Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kafeteria

5-HTP-kto stosuje?

Polecane posty

Gość jola3700
Może i 5htp działa przeciwdepresyjnie. Ale na osoby mające niedobór serotoniny. U mnie nie zadziałał. Stosowałam m-c, czekając na efekty. Też mam depresję lękową już wiele lat i stale nawraca. a przy dawce 300mg- wywołał u mnie silny świąd. Tak samo na mnie działają SSRI- antydepresanty, poza świądem- żadnych efektów, nawet przeciwlękowych. Ja poszłam więc w innym kierunku- w podniesienie dopaminy. Biorę już długo indyjskie zioło- Świerzbiec Właściwy- zawiera L- dopę- naturalnie. Niepokoju nie likwiduje mi, ale teraz czuję się od m-ca dobrze psychicznie. A dziurawca nie mogę, bo też mnie uczula - niestety. Radzę nie przesadzać z dawkowaniem 5htp. No i trzeba brać prawidłowo, tzn . na czczo- najlepiej rano, popijając najlepiej sokiem owocowym. Nie brać jednocześnie z wit. b6. Z posiłkiem odczekać przynajmniej 3 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bercia_123
U mnie też sprawdził się 5-HTP, szczególnie w zaburzeniach snu. Bo z tym miałam ogromny kłopot. Ja akurat stosowałam ten preaprat: http://www.vitalab.pl/302,5-htp.html. Na początku miałam wrażenie, że nie działa, ale po kilku dniach już było lepiej. Jest drogi, ale na pewno warty swojej ceny, bo stosowałam już różnych metod i kupę kasy wydałam, a niewiele pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a coś takiego można kupić w aptece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśkapyśka
w aptece raczej nie, przynajmniej nie takiego producenta i w tak dobrym wydaniu jak na vitalab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bercia_123
No ja się w aptece z nim nie spotkałam, a pytałam w zasadzie w kilku. Pani nawet dzwoniła do hurtowni żeby się zapytać czy mają takie coś i powiedziała że nie. Dlatego kupiłam właśnie w tym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszkaaaaaaaaaaa
ja stosuje 5-htp od kilku miesięcy i nie mam na co narzekać, wybierajcie tylko sprawdzonych dostawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszkaaaaaaaaaaa
a po za tym wydaje mi się, że taki środek to dobre rozwiązanie dla połowy naszego społeczeństwa, bo kto obecnie czuje się dobrze? każdy boryka się z problemami finansowym, boi się stracić pracy, a życie rodzinne też nie zawsze układa się tak jakbyśmy tego chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośśśka
dla mnie moja doktor neurolog poleciała 5htp na bóle migrenowe, wcześniej zalecała mi inne leki, mocne leki przeciwbólowe jak ketonal w dużej dawce, ale nie pomagało. teraz regularnie biorę 5htp i wydaje mi się, że jest lepiej, to znaczy na razie nie miałam takich migren i mam nadzieję, że tak pozostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modnisiawika
ja nie stosuje 5htp, ale poprawiam sobie humor nowymi kosmetykami, kupuje najnowsze kosmetyki naturalne na bazie naturalnego kolagenu w sklepie http://colagen.info i nie mam żadnych zmartwień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonakamyk
ciekawy sposób na codzienne kłopoty, chociaż na kosmetyki też trzeba mieć trochę pieniędzy, a jak ich nie ma to też jest smutno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teressa52
byłam teraz na stronie, 5-htp.com.pl, to jest ranking środków na bazie 5 htp i myślę, że ten środek może być pomocny. na pewno nie będzie to tak mocno ingerować w organizm pod względem skutków ubocznych jak leki od psychiatry, które powodują senność i wiele innych skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaanna
ja stosuje 5htp bo po leczeniu depresji polecił mi go lekarz, jak na razie czuje się dobrze, ale miałam zalecenie żeby stosować to przez dłuższy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beciaonet
dla mnie koleżanka zaleciła 5htp przed sesją. to była moja pierwsza sesja i tak się denerwowałam, że normalnie nie mogłam spać już tydzień wcześniej. opychałam się tylko słodyczami i chodziłam po ścianach. po dwóch dniach łykania tych tabletek uspokoiłam się jak baranek ;) zasypiałam normalnie i już się tak nie zajadałam, a sesja poszła na 4+ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witoldkot
ja na razie leczę się z depresji u psychiatry. na początku straciłem pracę, później średnio układało mi się z żoną i czułem się coraz gorzej. kto wie, może jeśli w porę zastosowałbym te 5htp to może nie doszłoby do samej depresji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konradpiasecki
a jak nie chcę się odchudzać, a tylko poprawić samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boratip
5htp nie zmniejszy ci tak drastycznie apetytu, że nagle schudniesz nie wiadomo jak, ale to prawda, że ułatwia odchudzanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piterparker
ja słyszałem, że na aukcjach wiele osób podrabia takie preparaty, wtedy można dostać je znacznie taniej, ale nie wiadomo co jest w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bernard76
takie środki najlepiej kupować u producenta lub w sprawdzonych sklepach, wtedy będzie pewność, że są oryginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak nie ma się wystarczającej ilości pieniędzy do kupowania u producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roberton
ja stosowałem 5-htp jakiś czas temu i podobnie jak u poprzednika, który pisał kilka wiadomości wcześniej to właśnie znajomi stwierdzili u mnie zmianę.osoba chora na depresję nie może obiektywnie ocenić swojego stanu, na szczęście miałem przy sobie bliskich, którzy pomogli mi wyleczyć się z tej okropnej choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszwyk
właśnie wydaje mi się, że różne środki sprawdzają się odpowiednio w danych objawach. tu 5htp może pomagać w problemach z depresją, ale i kłopotami ze snem, które również mogą bardzo często występować u pacjentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radekwp
warto też zwrócić uwagę na to, że na rynku jest wiele produktów z 5htp, różnych firm i ich działanie może też być zróżnicowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartekon
ja do tej pory zamawiałem sobie na vitalab i w sumie jestem zadowolony z tego preparatu. wcześniej stosowałem jakieś inne, ale z mniejszym powodzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosławwp
a co na to psychiatrzy, czy polecają tego rodzaju środki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romanowski
lekarze polecają takie środki, których producenci fundują im ciekawe wycieczki zagraniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smyrfetka
romanwoski, nie można generalizować, każdy lekarz jest inni i wielu z nich naprawdę ma powołanie do tego żeby pomagać ludziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hejka, ja od dwóch lat używam tylko 5-htp i to z dużymi przerwami, biorę je jesienią i późną zimą (tak jakby w dwóch seriach), przez resztę roku mam spokój z podłymi nastrojami, jest jak antydepresanty albo jeszcze lepsze. Ja osobiscie uzywam tylko tego http://www.vitalab.pl/302,5-htp.html i je mogę polecić, innych - nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje się, że to dosyć fajny środek, depresja to teraz chyba choroba cywilizacyjna, no bo i z czego niby się cieszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tedeuss
a nie lepiej wybrać się z tym do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatkaonka
zależy co ci dokładnie dolega, jeśli czujesz się zmęczony i potrzebujesz doładować akumulatory 5htp będzie najlepszym rozwiązaniem i oczywiście bezpiecznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×