Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beznadziejna pani domu

perfekcyjna pani domu oglądacie ten program???

Polecane posty

Dzieki za pomysl. Ile kosztuje taka kuweta z filtrem? eeee, zaraz sprawdze na allegro. :) a sprawdza sie w \"pracy\"? chyba kuweta pozostanie u mnie w przedpokoju w takim razie :P juz myslalam, ze zamątuje kotu jakieś drzwiczki do garazu i tam ją zostawie. Boje sie jednak, ze w zimie mi sie jakies myszki nazlażą i będzie zimno :) zrobie - jednym slowem - dezel z drzwiczek :P Dziewczyny i Panie: podoba mi sie bardzo ten topik i mam nadzieje, ze zawsze bedzie na nim \"ruch\", bo to bardzo mocno wspiera, kiedy nie ma sie sily ani ochoty na sprzatanie. Wspolnie jakos tak razniej :) Walcze sama ze sobą... robic tu cos, czy nie????? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arenika
Ja oglądam i wg mnie jest bardzo pouczający ale nie wyobrażam sobie pracując zawodowo zrobić to wszystko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arenika
Dołącze do Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kefirek>> mnie też mobilizuje i też mam taką nadzieje.....razem raźniej jakoś... a tego octu to ja zaczełam dolewać do mycia płytek na podłodze w kuchni i fajnie sie błyszczą :) Arenika >> ja sobie nie wyobrazam ... a siedze w domku z córusią :)... ale ona na drugie powinna mieć demolka :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwaga wirusyyyyyyyyy
np. mycie lodówki co tydzien:( albo szafy ze szklem, kieliszkami itdd to na swieta sie sprzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała czyścioszka
proponuję zajrzeć tu: www.perfekcyjnapanidomu.fora.pl gdzie tez znajdziecie wiele cennych porad, a co najważniejsze sa one "poukładane" co oznacza, że łatwo można je odszukać - takie perfekcyjne forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Tak sobie pomyślałam, że może fajnym pomysłem było by podzielenie się linkami do sprawdzonych rzeczy które macie w domu i możecie z czystym sumieniem polecić ich zakup. Mój typ to pojemniczki na przyprawy z serii 365 + mają bardzo fajne przykrywki - z jednej strony z dziurkami a z drugiej bez. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80055767 Co prawda jeszcze nie kupiłam, ale koleżanka ma i się przydają w domu: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10098256 Dziś czeka mnie rozmrażanie lodówki. W ramach porządków zrobiłam ciasto z tego co mi w ręce wpadło. Mam nadzieję, że będzie smaczne - na razie jest jeszcze gorące więc konsumpcja nastąpi wieczorem :) Miłego dnia i owocnego sprzątania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
asia to dobry pomysl z informacjami co warte a co nie, oby tylko jakies firmy nam sie tu z reklama nie wpakowywaly. Nie da sie ukryc ze z opakowaniami to jest problem. Ja niestety przeszlam na sloiki po tym jak kilka razy przynioslam do domu ze sklepu mole zywnosciowe (w platkach owsianych i w czekoladzie! Czekolade to nawet dostalam gratis ot zlosliwosc handlowcow). Akcja sloikowa pomogla ale teraz boje sie cokolwiek nie zakrecone wlozyc do szaly. Byloby na pewno lepiej gdyby mozna bylo szklane sloiki kupic w bardziej interesujacych ksztaltach. Kiedys kupilam takie fajne dwa jak to dawniej bywaly w sklepach z cukierkami. Swietnie mi sie sprawdzaja. Ale nie spotkalam sie juz z nimi. Polecam wam tez szafke do kuchni typu cargo. Znakomicie sie sprawdza na produkty spozywcze. Wszytko doslownie pod reka. http://www.artmebel.com.pl/kuchenna_szafka.html Mam taka i to jedno z lepszych psuniec ze zdecydowalam sie na nia. Mam bardzo podobna jak na zdjeciu. Jedyna uwaga do producenta to zostawienie doslownie 20 cm od dolu swobody by latwiej bylo przetrzec sam dol. Narazie jak juz tam scieram mam troszke gimnastyki. Chociaz w sumie odkurzacz daje rade, ale sam odkurzacz to malo. Natmoiast mam problem z prasowniem. Co zrobic by polubic prasowanie. Problem tym wiekszy ze lubie naturalne tkaniny, unikam syntetykow jak ognia. Te naturalne zdrowsze ale i mnace i tak jestem w sytuacji bez wyjscia. Dodatkowo roznych zajec mam bez liku nie zwiazanych z domkiem i jak juz trzeba jakos zmiescic sie z czasem ofiara pada prasowanie, ktore "moze poczekac". Ale ja nienawidze tej kupki z praniem do prasowania!!!! Zazdroszcze kobitkom co to lubia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakakkakka
