Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

cos z tym forum jest nie tak wyslalm wiadomosc do Ciebie ze przepraszam....itd. i byla wczesniej na forum a teraz jej nie ma to gdzie ona sie podziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to już mam powód do diety,alex-powitaj mnie w klubie:) cukier po 50-tce glukozy 145 a norma to 140 czyli teraz 75-tka i zobaczymy jak restrykcyjnie.... tym co jeszcze nie robiły wklejam ze strony o cukrzycy: ----------------------------------------------------------- Wykonanie między 24-28 tygodniem ciąży u wszystkich kobiet testu przesiewowego po doustnym podaniu 50 g glukozy i oznaczeniu jej stężenia w 60. Min w surowicy krwi żylnej (GCT). Test przesiewowy może być wykonany bez względu na porę doby i czas, jaki upłynął od ostatniego posiłku.(nie musi być na czczo !) Wynik testu po 1 godzinie od podania glukozy mniejszy od 140 mg% oznacza wartość prawidłową. Jeżeli stężenie glukozy po 1 godzinie będzie równa lub większa od 140 mg%, ale mniejsze od 180 mg% należy wykonać test diagnostyczny z doustnym obciążeniem 75 g glukozy. Warunki wykonania testu z doustnym obciążeniem 75 g glukozy zalecane przez WHO są następujące: test powinien być wykonywany na czczo; co najmniej przez 3 dni przed wykonywaniem testu badana kobieta powinna mieć nieograniczoną dietę zawierającą minimum 150 g węglowodanów na dobę przy normalnej aktywności fizycznej; 75 g glukozy należy rozpuścić w 250-300 ml wody i wypić w ciągu 5 min. Poziomy cukru oznacza się przed wypiciem - na czczo; po 1 i 2 godzinach.Cukrzycę rozpoznajemy jeżeli przynajmniej jedna wartość glikemii przekracza podane normy : 105 mg% na czczo, po obciążeniu 75g po jednej godzinie 180 mg% i po 2 godzinach - 140 mg %. -------------------------------------------------------------------------------- do lekarza dziś nie poszłam,bo się po prostu nie wyrobiłam,pracuję niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli nie trzeba być na czczo przed tym badaniem? a z tego co czytałam to każda z Was była bo narzekała na to że potem cięzko wytrzymać...ja muszę się na dniach umówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ali-cja:) co się chochliku śmiejesz:D na czczo mam 66:P dobrze będzie...tylko rodzynki muszę usunąć z zasięgu wzroku..i rąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Brzuchatki! 1967! Ale masz rozeznanie co do tych wyników badań, podziwiam. Ja sie nad nimi na razie w ogóle nie zastanawiałam, bo idę dopiero na te badanie, a w pierwszej ciąży było ok. Choć tym nie martwię sie na zapas :) Co do obwodów brzucha, jeszcze nie mierzyłam, muszę to zrobić. Ale przyszła dziś do pracy moja koleżanka, która jest na L4, rodzi za półtora miesiąca (czyli półtora miesiąca przede mną), jest niższa ode mnie z 5 cm co najmniej (choć ja do wysokich nie należę) i przytyła już 19 kg. To dla mnie szok, bo w pierwszej ciąży przytyłam 17 kg i wiem, ze to było za dużo, boję się, aby teraz nie ponowić tego wyniku :). Bo tyje sie łatwo, gorzej to potem zrzucać. A ja na wiosnę lato mam prawie same białe rzeczy :). Ola 31, ja też w weekend nadrabiam wszystkie zaległości domowe i to niemal od lat - mam na myśli pranie, sprzątanie, prasowanie - w tygodniu nie mam kiedy, tym bardziej, ze moja praca bywa absorbująca wyjątkowo (choć bywało gorzej), no i w domu mam już małego dzieciaczka. Nie wiem tylko jak to teraz będzie, bo przecież do tej wawy zaczęłam jeździć, a to cały weekend poza domem. A mój mąż nie powiem, przy dziecku