Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

od kiedy trzeba miec paszport dla dziecka ?? Mam 6- miesiecznego synka i chcielibysmy wyjechac za granice czy potrzebuje dla niego paszport?? czy moze powinam wpisac go do swojego paszportu i czy moze wiecie ile to moze trwac ?? Z gory dziekuje za pomoc ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo za te linki... :-) niemniej jednak zastanawiam sie czy to prawo obowiazuje rowniez kilkumiesieczne dziecko ?? no bo niby jak zidentyfikowac tak male dziecko po zdjeciu paszportowym :-\\ Wiec domniemam, ze wpisuje sie takiem male dzidzie do paszportu rodzica ... zastanawiam sie tylo ile to moze trwac ?? czy moze ktos zalatwial takie formalnosci i wie z autopsji jak to wyglada ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj. Ja również właśnie czekam na paszporty dla Bliźniaków. Dowiadywałam w w SG jak to jest z tymi paszportami, bo dawniej było tak, że wpisywano Dzieci do paszportu rodzica. I dowiedziałam się, że na obszarze do 30 km poza granicą polską Dziecko przekracza granicę na podstawie aktu urodzenia. Natomiast jeśli chcesz jechać dalej Dziecko MUSI posiadać własny paszport. W Biurze Paszportowym dowiedziałam się, że można paszport wyrobić na okres 1 roku lub 5 lat. Ty wybierasz na ile chcesz zrobić paszport dla Dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm dziekuje bardzo :-) niestety musimy zatem obejsc sie smakiem wyjazdu za granice nio przynajmniej na jakis czas. uuuuuuuuu a juz sie cieszylam, ze sobie troszk odpoczniemy :-( nio coz musze wytrzymac do sierpnia . Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAGUDKO Na paszport czeka się 4 tygodnie od momentu złożenia wniosku , ale Pani mnie poinformowała, że można pytać wcześniej. Acha - zapomniałam dodać: moje Bliźniaki mają po 6 m-cy (prawie 7 właściwie). Acha - i jeszcze jedno: jak jedziesz gdzieś do sąsiadującego z Polską kraju i nie masz zamiaru przekraczać innych granic niż Polsko-xxxxx, to sądzę, że spokojnie możesz jechać na akcie urodzenia:). Mimo, że to teoretycznie niezgodne z prawem, to nikt takich rzeczy nie sprawdza:), ja byłam ostatnio na dystansie ponad rzeczone 30 km. z Bliźniakami na akcie i nic się przykrego nie przytrafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×