Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Despe-ratka

Czy tabletki antykoncepcyjne pomogą na trądzik?

Polecane posty

Gość Despe-ratka

MAm trądzik, którego nie mogę wyleczyć dermatologicznie. Czy tabletki antykoncepcyjne pomogą? I na przetłuszczanie się twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despe-ratka
hej nikt nie bierze tabletek anty na trądzik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już Co mówię moja droga
Na trądzik najlepiej iść do dobrego dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie, idz do dermatologa a na pewno zaleci ci cos skutecznego. tabletki anty moga zwalczac tradzik ale nie musza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despe-ratka
Nie wiem czy zauważyłyście, ale napisałam, że leczenie dermatologiczne nie pomaga :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest tak że wszystko jedno które tabletki antykoncepcyjne będziesz jadła i już masz piękną twarz bez łojotoku Działanie przeciwtrądzikowe wykazują tylko tabletki androgenne np Diane 35 Ale po przestaniu zażywania jest dwykrotnie większy wysyp niż przed DO dermatologa marsz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despe-ratka
Zmieniałam już dermatologa i te wszystkie maści tylko wysuszały mi skórę i podrażniały, a efektów brak. Antybiotyk też nie pomógł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie pytalas o bardziej radykalne metody? moja kolezanka tez leczyla die dermatologicznie i efektow brak, i potem miala robione cos laserem (nie wiem dokladnie na czym to polegalo) i w kazdym razie teaz ma duzo lepsza buzie. a od jakiego czasu leczysz tradzik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despe-ratka
Od 3 lat. A mam 24 lata. Na usuwanie laserem mnie nie stać, bo to tylko prywatnie robią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Mika*
tabletki anty owszem moga poprawic stan cery ale tylko w czasie gdy je zazywasz...potem wszystko wraca.... poszukaj dobrego dermatologa!!!!!!!!!!!!!!!! ja swojego szukałam 5 lat... ale warto było ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despe-ratka
u mnie w mieście nie ma dobrego dermatologa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tabletki anty zapisał dermatolog. Brałam Diane 35 najkrócej jak to tylko możliwe (3 m-ce), przez 6 m-cy cieszyłam się gładką cerę, potem wysyp- znowu Diane, tym razem przez 2 m-ce i od tego czasu (1,5 roku) cieszę się gładką cerą. Zazwyczaj wysypuje te osoby, które Diane 35 brały długo np. rok. Ja przestałam brać, kiedy tylko pozbyłam się trądziku i może dzięki temu, tak długo cieszyłam się gładką cerą. Są osoby, którym leczenie dermatologiczne nie pomaga. Z tego okresu mam w domu 3 reklamówki maści, płynów, antybiotyków i w końcu nawet dermatolodzy załamywali ręce albo zapisywali to, co już kiedyś miałam.:( Skoro dermatolog nie zaproponował Ci Diane, to wybierz się do ginekologa. Lekarz przede wszystkim musi sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilcia2385
Mam 24 lata i dalej mam problemy z cerą:(za rok mam ślub i chciałabym aby moja cera była gładka:)Niewiem czy się zdecydować na Diane 35 poniewaz boje się że moge przytyć:(mam skłonności do tycia bo jak kiedyś przyjmowałam Diane 35 przez prawie rok to przytyłam 9 kg:(a cera nie była do końca wyleczona:(czy od wszystkich tabletek anty sie tyje????pomóżcie,prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalissea
""Działanie przeciwtrądzikowe wykazują tylko tabletki androgenne np Diane 35"" Zaprzeczyłaś/-eś sobie w tym zdaniu. Tabletki anty mają działanie antyandrogenne. Trądzik powodują androgeny - męskie hormony płciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IIIagniesiaIII
Pewnego momentu tez mialam problemu z buzka, nie chodzilam do dermatologa bo nie byl to az taki wielki problem. Ale poszlam do swojego miska, przepisal mi tablety o nazwie Yasminelle. Buzia wyglada wspaniale, dodatkowo poszlam do dermatologa dał mi Skinoren na blizienki, pare razy na kwasy do kosmetyczki i buzia jak marzenie. Ponadto od tych tabletek nie przytyłam, nie bylo zadnych efektow ubocznych. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lee__loo
tabletki anty na trądzik pomagają - to pewne, ale nie u wszystkich - to drugi pewnik. Wydaje mi się jednak, że warto spróbować tyle że trzeba się uzbroić w cierpliwość bo nawet po tych tabletkach trądzik nie znika od razu _____________ http://tradzik.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madinette
Wiecie, co aby leczyć trądzik pigułkami antykoncepcyjnymi to najlepiej wybrać się do ginekologa-endokrynologa, on najlepiej wam doradzi. Dzięki wizycie u takiego specjalisty zaczęłam leczyć się tabletkami antykoncepcyjnymi madinette. Faktycznie na efekt czekałam chyba z 5 miesięcy, ale warto było. A co ważne nie mam żadnych skutków ubocznych typu tycie, bóle brzucha, głowy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merrryl
ja mam 24 lata od 15 roku życia mam mega trądzik bardzo ostry z wielkimi stanami ropnymi które zostawiają blizny na twarzy jak się wreszcie zagoją. Dermatolodzy nie umieli mi pomóc a byłam u wielu na NFZ i prywatnie nikt nie wpadł na to ze trzeba mi hormony zbadać a to się okazała przyczyna. Moja genialna ginekolog od razu jak mnie zobaczyła wiedziała ze trzeba coś z trądzikiem zrobić i zleciła mi badania hormonalne. Trafiła w sedno. Żaden dermatolog by mi nie pomógł bo to hormony wiec dostalamna poczatku jak większość Diane 35 ale nie samo z silnym lekiem andrgennym Androcur i ładnie mi zeszły a miałam całą twarz, dekolt i plecy w tym. Potem mi zmieniła na logest ale to porażka była potem na Janine i na razie są to najlepsze tabletki. Podobno się po nich tak nie tyje jak po innych. Ostatnio poprosiłam o zmianę ze względu na moje zerowe libido i dała mi Sylvie 20 i porażka mam znów spory trądzik i do tego mega wahania nastrojów. Wracam wiec do Janine jak na razie. Polecam i nie mówcie że dobry dermatolog pomoże...bo to nie zawsze prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczarowana20
dziewczyny a jak sadzicie, kwas migdałowy nie pomoże ?? słyszałam ze można zrobić peeling takim kwasem i jest bardzo skuteczny, i pomaga zwalczac przebarwienia... a czy anty sa takim świetnym rozwiazaniem nie wiem, raz można sie pozbyc trądziku, a raz nabawić sie go wiecej ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KobietkaXYZ
Moja 17 letnia corka ma 3 lata tradzik z cystami ropa,okrutny,byla leczona Minocycline b.dlugo,a I to nie pomoglo do kona,dopiero tabletki antykoncepcyjne pomogly,i to tez po 2 probie,bo przy jednych dostala wiecej tradziku a potem lekarka zmienila jej,na inne I tradzik zniknal!Niestey dziury na plecach zostaly,mam nadzieje,ze znikna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KobietkaXYZ
Moja corka nie nierze Diane-35 zadnego,tylko tabletki z niska zawartoscia hormonow I one wlasnie ja wyleczyly z tradziku!Po 3 kstach z Tetracyklinami,ktore nie dzialaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola bb
Po niektórych tabletkach na odchudzanie faktycznie cera trądzikowa może znacznie lepiej wyglądać. Niemniej jednak warto tez korzystać z dobrych kosmetyków do pielęgnacji takiej skóry. Polecam Trioxil. Przynajmniej raz w tygodniu warto zdecydować się na zastosowanie domowych maseczek, które pomogą uporać się ze zmianami trądzikowymi. Warto wypróbować maseczki z miodu. Działa przeciwbakteryjnie, a więc może wspomóc leczenie trądziku. By przygotować taką maseczkę należy połączyć ze sobą niewielką ilość miodu naturalnego, oliwę z oliwek oraz sok ze świeżo wyciśniętej cytryny. Tak przygotowaną mieszankę należy nałożyć na dokładnie oczyszczoną twarz, a następnie po upływie 15-20 minut zmyć. Regularne wykonywanie maseczki 2 razy w tygodniu pozwoli na widoczne zredukowanie zmian trądzikowych oraz zapobiegnie podrażnieniom. A więcej informacji na temat zwalczania zmian trądzikowych można znaleźć na stronie http://tradzikmlodzienczy.info.pl/2011/10/14/walka-z-tradzikiem-nie-musi-byc-droga/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatiflati
oczywiście, ze pomogą! hormony to dość ostateczny, ale naprawdę skuteczny sposób. Mi wraz z rozpoczęciem brania Midiany problemy skórne odeszły jak ręką odjął :) Boją się tylko co będzie po odstawieniu, bo przecież należałoby robic jakieś przerwy od tej chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaaa
Też mam problem z trądzikiem, więc postanowiłam odwiedzić dermatologa. Na wstępie powiedział, że najlepsze i najskuteczniejsze będą tabletki antykoncepcyjne, ale przepisze mi antybiotyk, który jednak może być za słaby, ale może akurat pomoże. Nie pomógł - idę do ginekologa po pigułki, bo patrzyć już na siebie nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś tu napisał o Diane 35 ,z tego co wiem to są one już wycofywane badz wycofane ze względu na dużą zachorowalnośc kobiet które je stosowały na zakrzepicę ,a nawet były przypadki śmiertelne. Faktycznie pomagają na trądzik ale tylko kiedy się je bierze ,po odstawieniu wszystko wraca ze zdwojoną siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Epiduo jest najlepszy i dieta bez cukrowa o niskim indeksie glikemicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z trądzikiem walczyłam wiele długich lata, diane 35 i inne antybiotyki pomagały ale za jakiś czas było to samo. Poszłam do dermatologa i przepisał mi Axotret brałam regularnie prawie 7 miesięcy leczenie nie było za ciekawe, usta popuchnięte suche itd. cera zaczerwieniona, wysypana. Od leczenia minęły już 3 lata a jak od tamtej pory nie mam nawet malutkiej krosty, cera jest zupełnie inna:) a trądzik miałam straszny , duże krosty podobne do wrzodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×