zrobi wszystko, ale sprzątać jakoś za bardzo nie lubi :) Ale tak jak Renia i Ty myślę sobie, ze w domu to sie jeszcze nasiedzę. Urlopu macierzyńskiego będę miała cztery tygodnie więcej niż poprzednio, poza tym na pewno wezmę wypoczynkowy z tamtego roku co najmniej, bo chyba raczej dopiero we wrześniu pojedziemy z dziećmi na wczasy. Zresztą... zobaczymy. Ali-cja, póki co, tak jak Ty wczoraj mam dziś doła , bo dobija mnie, że każdy dzień jest tak podobny do drugiego i tylko na obowiązkach sie opiera. pewnie tez przyczyną tego wszystkiego jest to, że mój mąż wyjeżdża, a nasza rodzina bez niego to jednak nie rodzina. dziewczyny, które dziś byłyście u lekarzy, koniecznie dajcie znać co u Was słychać, jak Wasze Dzieciaczki . Trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Ja po wizycie:) nie napisałam wcześniej bo.....zasnełam:) u mnie wszystko wporządku wręcz książkowo jak to określił mój doktorek.Z dzidzią wszystko dobrze rośnie jak na drożdżach jego waga na dzień dzisiejszy to 960 g więc sporawe dzieciątko❤️ martwiło mnie troche twardnienie brzucha które ostatnio pojawiało się coraz częściej,ale po usg okazało sie że nie powoduje to u mnie skracania szyjki,a macica w ten sposób \"trenuje\" przed porodem.Ogólnie bardzo jestem zadowolona z dzisiejszej wizyty🌻 więc znowu na jakiś tydzień ,dwa się uspokoję a potem znowu się zacznie wkręcanie głupot...ehhhh tak to bywa z nami ciężarówkami:) pozdrawiam serdecznie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki:) Glukoza w normie, reszta badań też, oprócz tego co pisałam wcześniej... mam anemię... Ale nie czuję się wcale źle. Na razie mam odstawić witaminy, a brać żelazo dwa razy dziennie. Powodem anemii jest szybki wzrost Antosia:))) Dziś ważył 1kg200g:) No i pięknie się odsłonił, mam nawet zdjęcie jajeczek:) Pomiary na usg wskazywały u mnie termin 15-20 marca... duże dziecko:) Dziś jestem cała w skowronkach:) Będzie synuś:) Tatuś dumny bardzo... już wszystkich obdzwoniliśmy, jedynie teściowa trochę niepocieszona, tak jej się marzyły kokardki i falbanki;))) Cieszę się że u Was też wizyty przebiegły dobrze, -1967- trzymam kciuki za wynik kolejnego badania, oby był lepszy:) Dziewczynki, lecę suszyć włosy i lulu... jutro znów pobudka po 6... Śpijcie słodko... dobranoc 🌻 gosiek69........Gośka..........38.......24.........02.04 . .......+7kg Dz Alex81...........Ola..............26......27.........02. 04........+4,2kg..N adamisia........Asia............ 26.......27.........03.0 4... ...+9 kg..CH marysia78......Justyna........29........26........03.04. .. .....+1kgCh ali-cja...........Ala.............36...…...27.... ...04 .04........+9,3 kg..N Ola31............Ola.............31..…..27........ 07. 04.....…. +10kgCH agoosiaa........Agnieszka....22.......27.........09.04.. ..... .+3.5kg CH Anna_śl..........Ania............29.......23........09.0 4.........+6kg CH Mysiczka30.....Ola.............30......21........ 10.04.........+2,kgCH echo1978.......Aneta..........29.......23........11.04. . .....+7kgCHiDZ Motka...........Ania............28.......25....... 14.04......….+9kg..CH Renia905........Renata........26.......27....... 14.04...…....+7kg CH pigi15...........Dorota.......28...…...25..… ..16.04. ....…..+5kgDZ. gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04......….+3kg 1967.............Iwona.........40 ..…..21.........18.04...…...+6kg dz mag26...........Magda..........27......18........19.04.. .......+2,5kg minimisia....... Agnieszka.....26......19.......20.04.........