Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość .....torbiel.....

Torbiel włosowa

Polecane posty

Gość omega123
Witam mam 43 lata miesiąc temu zaczęło mnie boleć w okolicy kości ogonowej myślałem że się uderzyłem jednak po tygodniu zrobił sie ropień. W szpitalu nacięli mi to g...wno , ropa zeszła i powoli się zrasta. Lekarz zalecił usunięcie torbieli po wyleczeniu (za kilka m-cy). Moje pytanie: czytając różne fora dowiedziałem się że to choroba ludzi młodych i że po 40 stce mija. Ja mam 43 i się zaczęło - nie wiem czy mam szczęście że tak późno czy może nieszczęście. Czy iść na zabieg czy dać sobie spokój. Napiszcie co sądzicie - może ktoś w moim wieku lub starszy. Pozdrawiam wszystkich z dziurą (drugą ) w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omega123
Witam mam 43 lata miesiąc temu zaczęło mnie boleć w okolicy kości ogonowej myślałem że się uderzyłem jednak po tygodniu zrobił sie ropień. W szpitalu nacięli mi to g...wno , ropa zeszła i powoli się zrasta. Lekarz zalecił usunięcie torbieli po wyleczeniu (za kilka m-cy). Moje pytanie: czytając różne fora dowiedziałem się że to choroba ludzi młodych i że po 40 stce mija. Ja mam 43 i się zaczęło - nie wiem czy mam szczęście że tak późno czy może nieszczęście. Czy iść na zabieg czy dać sobie spokój. Napiszcie co sądzicie - może ktoś w moim wieku lub starszy. Pozdrawiam wszystkich z dziurą (drugą ) w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omega123
Witam mam 43 lata miesiąc temu zaczęło mnie boleć w okolicy kości ogonowej myślałem że się uderzyłem jednak po tygodniu zrobił sie ropień. W szpitalu nacięli mi to g...wno , ropa zeszła i powoli się zrasta. Lekarz zalecił usunięcie torbieli po wyleczeniu (za kilka m-cy). Moje pytanie: czytając różne fora dowiedziałem się że to choroba ludzi młodych i że po 40 stce mija. Ja mam 43 i się zaczęło - nie wiem czy mam szczęście że tak późno czy może nieszczęście. Czy iść na zabieg czy dać sobie spokój. Napiszcie co sądzicie - może ktoś w moim wieku lub starszy. Pozdrawiam wszystkich z dziurą (drugą ) w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunkaRGK
Zmasakrowana-serdecznie dziękuję Ci za tą informację. Bardzo Cię proszę podaj mi ten numer do tego lekarza-mój email to: niunia-88_17@tlen.pl .Jeszcze raz wielkie dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babel007
czesc mam wycieta trobiel przetoki wlosowej mialem zabieg mielem 2 tyg temu w dobrym szpitalu w ktorym jest pelno przetok i innych przypadkow wziazanych z choroamyu jelit i odbytu, moje pyt jest takie ze mam stosowac oklady z plastrow aquacel ag ktorych szukalem na necie i sa dosc drogie ja uzywam jednego okladu dziennie tak mi one wystarcza tylko na kilka dni czy nie wiecie gdzie moge kupic tanio takie oklady albo czy ktos z wawy nie ma adresu hurtowni farmaceutycznej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobas84
Zamiast plastrow polecam nasiadowki z kory debu i azulanu no i oczywiscie codzienna zmiana opatrunku. Do przemywania polecam kwas borowy i juz. Dziala lepiej niz plaster. A jezeli masz bakterie to powinienes dostac antybiotyk a nie plaster. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ronin1
