Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kulturantka

Mało używane słowa! np. elokwetny .. itp .. PISZCIE!! TO WAŻNE!

Polecane posty

Gość słownik
nepotyzm - uprzywilejowane traktowanie swoich krewnych i znajomych, czyli popularne załatwianie sprawy po znajomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulturantka
po co tu niektórzy wchodza jak wam sie nie podoba topik? jak sie nie podoba to nie wchodzcie,a piszecie głupoty ;/ dowidzenia! ;/;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauperyzacja mentalności
Abstrachując od jego pejoratywnego wizażu, to jego wnętrze w kompilacji z charakterem wizualizuję sobie jako wielce enigmatyczne. Ambiwalencja nie pozwala mi podjąć jednoznacznej decyzji, co do niego, dlatego niektórzy mogą imaginować mnie sobie jako osobę infantylną ___ tak chcecie mówić? Jakby ktoś do mnie choć część tego powiedział, to bym pomyślała, że jest niezłym deklem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauperyzacja mentalności
jest język potoczny, jezyk naukowy, język literacki, pisany i mówiony - nie ma sensu tego wszystkiego mieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli mi powiecie
jaki jest cel tego topiku, przestanę się czepiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauperyzacja mentalności
acha, DE FACTO to nie jest bezsensowne wtrącenie. Po łacinie to dosłownie: w rzeczywistości. Używa się też wyrażenia DE JURE, co oznacza według prawa. Nie ośmieszajcie się proszę. Zajrzyjcie do słownika. To nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulturantka
wal sie dobra? a sens jest taki żeby sobie napisac, jak sie nie podoba to GOODBAY! nie rozumiesz? no już! PASZOŁ WON!! nie twoja sprawa co my tu piszemy, tobie sie może nie podobac - ale to już *nie* nasza sprawa! zrozumiałas? aa jeszcze jedno możesz sobie myslec ze jest ktos deklem ;/ nie osmieszamy sie,sama sie osmieszasz bo chyba nie wiesz co to znaczy -dowidzenia- Mam mowic dobranoc kurde? mam cie dosc, i osób które ciągle poprawiają albo im sie temat nie podoba. Mówiłam juz że jak sie niepodoba to dowidzenia. Straciłam cierpliwosc do takich osób wybaczcie ;( -kafeterianie którym sie topik podoba-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *hela*
zgadzam sie z tobą w całej okazałosci! ktos sie jeszcze zgadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słowo \"trywialny\" nie ma nic wspólnego z infantylnością. Bliżej mu już do czegoś oczywistego czy banału. Prawo rzymskie głosiło, że wszędzie tam, gdzie krzyżują się trzy drogi /trivia - trzy drogi/ należy ustawiać słupy, na których będą umieszczane najważniejsze aktualne wiadomości, by podróżujący drogami obywatele byli poinformowani na bieżąco :) Tak więc, trywialna jest informacja najprostsza, o której na dodatek wiedzą wszyscy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alienacja
hipotetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opoppppppppppp
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ambiwalentny chyba już był :D A na przykład: choleryczny mefityczny /mój ulubiony/ chimeryczny efemeryda apodyktyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet taki apozemiczny? :( A jeśli to na dodatek retromingent? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak! ;) Całą rodziną. Choć z reguły wygrywa mój 12-letni syn. Ma talent do dokładania przedrostków do najdłuższych i najtłustszych słów :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siaka buraka
ktoś tam się nabijał z dziewczyny która napisała "kturzy" ale zaraz się poprawiła -to po pierwsze, a po drugie naprawdę czytanie ksiązkek duzo daje- znam to z autopsji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siaka buraka
ktoś tam się nabijał z dziewczyny która napisała "kturzy" ale zaraz się poprawiła -stukupuku-to po pierwsze, a po drugie naprawdę czytanie ksiązkek duzo daje- znam to z autopsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz ja:) atrofia-zanik indyferencja-obojętność ekspiacja-pokuta,zadośćuczynienie indolencja-nieudolność,niezaradność konkludować-kończyć,podsumowywać konsolidować-umacniać,jednoczyć narazie tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest trudne :) burgund - czerwone wino z Burgundii, czyli szlachetniejszy odcień bordo karmazyn - ognista, średnia czerwień amarant - czerwień wpadająca w ciemny róż szafir - jasny błękit, jaśniejszy odcień tzw. baby blue lazur jest trudniejszy - nasycony błękit, kolor wieczornego nieba, inaczej błękit paryski, choć istnieje również lazur krapowy i lazur alizarynowy, i są to dwa różne odcienie... wiśniowego :D :D :D W sumie łatwiej je rozpoznać, niż opisać słowami. Choć jęz. polski i tak jest bardzo ubogi, jaesli chodzi o okreslenia odcieni. Finowie i Japończycy znają podobno ponad dziesięć odcieni bieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny topikkk
fajny topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozbisurmaniony- rozwydrzony ablucja- mycie mitomania- ciagle klamanie egzaltacja- przesada w okazywaniu uczuc , emocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×