenie zarobków. Przez pierwsze 33 dni L4 wypłaca pracodawca ( pracodawca wypłaci Wam pewnie normalną pensję bez uszczupleń ), natomiast po tym okresie ZUS oblicza średnią z 12 miesięcy ( chyba ,że ktoś pracuje u danego pracodawcy krócej ). I tak sumują kwoty brutto , następnie sumę wynagrodzeń brutto dzieli się przez 360 dni ( ilość dni w roku ) - a następnie mnoży przez ilość dni w miesiącu ( 28, 30 lub 31 - w zależności jaki miesiąc) czyli: jak ktoś zarabiał przez 4 miesiące 1000 zł brutto , a potem przez kolejne 8 ( dostał podwyżkę :))) np 1500 zł to liczymy: 4x1000+8x1500 = 16000 zł : 360 = 44,44 * 31 dni za listopad = 1377,64 brutto ( - podatek i wychodzi kwota , którą otrzymacie ) W każdym miesiącu wychodzi inaczej , bo inna jest ilość dni. Poza tym ( ale tego nie jestem pewna ) co miesiąc liczy się te 12 miesięcy w tył więc teoretycznie po też naszej przykładowej podwyżce , po 4 miesiącach na L4 powinniśmy mieć liczone 12x1500. Mam nadzieję ,że nie nawypisywałam Wam tu jakiś głupot - takie informacje otrzymałam ostatnio po poradzie w zaprzyjaźnionym zakładzie pracy. Aaaaaa i jeszcze coś..... Przeważnie lepiej wychodzą na tym osoby , które pracują w zakładach zatrudniających powyżej 20 osób ponieważ wtedy przez cały okres L4 otrzymujecie pensję z zakładu pracy ( a po 33 pierwszych dniach zakład pracy rozlicza się z ZUS-em) . Przeważnie zakłady pracy nie bawią się w rozliczanie wg stawki za dany miesiąc , więc bez względu na ilość dni w miesiącu otrzymacie pełną podstawę. I z pewnością w ciąży i na macierzyńskim należy się 100% podstawy wynagrodzenia. W pozostałych wypadkach na L4 otrzymuje się 80%. Pozdrawiam i jeżeli coś namąciłam to bardzo przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym l4 to by sie zgadzalo co piszesz, ale co do tego ze zaklady zatrudniajace wiecej niz 20 osob placa pelna stawke to nie zawsze jest prawda moja firma zatrudnia 2300 pracownikow i bawia sie w liczenie srednich 12 miesiecy :( na szczescie premie dostaje za kwartal niezaleznie czy jestem na l4 czy nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angelika masz rację hihi ale 3 500 zł na pierdoły (przeważnie jedzenie, czasem jakieś ubranie) to trochę duzo hihi a do tego jeszcze mamy opłaty :) ale od następnego miesiąca zaczynamy planowanie i może chociaz z 500 zł uda sie nam zaoszczędzić hihi na co powinnam zwrócic uwage przy zakupie takiego fotelu do karmienia?? Powinien być wygodny hihi ale co jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Dawno mnie nie było , wiem biję się w pierś mam nadzieje że mi wybaczycie. U mnie wszystko ok bóle lędźwiowe przeszły ale zaczęły się inne w [pobliżu spojenia łonowego. Czytałam że to może być oznaką rozejścia się spojenia czy coś w tym stylu ale w sobote idę do gina to się go zapytam co to takiego się dzieje. Słyszałyście coś może na ten temat? Mały kopie jak nie wiem co ostatnio jechałam pociągiem to tak fikał chyba za głośno mu było . Fajnie można odróżnić kiedy kopie normalnie a kiedy ma kolkę to tak rytmicznie się rusza. Widzę że dużo z Was na L4. Ja też jestem od 3 m-cy ale tego co napisała Anastazja sie nie spodziewałam o co chodzi?Napisz koniecznie jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszsza - no widzisz , wkradła mi się plotka nieprawdziwa :))) - dzięki za wyprowdzenie z błędu :))) W takich dużych zakładach to z pewnością każdy grosik liczą , bo tyle wypłat, zwolnień itp. Jeszcze raz pozdrawiam Was i Maluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzieki, juz jestem calkiem spokojna, bylam u lekarza i on mowi ze ZUS tylko sprawdza czy naprawde jestem w ciazy i czy czasem nie pojechałam zagranice :), pozatym to raczej jego kontrolują, powiedział co mam zabrac no i podobno do niego beda dzwonic a on wie co mówic, no i zna lekarza orzecznika, mam byc zupełnie spokojna, bardzo mi ulzyło :) witam nowa mame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jookoono dzieki za madre rady ja tez wiem ze licza srednia z 12 miesiecy, ale mnie troche zaskoczyłas tym ze co miesiac przeliczają na nowo, ja myslałam ze jak raz wyliczą to potem cały czas płaca tak samo na zwolnieniu i macierzynskim, dla mnie byłoby lepiej tak jak ty piszesz bo od 1.07 dostałam znaczną podwyzke no ale zobaczymy co oni mi tam dadzą własnie czekam na pierwsza pensje na zwolnieniu :( od ZUS, pracodawca za 33 dni zapalcil mi normalnie dopiero teraz bedzie srednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny słyszałyście o tym gronkowcu we wrocławiu który to szpital, na jakiej ulicy, orientujecie się moze?? do lutego jeszcze dużo czasu, ale już zaczynam się bać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×