Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kafeteria

5-HTP-kto stosuje?

Polecane posty

Gość Gargamela
Mniejszy apetyt. Większe uczucie sytosci po posiłku. Natomiast ze skutków ubocznych: ból głowy, ból brzucha, czasem mdłości (głownie po porannej dawce), wzdęcia i częste odwiedziny w kibelku, Nie zauważyłam jeszcze dziaałania na psychikę; w sensie- nie odczuwam polepszenia nastroju.Nie działa tez na mnei w kwestii snu (a podobno pomaga w bezsenności) Może za krotko biorę żeby odczuć wszystkie dobroczynne wlasciwosci?... Brałam dawkę 300mg dziennie, a teraz zmniejszyłam do 200mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wujaszek
redline vpx zawiera 5-htp ... i rzeczywiscie nastroj poprawia pobudza itp a zawsze sie zastanawiałem dlaczego po porcji redlina usmiech mi z twarzy nie schodzi a to pewnie to 5-htp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Botanik82
Ja stosuje 300mg dzienie czyli 3 razy po 100mg co 6 godzin firmy puritans z allegro ok 65 zł za 120 cap 100mg i powiem ze jest git zero ubocznych a efekt kurde jak po antydepresancie polacam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak stosujesz ? kiedy bierzesz te tabletki, przed jedzeniem, po jedzeniu, czy inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak stosujesz ? kiedy bierzesz te tabletki, przed jedzeniem, po jedzeniu, czy inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Botanik82
3 razy dzienie rano na czczo godz przed posiłkiem w poludnie min 1 godz po posiłku i przed i wieczorem trzeba tak brac aby max sie wchlonoł 5 htp i najlepiej diete bogata w weglowodany zlozone ryz itp owsianka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bralam 5-htp w dawce 100 mg rano na depresje zimowa, pomagalo. Nie zauwazylam zadnych efektow ubocznych poza tym. Dzialanie 5htp nie polega na wprowadzaniu w jaka euforie, tylko na wyrownaniu samopoczucia do poziomu normalnosci, niekt wiec nie jest w sytanie zauwazyc, ze cos zlego sie z Toba dzieje, wrecz przeciwie- Twoje zachowanie bedzie jak najbardziej naturalne. Natomias rhodiola rosea stosowana 2-3 razy dziennie- przepreaszam, nie pamietam dawki- powodowala u mnie powalajace zmniejszenie zapotrzebowania na sen- normalnie moge spac 8-9 godzin, bo tyle potrzebuje,m a po rhodioli wystarczaly mi 4 godz snu i mialam mase energii i zero zemczenia. Poza tym schudlam, ale to chyba efekt energii, ktora mnie roznosila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabellllla
Dzięki babaruda :) trochę jestem 'spanikowana' przed rozpoczęciem kuracji środkiem psychoaktywnym, dlatego tak dopytuję :( ale w moim przypadku to jest NAJWYŻSZY czas, może ostatnia szansa na względną normalność :) Dlatego podejmuję ryzyko. Babarudo stosowałaś 5-htp tylko na depresję sezonową, pomogło Ci i nie wywołało skutków ubocznych - to juz daje mi nadzieję ;), A czy ktoś stosował ten lek w zaburzeniach lękowych - czy redukuje je, znosi w ogóle może? Jak i czy działa w przypadku fobii społecznej? Czy na tym polu również się sprawdza? Poprawia samoocenę (jakie to abstrakcyjne!!!, heh;) ) ??? Czytam też, że lek ten "zamula"... W jak dużym stopniu? I jak to się ma do jego JEDNOCZESNEGO działania dodającego energii, poprawiającego koncentrację itp.? Jakoś mi nie gra to - 'zamula' czy 'ożywia' w końcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z666
