Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

racice

kraj hipokrytów

Polecane posty

Gość Upa upa
O szanowaniu swiat nie pisze tylko o szanowaniu innych. Ja nie wlaze w czyjesz topiki po to aby pisac, ze ktos nie ma zajec i sie adoruje nawzajem tak jak Ty tu wlazlas i tak napisalas. Rozmowa z Toba jest na poziomie naprawde.... buhaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez mnie wwkurwia to swieto. idzie procesja, bite 3 godziny. w samym srodku dnia, w najwiekszy skwar jakby nie mozna bylo zrobic po poludniu albo z rana. ludzie zamiast spiwac ida i komntuja jaka garosnke zalozyla sasiadka. wczpraj w sklepiej dwie baby kupowaly sukienki \"bo jak ja na procesje pojde, w starej?\". mlode dziewczyny nieraz jak do burdelu ubrane. mini taka, ze ledwo dupe zakrywa, spodnie biodrowki, ze rowek widac, dekolty do pepka, cycki na wierzchu ... i przeciez niby takie swiete bo zapierdalaja do kosciolka. a po co? zeby sie pokazac. kiedys boze cialo na wsiach to byala taka rozywka dla mas. szlo sie i kazdy komentowal. no i oczywiscie kto blizej ksiedza stal. kto chorogwie niosl, kto wstazeczki trzmal, dzieci oczywiscie sypia kwiatki, dzwonia dzwonkami itd. ot taka pokazowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wy to niby kto znajdz lepsze argumenty, bo jak na razie wypisujesz same bzdury i niepotrzebnie sie tu w ogole wtracasz, bo temat czegos innego dotyczy. Idz w takim razie na ten spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wy to niby kto
trudno się było domyślić, ze to podszyw, naprawdę :) taka dojrzała, kulturalna kobieta a dała się wciagnąć w dyskusję gówniarze a myślałam, że będziesz ponad to, hehhehhe spadam, było miło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
przepraszam wszystkich . zrozumcie mialam dzis ciezka noc snilo mi sie ze jestem Marylin Monroe choc nie wiem czy mi sie to snilo? a rano uswiadomilam sobie ze nia nie jestem od dawna nikt mnie nie piesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
lady in red dokladnie pokazowa, wlasnie o tym pisalam, ze to po to idzie tylu ludzi aby sie pokazac, a tak naprawde nie interesuja sie msza itp. Widze z okna kto idzie i jaki jest na co dzien i jak bardzo ich kosciol interesuje. Tylko od takiego swieta nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
A przestan sie teraz zaslaniac podszywem, bo dobrze widac, ze to Ty pisalas. No idz juz nie osmieszaj sie dluzej. Zegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do upa upa
Nie sądzisz, ze nazywanie katolickiego święta "zasranym świętem" może obrażać wielu ludzi? Wiem, że pewne osoby są wkurzające, ale zastanów się też co sama piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
Ale ja napisalam to jest moje zdanie i juz. Gdyby to swieto bylo obchodzone jak w innych wirach, ze spotykaja sie ludzie normalnie, modla sie a nie na pokaz myslalabym o tym inaczej. Wlasnie dlatego nie jestem juz osoba praktykujaca. Kiedys tez chodzilam do kosciola w kazda niedziele i swieta, ale juz nie chodze bo zobaczylam jak to wyglad naprawde. Chodzilismy cala rodzina jeszcze z rodzicami. teraz nikt z nas nie chodzi, moj tata zmienil w ogole wiare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
ale w slowie zasrany nie ma niczego zlego szczegolnie z moich ust bo gdy ja sie zesram to nie śmierdzi bo jestem wyksztalciuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
Nie mysle tak tylko o katolickich swietach, o niektorych w innej wierze tez. Np. o swietach niektorych u mojego ojca tez uwazam, ze sa bzdurne, ale oni spotykaja sie razem w swoim "kosciele" i obchodza je normalnie, nie robia pokazowek na srodku ulicy przeszkadzajac przy tym mieszkancom. Tak wlasnie powinno byc, bo nie kazdy jest wierzacy a musi to przezywac razem z kosciolem - to nie jest w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do upa upa
Procesje odbywają się też w innych krajach, nie tylko u nas. Masz swoje zdanie, śmiało je wygłaszasz i więc zbraniaj tego innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
Czy ja czegos komus wzbraniam??? Dziewczyno nic o czyms takim nie pisalam. Nie znasz mnie, ja jestem osoba bardzo tolerancyjna - w koncu mam ojca innego wyznania calkowicie. Nie przeszkadzaja mi ludzie "inni" jak to niektorzy okreslaja. Zaczelam pisac, bo tutaj byl dziwny atak na mnie i na autora topiku, wlasnie dlatego, ze my mamy swoje zdanie. Ktos nie poszanowal naszej rozmowy, wtracil sie i zaczal oskarzac. Nie wied wzielas taki dziwny wniosek w ogole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze twierdzilam
