Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chicca

Mądre bajki dla dzieci

Polecane posty

Gość Chicca

Cześć Dziewczyny! Nie będę się (teraz) rozpisywać o mojej sytuacji (choć straszna ze mnie gaduła :) ) ale napiszę tyle : od kilku miesięcy mieszkam z przyjacielem , który ma 2 świetnych dzieciaków - chłopca (6,5) i dziewczynkę (prawie 8 l). Na dobranoc czytam im bajki no i....mam z tymi bajkami problem. Nawet te braci Grimm czy Andersena , to swietna droga do depresji :P o choince która myślała że zobaczy świat a skonczyla zasuszona na strychu :o i żałowała że tak bardzo chciała by ją wywieziono z lasu :P a jak ją ścinano to ją bolała kora :P Macie jakieś bajki : optymistyczne , wesołe , zabawne , rozśmieszające , pouczające ale nie o biednych dzieciach co ich mama płakała bo nie mieli co jeść ? A może jakaś ksiażka? Czy na " Przygody Tomka Sowyera" są juz wystarczająco duzi ? Proszę , pomóżcie :)))) Chicca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek Soyer, Dzieci z Bulerbyn, na takie książki moim zdaniem są w sam raz. Samemu może jeszcze by nie poczytali, przerażeni ilością, ale jeżeli im czytacie, to taka powieść w odcinkach może być fajna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chicca
Ok :) dzieki za podpowiedz "Dzieci z Bulerbyn" chyba mam pomysł na prezent z okazji Dnia dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci z Bulerbyn to ja czytam do dziś:D I wiele pomysłów na zabawy kopiuję dzieciakom. Dla mnie to była, jest i będzie kultowa książka:D Pierwszy raz ją czytałam chyba w 2 kl. podstawówki, z zapartym tchem, w nocy pod kołdrą z latarką hehe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chicca
Popołudniu pobiegnę do Empiku :)))) Dzieciaki uwielbiaja jak im się czyta , ale te bajki....bbbbrrrr nuda z horrorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko Smerfy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
a możecie coś polecić dla chłopczyka 4,5 roku? Uwielbia jak mu się czyta ale jakoś nie możemy trafić na coś takiego w sam raz dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo czterolatka - właśnie ta książka, do której link podałam wyżej. Mam syna w tym samym wieku i bardzo ją lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czterolatka
Millagros === dziękuję ślicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chicca
A może któraś z Was napisze przy jakich ksiażkach Wasze dzieci chichotały ? :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja lubie czytać bajke o małym żółriku FRANKLINIE. Ładnie rysunki,bajeczka z morałem,nie ma wniej strachu czy agresi.Jest sobie żółwik który to momaga innym,który tyle się uczy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chicca
Hallo Kangurek :) Tu też zajrzałaś :) Dzięki za książke.Skorzystam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym polecała "Zazie na bezludnej wyspie" - znalazłam takiego ebooka na goneta.net Mają tam bardzo ciekawe pozycje, prawdę mówiąc nie widziałam nigdzie indziej tych książek, a staram się być z nowościami na bieżąco. Moje dziecko było zachwycone książką, mi tez się spodobała, przypomniały mi się beztroskie czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rakinieborakia taki
a ja polecam bajki grajki do słuchania. Mozna ściągnąć z netu. Piotruś Pan np. Czytają sami znani aktorzy!! super mój synek je uwielbia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A słyszałaś o serii bajek "Martynka"? Wspaniale książki, dzieciaki je kochają, i są to opowieści naprawdę wesołe, rozwijające wyobraźnię:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez polecam goraco bajki-grajki, wychowalysmy sie na nich z siostra, bajeczki madre, przyjemne piosenki, wpadajace w ucho, do tej pory pamietam; Piotrus Pan, Zaczarowany las, Krolowa Sniegu, O dwoch takich co ukradli ksiezyc i inne http://www.bajki-grajki.pl/ w domu mam jeszcze plyty winylowe ale mozna zamowic CD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziuleczka8888
Lionne, a byłabys zainteresowana moze sprzedaza winyli skoro masz tez plytyt cd ? :) Tak pytam z ciekawosci, zaczynam kolekcjonowac winyle i tak mysle ze przydalyby mi si takie bajki jak moj maly podrosnie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybacz, nie sprzedam bo za duzy sentyment do nich mam:) a do sluchania jako takiego nie za bardzo sie nadaja bo jako dziecko eksploatowalam je na okraglo i niestety porysowalam, a z okladka moiej ukochanej bajki spalam, a ze papierowa byla to sie w koncu zniszczyla... a bajeczki naprawde super, piekna polszczyzna, swietni aktorzy; strasznie sie ucieszylam jak zobaczylam ze mozna zamowic na CD bo chcialam aby moje dzieci tez je poznaly;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sleeping together
Ja polecam "Ronję" - również autorstwa Astrid Lindgren. Miała babka serce do dzieci :) A z drugiej strony - bajki muszą być czasem trochę przerażające. Jedną z funkcji dzieciństwa jest oswajanie strachu i nauka radzenia sobie z lękiem. Wiem, że to okropnie brzmi dla nas, matek, bo chciałybyśmy usuwać dzieciom z drogi wszelkie smutki. Tyle że robiąc to w najlepszej wierze, wyrządzamy im krzywdę, bo w dorosłym życiu i tak będą musiały mierzyć się z porażkami, problemami itd., a wtedy sytuacja może je przerosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajki dla dzieci nie powinny być przerażające- z czym mają się niby dzieci oswajać? Ze strachem? To bezsensowne i do niczego dobrego nie prowadzi. Ja lubię czytać swojemu synkowi "Tomkowe historie" z goneta.net, zawsze sie wtedy dużo śmiejemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja prawie 4 letnia córka
uwielbia przygody Franklina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie "Kubuś Puchatek " jest idealny. Teraz ma się pojawić nowa część pt."Powrót do Stumilowego Lasu" więc tzry książeczki o kubusiu to już niezła kolekcja, która na pewno wystarczy wam na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina25ww
Pamiętacie taką bajkę japońską pt: Dragon Ball ? ostatnio pokazałam koleżance na komórce jeden z odcinków, rozkleiła się od razu, ahh te wspomnienia... -------------------------- www.dragonballzodmalwi.cba.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz bardzo mądre bajki lecą w tvp abc, naprawdę dobierane są bardzo dobrze, można oglądać tez bajki z naszego dzieciństwa, podoba mi się ten kanał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna15
Ja puszczam dzieciom bajki na mini mini, uważam, ze puszczają tam najlepsze bajki dla dzieci, mądre i ciekawe. Dzieci wynoszą z nich zawsze jakąś mądrą naukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci z Bullerbyn faktycznie są świetne :) Ja jeszcze swoim czytam Pinokia, Mikołajka i Bolka i Lolka. Bolka i Lolka na nowo odkryłam jako książkę bo w dzieciństwie oglądałam ich w tv. Super są ich przygody, dopasowane do współczesnego małego czytelnika, warto ich przeczytać. A oprócz tego lubimy też legendy polskie i wiersze Brzechwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×