Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ike

alergia pokarmowa u noworodka

Polecane posty

Gość _ewkamarchewka_
IKE - zaglądam czasami na forum majówek, ale mam tak mało czasu że nawet nie wdaję się w dyskusję, bardzo lubię "podczytywać" to co tam piszecie, czasem można się dobrze ubawić ;) Mały pochłania mój czas bez reszty, a jak nie on to reszta rodzinki, jak już mam chwilkę to próbuję ciut odpocząć, bo kręgosłup mi wysiada od dźwigania mojgo klocuszka (5,5 kg - 6 tyg.) No... i muszę uciekać, bo chyba zgłodniał, a i mężulek za niedługo wraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pozdrów tego swojego klocuszka od ciotek i czasami chociaż łapką zamachaj, że żyjesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DYSZKI
Ale ja nie twierdze że nie, ale objawy są dość rozległe. Drugie dziecko nie musi być alergikiem przecież. A co do skazy białkowej to są to jedynie odczyny na skórze i nie jest to jakoś mocno szkodlwe gorzej by było żeby żołądek nie przyswajał mleka. Moje dziecko tez ma lekka skazę i nie odmawiam mu produktów mlecznych (z konsultacja lekarza). Ike- jak mówisz że masz lekarza co wysyła do szpitala, to radze go zmienić albo niech da ci skierowanie do poradni alergologicznej. i #mam kciuk aby to nie była alergia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ewkamarchewka_
A jeszcze szybciutko dodam, że ciemieniuchę mój też ma, ale na głowie - właśnie zaczynam walkę z tym dziadostwem ;) a co do kupek, to pomimo dokarmiania to robi bardzo rzadkie... a podobno dzieci na sztucznym mleku powinny mieć gęściejsze, no ale zobaczymy co będzie po nowym mleczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyszki- ja do tej panny nigdy nie pójdę nawet po skierowanie- narobiła mi takiego rabanu jakby moje dziecko było w stanie agonalnym- przepłakałam calutki dzień- potem poczytałam i porobiłam wszystkie badania- a panna powiedziała tylko jakbgyby nigdy nic- no tak rzeczywiście antybiotyku nie trzeba- a moje dziecko dawno by było juz w szpitalu na antybiotykach.......... moja teściowa prowadzała mojego męża do pediatry - swojej znajomej zresztą- dlatego wolę poczekać i pujśc do kogoś zaufanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zresztą nawet jeśli się mylę to zwiększona uwaga i hypoalergiczne produkty mojej lali nie zaszkodzą- a jeśli pomogą to będę szczęśliwa pozatym i tak jest zasada że dziecko alergika powinno na wszelki wypadek od razu pić produkty przynajmniej HA. ja po zatwardzeniach małego chciałam przynajmniej spróbować dawać normalne- ale przy jakichkolwiek objawach wolę nie ryzykować. tymbardziej że małaa również zaczyna świszczeć a ja dodatkowo jestem astmatykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo sama nie wiem
zrob diete elimujaca podejrzane alergeny z jej pozywienia, zobaczysz czy to cos da, jesli zaczyna jej swiszczec czas zaczac dzialac, zrob badanie krwi u alergologa, musisz isc prywatnie i sama sie o to starac, wybacz , ale wszyscy takie problemy matek w d.. maja, boja sie sami stracic " klienta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u małych dzieci, które dopada alergia pokarmowa często objawia się to przez pokrzywke, zaczerwienienia skóry, wyprysk niemowlęcy, przesuszenie skóry, swędzenie skóry, skóra atopowa. Polecałabym Ci zastosować u dziecka Latopic - to jest dietetyczny środek spożywczy stosowany w objawach atopowego zapalenia skóry (AZS) w przebiegu alergii pokarmowej. Zawiera on trzy skrzepy wyjątkowo dobranych, żywych bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus i jako jedyny zawiera polskie szczepy posiadające potwierdzoną skuteczność w leczeniu alergii pokarmowej u dzieci w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest bardzo przykre, jak tak małe dzieci mają alergię pokarmową, one się muszą męczyć, ale też to jest nie lada wyzwanie dla rodziców, bo dziecko z alergią pokarmową wymaga szczególnej opieki, dla rodziców, których dzieci mają alergię pokarmową ciekawy może okazać się ten raport http://www.latopic.pl/pub/files/RAPORT.pdf można w nim znaleźć wiele cennych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia20202
Lubię, jak ludzie piszą o swoich doświadczeniach z alergią pokarmową u dzieci i wiedzą faktycznie co mówią. Znam jednego bezbłędnego bloga w tej kategorii, a mianowicie www.alergicznedziecko.pl . Niewiele mam porusza ten temat, a tu jest prawdziwy potencjał praktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no na początku lepiej nie dawac dziecku tego jedzenia, na które jest uczulone, potem zrobic badania np. www.alergomed.com.pl i pewnie ewentualnie odczulic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padziejak