ze dzieci nie powinny miec dostepu do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do upa upa
Pomyliłam 'krajach" z "wiarach":) Ja sama też nie praktykuję, ale szanuję przekonania innych i nie przeszkadza mi procesja z okazji Bożego Ciała tak samo jak nie przeszkadza mi Manifa 8 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
Niech sobie maja procesje, szkoda tylko, e w srodku malej dzielnic pod samymi oknami. Ja mam kosciol pod samym blokiem. Wychodze z klatki i kosciele jestem w 20 sekund. Widac nie rozumiesz co to znaczy, bo kosciola nie masz pod oknami. Skoro inni tez walcza o to aby tutaj takich ceremonii nie bylo znaczy, z emus byc BARDZO uciazliwe. Tez moge powiedziec, ze Ty nie jestes tolerancyjna, bo o to mnie oskarzasz, ale rozumiem, z eproblem nie jest Ci znany i nie potrafisz sie wczuc w sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
Posluchaj u mojego taty nie ma procesji i nie znam wiary w jakiej sa. Nie twierdze, ze nie ma, ale ja nie znam. Nie przeszkadza mi osobiscie procesja, byleby nie pod moimi oknami z mikrofonem i glosnikami na dworzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze twierdzilam
ja ponad 30 lat mieszkalam kolo kosciola. to walenie w dzwony bylo wkurzajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
No wiec takie jest Twoje zdanie i moje jest takie jak przedstawiam. PUNKT WIDZENIA ZALEZY OD PUNKTU SIEDZENIA, wiec nie ma tu o czym dyskutowac. Zapraszam do mnie na herbate w czasie procesji badz innego swieta, ktore sie odbywa o 5 rano, wtedy zobaczysz co to znaczy i swoje zdanie troche zmienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
zawsze twierdzilam - no wiec wlasnie. A wystawiali glosniki na zewnatrz? Odprawiali msze na dworzu pod kosciolem w lato? pewnie nie, nie zycze abys poznala tego smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wszystkie sklepy, chyba ze mówisz o wioskach gdzie czesto wszystko bywa podorządkowane proboszczowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do upa upa
A gdybyś tak mieszkała obok amfiteatru? Moglo być gorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze twierdzilam
oczywiscie, ze wystawiali , msze mialam zawsze w domu. nikomu nie zycze takiego sasiedztwa. a gdy rozpoczal sie miesiac maj , tlukli w dzwony lub grali na trabce codziennie od 21 do 21.30 . cos takiego powinno byc karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze twierdzilam
do upa upa - co za brednie opowiadasz. mozna tez i o lotnisku lub kolei plesc... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
zawsze twierdzilam - i Ty rozumiesz o czym ja mowie. mam to samo i tez uwazam, ze takie cos powinno byc zabronione!!! Wiesz co amfiteatr przy tym to nic, po prostu nie dawaj przykladow jesli nie znasz naprawde tego co znaczy kosciol pod samym oknem, bo nie znajdziesz porownania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
jasne, ale przy samym lotnisko nie ma domow. Ja mieszkalam blisko lotniska i samoloty nad samym blokiem przelatywaly, bo dopiero sie wzbijaly. To jest nieduzy halas i krotki. Innego rodzaju w ogole, a nie "spiewy" moherowych i ksiedza do mikrofonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realnie az do bolu
proboszcz z wlascicielem baru we wiosce umowili sie ze otworzy po procesji i sprawa zalatwiona. Siodme niebo nienawisci po coz nam ropa, gaz czy prad, jak mamy tyle energii z nienawisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze twierdzilam
ja teraz mieszkam w poblizu kolei i nigdy nie zamienilaby tego miejsca na to poprzednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze twierdzilam
aby sie wypowiadac trzeba to przezyc a nie popisywac sie beznadziejnymi komentarzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Upa upa
Dokladnie, mi tez lepiej sie mieszkalo blisko tego lotniska, te samoloty to pikus. Przy otwartych oknach bylo tylko chwile slychac, ze sie zbliza i oddala. W ogole nie byl odglos uciazliwy, a samolot widoczny calkowicie z okna z kazdymi napisami, nawet fotki telefonem moja mlodsza siostra robila jak przyjechala do Nas na majowke w odwiedziny w tamtym roku, biegala jak tylko slyszala, ze sie zbliza aby obejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×