Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eternity1302

nabijaczki ze starego topiku-teraz tutaj

Polecane posty

Ania czyli w piątek się dowiecie jaka będzie data ślubu? :D ciekawe czy będziecie mogli sobie wybrać taką,jaka się wam podoba.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia 30 ja tez jeszcze nic nie wiem, wszystko zalezy od przychylności urzedników znając życie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zdrowko potrzebującym ;) 🌼 🌼 🌼 kurujcie się 😘 Anna ja jutro(dziś ;) ) mniej więcej (bo sama zapytałam) napiszę Ci jak to wygląda w register office - mój mąż załatwiał ze znajomymi ( a oboje byliśmy świadkami) ale już teraz mogę powiedzieć że wszystko jest o wiele prostsze niż mogłoby się zdawać ;) dobranoc 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eternity1302 kochana 🌻🌻🌻 jeju zaczynam miec stresa, mam nadzieję ze nie zadają tony pytań i pójdzie to jakoś sprawnie :) myślę że skoro oboje jesteśmy polakami (ważne że nie musimy mieć zadnych pozwoleń bo EU) nie jesteśmy rozwodnikami i mamy paszporty, czy tam HO (choc powiem że pierwsze słyszę na tym forum że to może byc istotne) to powinno być z OK buuuuu mam stresora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc (nie zaczyna się od tego zdania ale co tam:P ) idziecie sobie do RO z dokumentami (paszport,potwierdzenie adresu,akty urodzenia ,możecie sobie wziąść na wszelki wypadek te papiery z HO chociaż 2lata temu nie było potrzebne ale mogło się coś zmienić a przedzwignięcie się chyba nie grozi ;) ) znajomi akurat oboje po rozwodzie więc musieli mieć papiery rozwodowe wpłacacie pieniądze i pytacie o termin który Wam pasuje - jak nie ma wolnego to zaproponują w pobliżu nazwisk świadków nie trzeba było podawać - podano w dniu ślubu zanim zaczęła się \"impreza\" ;) aa że język pierwszy nie angielski to pani pytała tylko czy się rozumie - młodzi akurat nie kumaci ale właśnie dlatego my z mężem byliśmy świadkami bo przy okazji odwaliliśmy robotę tłumaczy(urzędniczka już na sali przy biureczku zapytała mnie i męża czy rozumiemy język i czy to właśnie my będziemy tłumaczyć młodym) mąż przy pierwszej wizycie dostał wydruk z całym tekstem żeby mógł sobie na spokojnie przeczytać i mieć jako podkładkę już w dniu ślubu (zawsze spokojniej że nie zapomni jakiegoś zdania i nie będzie musiał prosić o powtórzenie) młodzi dostali też tekst przysięgi (i napisane fonetycznie żeby umieli przeczytać :P ) żeby się zapoznać ale i tak powtarza się za urzędnikiem jak w PL na koniec złożenie autografów pod \"cyrografem\" i to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooo to chyba wszystko jakby mi się jakiś drobiazg przypomniał to dopiszę - ale to co najważniejsze już napisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje kochana jeszcze raz 🌻 aktu urodzenia ponoć nie trzeba, chyba że w konsulacie ale w RO nie jest wymagany (najwyżej rodzce doślą no problem :D ). My tam w miare kumaci, mój jest tłumaczem dla PL pracowników, ja skończyłam Entry 3 wiec coś tam wydukam :P , jesli będzie tak jak piszesz to powinno być ok :D dzięki, dzięki jeszcze raz dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co - jak mogę to pomogę :) no to z językiem nie będziecie mieli problemów - obejdzie się później bez żartów typu : a skąd ja mam wiedzieć co wyście mi kazali przeczytać z tej kartki ?a może to nie był ślub? hahahahahahahahhahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahhahahaha chyba bym zabiła mojego za takie hasło :P z czytaniem i rozumieniem nie mam problemu, z naskrobaniem listu tez nie jest żle natomiast jak zaczna do mnie mówić tymi swimi dialektami to odpadam :( mój ma kumpli angoli po 12 h wpracy tłumaczy zebrania i takie tam, w piłe z nimi w weekendy gra to rozumie ich bełkot :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhee ale to żarty tylko więc nie jest źle - nie trzeba nikogo ubijać ;):D noooooo najgorzej jak na drodze stanie ktoś mówiący dziwną odmianą angielskiego :o masakra a nie daj boziu do tego jak mówi jeszcze niedbale :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hugolina nikt nie wpychał Ci na siłę :P ja przez telefon to nie lubię z Hindusami i im podobnymi (zresztą nie tylko przez telefon) - to nawet do angielskiego podobne nie jest:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama sobie wpychalam:P a teraz mnie zmulilo:Oalemam @ i tak mi sie slodkiego zachcialo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bez @ a się wczoraj czekoladą objadłam :p bo lodów mi się chciało a gardło jeszcze no good więc czymś musiałam zastąpić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie wsunęłam cały serek mozarella (ten duży), solo bez dodatków, wiem że to bez snaku ale mi smakuje bo ja dziwna jestem, drugi mam w lodówce i mnie kusiiiii ach kusiiiii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę,że Eternity normalnie instrukcję obsługi dla ani napisała!! ;) a skoro Ania nie za bardzo lubi ze szkotami,a dla Eternity to żaden problem,to po prostu zostaniesz w razie czego świadkiem Ani i będziesz szkota tłumaczyć hihihihihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i teraz powiedźcie,że ja nie mam talentu do rozwiązywania problemów żartuję oczywiście!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×