Ja miałem zabieg robiony trzy tygodnie temu w 95% procentach już wszystko sie zagoiło a miałem bardzo dużą lekarz aż sam się zdziwił że mam aż tak wielką torbiel. Zabieg przebiegł bezproblemowo część rany miałem zaszytą. Stosowałem tylko środek od szwagierki z Niemiec o nazwie "Betaisodona" używają tego w szpitalach aby rany się szybko goiły. Po kilku dniach już normalnie funkcjonowałem lekarz aż sam się dziwił że tak szybko się goi. Dlatego ci co nie są zdecydowani na operację idzie strach ma wielkie oczy nic poza tym. Jakieś pytania proszę pisać na pewno odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcadio
ja miałem 2 zabiegi i ten drugi a w zsadzie operacja okazał się skuteczny. bez szwów. Na drugi dzień już prawie normalnie funkcjonowałem. Potem jak już nie krwawiło normalnie kąpałem się pod prysznicem i przemywałem wodą z mydłem ranę, potem opatrunek i tak ok 2 miesiace. potem zarosło się całkowicie. Po wykapaniu stosowałem środek octanisept w sprayu naturalnym. gaziki i plastry. Na początku długośc plastra 20 cm i sukcesywnie malała aż do 5 cm ;) teraz jestem już 7 miesięcy po operacji i wszytsko ok. blizny powoli zmieniaja kolor. zachęcam do operacji i pozbycia się tego badziewia. Sama operacja i pobyt w szpitalu nie jest strszny. jedyne co boli ;) to weflon ale idzie się przyzwyczaić. na sen dostaniesz tabletkę, w czasie operacji oczywiscie głupi jaś. ja np. zgłodniałem w czasie operacji a wiadomo, że naczczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobas84
No ja wlasnie mam problem. Mianowicie moja rana sie bardzo wolno goi. Rozeszly mi sie 2 szwy i rana nie byla zamknieta do konca. Operacje mialem 3 wrzesnia a do dzis rana nie jest zagojona. Widac ze od golu sie goi ale niestety baaaaardzo powoli. Czy ktos moze wie jak przyspieszyc gojenie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciu82
Witam, oj naczytalem sie tu o tej torbieli. Dzisiaj wyszedlem po operacji (kroili mnie 3 dni temu) mam 18 szwów narazie nic mnie nie boli, dren mi wyjeli dzisiaj przed wypisaniem za 10 dni zdjecie szwów. Operacje miałem pod narkozą miałem miec miejscowe do kregosłupa ale w ostatniej chwili lekarz stwierdzil ze lepsza bedzie narkoza.Torbiel wykryłem z półtora roku temu miałem z 6 cykli pekania ropnia z tym ze ostatni raz byl dosyc bolesny. Wiem na 100% ze przyczyną byl mój zarosniety tylek + dosyc potliwa skóra + 8godzin dziennie przed komputerem w pracy. Mam nadzieje że będzie ok ale zastanawiam sie czy przed obawą nawrotów w przyszłości poprostu regularnie golic tylek a dokladnie rowek :) bo przeciez włosy znowu moga sie wrastac do srodka i zabawa od początku mysle ze to bedzie najlepsza profilaktyka zakładając że pierwsza operacja była dobrze przeprowadzona. Troche sie przestrasyłem jezeli chodzi o metode zrastania ale jak niby mialbym zagoic rane 18 szwowa ?? A ze ładny mam szlaczek na tylku wykrojony zakladam że chirurg ładnie sobie drażył zatoki jakie powstawały od poczatku torbieli. Trzymam kciuki za wszystkich którzy walczą z ta przypadłościa trzymajcie tez kciuki za mnie ps pierwszy raz miałem narkoze a głupi jaś jest zaje.... miałem bardzo dobry humor przed zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikassa81
Przeczytałam Wasze posty z nieskrywanym zainteresowaniem, operacja przede mną ;) Dwa razy miałam już nacinany ropień i czas zrobić porządek. Mam pytanie na ile zwolnienia mam się nastawiać. Moja praca to 8 godzin siedzenia...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciu82
Ja dostałem na 3 tygodnie do 20 listopada mam nadzieje ze sie to nie przeciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikassa81
