Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość andek

Ile powinno jeść 5miesięczne dziecko karmione sztucznie?

Polecane posty

Gość andek

Głównie chodzi mi o ilości, bo do nowych potraw zabiera się dość chętnie. Nie wiem czy to jest normalne bo tak : 6 rano 180ml mleka 10 - 210ml mleka z kaszką 12-13 słoiczek owoców 15 - słoiczek zupki 17 - pół słoiczka owoców 19.30 - 210 kaszki Nie chce go utuczyć ale on płacze jak nie daje się mu więcej. Dodam że waży 8 kg. ale to lekarz powiedział, że w porządku bo jest długi i ma duż główkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie to karmisz go ok. Jezeli chcesz to moge ci przesłac nowy schemat zywienia nemowląt, ale traktuj to raczej jako wskazówke a nie wyrocznie. Mój synek równiez ma 5 miesiecy ale u nas karmienie wyglada troche inaczej ze względu na ulewanie synka i podejrzenie alergii, wiec ja wolno wprowadzam nowe rzeczy. A jezeli chodzi o ilośc mleka to je dziennie ok 700 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andek
To ja poproszę wodzol@wp.pl Dziękuje za odpowiedz, bo już się martwiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maluch skonczyl 6 miesiecy a jada mniej wiecej tak: 6- 150 mleka 10- pol sloiczka jakiegos posilku+ 120 soczku na pol z wodą 13.30 150 mleka 15.30- okolo120 owocow 17.30- 150 mleka 21- 180mleka z kaszka w nocy 120 mleka:( i z tego chcialabym zrezygnowac ale maluch budzi sie i nie da sie oszukac niczym innym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andek
paprotka27 - dostałam dziiękuje poczwarko a ile twój dzidziuś waży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andek
czyli malutki też nie jest.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam córeczke 5 miesięczną ale urodziła się 1,5 miesiąca przed terminem , więc jest trochę mniejsza. Waży 5,3 kg i pije mleko modyfikowane Enfamil. Średnio zjada 120ml co 3 godziny. Co 2 karmienie dostaje mleko z kaszką Soczki owocowe lubi i raczej pije chętnie ale też nie za dużo, jednak strasznie krzywi się przy jedzonku ze słoiczków. Jak dosłownie wcisne jej 2 łyżeczki to sukces. Przy Waszych maluchach wydaje mi się , że je mało ale chudziutka nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Moje Maluchy też przyszły na świat jako wcześniaki (3 m-ce wcześniej). Dziś mają pół roczku i ważą: Zuzia - 6500 Kacperek - 7400. Zjadają: 6-7 rano ok 120-160 ml mleka zagęszczonego mocno kaszką. 9-10 140-160 ml mleka z kaszką, ale rzadszego niż to poranne 12-13 po pół słoiczka zupki + ok. 60-80 ml mleka z kaszką j.w. 16-17 po pół słoiczka owoców + ok. 60-80 ml mleka z kaszką 19-20 140-160 ml.kaszki z mlekiem 22-23 140-160 -\"- 1 120 - 160(ale raczej całe 160 zjadają) mleka zagęszczonego mocno kaszką. Oczywiście między posiłkami piją soczki - w ciągu dnia wypijają ok. 100 ml. OBINKO Mam podobny problem - moje Maluchy może nie tyle nie lubią zupek i deserków co łyżeczki. Kacperek powoli i coraz częściej zjada cały obiadek/deserek łyżeczką, ale Zuzi jestem w stanie dosłownie wepchnąć (zabawiając Ją przy tym bardzo) maksymalnie 4-5 łyżeczek....resztę podaję przez smoczek bo inaczej nie chce jeść:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Kacperka i Zuzi to te Twoje dzieciaczki duze są. :) Ja już też się zastanawiałam na rozrabianiem tych zupek i podawaniu przez butelkę, bo inaczej to chyba nie dam narazie rady. Chciałam teraz wieczorem dosłownie wcisnąć małej troche więcej mleka z kaszką ale gdzie tam... zjadła chyba tylko 100ml i wychnęła smoczek językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×