+5kg DZ polina80.........Ola..............27........25.......20 .04..........+9kg viki444...........Wiolka.........29......19..…..20 .04 ........+4kg to ja CC.........Anka...........25.......22..…...22.04...... ...+2 kg CH olcia00...........Ola.............25........24.......23. 04........+4,5 kg CH aniawd...........Ania............29......21....... 24.04......….+4.5 kg Isa22.............Ewa............29.......24 ....... 27.04.........+4,5 kg DZ pikpik........Kinga...............23.......19 .......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29.......15.......30.04. .... .. .+4 kg Agula81.......Agnieszka........26.......24.......23.04.. .......+9kg CH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! JA wróciłam z angielskiego, jejku coraz mniej mi się chce. A co do porządków..ehh u nas się strasznie brudzi..codziennie odkurzam i myję podłogi i wciąż jest brudno:/ Mój narzeczony twierdzi że złapałam jakąś obsesje ale naprawde nie lśni nigdy nie miałam fioła na tym punkcie, ale teraz jakoś zwracam na to uwagę. Ale to myślę też kwestia kotów, żółwi i tego że nie ma u nas zasady zdejmowania butów od razu w wejściu ale z drugiej strony dom jest do mieszkania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Pigi nie wiem jak wygląda z tym zaświadczeniem od strony lekarskiej ja znam tą sytuacje tylko od strony pracodawcy najlepiej spytaj lekarza na wizycie i jeśli on może ci to już teraz wystawic to ja już zaczęłabym załatwiać tą sprawe żeby potem nie czekać długo na decyzję Zus. Czy lekarz dostaje te dokumenty z Zusu to nie wiem w pierwszej ciąży pracowałam do 7m więc też ominęło mnie świadczenie rehabilitacyjne ale najlepeij zadzwoń do Zusu albo jak będziesz na wizycie u gina to spytaj oni wiedzą najlepiej 1967 trzymam kciuki żeby wyniki wyszły dobrze może nic się nie dzieje w końcu dużo nie przekroczyłaś normy a te badania jeszcze przede mną i już się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, widzę, że już pełne wigoru powrocilyscie do normalnego życia po tych Świetach i Nowym Roku:) Ja wczoraj byłam u lekarza. Wszystko ok. Nawet się okazało, że nie muszę stosować żadnych diet, że glukoza nie jest jeszcze taka wysoka:):):) Olu pisałaś, że masz wynik po 50g 105. Norma jest do 140. Przynajmniej tak mi powiedzieli w laboratorium i lekarz tak samo. U ciężarnych jest inny wynik niż u innych osob, wiec 105 nie musisz sie martwic. A anemią też nie martw się. Widzisz ja też miałam. Jadłam buraki, buraki i buraki;) Pomarańcze, marchewski i pietruszkę:) No i Tardyferon przyjmowałam, wiec pewnie lekarz też przepisze Ci jakieś żelazo. Minimisia, PIGI- ja też staram się o zasiłek rehabilitacyjny. Niby 182 dzień mija mi jakoś pod koniec marca, a że grozi mi wczesniejszy porod, to moglabym się jeszcze załapać, ale wolę nie ryzykować. Bo co jeśli Dzidzia postanowi dłuzej zostac w brzuszku;/ Mnie z kadr przesłali papiery, lekarz wypełnił co miał ( ja mu dałam papiery, on nic nie dostał!!) i dzis albo w poniedziałek będę zawozić papiery do Zusu. Minimisia, trzeba mieć ze soba wszystkie badania?? 1967- mnie lekarz nie kazal robić diety a mam po 75g 146 po 2 godz i 142 po 1 godz. Powiedział, że taki wynik może być. Ale ja sama dla siebie troche ogranicze słodycze. Bo się nimi objadam ze az strach. Ale nie wyeliminuje ich calkowicie. Zobaczymy co Twoj lekarz powie. Daj znać! Agoosia- jak robisz 50g to nie trzeba byc na czczo, ale 75g to pisza, ze tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Ola gratuluje chlopczyka .Ale u Nas dzis wietrznie aJA MUSZE JECHAC DO ZUSU buuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka..........38.......24.........02.04 . .......