na ktorym programie ten program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arenika
Wiem dlaczego perfekcyjna pani domu ma na wszystko czas? Bo nie zna kafeterii:P Nie mam pomysłu na obiad:( Prasowanie leżyyyyy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arenika
Wczoraj miałam pierś z kurczaka w smietanie a przedwczoraj kotlety, no to dziś chyba juz nie kurczak:P Zrobie naleśniki. Lecę wziąć się za siebie i dom. Ufffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! a ja zrobilam pomidorowke ze swiezych pomidorków - palce lizac i do tego.... mam nadzieje, ze uda mi sie zrobic jekis kotlety mielone na drugie danie. Tez mam zawsze problem z gotowaniem obiadow. Macie racje, jest ciezko polaczyc perfekcjonizm prowadzenia domu z innymi zajeciami, ktore wala nam sie na glowe.... sama pracuje (na szczescie teraz urlop), ale kiedy pracuje, nie jest tak kolorowo, bo robote zabieram do domu... jestem tak wykonczona i wkurzona, ze mam ochote sie wyprowadzic z mojego chlewu!!!!! po sobotniej gonitwie, boli mnie tak kregoslup, ze nie mam sil nigdzie wyjsc, wiec siedze w domu... a nie mam jeszcze dzieci!!!! tylko męża-niedzwiedzia :P Jesli chodzi o pojemniczki - w Ikea jest ich mnostwo - nawet takie jak na cukierki! jeden sloik litrowy to koszt ok. 10zl. Ja na cukier i takie tam inne kupilam kwadratowe sloiki w sklepie :wszystko po 4 zlote i tez sie sprawdzają :) mam tez sloik z gumką po miodzie :) rewelacja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ashia, ta kuweta jest super!!!!! jak dokoncze remoncik w przedpokoju, to na pewno taka kupie, bo to rewelacja!!!! nawet nie wiedzialam, ze cos takiego istenieje :P Dziewczyny, a przyjmowanie gosci???? gdzie przyjac gosci, gdzie zorganizowac proszony obiad lub kolacje, jak nie ma sie perspektyw na uzadzeenie jadalni z prawdziwego zdarzenia? w kuchni? mam dużą i ladny stol i krzesla, ale to mimo wszystko kuchnia? w pokoju przy lawie???? czy moze zagracic pokój kolejnym stolem z krzeslami? jakos mnie to przeraza! w dzisiejszych czasach przewidziane miejsce dla gosci to przedpokoj, slone paluszki i woda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co? ja tam wole ten topik :) czuje sie tam jakos obco... tak tam czysto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Panie Domu! Nie wiecie może czym wyczyścić duży wazon do którego nie włożę ręki? coś słyszałam o ryżu chyba ale nie wiem o co dokładnie chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Mała czyścioszka//:) Tak zapraszasz ciągle na tamto forum i zapraszasz... byłam ale mnie osobiście zraziło przebijanie się przez ogrom reklam :O Gdzie nie wejdę, co nie kliknę to reeeklama... :O zniechęciło mnie to, ale samo forum fajnie zaprojektowałaś, naprawdę z pomysłem :) Co do pojeminczków, to mam wątpliwości do plastykowych i temu podobnych do żywności, jakoś tak... i kiedyś trafiłam, że z tego materiału wcale nie jest zdrowe do prechowywania pożywienia i jeszcze w lodówce - ale już nie pamiętam dokładnie, więc tylko tak nadmieniłam. Osobiście preferuję pojemniki szklane: miski z pokrywą, słoiczki wszelkiej maści. Wydaje mi się, że lepiej je umyć, mogę wypażyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krupniok i żymlok
dziewczyny a w czym trzymacie ser żółty pokrojony w plastry albo wędlinę pokrojoną? bo w woreczku zaraz wszystko ślimaczeje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje wszystko w calosci i tez pakuje do pojemników. .... aaaa szyneczka u mnie lezy na wierzchu. Ser kupuje w calosci, bo ten krojony ponoc szybciej sie psuje i ma wieksza powierzchnie osiadanie bakterii (pewnie pic na wode, ale moze cos w tym jest). Posprzatalam \"wygódkę\" i jestem z siebie dumna :P Domniemam, :P ze ryz wsypany do wazonu i potrzasany energicznie dziala jak papier scierny obijajac sie o scianki. Trzeba by bylo sprobowac... tylko na sucho czy z woda??? ja bym sprobowala tak i tak :) Szlag mnie trafia, bo w sypialni codziennie moge odkurzac \"koty\" pod lóżkiem. Nie jestem brudasem, ale ilez mozna to sprzatac? Spie w sypialni z odkurzaczem, bo po prostu nie chce mi sie juz go z pokoju wynosic! 😠 macie jakis pomysl? a jak sobie pomysle, ze mialabym dokupic skrzynie pod lozko wiklinowe i trzymac tam posuszki czy posciel...., to az gesia skorka mnie obchodzi! FUJ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawijam w papier śniadaniowy wędliny, kiełbasę czy sery i po przetestowaniu różnych pojemniczków, uważam, że jednak ten sposób jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjjeeejejjejejej
dziewczynki a jak wy przechowujecie nakrywki do garow? jest ich tyle ze w szufladzie mi sie nie mieszcza... a sa moze jakies stojaki albo wieszaki an nie? bo juz mam dosyc ciaglego przewalana stosu zeby znalez 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie mam pomyslu... kiedys mialam kartonik w szafce, to mnie tak wkurzalo, ze... wywalilam po 2 dniach!!!! teraz moje pokrywki lądują czesto jak ufo na podlodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krupniok i żymlok
no to muszę spróbować z tym papierem :) a co do 'kotów' pod łóżkiem to zauważyłam, że jak odkurzę i przemyję podłogę na miotle wodą z płynem to 'koty' pojawiają się dopiero po tygodniu. natomiast samo odkurzanie nie załatwia sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to dzis wieczorem wyprobuje... :) dzięki! chyba ja tez z papierem sprobuje? kto dzis na ochotnika posprzata ze mna lodówke? :) wiecie co? najgorsze jest czyszczenie tych uszczelek... szczoteczka do zebów zalatwi sprawe... mam nadzieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak was czytam i dołuje sie bo mam strasznie zapuszczone mieszkanko do posprzatania generalnego i drugie po remoncie:( jak mam sobie poradzic z takim bajzlem? dotego mam stosy ubran popranych walajacych sie po pokoju gotowych do prasowania a to wszystko dlatego ze bede sie przeprowadzac lada dzien i wszystko popralam ale poprasowac niemam kiedy :( a i przez ostatnie 2 miesiace w sumie prawie nieprzebywalam w domu tylko rano i w nocy wiec prawie nie sprzaatałam od czego zaczac? i jak to przezyc? i tez dołanczam sie do pytania o poakrywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
Ja bym kupila stojak metalowy pod naczynia po umyciu i wstawila go do szafki na pokrywki (jakbym miala taka szafke hehe) Wlasciwie mam duza kuchnie i wspaniale szafki robione na zamowienie i w nich duza szafka na garnki ale okazalo sie ze i tak za mala, albo ze przynajmniej takie dwie sa potrzebne, bo garnki, formy do ciast, rozne misy i miski .... Mam duza rodzinke i garnki raczej duze... Pokrywki ustawiam bokiem szafki pionowo, ale i tak jak wyciagam co inne to sie wywaracaja i potem totalne zamieszanie od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pokrywki fajne rozwiązanie proponuje IKEA- specjalnie uformowane koszyczki do szuflady. Układa się w nie pionowo jedno za drugim. Mnie swego czasu zniszczył się dość spory garnek - nie za wysoki ale szeroki i w niego układałam przykrywki. Teraz tak sobie myślę, że jakiś plastikowy, długi pojemnik mógłby spełniać taką rolę. Pudełko kartonowe też jest dobre, może nawet lepsze, bo można go po zabrudzeniu wyrzucić i wziąć jakieś kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze mam narazie bardzo malo miejsca w kuchni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kefirek//:) Co do gości, to zależy, kto to jest. Chociaż i osoby starsze wiekiem zaczynają tak użądzać przyjęcia. Ostatnio modne się stały tzw ,,szwedzkie stoły,, i imprezy nawet rodzinne na stojąco. Siadanie za stołem i tak tkwienie pare godzin jest już przestażałe ;) Sąsiedzi w ten sposób wyprawili chrzciny i bardzo są zadowoleni. Tymbardziej to się sprawdza jak właśnie jest mało miejsca, czy nie wystarczająca ilość krzeseł , nie wspominając już o stole ;) Gdzieś w kącie pokoju stół z kuchni, ładnie podać przystawki i tyle. Kto ma ochotę usiądzie na kanapie/sofie czy co tam masz, kto ma ochotę postać, czy pokręcić się to będze stał. Zdumiewające jest jak wiele osób nie jest skorych do siedzenia za stołem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×