mi zależy na odpoczynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobas84
3 tygodnie to najmarniej. Zawsze mozna powiedzec ze jak siedzisz to cie boli i wtedy dostaniesz kolejne zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikassa81
Ehh...może być i krótkie zwolnienie, ale niech się zagoi ładnie i się nie odnawia. Podobno grunt to dokładne oczyszczenie podczas operacji. Moja torbiel chyba nie jest duża to nie powinno być problemu. Nie wiem, czy będą szwy czy nie...ta rekonwalescencja trochę mnie przeraża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SędzieDred
Cześć wszystkim. Ciekawe rzeczy opowiadacie. Dzisiaj byłem u lekarza i po minucie badania zdiagnozował torbiel. Podobno potocznie nazywa się to "chorobą czołgistów", bo w wojsku właśnie czołgiści najczęściej na to chorują. Miałem przez długi czas siedzącą pracę, dodatkowo na tyłku jestem dość kosmaty, więc wszystko się zgadza :) Z tym że zdziwiło mnie jak szybko niektórzy z was reagowali. Ja na ten przykład mam TO od początku sierpnia, ale wygląda zupełnie jak wrzód, to i olałem sprawę. Myślałem że samo zejdzie. Czasem próbowałem wyciskać ropę, ale wydawało mi się dziwne to, że ten "wrzód" nie ma zwykłej "wulkanicznej" budowy, a raczej wygląda jak otwarta ranka, pęknięcie, czy coś takiego... Mi również zrobiło się to na kości ogonowej no i teraz czeka mnie operacja. Byłem z tym dopiero dzisiaj, więc po ...3 miesiącach? Ale pytałem się. Zaniedbanie tej torbieli grozi tylko tym że wokół może się zaroić od podobnych wrzodów. Początkowo bardzo dokuczał mi ból i nieraz zdarzyło mi się oprzeć np. o ścianę, tym ropniakiem i odruchowo odskoczyć jakby mnie poraziło prądem, tak przeszywający to ból. Ale teraz...po 3 miesiącach :) hehe, przyzwyczaiłem się w sumie, poza tym z tego co przeczytałem prawdziwy ból dopiero przede mną. Mam pytanie, jak to jest z pobytem w szpitalu. Bo tutaj ktoś pisał że całość trwała 1,5h i poszedł odrazu do domu, a na innej stronie lekarz napisał, że po zabiegu leży się w szpitalu 2-3 dni... to jak to jest w końcu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grenn
Ja miałem wycinaną torbiel włosową miedzy posladkami poraz drugi /po 8 latach/ w tą sobotę. Chirurg stwierdził ze nie ma co isc do szpitala bo to nie jest konieczne a poza tym lepiej leżec w domu nawet ze względów chigienicznych. Samo wycięcie trwało pól godziny znieczulenie miejscowe o dziwo zastosował jakies lepsze znieczulenie i nic nie bolało wykonał to w swoim gabinecie teraz przyjmuje antybiotyk troche gorączkuje, no i widaomo boli przy ruszaniu jak narazie to stwierdzam ze lepiej się nie pchac do szpitala jak jest mozliwośc to zrobic to prywatnie koszt 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin przerażony
hej, nie będę oryginalny, od zeszłego poniedziałku czuję ból w okolicach kości ogonowej, po paru dniach czułem taki ucisk na kośc ogonową gdy siedziałem lub leżałem na plecach, wyczuwałem zgrubienia na górnej części pośladków, a tu dzisisaj koło południa znów sobie chciałem dotknąć te miejsce a tu mokro-naciskam a tam leci taki płyn koloru szarego, no ładnie pmyslałem i do internetu... a tu po przeczytaniu paru stron...załamka... no cóż trzeba iśc do chirurga i niech ogląda i wycina bo co innego zrobić, a nigdy nic nie czułem i to tak szybko wszytsko się potoczyło, jeszcze do tego ciągnę studia, żona też uuuuu cienko to widzę cóz pozdrawiam wszystkich i rzyczę zdrowia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciu82