+7kg Dz Alex81...........Ola..............26......28.........02. 04........+6,2kg..N adamisia........Asia............ 26.......27.........03.0 4... ...+9 kg..CH marysia78......Justyna........29........26........03.04. .. .....+1kgCh ali-cja...........Ala.............36...…...27.... ...04 .04........+9,3 kg..N Ola31............Ola.............31..…..27........ 07. 04.....…. +10kgCH agoosiaa........Agnieszka....22.......27.........09.04.. ..... .+3.5kg CH Anna_śl..........Ania............29.......23........09.0 4.........+6kg CH Mysiczka30.....Ola.............30......21........ 10.04.........+2,kgCH echo1978.......Aneta..........29.......23........11.04. . .....+7kgCHiDZ Motka...........Ania............28.......25....... 14.04......….+9kg..CH Renia905........Renata........26.......27....... 14.04...…....+7kg CH pigi15...........Dorota.......28...…...25..… ..16.04. ....…..+5kgDZ. gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04......….+3kg 1967.............Iwona.........40 ..…..21.........18.04...…...+6kg dz mag26...........Magda..........27......18........19.04.. .......+2,5kg minimisia....... Agnieszka.....26......19.......20.04.........+5kg DZ polina80.........Ola..............27........25.......20 .04..........+9kg viki444...........Wiolka.........29......19..…..20 .04 ........+4kg to ja CC.........Anka...........25.......22..…...22.04...... ...+2 kg CH olcia00...........Ola.............25........24.......23. 04........+4,5 kg CH aniawd...........Ania............29......21....... 24.04......….+4.5 kg Isa22.............Ewa............29.......24 ....... 27.04.........+4,5 kg DZ pikpik........Kinga...............23.......19 .......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29.......15.......30.04. .... .. .+4 kg Agula81.......Agnieszka........26.......24.......23.04.. .......+9kg CH Kuźwa, co 2 tyg na wizycie na wadze wyskakuje +2kg, w takim tepie stane sie niedlugą człapająca kulą!! i Co mi z tego, ze na poczatku schudlam 5kg;/ Na szczescie wszystkie kg ida mi w brzuszek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo Śpiochy:) Pigi, minimisia ma rację. Taka mamy rzeczywistość, że czasem nawet lekarz nie poinformuje pacjenta, że powinien przyjść z papierami do wypełnienia wcześniej, żeby po 180 dniu zwolnienia złożyć w zusie orzeczenie lekarskie. Bo to podobno w interesie pacjenta... Szkoda gadać. Powiem Wam, bo wczoraj w tej euforii zapomniałam, że moja pani doktor, mimo że to praktyka publiczna, jest naprawdę super. Ma naprawdę świetne podejście do pacjenta, ma się wrażenie, że każdego traktuje indywidualnie. Wczoraj wręcz odniosłam wrażenie, że mnie traktuje specjalnie (może wszystkie ciężarne - nie wiem). Jest bardzo ciepłą osobą. Wczoraj był z nami oglądać braciszka synek mojego męża, a ona tłumaczyła mu wszystko, gdzie serduszko, gdzie nosek, a że teraz dzidziuś ssie paluszka... Wczoraj leżąc tam poryczałam się z wzruszenia. Tej wizyty nigdy nie zapomnę:) I to ja pierwsza zobaczyłam jajeczka:) Kocham tego mojego syncia ponad życie i już mam łzy w oczach ze szczęścia znów... Postanowiłam sobie, że urozmaicę dietę. Dziś mąż zrobi mi wątróbkę, do tego brokułki:) Jest kochany... Ok, uciekam do papierków... Miłego piątku Brzuchatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia, Mysiczka, Wy na prawdę tylko tyle przytyłyście?? O rany!