Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Witam Biesiadę! \" Największa w życiu jest Miłość a Radość - najjaśniejsza Nadzieja jest ludziom najmilsza Tęsknota zaś najgłębsza jest Wiara najsilniejsza a najcieplejsza jest Dobroć każda z nich inną barwą znaczona wypełniają nasze życie malując go różnymi kolorami bo życie pełne jest kolorów... A kiedy w tęczy na niebie rozpoznasz kolorów życia odbicie, to znaczy po prostu że kochasz życie \" - Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jak" Patia Jak głuchy głos ptaka zostawiającego na drzewach swój ślad, Jak bezdomny żebrzący na rogu dwóch ulic, Tak ja z nadzieją kroczę przez świat Myśląc, że to już jutro Że już niedługo zobaczę czerwień na niebie, Przypominająca mi o tamtych różach. Jak dzwon na wieży kościelnej, Jak liść padający na ziemię, Wiem, że pisząc na papierze słowa dwa, tworzę historię. Dwa słowa tak krótkie, lecz piękne w każdym calu. Jak nieodgadnięta zagadka, Jak niespełnione marzenia, Tak bardzo kocham spokój. Nie widzę życia szarości, lecz same piękności, Które zdobią dla mnie życie Bo ja lubię patrzeć na zamknięty w ciemności świat...czuć zapach spokoju i radości. Kocham muzykę, brzmiącą niewinnie, jak pozytywka. Uwielbiam dobrych ludzi. Co roku widzę gołe drzewa a za nimi blask ciemności. Słyszę spokojną, uzdrawiającą muzykę. I marzę, bo mi wolno. Uśmiecham się, bo mam powód Jak woda po deszczu spływająca z kwiatów, Jak pustka w próżni, Tak Ty wejdź na wysoką górę i krzyknij w dal, Aż ktoś Cię usłyszy, Aż zauważysz, że warto żyć I że warto stąpać po ziemi, jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA_____________JARZEBINKO i SREBRNA AKACJO____witajcie🖐️🖐️🖐️ Dziekuje za piekne wiersze👄 I znow kolejny tydzien przed nami,,,U mnie lekkie zachmurzenie.Czekam na odrobine deszczu.Slonca mam juz dosyc! Och,jak ja nie lubie poniedzialku.No ,,ale coz na to poradze____trzeba brac sie za prace i cieszyc sie ,ze sie ja ma. Hihihi ,ale sie pocieszylam :D JARZEBINKO_____dziekuje za wiadomosc👄 TYLE ILE POTRZEBA Jakis czas temu zginal u nas w wypadku pewien mlody jeszcze duchowny. Byl profesorem uniwersytetu w Santiago w Ameryce Poludniowej. Mial niebywala energie zyciowa. Z pasja i zapalem wstawial sie bezinteresownie za swoimi bliznimi. Byl stuprocentowym czlowiekiem, stuprocentowym ksiedzem. Mozemy sie od niego sporo nauczyc,wlasnie dzis, gdy panuje tyle arogancji i przemadrzalosci. Jego ostatnia modlitwa brzmiala tak: \"Panie,nie dawaj mi za wiele rozumu,ale tyle, by rozumiec zycie i ludzi. Nie dawaj mi za wiele sily,ale tyle,by pracowac. Nie dawaj mi za wiele sukcesow,ale tyle, by zyc i moc pomagac. Nie dawaj mi tez za wiele grzecznego przystosowania, ale tyle bezinteresownosci,bym mogl czynic swa powinnosc. Panie,to,jaka dasz mi mieszanke szczescia i cierpienia,pozostawiam Tobie. Jesli mi tylko pomozesz byc dzis szczesliwym\". Takze my mozemy przyswoic sobie te modlitwe i powtarzac ja w sercu. Dobrze na nas wplynie. Phil Bosmans 🌻👄❤️ Pozdrawiam WAS bardzo serdecznie👄🌻🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciag dalszy poezji,,,, SZUKAJ ZAWSZE DOBRYCH STRON Nie znam Cie.A mimo to wiem, ze takze twoje serce odczuwa glod odrobiny radosci i szczescia. Dlatego podam Ci szybko kilka przepisow. We wszystkim szukaj zawsze dobrych stron. Kazdego wieczora kladz sie do lozka, majac w glowie dobre mysli. Twoj sen