Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szymon ka

Koty, wychowanie , karmienie, pielęgnacja

Polecane posty

Gość od Maziaczka do Very
Odnoszę wrażenie, że za firmową karmę uważasz jedynie Royal, no cóż Twoja sprawa. Swoje koty karmię karmami z najwyższej półki, czy chodzi o suche czy o "mokre" i nie wmawiaj mi że tylko Royal ma najlepsze karmy. Co do pozostałych spraw to napisałam jedynie własne doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od Maziaczka do Very
a te pozostałe 10% w mokrej karmie to nie badziewie tylko rosół i ryż bądź warzywa i dobrze wiem jakiej jakości. Mam koty od kilkunastu lat i doskonale wiem jak się nimi zajmować ale nigdy nikomu nie narzucam swojego zdania opisuję jedynie własne doświadczenia, nie namawiam też do kupowania konkretnej karmy co niestety Ty czynisz dość nachalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Maziaczka od Very
Nikogo nie namawiam do kupowania tej karmy, piszę tylko, że ja ją kupuję, jestem zadowolona i mam do niej największe zaufanie i nie uważam, że tylko Royal jest firmową karmą. Cieszę się, że wiesz jak się zajmować swoimi kotami i absolutnie nie chcę Ci narzucać mojego zdania, napewno opiekujesz się nimi najlepiej jak potrafisz, zresztą jak każdy z nas. Co do tych 10% to przepraszam, nie powinnam pisać skoro nie znam tej karmy. Wszystko piszę na podstawie moich doświadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia1001
Milka będzie czarno-biała !!! Do weterynarza mam jakieś 15-20 min. drogi !!! Wolałabym iść z nią na szelkach ,ale boje się tego gdy podrodze spotkam jakiegoś psa i wtedy nie będzie fajnie ... A wy jak sobie w takich sytuacjach radzicie , i ile koszt. szczepiąki u weterynarza !!! P.S Ja sama mam w domu psa ,ale myśle ,że się przyzwyczji !!! Jak zobaczy ,że my go lubimy !!! Milka nie będzię się bała bo tam gdzi się urodzila jest pies !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1208
DO LIDIA 7890 WITAM.mam prawie 5 letniego kota (kastrat), ktorego przygarnelam po poprzednim wlascicielu, ktory chcial oddac go do schroniska.mialam podobny problem ze swoim kotem.zaczelo sie od jednego strupka az rozeszlo sie po calej glowie, co zpowodowalo praktycznie wylysienie (wskazane blo przez weterynarza zeby usunac skazone wlosy bo same i tak zejda), wiec kotek na calej glowie wraz z uszami byl praktycznie lysy. dostalam skuteczny srodek od weterynarza, kuracja byla dluga ale skuteczna wiec warto bylo z tym powalczyc zeby kociak byl zdrowy.trzeba tylko znalezc weterynarza ktory bedzie potrafil to zdiagnozowac. (mi sie udalo przy drugim weterynarzu, pierwszy nie potrafil pomoc). jest to ponoc jakis rodzaj grzybicy, domowe koty sa na to bardziej narazone ze wzgledu na warunki zewnetrzne i jest wysoce prawdopodobne ze ta ucieczka spowodowala wlasnie przytarganie ze soba takiego badziewia.zycze powodzenia i duuuuzo cierpliwosci i systematycznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zamierzam przygarnac jakies malenstwo 9malenstwo dlatego, ze chce sama go wychowac, przyzyczaic do domu no i zeby przyzwyczajal sie do mnie). mam co prowda mozliwosc wziecia 3 miesiecznego kotkaale to chyba juz troche za duzy kiciak, pewnie za bardzo przywyczajony do poprzedniej wlascicielki. dlatego wole malego zierzaczka. czytam, staram sie zorientowac jak i czym karmic kotka, jakos powoli to ogarniam. jestem na etapie szukania, bo kotek ktorego mialam przygarnac zdechl niestety. pytanie do osob bardziej doswiadczonych, jesli bedemiala mozliwosc wyboru co wybrac, kotka czy kotke? miaam niemile doswiadczenia z ostatnim kotem jakiego mialam, szlal, istny diabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam od roku walki w chacie, od kiedy do mojej 9-letniej kotki dołączyła druga- obecnie 2- letnia. Obie to znajdy. Biją się w nocy,a starsza wygrzebuje ziemię z doniczek i leje na schody.... Nie pomaga pryskanie róznymi preparatami odstraszającymi i częsta wymiana ściółki w kuwecie. Ona to chyba robi po to, żeby zaznaczać swoje terytorium. Z kolei mam wrażenie że młoda ( ale większa gabarytowo) atakuje starszą dla zabawy. Obie sterylizowane. Może ktoś ma pomysł, co można z nimi zrobić? Pomysł oddania którejkolwiek odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociamamama
Jeśli chcecie aby sierść kotka błyszczała i była zdrowa - polecam produkty z serii aloe vera: szampon, spray pierwszej pomocy, spray przywracający blask sierści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OKAZJA DLA KOTóW I PSóW
juz pisalem wyzej ale napisze u Was tez bo to calkiem niezla okazja mopim zdaniem na www.ujadanko.pl jakas weekendowa promocja -link pod planszami "dla psa dla kota" moze skorzystacie pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od Maziaczka do Very
Cieszę się, że wyjaśniłyśmy sobie nieporozumienia, być może moja reakcja była zbyt impulsywna za co przepraszam. Absolutnie nie uważam, że Royal jest złą karmą tylko tyle, że moje koty jeść jej nie chciały za to bez problemu jedzą karmy innych firm. Tak jak pisałam wcześniej każdy kot jest inny i nie ma innej drogi jak metoda własnych prób i błędów na znalezienie tego co dla nich najlepsze. Pozdrawiam wszystkich miłośników kotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onafiona
mam pytanko do wlascicielek kotkow, 2 miesiace temu przygarnelam malego kociaka ( jest to moj 1 kociak w zyciu ) i martwi mnie to ,ze ciagle biega po domu i wszystko demoluje, wszystkich drapie i gryzie i tak od jakichs 3 tygodni... czy to minie? trzymam kotka ciagle w domu i czy to moze byc powod jesgo " szalenstwa" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Onafiona
Mały kotek ma pełno energii. Jego zachowanie jest normalne. Musisz poświęcać mu dużo czasu na zabawę a takze dawać rozne zabawki, pudła itp. Kicio musie się wyszaleć, jak dorośnie to nabierze ogłady i wtedy zacznie Ci brakować jego brykania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onafiona
a jakie zabawki beda najlepsze?? kupilam mu ostatnio myszke na sznurku i przywiazalam do krzesla, ale na dluzsza mete sie tym znudzil a mnie przez 10 godzin dzienie okolo n domu i wtedy moj majki sie nudzi i smuci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki91
dzieki za odpowiedz hyyymmmm] jak bede miala jakies problemy to napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koko Szanel - u mnie na taka agresje bardzo pomoglo takie cudo o nazwie Feliway. Wklada sie dyfuzor do kontaktu i dziala, naprawde dziala. Mam koto wkilka i ostatnia znajda, 2 kilowa staruszka zaraz po przyjsciu pod moj dach zaczela terroryzowac wielkich rezydentow (8-10 kg) i mala kotke. Pozniej agresja wszystkich skupila sie na tej malej rezydentce, futro latalo :( Feliway spowodowal spadek zapalu do walki, teraz mamy sielanke (tfu, tfu :) ). Feliway kupisz np. tu: http://www.krakvet.pl/ceva-feliway-dyfuzor-p-6925.html?osCsid=c300e45a480b60cfb7cc0b8ea8394dbf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przychylam sie do opinii, ze RC jest srednia karma. Zarowno bytowki jak i weterynaryjne (o niebo przebija go Hills swoimi dopracowanymi dietami). Nie wiem jak w innych regionach Polski ale ostatnimi czasy w Krakowie bardzo duzo widzialam bilbordow z reklama royala. To ze RC szkodzi moim kotom wyszlo podczas badan okresowych, na oko oczywiscie nic nie bylo widac. Oczywiscie, ze lepszy royal niz whiskas niemniej w obecnym nawale dobrych karm warto poszukac czegos lepszego, za porownywalne lub wrecz mniejsze pieniadze. Na puszkach sie nei znam bo wole kotom mieso kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia1001
Od wczoraj jest ze mną 7 tyg. kotek. Ma na imię Milka !!! Czy moglibyście napisać wszystkie info. dotyczące małych kotów !!!!! ( ile razy dziennie jedzą, co powinna a trzego nie powinna jeść ,weterynarz itp. ) Z góry dziękuje !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebastian 10
Cześć! Ja będe miec kotka jak się urodzi tylko nie wiem skąd wziąśc piach! Ale już wiem poporoszę tatę zeby z taczka poszedl po piach. Nie wiem czy kotkowi dawać Whiskasa czy cos innego. Na początek kupie mu specjalne mleko z firmy whiskas bo czytałem ze jest dobre dla maluchów i właśnie to kupie!broń boże nie kupujcie karmy aro w puszce to jest badziewie! musze go nauczyć robić do kuwety bo jest niepprzyjemny zapach z gówna kotka ale najwyżej kupie zwitek pachnacy lawendą bo słyszałem ze to dobre jest.jak zrobi kupe lub siku to zwirek sie lepi i wiadomo co zabrac z kuwety a ja dziekuje za udzial i bye :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebastian 10
A i kociak będzie miał na 1 imie Bunio 2 Felciu 3 Hit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebastian 10
:( :) ;] ;] ;] ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Sebastiana 10
Nie polecam Ci whiskasa. Po latach kot bedzie mieć chory układ moczowy i wątrobę! Whiskas to jeden wielki szajs. Polecam Ci karmy Puriny, Hill's albo royal canin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do OLCHA
3 miesiące to jest najwcześniejszy wiek, w jakim można odstawić kociaka od matki. Nie wolno małych oddzielać wcześniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech ktoś mi pomoze... chciałabym miec zwierzątko w domu, ale nie moge mieć psa... a kotki sa milusie. lecz chciałabym takiego, zeby zawsze został \"mały\". czyli jak bedzie dorosły, to zeby był małych rozmiarow ( prawie takich jak mały kotek). lecz moge wydac do ok. 200 zł. niech ktoś mi powie, czy moge dostac gdzies takiego kotka... bardzo prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze o odp. jakie istnieja koty miniaturki do 200 zl... naprawde bardzo prosze. i z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do igi
będzie ciężko :/ a jak już to nie sądzę że za ok. 200 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie słyszałam o kotach-nimiaturkach jedne rasy są większe, drugie mniejsze, ale miniaturki? Pierwsze słyszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
moj kotek ma 7 tygodni,mam Tosie od 5 dni,czuj sie dobrze,je karme(gotowa) ale tylko taka mokra w saszetkach-sucha nie .Nie pije wody i w ogole jest problem bo mleka mi nie chce pic sama z miseczki :( kupowalam specjalne kocie mleko i krowie probowalam ale ucieka od miski,Boi sie zaczac pic.Jedynie co mi sie udalo to z gruszki(takiej gumowej jak dla malych dzieci do nosa ) to taka gruszke napelnilam mlekiem i Tosi troche wycisnellam do pyszczka,pila ale tylko chwileczke-czyli tyle co nic.Martwie sie ze mi sie odwodni:(( POMOCY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj
zostawić jakąś ciętą roślinę, byle nie trującą, w pojemniku z wodą. Może być np. pęczek pietruszki albo trochę zwykłej trawy. Moje koty nie tkną wody w misce, natomiast namiętnie wypijają "odstaną z zielonym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj
zostawić jakąś ciętą roślinę, byle nie trującą, w pojemniku z wodą. Może być np. pęczek pietruszki albo trochę zwykłej trawy. Moje koty nie tkną wody w misce, natomiast namiętnie wypijają "odstaną z zielonym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×