anabellllla, siedze przed komputerem i nie moge powstrzymac smiechu, kiedy czytam twoje ostatnie dwa posty. Tak się nakręcasz i paniukujesz jakby coanjmniej siedział przed tobą Morfeusz i kazał wybiuerać jego pigułki. 5 HTP to NIE jest lek, tym bardziej psychotropowy, NIE jest to też substancja psychoaktywana, to JEST zwykly aminokwas naturalnie wystepujacy w ogranizmie, prekursor serotoniny ! Ty robisz panike, jakbys miala testowac nieznane narkotyki. Takie SUPLEMENTY DIETY jak 5 HTP działają bardzo subtelnie, jezeli w ogole działaja ( zalezy od osoby ) to bardzo czesto na granicy placebo. Wez sie ogarnij i nie siej paniki, bo jestes poprostu smieszna, taki pytania to mozesz sobie pisac ewentualnie odnosnie prawdziwych antydepresantow np. SSRI, SNRI, iMAO itp a nie odnosnie 5 HTP. Nie osmieszaj sie i poczytaj opinie w internecie przed zadawaniem pytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann79
z666 bez urazy ale nie kazdy jest tak zorientowany w temacie jak ty. kolezanka sie przejmuje - to zrozumiele i ty wykaz troche zrozumienia. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann79
czy ktos orientuje się, czy specyfik ten można przyjmować podczas karmienia piersią??? pewnie nie ma stosownych badań, ale moze ktos wiecej wie na ten temat. byłabym wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę od dwóch dni 5-htp Kaizen 50mg na wieczór (przed snem) i drugi raz z rzędu mam spore problemy z zaśnięciem. Czy to możliwe, że 5-htp tak na mnie podziałał czy po prostu jeszcze nie zaczął działać ?!? Wcześniej też miałem problemy ze snem z tym, że udało mi się zasnąć choćby na parę godzin, dziwne. Dodam, że do 5-htp dodaje melatoninę 3mg ale to raczej powinno zoptymalizować działanie 5-htp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasxxxxxxxxxxxxxxx1
podbijam temat prosze o info na temat tego leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od wczoraj stosuje preparat 5htp 50mg. czytałam wiele na jego temat, rowniez za kafeterii, akurat ja marze aby wreszcie zrzucic raz na zawsze kilka kg. z opracowan wynika, ze aby poskromic swoj apetyt potrzebna jest dawka 600-900mg dziennie. ja zaczełam od duzo mniejszej dawki, wczoraj wieczorem 1 kapsułka 50mg, dzis rano przed sniadaniem 2 kaps czyli 100mg. i tak, wieczorem zadnego problemu z zasnieciem, sen normalny, dzis rano brak łaknienia, wstaje bardzo wczesnie i zazwyczaj jem porzadne sniadanie, zawsze z apetytem, dzis było mi totalnie obojetne czy go zjem. okoł 7 rano wziełam 2 kapsułki i zjadłam normalne sniadanko. po tej dawce poczułam lekki bol głowy, niewielkie mdłosci i suchosc w ustach.czuje sie lekko ,,zamulona,, rzeczywiscie brak apetytu ale np.wcale nie czuje nadmiaru energii, wrecz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar-ttta
odpowiadam skrócone info znalazłam tutaj http://supresantyapetytu.info.pl/2010/11/21/5-htp-a-odchudzanie/ a szczerze i od serca? wydaje mi się, że to może zadziałać. Swego czasu miałam małe problemy z depresją (nie takie znowu małe, bo w efekcie wylądowałam u lekarza). Na depresję reagowałam obżarstwem. Po antydepresantach początkowo czułam lekkie otumanienie, a po jakimś tygodniu - dwóch pojawiły się dodatkowe efekty: poprawa nastroju (bez euforii bo to nie o to przecież chodzi) i zahamowanie łaknienia (i to spore). Jeżeli 5-HTP jest prekursorem serotoniny, a wszystko wskazuje na to, że jest to zadziała, chyba że organizm w ogóle na nią nie zareaguje (niektórzy ludzie bardzo słabo reagują na antydepresanty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rabit