bedzie wtedy o wiele spokojniejszy i zdrowszy, dobre mysli noca oddzialywuja dalej na Ciebie, a rankiem znow pojawia sie slonce w Twym sercu. Kiedy masz wiele zmartwien i znikad pociechy, wtedy najpierw porzadnie sie wyplacz. A potem idz i pomoz innemu. Nie czyn z kazdego niepowodzenia katastrofy. Przyjmij kazdy nowy dzien jako dar. Raduj sie zawsze z czegos. Jest jeszcze tyle piekna na ziemi: dziecko,ktore patrzy na Ciebie promiennym wzrokiem, kwiat,ktory kwitnie dla Ciebie, gwiazda swiecaca dla Ciebie na niebie. Twoja radosc i Twoje szczescie znajduja sie w Twoich wlasnych rekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITA M BIESIADO! 🖐️ KOCHANE DRZEWKA❤️ dziekuje za piekne wierze 👄 KLINKO BIESIADNA👄 SREBRNA AKACJO👄 u mnie w nocy popadalo a teraz wychodzi sloneczko , od paru dni mamy \"Babie lato\" wiec pracuje w ogrodku i delektuje sie ostatnimi promykami sloneczka. trzeba naladowac akumulatorki i czekac do wiosny i nastepnego lata :D Babie lato....... Na baby przyszło lato babie a nad babami lecą żurawie Na baby przyszło trochę zadumy oświeca je słońca złoty strumyk Spracowane niewyspane niekochane odmawiają w jarzębinach swój różaniec I cieszą się swym latem babim że Bóg tak całkiem ich nie zostawił I pajęczyny wiążą koniec z końcem na smutne zimowe miesiące Ziemianin. Pozdrawiam serdecznie!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Jak nie kochać jesieni........ 🌻 Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata, Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących. Ptaków, co przed podróżą na drzewie usiadły, Czekając na swych braci, za morze lecących. Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych, Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych. Gdy białą mgłą otuli zachodzący księżyc, Gdy koi w twoim sercu codzienne tęsknoty. Jak nie kochać jesieni, smutnej, zatroskanej, Pełnej tęsknoty za tym, co już nie powróci. Co chryzmatem bieli, dla tych, co odeszli. Szronem łąki maluje, ukoi, zasmuci. Jak nie kochać jesieni, siostry listopada, Tego co królowanie blaskiem świec rozpocznie. Co w swoim majestacie uczy nas pokory. Tego, co na cmentarzu wzywa nas corocznie. Tadeusz Wywrocki. ❤️👄🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie dyskusje
przeciez to forum dyskusyjne a nie sciagaczka wierszy i opowiadan. Za duzo juz takich tematow i chyba was wykasujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ JARZEBINKO kochana ____________--witaj🖐️🖐️ Dziekuje za piekne wiersze!👄. Jak dobrze,ze nie piszemy tu o wszystkim,tylko w e-mailach. U mnie tez jest sloneczko i mam zamiar wiekszosc dnia spedzac na powietrzu.Zaliczylam juz poranny spacerek. A co do pomaranczowej____wredna kobieto___zajmij sie swoimi topikami na ktorych rozmawiasz sama ze soba! Atakujesz nas od samego poczatku.Szlag cie trafia z zadrosci.Wlazisz tu i wypisujesz idiotyzmy,pozniej kasujesz je. Czy sadzisz ,ze nie znamy regulaminu? To,o czym bedziemy pisac i co zamieszczac,to nasza sprawa.To nie jest twoj prywatny folwark. Zenada___tym bardziej jesli jestes moderatorka. Kto ci dal te uprawnienia? Wiem,kim jestes!!! NAGIAC SPIRALE PRZEMOCY Zabicie czlowieka jest czyms strasznym. Wiadomosci o morderstwach i przemocy.Czy to jeszcze cos znaczy? Slowa sie zuzyly,sa wytarte,puste. Rankiem czyta sie w gazecie.Tysiace umarlych z glodu, i spokojnie pije kawe. Slyszy sie o tysiacach ofiar