A karmiłaś piersią? Tutaj macie informacje o tym, jak radzić sobie z problemem - http://www.bitwaozdrowie.pl/dziecko/art,alergia-pokarmowa-jak-ja-rozpoznac.html Ogólnie temat jest trudny, ale też nie taki, żeby nie dało się go rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Nam lekarka od razu zmieniła mleczko na B.Pepti i poleciła wprowadzic diete eliminacyjną, najpierw u mnie kiedy karmiłam, potem u dziecka. W tzw międzyczasie wprowadziliśmy tez do diety probiotyk Latopic, który wpływa na uszczelnienie bariery jelitowej, która przy alergii ulega rozluźnieniu i alergeny tym łatwiej przenikają. W praktyce, po kuracji probiotykiem, dziecko lepiej tolerowało nawet małe dawki alergenów, zmiany skórne tez decydowanie sie zmniejszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mój synek 9 miesięcy także ma alergia pokarmową- chyba już od drugiego miesiąca. Alergia objawia się zaczerwieniami z wypryskami w miejscach delikatnymi takich jak plecki, lokcie, czy policzki. Oczywiście wielokrotnie o tym rozmawialam z pediatrą ale zapisuje nam maść do skanowania- taka samoobroną- no i raz byliśmy u dermatolog- ale tylko kazała nam kąpiel w emolientach- które nic nie dają!. Oczywiście słyszałam że synek może być uczulony na białko mleka krowiego- mialam wyeliminować cały nabial- ale to przecież nie możliwe- dziecku potrzebny jest wapń. Dodam że cały czas karmie piersia. Nie wiem czy robić testy alergiczne na własną rękę- bo przecież widzę że nic się nie polepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eliminacja alergenu jest konieczna i to najlepiej w 100% wiec muszisz wyeliminowac nabiał, przynajmniej na jakis czas. Emolienty nie działają, a raczej nie dają efektów, bo cały czas dostarczasz do organizmu alergen. Błędne koło. Wapń możesz dostarczac poprzez mleko modyfikowane. Wprowadz tez probiotyk Latopic, ułatwia walkę z alergią, zmniejsza nasilenie zmian skórnych. Kuracja trwa 3 miesiące, po tym czasie możesz zacząć wprowadzac przrtwory mleczne np jogurt naturalny i sprawdzac reakcje organizmu, jesli nie stoleruje wycofaj i spróbuj za jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem studentką dietetyki i mam prośbę do wszystkich mam których dzieci cierpią na alergię pokarmową o wypełnienie ankiety która pomoże mi poznać ten problem oraz napisać pracę magisterską. Obiecuję podzielić się wynikami pracy. Chętne mamy Proszę o kontakt: j.zychowicz@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka991
U noworodków alergia pokarmowa zazwyczaj mija z czasem. Jesli jednak nie minie warto zrobić badania np w http://www.genom.com.pl/badanie-poziomu-przeciwcial-igg.html Sama się nad tym zastanawiam bo moja córka co jakiś czas ma alergię, podejrzewam że jest to alergia pokarmowa co je od czasu do czasu. Niestety ciężko stwierdzić co to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój maluch tez przechodził alergie pokarmową, poźniej się uspokoiło i dokładnie po roku jakby wszystko wrociło. Mieliśmy straszne problemy z jedzeniem. na wadze też zamiast przybierać, synek tracił. Teraz leczymy się w Medicus DCL. Już widać poprawę :) oby tak dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobny problem pojawił się u mojego malucha. Ma roczek i zaczął tracic na wadze, oprócz tego co chwile pojawia sie wysypka na jego malym ciałku. Powinnam iść z tym do alergologa? czy zacząc od lekarza rodzinnego. Domowe sposoby i odstawianie niektórych produktów nie działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez alergii
radziłabym iść do alergologa i sprawdzić czy to przypadkiem, nie jakiś problem z alergią przewodu pokarmowego. Polecam medicus dcl we Wrocławiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W www.tcmed.pl mas strefę noworodka, mogą nawet pomóc w przypadku nagłego zachorowania bo są dostępne wizyty domowe. Często korzystamy z ich usług, bardzo dobre centrum medyczne, polecam, może coś zaradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.tcmed.pl też bywałam z moim maluchem właśnie w tym centrum, w łomiankach. Są niezawodni, bardzo pomocni i zdecydowanie niezastąpieni. Śmiało możesz tam się udać, również uważam że powinni dać radę jakoś pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zrobić szereg niezbędnych badań, bo nie jesteśmy specjalistami wiec sami leczyć nie powinniśmy. Ja jeżdżę do tych: www.centrummedyczne.com.pl . szczerze polecam, nie miałam jak do tej pory tak wspaniałych lekarzy jak oni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×