No sory nie wytrzymam, ale musze topowiedzieć, ale wy Baby głupie jesteście. Całe życie się odchudzacie a nie poświecicie 15 minut, żeby dowiedzieć się jak się odchudzać skutecznie i zdrowo. Po pierwsze: - Od żadnych tabletek nie schudniesz, schudnać możesz tylko przez aktywaność fizyczną i dobrą dieta - Po drugie DOBRA DIETA to nie jest głodzenie się. Dobra dieta to jest dieta zrównoważona i jedzenie co najmniej 5 posiłków dziennie, najlepiej bogatych w białka a ubogich w węglowodany tak żeby organizm NIGD&Y nie odczuwał głodu. Jeśli czujesz głód organizm w reakcji obronnej przestawia się na "złe czasy" spowalnia metabolizm i zaczyna magazynowanie energii w postaci tkanki tłuszczowej. Wiem, że będzie trudno wam to przełknąć ale najlepszym przygotowaniem organizmu do odchudzania to DUŻO JEŚĆ przez miesiąc tak żeby organizm uzmysłowił sobie, ze głód mu nie zagraża, podniósł metabolizm i przestał budować tkankę tłuszczową. Po tym okresie można przejść na dietę.. ale rozsądna, taką jaka opisałem powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryska7979
Hej, Dziś kupiłam to całe 5-HTP 50 mg i to przez przypadek, bo chciałam melatoninę, ale pani z angielskiego sklpu z suplementami widać była niezbyt zrientowana i sprzedała mi właśnie ten produkt. Po przyjściu do domu zaczęłam grzebać w sieci i tak trafiłam tutaj :) Pewie nikt się nie odezwie, ale co tam. Chciałam się zorientować, czy to 'coś' Wam pomogło. Ja mam kłopoty ze snem, masę stresów i dlatego chciałam melatoninę. Nie spodziewałam się, że 5htp pomga też zrzucić kilogramy. Niestety tych też mi przybyło mimo pracy fizycznej :( W dodatku mam napady depresyjne. Nie ciężkie, ale jednak są. Może podpowiecie kiedy i ile łykać tych kapsułek, bo mam już mętlik w głowie. Wielkie dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonhy
witam. ja stosuje 5-htp w dawce 50mg rano i 50mg przed snem, mialem depreche i nie chciało mi się żyć, teraz "znormalniałem" i jest naprawde super, bardzo polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniunka
Witam i pozdrawiam ,zaczynam od dzisiaj i mam zamiar laczyc 5htp z lecytyna ,mam zamiar zazywac 2 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karusia28
Warto na 5HTP spojrzeć z szerszej perspektywy. Choćby jak tutaj: http://bezsennosc.edu.pl/2012/05/24/pomiedzy-biegunami-wspolczesnej-psychologii-i-psychiatrii/ Po przeczytaniu zdałam sobie sprawę, że nie wystarczy uprzeć się na jeden suplement czy coś innego. Zresztą na tej stronie jest więcej ciekawych materiałów. Również o 5HTP. Tylko chodzi mi teraz o to, by się nie ograniczać do tego, ale np. porozmawiać z kimś szczerze, przemyśleć swoje życie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowie44
Ja również mam zamiar zacząć stosować 5 htp jednka wpierw musze zaliczyć lekture na ich temat. Znalazłam takiego bloga http://5-htp.com.pl Myśle, że spróbować można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś wcześniej pisał o tym, że 5 htp na Ebay można kupić. A ja dotarłam do sklepu, gdzie można go kupić w Polsce: http://www.vitalab.pl/302,5-htp.html. I ku wyjaśnieniu - z tego co czytałam, to nie jest żaden psychotrop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola3700
Nikt nie napisał, po jakim czasie brania odczuł działanie 5htp. Jak ktoś bierze na depresję, to proszę, aby napisał po jakim czasie odczuł wyrażną poprawę nastroju. Ja też biorę 5htp. Zaczynałam od najmniejszej dawki 50mg. Mięło 20 dni i przy braku poprawy nastroju, biorę już 150mg. Jeden raz na początku wzięłam 400mg, ale miałam potem świąd i parcie na pęcherz. To stanowczo za duża dawka. Jeżeli jest osoba, która stosuje ten preparat zamiast antydepresantów, to proszę o odpowiedż , po jakim czasie była poprawa i w jakiej dawce. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika.33