na terenie objetych wojna i za chwile rozmawia o pogodzie,modzie czy pilce noznej. Codziennie niezliczona liczba niewinnych ludzi umiera smiercia tragiczna.I co najgorsze: Nie widzimy w tym nic zlego,tak po prostu. Niepojeta jest ludzka obojetnosc. Czy istnieje jeszcze jakikolwiek powod do dumy,ze nalezy sie do gatunku ludzkiego? Jedyne,co mozemy sprobowac zrobic, to byc samemu z calego serca dobrym, pelnym wyrozumialosci dla podupadlej istoty ludzkiej, ktora spotykamy takze w naszym zyciu. Nigdy nie nawidzic ludzi,nigdy niesprawiedliwej przemocy. Lepiej byc ofiara niz sprawca. Blogoslawieni pozbawieni przemocy,ktorzy nagibaja spirale przemocy do spirali przyjazni i milosci. Sa jak woda w rzece, ktora wygladza i zaokragla twarde kammienie, tak ze stopniowo zaczynaja sie jednak poruszac. Pozbawieni przemocy sa w stanie zmienic sila cierpliwosci serca ludzkie. Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejny wiersz Phila Bosmansa,,, W KOSMOSIE I NA ZIEMI Podroz kosmiczna____fascynujaca przygoda. Ale coz nam przedzierac sie coraz glebiej do wszechswiata i nie przelamywac dotychczasowe granice, jesli ciagle od nowa stawiamy na Ziemi mury nieufnosci,nieporozumienia,nienawisci i przemocy? Na coz nam latac dookola kosmosu z predkoscia powyzej 30 000 kilometrow na godzine,skoro nie jestesmy w stanie przezywciezyc przepasci miedzy nami i ludzmi umierajacymi z glodu? Coz da wysylanie robotow na Marsa, skoro czlowiekowi na wpol umarlemu z glodu nie potrafimy podac miski z jedzeniem? Tak,ludzie sa zapewne nadzwyczaj inteligentni, nieslychanie wynalazczy i postepowi, ale kiedy wreszcie uda im sie zyc nie tylko rozumem, lecz takze sercem,pelnym gotowosci do pojednania i wzajemnej pomocy? Kiedy wreszcie zaczna troszczyc sie na ziemi o pokoj i szczescie? Chcesz w tym uczestniczyc? Zacznij wiec jeszcze dzis byc dobry,serdeczny i mily dla twojego sasiada, dla twoich bliskich i kolegow z pracy, dla calego otoczenia. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek Kołakowski — Zawiść nie bardzo szkodzi temu, przeciw komu jest skierowana, ten bowiem może łatwo ją zlekceważyć, a widzi przecież, że zawistnik sam się ośmiesza. Szkodzi jednak samemu zawistnemu i przyprawia go o męki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek Kołakowski — Z wszystkich siedmiu grzechów głównych najłatwiej można wybaczyć lenistwo i obżarstwo, a najwięcej szkód i nieszczęść, zbrodni i wojen, jak sobie wyobrażam, powoduje zawiść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalino biesiadowa
czego sie tak denerwujesz, wiersze sa ladne , opowiadania tez ale chyba troche dyskusji mozna wprowadzic. Widze ze masz kontakt z jarzebina na e-maile no i dobrze . Pewnie zaraz ona tu wskoczy i bedzie sie tez wymadrzac. Skad ty mozesz wiedzec kim ja jestem? Zenada. A po drugie mam prawo pisac gdzie mnie sie podoba tego regulamiin nie zabrania. 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kalino biesiadowa Cyt.\"Skad ty mozesz wiedzec kim ja jestem? \" O to jest pytanie!!! Ano wiem! Swiat jest maly!!!!! W odpowiednim czasie dowiesz sie wiecej.Dzisiaj jedynie ci powiem,ze od dawna wiem,ze jestes moderatorka.!!! Nie jestesmy w szkole i nie piszemy wypracowania w/g narzuconej formy. Czy sa tu tylko same wiersze i opowiadania? Dialog,dyskusje mozna prowadzic w rozny sposob,,,, Nie osmieszaj sie swoimi uwagami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli pragniemy porozumienia z innymi, musimy zdawać sobie sprawę, że różnimy się od siebie pod względem sposobu postrzegania świata i niech ta prawda będzie wskazówką przy wszelkich kontaktach z ludźmi. — Anthony Robbins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ KOCHANA KALINKO BIESIADNA!