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex, ja już 10kg... a spodnie dalej rozm. 38:) Wszystko idzie w brzuch, dzidzia spora, wody... Ale śmigam dalej, nie czuję się mocno ociężała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola- wyobrazam sobie, co czulas. Gratuluje syneczka;):) Pigi- kurde wszystkie dokumenty mam w aucie, ale zaraz Ci napisze co znalazlam na stronie Zusu. "Dokumentem niezbędnym do ustalenia prawa do świadczenia jest wniosek o świadczenie rehabilitacyjne złożony na druku ZUS Np-7. O potrzebie przyznania świadczenia rehabilitacyjnego orzeka lekarz orzecznik ZUS. Jeżeli świadczenie jest wypłacanie przez ZUS, do jego wypłaty niezbędne jest zaświadczenie płatnika składek wystawione na druku ZUS Z-3 - w przypadku pracowników oraz ZUS Z-3a - w przypadku pozostałych ubezpieczonych." Powinnas zadzwonic do kadr i oni Ci przesla wszystkie papiery. Ja od nich dostalam wszystko, czyli to co wypelnia zakład pracy, co wypelniasz Ty i co wypelnia lekarz. Lekarz kazal mi skserowac moja kartoteke ( dal mi ją), potem karte ciązy i wypis ze szpitala. I to mam zlozyc w Zusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola- buhahaha Ty jestes nie do zdarcia;) Maz sie ze mnie smieje, ze ja juz chodze jak pingwin:) Ale widze, ze Ty tez nie masz malego Dzidziusia, ja tez tak jak ty, no tydzien wczesniej mialam Malego z waga 1216g;) A wiesz, ze to sa wymiary na 30tc;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Tak? To moja pani doktor chyba nie chciała mnie denerwować, powiedziała że o 100g większy, bo norma to 1100:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ale dziś wieje! Ale byłam już na spacerze z bratanicą i w aptece po Rennie...ależ mnie ta zgaga męczy:/ za chwilę kładę małą spać to sobie chwile odsapnę:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigi, alex 81 na stronie Zusu są formularze do ściagniecia zerknijcie tam czy na tym wniosku o świadczenie rehabilitacyjne z drugiej strony na dole nie ma rubryk do wypełnienia przez lekarza ( nie moge tego sprawdzic bo chyab nei mam zainstalowanego Worda i nie mogę tego otworzyć ) bo tak mnie dzisiaj olśniło, że chyba tam na dole wypełnia lekarz Alex nei wiem czy trzeba mieć ze soba badania najlepiej zadzoń do Zusu w którym składasz papiery i spytaj bo w tych Zusach to czasem w każdym inne wymagania a po co masz dwa razy jechać Ola gratuluje przeżycia no i synka oczywiście :D fajnie jak lekarz ma takie podejście mój to d...k i tyle wogóle nie jestem z niego zadowolona ale nie mam innego wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam wczoraj do Zusu i papiery trzeba złożyć najpóźniej po upływie 4 m-ca chorobowego ! Są to druki N7- wniosek o zasiłek N10 - wypełnia pracodawca tzw. wywiad zawodowy N9 - wypełnia lekarz mnie pani poinformowała, ze sama mam sobie po to przyjść a potem i komplet złożyć u nich, też myślałam, ze to zakład pracy mi to da, ale niby nie, mam sama po to się zgłosić do Zusu w moim przypadku na koniec stycznia musza złozyc papiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzicie, to w sumie zależy chyba od zakladu pracy, bo mi oni wszystko przeslami. wlasnie te dokumenty co wypelnia zaklad pracy ( juz wypelnione przez nich), co wyplenia lekarz i co sama wypelniam. Nie znalam ich z nazwy, dobrze, ze Isa napisala. Mnie wlasnie jakos teraz bedzie mijal 4 miesiac chorobowego. Po druki nie trzeba jechac do zusu, mozna je sciagnac ze stronki zus!