@Jola, ja biorę właśnie na depresję, wracam do niego regularnie od trzech lat, bo na szczęście (odpukać!) nie potrzebuję stałego leczenia farmakologicznego, z reguły jesienią zaczynam, a tuż przed wiosną kończę czyli robię sobie trzymiesięczne kuracje. Po jakim czasie działa? Za pierwszym razem pamiętam, że coś po około trzech tygodniach, ale brałam większe dawki po 150mg trzy razy dziennie, ranna dawka faktycznie jakby powodowała mdłości, ale po pewnym czasie chyba się przyzwyczaiłam, bo wszystkie takie objawy zniknęły, dopiero jak zaserwowałam sobie mega dawkę bodajże 300mg na raz (oczywiście dla przyspieszenia oczekiwanych efektów) lekko mną zakręciło. W tym roku też bez 5htp się nie obeszło, ale jak tylko poczułam, że "nadchodzi beznadzieja i ciemność" zaopatrzyłam się w kapsułki i łykam już od listopada. Najpierw po 3 dziennie, a teraz (od grudnia) po jednej dziennie - 100 mg rano albo wieczorem, nieregularnie. I całkiem nieźle się trzymam. Aaa dodam jeszcze że wg mnie 5htp stabilizuje nastrój w obie strony, parę lat temu doktorka stwierdziła że mam chorobę dwubiegunową, podleczyłam to farmakologicznie, ale już więcej farmaceutyków nie chcę stąd to 5htp. Biorąc je nie miewam też euforii. Nawet latem, no chyba że epizodycznie i w naprawdę uzasadnionych przypadkach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola3700
Brałam 5HTP przez miesiąc czasu i rozczarował mnie całkowicie. Leczę się na depresję lękową i suplement ten okazał się w moim przypadku zupełną porażką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika.33
no ja lęków nigdy nie miałam, może to jakiś inny mechanizm i dlatego 5htp nie działa, zresztą to tak naprawdę jest tylko prekursor serotoniny, a biochemia mózgu na tyle skomplikowana, że samo wyregulowanie serotoniny może nie wystarczyć - tak myślę, swoją drogą ciekawe czy są jakieś naturalne specyfiki przeciwlękowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola3700
Suplementów przeciwlękowych, niestety - nie ma. Chyba, ze Inozytol firmy Naturell. Ale na mnie nie podziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika.33
ja tak sobie teraz trochę buszuję po sieci i czytam właśnie, że dziurawiec ma działanie przeciwlękowe, a czasami łączą go z 5-htp. Próbowałaś w ten sposób? Gdzieś wpadł mi w oko taki suplement, ale teraz nie potrafię go znaleźć bodajże 50mg 5-htp, bo na to głównie zwracałam uwagę plus hyperforin czyli właściwie wyciąg z dziurawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika.33
już mam - celexil, jest na amazonie i w vitalab u nas - tylko teraz nie mogę znaleźć żadnych opinii na jego temat, jedyne co to jakieś domniemania na angielskich forach i trochę na forach francuskich, ale tego języka ni w ząb nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanTomim
witam - stosuje od jakiegos czasu 5-htp i stwierdzam, ze jego dzialanie jest tak subtelne, ze poczatkowo go nawet nie zauwazylem, dopiero jak wrocilem na swieta do rodziny, to wszyscy stwierdzili, ze "chyba cos, sie we mnie zmienilo, bo jestem bardziej skory do pogawedek i mam o wiele lepszy humor". Poczatkowo podejrzewali, ze palilem marihuane, a tu zonk - 5htp. Stosowane 3x100mg dziennie, przez kilka tygodni dało WYRAŹNĄ poprawe nastroju, wieksza empatie i energie do dzialania, do zycia. Pozdrowienia dla ludzi, ktorzy po 2-3 dniach stwierdzaja, ze nie działa, to pewnie ci sami, którzy po 7 dniach stosowania srodkow farmakologicznych przeciw wypadaniu wlosow, stwierdzaja, ze nie dziala i przerywaja kuracje. Przypominam tylko, że suplementacja 5-htp nie powinna trwac dluzej niz 3 miesiace, okres ten jest maksimum i jednoczesnie optimum, przy leczeniu depresji - jak to było w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×