👄❤️🖐️ A co tu za INTRUZ do nas zawtal ? 🌻🌻 Powinno sie przynajmniej raz dziennie przeczytac jakis ladny wiersz, zobaczyc piekny obraz, posluchac przyjemnej piosenki lub porozmawiac( telefonicznie) z najlepszym przyjacielem. W ten sposób budujemy piekniejsza, bardziej wartosciowa czesc naszego zycia. (Heinrich von Kleist) Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poezja serca. Czuję, że znów nadchodzi Wierszem pisana myśl. Gdy tylko serce Ciebie wspomni I gdy w mej głowie imię Twe lśni Moje serce staje się głodne Poezji, która budzi się Kiedy coś piszesz do mnie Wiec pisz i bądź, proszę, mi Przynoś mi ukojenie, Które dotyk Twego słowa śle I bądź, proszę, moim aniołem, Który miłość istnieniem niesie. Gdybym jednak kiedyś utracił Cię Czeluści smutku mrok zapadnie. I choć wszystko szare stanie się Twoje imię w sercu pozostanie. ❤️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANE DRZEWKA!!! JARZEBINKO_________--dedykuje Ci \"czas marzen\" CZAS MARZEN Zabiorę Cię W moich marzeń świat Byś był szczęśliwy jak ja... By Twe serce nigdy Więcej smutku nie zaznało... A z oczu blask I radość emanowała... Marzenia są piękne I nigdy nie mów mi, Że nie chcesz marzyć... Bo nie wiesz, co w życiu Może się jeszcze zdarzyć... Nikt nie zna przyszłości I nie wie, co czeka go... Dlatego należy marzyć I bardzo piękne jest to... Mówisz, że marzenie, aby Istniało musi cień nadziei mieć... Nadzieja jest zawsze Bo bez niej nie sposób żyć... Z A C Z N I J Marzyć i śnić...Zamknij oczy I wyobraź sobie, że.................... Więcej Ci nie powiem...Oj nie...Nie... Ty musisz wiedzieć Czego pragniesz, czego chcesz...? Pozdrawiam serdecznie!🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POZORNIE WSZECHMOCNY Zyjemy w czasach,w ktorych czlowiek staje sie pozornie wszechmocny w dziedzinie nauki i techniki: laboratoria w przestrzeni kosmicznej, rozbudowana siec danych ,satelity, medycyna transplantacyjna,genetyka,biotechnika i coraz doskonalsza,smiercionosna bron. Podczas gdy potega ta rosnie,czlowiekowi grozi calkowity upadek duchowy,moralny i kulturalny. Ludzie umieraja z glodu i wycienczenia, nawet w zamoznych krajach. Ludzie sa ciemiezeni,torturowani,mordowani, wypedza sie i wybija cale narody, podczas gdy miliony przygladaja sie przemocy,wojnie,nedzy na ekranie z zainteresowaniem, pociagaja lyk i przelaczaja na show. Ludzie w krajach zamoznych tona w nadmiarze konsumpcji i przyjemnosci,seksu i rozrywki, podczas gdy inni maja dosc zycia siegaja po przemoc,alkohol i narkotyki. Pamietaj,tragizm polega przede wszystkim na tym, ze fantastyczne mozliwosci czlowieka w dziedzinie techniki,nauki i komunikacji masowej realizowane sa dzis na niewyobrazalnej duchowej pustyni. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM BIESIADE 🖐️ Jesienne opowiesci........ Lisciu co lekkim szeptem tyle mi opowiadasz, tak pieknie szeleszczac wsrod traw. Opowiedz cos jeszcze, radosc znow spraw. Twoj szum jak muzyka co pieknie w sercu gra. Opowiedz cos jeszcze o pieknej jesieni i o jarzebinie co na galazce sie czerwieni. 