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka..........38.......24.........02.04 . .......+7kg Dz Alex81...........Ola..............26......28.........02. 04........+6,2kg..N adamisia........Asia............ 26.......28.........03.0 4... ...+9 kg..CH marysia78......Justyna........29........26........03.04. .. .....+1kgCh ali-cja...........Ala............36...…...27.... ...04 .04........+9,3 kg..N Ola31............Ola.............31..…..27........ 07. 04.....…. +10kgCH agoosiaa........Agnieszka....22.......27.........09.04.. ..... .+3.5kg CH Anna_śl..........Ania............29.......23........09.0 4.........+6kg CH Mysiczka30.....Ola.............30......21........ 10.04.........+2,kgCH echo1978.......Aneta..........29.......23........11.04. . .....+7kgCHiDZ Motka...........Ania............28.......25....... 14.04......….+9kg..CH Renia905........Renata........26.......27....... 14.04...…....+7kg CH pigi15...........Dorota.......28...…...25..… ..16.04. ....…..+5kgDZ. gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04......….+3kg 1967.............Iwona.........40 ..…..21.........18.04...…...+6kg dz mag26...........Magda..........27......18........19.04.. .......+2,5kg minimisia....... Agnieszka.....26......19.......20.04.........+5kg DZ polina80.........Ola..............27........25.......20 .04..........+9kg viki444...........Wiolka.........29......19..…..20 .04 ........+4kg to ja CC.........Anka...........25.......22..…...22.04...... ...+2 kg CH olcia00...........Ola.............25........24.......23. 04........+4,5 kg CH aniawd...........Ania............29......21....... 24.04......….+4.5 kg Isa22.............Ewa............29.......24 ....... 27.04........+4,5 kg DZ pikpik........Kinga...............23.......19 .......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona..........29.......15.......30.04. .... .. .+4 kg Agula81.......Agnieszka........26.......24.......23.04.. .......+9kg CH Witajcie!! jeszcze 12 tygodni...a kto wie- moze 10 ;) Wolałabym wczesniej niz pozniej... dziewczyny...czy miala ktoras z was w wynikach badan z moczu dopisek : Liczne bakterie ? Ogolnie wynik badania dobry, tylko te \"liczne bakterie\"... Lekarz dal mi antybiotyk-Monural i tabletki z żurawiny. nie mowil co to moze byc i czy moze byc grozne ale zaczynam sie zastanawiac.... ten antybiotyk juz wzielam ale nastepne badanie za ponad 3 tyg... Czy gdyby te bakterie sie utrzymaly moze to byc jakies zagrozenie np w trakcie porodu ..............?? ;( ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że nie, na pewno trzeba leczyc bo zakażenie moczu moze sie przenosic do org ale co do proodu to luz,. mysle ze gdyby cos owaznego to by Ci powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamisia ja brałam ten lek w pierwszej ciąży (ok 33tc) pomógł odrazu i dziecko urodziło się zdrowe i nic mu nie było na poród też w żaden sposób nie wpłynął także nie bój się i bierz to dość silny lek ale naprawdę pomaga i jak będziesz na porodówce to powiedz lekarzowi, który robi wywiad, że go brałaś bo oni pytają jakie leki przyjmowałaś w ciąży Alex81, Isa22 ja swoim pracownikom wypisywałam i wysyłałam do domu ale wiem, że czasem dziewczyny same przynosiły do zakładu pracy żeby im wypełnić także róznie to bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikekuje:) Od razu mi lepiej :) ten monural byl w dawce jednorazowej, mam nadzieje ze sie pozbylam tych paskudnych bakterii ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×