Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość turystka 81

jak zalozyc Biuro Podrozy

Polecane posty

Gość turystka 81

jak zalozyc Biuro Podrozy, jaki dokumenty sa potrzebne ile pieniedzy potrzebuje. Prosze o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozdzielczosc
w sumie to dolaczam sie do pytania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turystka81
Prosze o odpowiedz, bo nie wiem jaka mam podjac decyzje dot pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turystka 81
Prosze o odpowiedz, bo nie wiem jaka mam podjac decyzje dot pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turystka 81
a moze byc tak ze ja bede wlasciecielem biura, a zatrudnie kogos z uprawnieniami? jakie koszty otwarcia biura? co z tym gwarancjami bankowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez jestem
Tez jestem zainteresowana tym tematem, czy moze ktos odpowiedziec na ten temat. moze ktos kto ju z ma swoje biuro podrozy, agencja turystyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_sylwia
Jeśli nie masz skończonych studiów mgr z zakresu Turystyki i Rekreacji (itp.) plus odpowiedniego doswiadczenia zawodowego, nie masz co liczyć na pozwolenie. Im niższe wykształcenie, tym więcej lat pracy w branży tur. musisz mieć. Przy czym nie możesz mieć wykształcenia niższego niż średnie. Nie radzę rzucać się na organizację imprez, czy nawet na zalożenie agencji - jeśli nie masz o tym bladego pojęcia. Do założenia agencji turystycznej nie potrzebujesz żadnych zezwoleń. Twoim dochodem jest prowizja ze sprzedaży imprez/biletów autokarowych/biletów lotniczych/ubezpieczeń(jeśli masz uprawnienia agenta ubezp.). Nie sprzedajesz własnych imprez tylko pośredniczysz w sprzedawaniu imprez organizowanych przez tourorganizatorów, z którymi podpisałaś umowę agencyjną. To chyba tyle. Podsumowując, nie bierz się za to jeśli nie miałaś z tą branżą styczności, no chyba że chcesz utopić pieniądze. Jeśli już, zrób bezpłatną praktykę w jakimś biurze podróży, a najlepiej w kilku - i wtedy zobaczysz jak to funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez odpowiedniego wykształcenia musisz miec chyba 5 lat przepracowanych w branży turystycznej. A żeby organizować wyjazdy, trzeba wykupic tzw. gwarancję ubezpieczeniową - mojej koleżance jeden z ubezpieczycieli zaśpiewał 24 tysiące na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheVil
24 koła?? no to nieźle ją chciał zerż@@ąć ja zapłaciłem 4 tyś a i tak uważam że to sporo bowiem w biurze którym pracowałem wcześniej stawka była w granicach niecałych 3 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż dziwne, bo wiem, że wiele małych biur zamyka działalność tour operatora ze względu na koszta gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheVil
generalnie jest tak że na początku podajesz liczbę osób które planujesz wysłać na wczasy... no i jak jesteś niewielkim touroperatorem to deklarujesz np 200 osób i stawkę podstawową jesteś w stanie wynegocjować stosunkowo niską. Jeśli przekroczysz rzeczone 200 osób to dopłacasz wg tego co wcześniej zawarłaś w umowie z ubezpieczycielem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martom
Przydatne mogą być informacje ze strony www.kameleon.xksi.pl. Jak zakładałem stronę to dali pełną pomoc ze strony technicznej. Niby kupuje się tylko stronę www jednak pomagają opanować cały informatyczny zamęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakopianczyk
wlasnie ukonczylem studia turystyczne i chcialbym otworzyc w zakopanem biuro turystyczne, ale nie wiem czy to sie bedzie oplacalo nie wiem czy zajac sie organiacja wycieczek po tatrach czy tak jak inne biura np. organizowac splyw dunajcem? Proszwe o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta5
Grunt to dobre spięcie w czasie dostępu do systemów rezerwacyjnych (touroperatorzy, bilety lotnicze, hotele). W dzisiejszym czasie dobrze jest mieć pełen "asortyment". Jeśli chcesz sprzedawać bilety lotnicze a nie masz akredytacji IATA (podobno teraz więcej agentów upada niż powstaje) to możesz skorzystać z usług konsolidatorów albo znaleźć jakieś inne rozwiązania typu wyszukiwarki itp. Zerknij sobie na www.iflight.pl - całkiem fajna wyszukiwarka biletów lotniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosterks
z systemow polecalbym jednak flightbox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do pieniedzy to bardzo musisz sobie dobrze to wyliczyc, ja mialam taka sytuacje przy otwieraniu biura nieruchomości, ze zle wyliczylam koszta sprzętu i ostatecznie go wynajęłam tutaj www.markor.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karokao
Hej dziewczyny, jak sądzicie w której części roku najlepiej otworzyć biuro podróży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest bardzo duża konkurencja, która ma rozbudowaną ofertę. Spójrz np. na www.newpoland.pl – od wycieczek egzotycznych, po organizację wyjazdów integracyjnych w pracy czy podróży ślubnych. Nowym biurom, które dopiero wchodzą na rynek o wiele trudniej rywalizować z tymi, które mają już lata doświadczenia i zbudowały sobie zaufanie wśród ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×