Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ike

alergia pokarmowa u noworodka

Polecane posty

podejrzewam u małej alergię pokarmową- dziewczynki jakie objawy miały wasze dzieciaczki i jakie mleczko polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SILNA WOLA
Moja córeczka również miała alergie, do konca nie było wiadomo na co. Z moich obserwacji wynikało, że prawdopodobnie na cukier. Na początku dostawała bebiko omneo ktore nie pomoglo i malenka nadal miala straszne kolki potem bebilon pepti, po tym bylo jeszcze gorzej mala plakala prawie caly czas, no i uratowal nas nutramigen, kolki ustały teraz od trzech miesiecy jestesmy na zwyklym bebilonie2 i jest dobrze. Kolki minęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna środowiskowa
Dziewczyno w tak ważnej sprawie idż z dzieckiem do lekarza a nie pytaj na forum tu nie ma żadnych ekspertów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SILNA WOLA
ekspertem w dziedzinie pediatrii nikt na takim forum nie jest, to oczywiste. Jak równiez oczywistym jest fakt, że z każda niepokojącą sprawą, która dotyczy dzicka trzeba isc do lekarza. Dobrego lekarza, a czasem nawet kilku to moja dobra rada. Czasem jeden lekarz moze nie wystarczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja lekarka jest stażystką która boi się noworodków i niemowląt- na wszystko ma jedno rozwiązanie- szpital- bez wcześniejszych badań- już raz z nią to przeszłam- czekam do poniedziałku, kiedy wróci moja teściowa i zaprowadzi mnie do wypróbowanej pediatry. nie zamierzam więcej pozwolić na experymenty na moim dziecku pierwszemu lepszemu lekarzowi- a alergia to nie gorączka 40 stopni- i wystarczy zapytać doswiadczonych rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SILNA WOLA
Alergia pokarmowa jest bardzo meczaca dla dziecka i powinno isc sie z dzieckiem do lekarza, nawet po to ze wiekszosc produktow mlekozastepczych jest na recepte. Lekarz musi rowniez potwierdzic ze to na pewno alergia pokarmowa. nie powinno sie dzialac na wlasna reke. Wiem cos na ten temat bo sama duzo przeszlam z moja coreczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna środowiskowa
o widze że nawet nie zdajesz sobie sprawy jaką poważna sprawą może być alergia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym pytanie nie brzmiało- iśc do lekarza czy tydzień poczekać..... mój starszy syn również miał alergię pokarmową dlatego po objawach mogę przypuszczać że mała ma to samo- tydzień wytrzymam- ale nie chcę małej męczyć dlatego muszę jej zmienić mleko- mój mały był długo na mleku sojowym ale bardzo żle to znosił dlatego pytam o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SILNA WOLA
nie kazda alergia jest taka sama. mysle ze jako matka nie zrobisz nic co moglo by zaszkodzic dziecku, a bedziesz pewna ze nie szkodzisz dziecku dopiero wtedy gdy skonsultujesz sie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SILNA WOLA
mleko nalezy dostosowac do dziecka indywidualnie. wazne zeby lekarz nie byl za bardzo konserwatywny i nie upieral sie przy jednym mleku. ja mialam szczescie z lekarzem. w koncu udala sie dopasowac odpowiednie mleczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna środowiskowa
popieram silna wole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile ma dziecko ale ja polecam sinlac.To jest w formie kaszki od 5 -go niesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała ma 5 tygodni podwójna mamo o to właśnie chodzi- ja mam 7 letniego synka i już sporo przeszłam z lekarzami i ich nietrafnymi diagnozami. ja jestem alergikiem a 2 lata leczył mi okulista zapalenie spojówek..a lekarz zapalenie oskrzeli...oczywiście nic nie pomagało... co do córki mam 100% pewność że to reakcja alergiczna bo to samo miał mój synek- problem w tym , że to było 7 lat temu- chcę małej przez ten tydzień ulżyć i dlatego szukam rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóz jeżeli lekarz potwierdzi alergie to pewnie wprowadzi na poczatek mleko typu Ha albo od razu mieszkanke mlekozastępczą. Mój synek od 3 tyg. pije nutramigen , równiez dlatego ze moj mąz, mama i brat sa alergikami i jak na razie mu słuzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1967
sądzę ze najlepszy byłby nutramigen, tak jak juz dziewczyny wspomniały. Mam w domu 6 letnią alergiczkę i tez piła to mleczo. ale najlepiej udać sie do gastroenterologa bo takie mleko na receptę kosztuje 50% taniej. Poza tym moja córeczka nie ma alergii na laktoze zawarta w mleku tylko na kazeine co jest dość rzadkie i lepiej okreslić na co Twoje dzieciatko jest uczulone. Pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak tylko nutramigen chyba jest tylko na receptę.. zastanawiam się czy mleko typu ha w ogóle alergikowi pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nutramigen kupisz bez recepty ale płacisz wtedy 100 % czyli ok 27 zł. Na recepte połowe taniej. Z tym ze wprowadzenie moze jednak lepiej skonsultować z lekarzem, bo jednak jest to produkt leczniczy. Wszystko zalezy od podejscia pediatry, ale jezeli jestes juz pewna ze to alergia to zasugeruj lekarzowi zeby przepisał to mleko i spróbujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak mówiłam- do lekarza wybieram się za tydzień- spróbuję kupić ten nutriwin- prynajmniej będę wiedziała czy pomógł czy też szukać z lekarzem innego mój mały na początku pił nan1 ha ale miał piekielne zatwardzenia- potem sojowe- i wogole rodził kamienie, dlatego szukam innego a jak jest po tym mleku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ewkamarchewka_
Witaj IKE, mój synek też okazał się alergikiem (najprawdopodobniej; ja w dzieciństwie miałam skaze białkową, więc i on może mieć), właśnie dzisiaj byłam z nim u lekarza. Dokarmiałam go mlekiem NAN1, dostał takich krostek na całym ciele, najbardziej na twarzy, za uszkami zrobiły mu się malutkie strupki, lekarka stwierdziła alergię na składnik mleka i zapisała nutramigen - na receptę kosztowało ok. 13 zł, normalnie to 2x drożej. Poczytałam troszkę o tym mleku i faktycznie jest dla dzieci które mają alergię na różne rzeczy; cukier, białko itp. Podobno małemu ma zniknąć wysypka w ciągu 2-3 tyg. zobaczymy... Powodzenia w walce z alergią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moja też ma te krostki, na dodatek ciemieniuchę na brwiach, rozdęty brzuś typowo alergiczne kupki i na dodatek rzęzi przy oddychaniu- chociaż była badana i w pl€ckach ani w oskrzelach nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DYSZKI
objawy twoje dziecko ma jak każde inne-ale nie przy alergii, rzezi bo jego układ pokarmowy jeszcze nie jest całkowicie rozwinięty, ciemieniuchy na brwiach to taka wydzielina typowa u noworodków a skaza białkowa to nie alergia pokarmowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak a krostki to potówki a bole brzucha to kolka a kupki ze sluzem to cośtam jeszcze- powtarzam że miałam dziecko alergiczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ewkamarchewka_
do Dyszki - skaza białkowa - to właśnie alergia pokarmowa - tak zresztą twierdzi lekarz - specjalista ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to czemu ewa do nas na topic nie wpadasz???????????????????? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×