👄❤️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julian Tuwim "Ranki jesienne": Tylko te chłodne, pogodne, Przewiewne ranki jesienne, (Liliowe astry jesienne), Senne, łagodne, Gdy w miłym, szarym niebie Wzrok rozczulony tonie: Te ranki, te są dla Ciebie. Byś w miękko wysłanym pokoju Z liściasto-ptasią tapetą, Bladobłękitna, W tym właśnie dzisiejszym stroju, Przez okno patrzała spokojnie Na miłe niebo jesienne, A na stoliku w wazonie Niech będą astry liliowe, Liliowe astry jesienne. Pozdrawiam i zycze milego dnia! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ JARZEBINKO kochana____________witaj🖐️ Zostawilam Ci wiadomosc na skype oraz w e-mailu.👄❤️ Dziekuje serdecznie za "spotkanie na zlaczach"👄 BADZ DOBRY Takze ty: czy jestes mlody,czy stary, musisz starac sie byc dobry: dobry dla swojego ojca i swojej matki, dobry dla swoich dzieci, dobry dla ubogich i cierpiacych niedostatek, dobry dla kazdego. Moze juz dawno przestales byc dobry. Jestes rozczarowany i powiadasz: Nie rozumieja mnie, wszystko przeinaczaja, sa tacy niewdzieczni. Mowie ci jednak:Zacznij mimo to byc dobry, nieczego nie oczekujac, nawet jesli twoje serce krwawi. Bycie dobrym wymaga wysilku. Porzuc twarde slowa, porzuc wyrachowanie. Wnies cieplo do swego domu,badz dobry. Pomoz ojcu i matce,badz dobry, zwlaszcza jesli sa starzy i samotni. ...To ogromne szczescie byc dobrym czlowiekiem. Pozdrawiam CIEBIE bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłość bezwarunkowa Jest to najwyższa forma miłości. O takiej miłości pisał św. Paweł w Pierwszym liście do Koryntian: „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje...” Miłość bezwarunkowa, to miłość, która nie zna potrzeb, oczekiwań i zazdrości. To miłość, która stara się nikomu nie zaszkodzić, nikogo nie skrzywdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przecież tak niewiele trzeba. Wystarczy odkryć czystą miłość w sobie. Wtedy będziemy zdolni pokochać siebie. Jeśli pokochamy siebie, pokochamy innych. Gdy pokochamy innych, pokochamy Życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolanthe ______Tęskne spojrzenia Znowu jest tak jak dawniej, puste słowa, jednoznaczne spojrzenia. Teraz jesteśmy tacy sami, choć przed chwilą każdy z nas był inny. Zmierzamy w tym samym kierunku? Chyba nie, realizujemy marzenia z przeszłości, które na zawsze pozostaną marzeniami. A potem? Potem będzie pustka. Niszcząca wszystko wkoło nas. Tak długo... Mamo?! Kiedy znów będzie tak jak dawniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM KALINKO BIESIADNA👄🖐️dziekuje za wiadomosc! 🌻🌻🌻 Jedno chce Ci powiedziec, by nie sploszyc wrazenia, ze choc zimno,cos wnosi kazda pora w marzenia.... mala kropla srebrzysta, uklon jesienny drzewa albo zachwyt nad swiatem kiedy ptak rano spiewa.... Kolor dnia sie przybliza, slonce wpinam do serca, bo biec lubie dla Ciebie po lisciastych kobiercach.... Jak korale jarzebin moje mysli sa zawsze bo tak pragna otulac najcieplejszym Cie plaszczem.... Takim w barwach teczowych rozcwierkanych od switu z purpurowym wieczorem delikatnym w dotyku.... / Maryla / Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śmiech, sen i nadzieja - to trzy rzeczy nam dane po to, aby osłodzić przykrości życia. /Maria Dąbrowska / KALNKO BIESIADNA zycze milego wieczoru! 👄 DOBRANOC BIESIADO! 👄🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×