Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

🌻🌻🌻🌻🌻 Pewien młody mężczyzna miał rozpocząć nową pracę i był zdener¬wowany. Przypominam sobie, jak mówiłam: „Dlaczego miałoby ci się nie udać? Oczywiście odniesiesz sukces. Otwórz swoje serce i pozwól rozwinąć się twoim uzdolnieniom. Odnieś się życzliwie do układów, w jakich się znalazłeś, i ludzi, z którymi i dla których pra¬cujesz, absolutnie każdego klienta, a wszystko pójdzie dobrze". Zrobił tak i odniósł sukces. Jeśli chcesz opuścić swoje miejsce pracy, zacznij przekonywać się, że oddajesz swoją aktualną pracę z miłości osobie, która będzie zachwycona możnością przejęcia jej. Wiedzcie, że są ludzie czekający dokładnie na to, co ty masz do zaoferowania, i że spotykacie się na szachownicy życia na równych prawach. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Afirmacja pracy „Jestem całkowicie otwarty i przygotowany do objęcia wspaniałe¬go nowego stanowiska, na którym wykorzystam wszystkie moje uzdolnienia i możliwości. Pozwolą mi one na twórcze spełnienie. Pracuję dla ludzi i z ludźmi, których kocham i którzy mnie kochają i szanują, miejsce pracy mi odpowiada, a wynagrodzenie jest dobre". Jeśli jest w pracy ktoś, kto wam przeszkadza, potraktujcie go przyjaźnie, ilekroć o nim pomyślicie. W każdym z nas jest choćbyjedna dobra cecha. I choć nie staniemy przed takim wyborem, każdy z nas mógłby zostać Hitlerem lub Matką Teresą. Jeśli osoba ta jest krytyczna, postarajcie się podkreślać, że jest ona miłym czlowiekiem i dobrze jest z nią być. Jeśli są to ludzie zrzędliwi, podkreślajcie ich radosny i miły stosunek do wszystkich wokół. Jeśli są okrutni, pod¬kreślajcie ich łagodność i współczucie. Jeśli w danej osobie zobaczy cie tylko dobre cechy, to cechy te zostaną wam przez nią okazane, bez względu na to, jaka będzie ona dla innych. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Przykład Nowa praca mojego pacjenta polegała na grze na fortepianie w klubie, którego szef znany był z podłości i grubiaństwa. Pracownicy zwykli byli nazywać go za jego plecami „smierć". Proszono mnie o pomoc w tej sytuacji. Odpowiedziałam: „We wnętrzu każdej bez wyjątku osoby są wszystkie dobre cechy charakteru. Bez względu na to, jak inni ludzie na niego reagują, nie ma to nić wspólnego z tobą. Ilekroć pomyślisz o tym człowieku, potraktuj go z miłością. Utwierdzaj się w przeko¬naniu, że zawsze pracujesz dla znakomitych szefów. Czyń to wielo¬krotnie". Przyjął moją radę i zastosował się do niej dokładnie. Mój pacjent zaczął otrzymywać ciepłe pozdrowienia i wkrótce szef zaczął wręczać mu premie i znalazł inne kluby, w których mógł on grywać. Inni pracownicy, którzy kontynuowali swoje negatywne myślenie o szefie, w dalszym ciągu byli źle traktowani. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Jeśli lubisz swoją pracę, lecz masz poczucie, że nie płacą ci wystarczająco, zacznij przyjmować z wdzięcznością swoje dotychczasowe wynagrodzenie. Wyrażanie wdzięczności za to, co już mamy, pozwala temu wzrastać. Utwierdzaj się w wierze, że otwierasz teraz swoją świadomość na większą zamożność i że CZĘŚCIĄ tej zamożności jest wyższe wynagrodzenie. Utwierdzaj się w przekonaniu, że zasługujesz na podwyżkę nie z przyczyn negatywnych, lecz po prostu dlatego, że jesteś bardzo wartościowy dla firmy i firma chce się z tobą podzielić zyskami. Staraj się pracować jak najlepiej, wtedy Wszechświat będzie wiedział, że zasługujesz, aby awansować cię na inną i nawet lepszą pozycję. Twoje obecne miejsce wyznacza ci twoja świadomość. Swiadomość albo zatrzyma cię w obecnym miejscu, albo wyniesie na lepsze stanowisko. To zależy od ciebie. Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM i POZDRAWIAM! Proponuję zrobić remament... W wolnej chwili weź kartkę i zapisuj swoje przekonania na temat życia, rodziny, pracy. Na przykład: nie da się pogodzić kariery zawodowej i zajmowania się domem; mężczyzna powinien więcej zarabiać i utrzymywać dom; kara to skuteczna metoda wychowawcza; kobieta powinna być uległa. Żeby uprościć sobie zadanie, zapisuj przede wszystkim te przekonania, które najbardziej utrudniają ci życie, bo np. wywołują poczucie winy albo są powodem konfliktów z mężem. Przypuszczalnie twoja lista będzie się rozwijać. Ale kiedy będzie już dosyć pokaźna, wtedy ją przeanalizuj. Prawdopodobnie okaże się, że większość punktów to przekonania wyniesione z domu rodzinnego. Kiedy już sobie to uświadomisz, masz trzy wyjścia: te punkty, które są w zgodzie z twoimi poglądami, możesz przejąć w całości, np. kobieta powinna czuć się bezpieczna u boku mężczyzny; te, z którymi się nie zgadzasz, odrzuć bez skrupułów, np. rolą kobiety jest zajmowanie się dziećmi i domem; jeszcze inne zaadoptuj na własny użytek, np. nie zgadzam się z tym, że mężczyzna nie powinien zajmować się domem, ale jeżeli to on więcej pracuje zawodowo, wówczas kobieta bierze na siebie większość obowiązków domowych. To najważniejsza część zadania. Pamiętaj, że taką analizę warto powtarzać, zwłaszcza jeśli w twojej rodzinie narastają konflikty, albo jeżeli o coś masz do siebie pretensję, czy nie możesz zrozumieć, dlaczego zachowujesz się inaczej, niż byś chciała. Taki zabieg pozwoli ci lepiej zrozumieć samą siebie i bardziej kontrolować swoje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Ranek w górach Adam Asnyk Wyzłocone słońcem szczyty Już różowo w górze płoną I pogodnie lśnią błękity Nad pogiętych skał koroną. W dole - lasy skryte w cieniu Toną jeszcze w mgle perłowej, Co w porannym oświetleniu Mknie się z wolna przez parowy. Lecz już wietrzyk mgłę rozpędza I ta rwie się w chmurek stada... Jak pajęcza, wiotka przędza Na krawędziach skał osiada. A spod silnej tej zasłony Świat przegląda coraz szerzej, Z nocnych, cichych snów zbudzony, Taki jasny, wonny, świeży. Wszystko srebrzy się dokoła Pod perlistą, bujną rosą, Świerki, trawy, mchy i zioła Balsamiczny zapach niosą. A blask spływa wciąż gorętszy Coraz głębiej oko tonie, Cudowności świat się piętrzy, W wyzłoconej swej koronie. Góry wyszły jak z kąpieli I swym łonem świecą czystym, W granitowej świecą bieli W tym powietrzu przezroczystym. Każdy zakręt, każdy załom Wyskakuje żywy, dumny, Słońce dało życie skałom, Rzeźbiąc światłem ich kolumny. Wszystko skrzy się, wszystko mieni. Wszystko w oczach przeistacza, Gra przelotnych barw i cieni Coraz szerszy krąg zatacza. Już zdrój srebrną pianą bryzga, Gdy po ostrych głazach warczy... Już się żywszy odblask ślizga Po jeziorek silnej tarczy... Już pokraśniał rąbek lasu... Już się wdzięczy i uśmiecha Brzeg doliny - a z szałasu Dolatują śpiewne echa... Przez zielone łąk kobierce, Dzwoniąc, idą paść się trzody... Jakaś rozkosz spływa w serce, Powiew szczęścia i swobody. Pierś się wznosi, pierś się wzdyma I powietrze chciwie chwyta - Dusza wybiec chce oczyma Upojona, a nie syta; Niby lecieć chce skrzydlata, Obudzona jak z zaklęcia... I tę całą piękność świata Chce uchwycić w swe objęcia. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posyłam kwiaty Adam Asnyk Posyłam kwiaty - niech powiedzą one To, czego usta nie mówią stęsknione! Co w serca mego zostanie skrytości Wiecznym oddźwiękiem żalu i miłości. Posyłam kwiaty - niech kielichy skłonią I prószą srebrną rosą jak łezkami, Może uleci z ich najczystszą wonią Wyraz drżącymi szeptany ustami, Może go one ze sobą uniosą I rzucą razem z woniami i rosą. Szczęśliwe kwiaty! Im wolno wyrazić Wszystkie pragnienia i smutki, i trwogi Ich wonne słowa nie mogą obrazić Dziewicy, choć jej upadną pod nogi; