Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Donkey Kong

Po czym poznać, że stanik jest za ciasny?

Polecane posty

Gość Donkey Kong

Ostatnio mam wątpliwości, czy aby na pewno noszę staniki odpowiednie dla mnie rozmiarem. Dotąd nosiłam normalnie 75C, ale ostatnio coraz częściej rejestruję fakt, że ten rozmiar miski nie najlepiej trzyma mój biust w ryzach - najzwyczajniej wymyka się on ze stanika. Nie wydaje mi się, bym miała tak okazały biust, by nosić miskę D ... ale jednak C trochę wydaje się za mała. Po czym Wy poznajecie, że stanik jest za ciasny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zetaa
nie wiem, mam podobny porblem - widzę, ze mi czasem piersi się wylewają z mojego B, ale na chiny nie widzę ich w staniku C :( chyba, że opcja C+poduszki, a tego nie chcę, nie lubię poduszek w stanikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donkey Kong
Dziewczyny w dziale zdrowie i uroda napisały mi, że właśnie jak się cycki wylewają ze stanika i pod spodem też uciekają, to znaczy, że stanik za mały jest. I że jak nosisz normalnie push upy to warto kupić sobie o rozmiar większy. Najgorsze jest to, że tak naprawdę na podstawie wymiarów nie da się stwierdzić, czy dana miska będzie odpowiednia dla Ciebie. Przynajmniej moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka28
Radze kupic stanik porzadnej firmy np. alles , kris , biggy , sa dobrze wyprofilowane w przeciwienstwie do tych tanszych . no a jesli biust ucieka tzn. ze miseczka jest faktycznie za mala , warto przymierzyc o rozmiar wiekszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czubaka
albo stanik jest za mały, albo po prostu byle jaki, źle wyprofilowany idź do sklepu, weź oba rozmiary tego samego stanika i spróbuj - to nic nie kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczowa1
kurs w obrazkach: http://besame.blox.pl/2007/02/Stanikowo-poradnikowo.html za małe miseczki: fiszbina nie obejmuje całej piersi i nie przylega płasko do żeber, nad górną krawędzia stanika robią sie buły, część piersi moze byc wciskana przez taką miseczkę pod pachy co juz jest niebezpieczne poniewaz codziennne całodniowe wciskanie piersi pod pachy kończy się tym ż epotem one tam już zostają. za szeroki obwód: zapięcie jest np. na wysokości pach, albo i jesze wyzej, kiedy powinno być na tej samej wysokości na której trzymajacy piersi obwód znajduje się z przodu. Jak w plecaku, mozesz go nosic na ramionach a możesz zapiąć się pasem obwodowym i to drógie rozwiazanie jak wiadomo jest o niebo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczowa1
a tu forum o stanikach. Mozna pytać o rozmiar. Dziewczyny super doradzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczowa1
I jesze jedno. Nie polecam wierzenia ekspedientką. One maja chyba płacone od sprzedazy, a często sprzedaja sami właściciele/właścicielki sklepu. Nigdy nie powiedzą Ci ze powinnas nosic jakiśtam rozmiar a oni akurat takiego nie maja wiec musisz kupić w innym sklepie. zawsze będą Ci wciskać ze powinnaś nosic taki jaki akurat maja na zbyciu i że super w nim wygladasz, nawet jak po paru krokach zapięcie przesunie Ci się na łopatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donkey_Kong, zmierz się porządnie: pod biustem ciasno i na wYdechu, w biuście luźno. Podaj wyniki, zobaczymy co powinnaś mierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donkey Kong
Dziewczyny, już kilka dni temu mierzyłam się i w biuście mam 85 a pod, o ile pamiętam 72. Ktoś mi w dziale zdrowie i uroda pisał, że powinnam nosić A, ktoś inny, że C ... Ale to chyba nie da się tak dokładnie określić, bo wiele zależy od samego stanika. Zaczynam wierzyć, że chyba warto jest zainwestować w coś droższego, aniżeli w bubel za 15zł. W najbliższym czasie wybiorę się do sklepu z moim menem i poprzymierzam staniki w rozmiarze D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, chyba niewiele poprzymierzasz, bo powinaś szukać 65D (przy tym obwodzie to D jest malutkie ;), a takiego w sklepach stacjonarnych nie uświadczysz :( W ostateczności mierz 70B, ale to nie będzie to (choć i tak o niebo lepsze niż 75C)... Staniki z obwodem 75 wyrzuć do kosza! Obwód stanika nie może być większy niż Twój obwód pod biustem - przeciwnie, musi być mniejszy, czasem sporo. A miska C przy tym obwodzie nie jest na Ciebie za mała, tylko za duża ;) A po czym poznać czy stanik jest za ciasny czy leży dobrze dowiesz się tu: http://besame.blox.pl/2007/02/Stanikowo-poradnikowo.html :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donkey Kong