Nic nie pekaj i tak dobrze ze szybko reagujesz moja rada nie zwlekaj ani chwili bo nie leczona torbiel robi sie coraz wieksza i zatoki (ujscia ropy) tez co oznacza wieksze ciecie. Ja zwlekalem z tematem bo zawsze "coś" wypadalo i mialem ciecie na 20 szwów juz powoli dochodze do siebie i mam nadzieje ze nie bedzie nawrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edd1988
Witam. Mam 20 lat 10miesiecy temu mialem wycinany torbiel , mam problem z gojeniem gdyz na zrosnietej ranie non stop mam jakies powiklania typu wyciekania ropy lub krwi a obecnie zrobila mi sie tam dziura wielkosci ziarnka pieprzu.Nie wiem co z tym mam robic.Czy mam powody do zmartwien, mam wybrac sie do lekarzy czy moze pomoze mi jakas masc bakteriobójcza lub wspomagajaca w gojeniu sie ran??? PROSZE O JAKAKOLWIEK RADE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin przerażony
witam ponownie, jutro jadę na wizytę do chirurga zobaczymy, powiedziłał, że jak coś mam być na czczo to może od razu usunie, już sam nie wiem, co ma byc to będzie..... pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin przerażony
Hello, byłem dzis u chirurga, na początku potwierdził, że jest to przetoka włosowa, nastepnie znieczulenie miejsowe i przeciął chwasta żeby ropa sie wydostała do konca na zewnatrz, natomiast dalej powiedział żeby poczekać, jeżeli będzie nawrót konicznie pobyt w szpitalu i kaleczenie dupska(((, nie wiem czy to dobrze czy źle że nie powiedział nic o usuwaniu tego teraz, no cóż zobaczymy co dale, nie orientujecie się jak coś kiedy są wznowy tzn czy da sie okreslić odstep cxzasu czy wyskakuje kiedy chce np za parę lat kilka miesięcy itd. dzięki o pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobas84
Z odnowa to nie ma reguly. Moze sie odnowic po 6 miesiacach, 6 latach albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciu82
Marcin Teraz to chirurg ci naciał ropnia żeby cię tyłek nie bolał. Gwarantuje ci ze torbiel odezwie sie za jakis czas u mnie cykl trwał okolo 1,5 miesiąca zbierala sie ropa pekało i od nowa. Bobasowi chodziło pewnie o nawrót choroby po usunieciu torbieli (krojeniu dupska :)). Bo to niestety zdarza sie stosunkowo czesto niektórym po paru tyg innym po paru latach. Ja ci proponuje nie czekac i wyrwać chwasta. Ale skoro lekarz ci powiedział ze masz czekać to czekaj tylko pamiętaj że temat wróci tak jak pisalem ja czekałem dosyc długo i przetoka była dosyc mocno rozbudowana i niestety dupsko mi konkretnie skroili :( Też liczylem ze samo przejdzie niestety nie przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin przerażony
hi, dokładnie tak jak piszesz naciął mi ropnia, i powiedział żeby czekać jak tylko sie powtórzy to wycinamy w całości, a nie orientuje się ktoś czy można sobie to jakoś sprawdzić za jakiś czas, np USG..., pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciu82
Powiem szczerze ze nie wiem czy jest jakaś metoda badania która wykaże budowania sie torbieli. Ale nie słyszałem i nie przeczytałem nigdzie o wypadku że komys sie torbiel wchłoneła tu jest ciekawy artykuł polecem wszystko jasno napisane dla laika. http://www.lubecki.pl/schorzenia/12,torbiel_krzyzowo_ogonowa.html. Pozwodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiek_KC