No już zaglądałam pod ten link, dzięki :) Ja mam chyba jakieś niewymiarowe staniki, bo w przykładowym 75C miski mam na bank za małe, a obwód za szeroki, to swoją drogą. Wychodzi na to, że po prostu trzeba poszukać 65D, albo istotnie wybrać się do jakiegoś lepszego sklepu. Zastanawiam się, czy w Niemczech znajdę rozmiar 65D, np. w H&M ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczowa1
W Niemczech powinnaś znalezć. Chociaz watpie zeby akurat w H&M (chociaż moze:/) Ja bym stawiała raczej na sklepey mające takie marki jak Freya, Panache, Fantasie, Goddess i Fauve. W Polsce jesze Melissa i Avocado. ewentualnie jakbyś miała probemy ze znależieniem, myślę ze sklepy internetowe wysyłają takze staniki do Niemiec:) We wszystkich krajach unii nie ma z tym problemu (tak samo jak z odsyłaneim niepasujacych). A to ze przy za szerokim obwodzie miseczka wychodzi Ci na osobę o większym biuscie (według tabeli) takze jest dosyc częstym znawiskiem. Po prostu tył podnosi Ci sie do góry i mierzony po takiej przekątnej daje więcej centymetrów. Spróbuj sie zmierzyc miarką przykładajac ją z przodu pod biustem a z tyłu gdzies na łopatkach:) wyjdzie ze masz o wiele wiecej centymetrów niż naprawde:) Moz eCi być ciasno nawet w staniku szytym na osobę grubszą i z wiekszym biustem właśnei przez to podnoszenie. W dopasowanym obwodzie ten problem powinien zniknać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djfhghgh
68 pod biustem, 88 w biuście... jaki to rozmiar?? noszę 70D i era zej ok jest ale mam watpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djfhghgh
*raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaa ha
"Po czym Wy poznajecie, że stanik jest za ciasny?" No chyba po tym że ciśnie. Ja pierdziele, jaki problem :| Nawet śmiać misie nie chce bo to nie jest śmieszne tylko żałosne. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po wytrzeszczu oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczowa1
Dam przykład z plecakiem. Jeśli ktoś ma porównanie między cieżkim plecakiem wiszącym tylko na ramionach a takim który ma pas zapinany na brzuchu i niejednokrotnie też nad piersiami, przez który to pas przenosi się znaczna częsć ciężaru. Kazdy kto ma porównanie wie ze wygodniej się zapiać i ze ten pas nie moze yć szerszy od brzucha. Nie ma się leciutko dotykać, ma być na tyle ścisły zeby cieżar się przekazywał przez nie, co nie znaczy ze osoba noca taki plecak nie moze ddychać:) Ze stanikiem jest to samo. Przeciez nieest on z metalu tylkio z elastycznej tklaniny, jak oddychasz poprostu się rozciaga. nie ma sensu brać wiekszego obwodu niz ma się w żebrach. do djfhghgh: Ja bym stawiała na 65 E w stanikach w których miseczki kolejno D,DD,E,Fitd. I 65F w stanikach firm produkujacych miseczki kolejno D.E,Fitd. A jeśli nie mieżylaś zeber na wydechu i ciasno to mizliwe ze lepsze by było 60FF/G Oczywiscie zapraszam na forum o stanikach:) biusciaste.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djfhghgh
dzieki świerszczowa 1 za rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donkey Kong
Dziękuję wszystkim Wam, które chciałyście pomóc - wreszcie coś mi się w tej sprawie rozjaśniło. 🌻 Tym, które zaglądnęły w ten temat tylko po to, by wrzucić jakąś cyniczną, pseudointeligentną wypowiedź serdecznie macham środkowym palcem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietajmy,że odpowiednio dobrany stanik to podstawa. Inaczej będziemy sie źle w nim czuły, a to wszystko odbija sie na zdrowiu naszym i naszych piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×