Witam U mnie zabieg przeprowadzono tydzień temu. Nic strasznego przy miejscowym znieczuleniu a na drugi dzień dostałam wypis do domu. Rana była częściowo przyszyta po obu stronach do okostnej tak, żeby nie było takiej dużej dziury, ale środek pozostał odkryty i ma się wyziarninować. Chodzić mogłam już tego samego dnia, ale do tej pory robię to ostrożnie z uwagi na szwy i lekki ból z tym związany. Codziennie mam zmieniane opatrunki. Rana jest czyszczona wodą utlenioną a następnie robiony jest okład z 10% roztworu soli. Do wczoraj się to bardzo ładnie goiło, ale dzisiaj podobno pojawił się biały nalot. Nie wiem czy to tak powinno wyglądać czy może to początki paprania rany. Poza tym nie ma żadnych zaczerwienień ani nie boli jakoś bardziej. Wcześniej woda utleniona nie burzyła się a teraz pojawia się piana, ale nic nie szczypie. Temperatury nie mam. Jak to u was wyglądało czy to kolejny etap czy lepiej skonsultować się z lekarzem. Za tydzień i tak mam ściągane szwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiek_KC
Witam U mnie zabieg przeprowadzono tydzień temu. Nic strasznego przy miejscowym znieczuleniu a na drugi dzień dostałam wypis do domu. Rana była częściowo przyszyta po obu stronach do okostnej tak, żeby nie było takiej dużej dziury, ale środek pozostał odkryty i ma się wyziarninować. Chodzić mogłam już tego samego dnia, ale do tej pory robię to ostrożnie z uwagi na szwy i lekki ból z tym związany. Codziennie mam zmieniane opatrunki. Rana jest czyszczona wodą utlenioną a następnie robiony jest okład z 10% roztworu soli. Do wczoraj się to bardzo ładnie goiło, ale dzisiaj podobno pojawił się biały nalot. Nie wiem czy to tak powinno wyglądać czy może to początki paprania rany. Poza tym nie ma żadnych zaczerwienień ani nie boli jakoś bardziej. Wcześniej woda utleniona nie burzyła się a teraz pojawia się piana, ale nic nie szczypie. Temperatury nie mam. Jak to u was wyglądało czy to kolejny etap czy lepiej skonsultować się z lekarzem. Za tydzień i tak mam ściągane szwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddlen
Ja tez mialam nacinany ropien rok temu, ale pod narkoza. Poki co spokoj. Dla ciekawosci zrobiłam USG zeby sprawdzic czy to rzeczywiscie tam dalej siedzi ale lipa bo lekarz powiedzial ze jesli torbiel nie jest w stanie zapalnym to jest raczej cienka i plaska, albo gdzies tam sie chowa i nie wyjdzie na obrazie USG. predzej chyba rezonans albo tomograf...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dzisiaj właśnie wykryto u mnie a tym samym przecięto tę nieszczęsną torbiel. Niestety u mnie rozwinęło się do dość szybko , w piątek pojawił się ból,w sobote nie mogłam już siadać i leżeć , a dzisiaj zgłosiłam się do szpitala. Pani od razu dokonała nacięcia , (niestety na \\\"żywca\\\" gdyż w szpitalu zabrakło środków znieczulających , co wydać by się mogło niemożliwym) i kazała przez tydzień chodzić na zmianę opatrunku. Czytając Wasze posty nieco się przeraziłam. Jutro zgłaszam się do poradni chirurgicznej i zobaczę co mi powie lekarz. Mam pytanie , choć dla jednych może się wydać niedorzecznym i infantylnym; otóż od kilku lat tańczę i mam treningi 3x w tygodniu -czy z tą torbielą i opatrunkiem mogę w nich nadal uczestniczyć? ( Pani lekarka na to pytanie odpowiedziala ze wszystko zalezy od tego czy bol minie czy tez nie. jednak czytajac tutaj zamieszczone wypowiedzi, dla ktorych torbiel oznaczalakoniecznosc rezygnacji z pracy czy studiow zaczelam sie powaznie zastanawiac) z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×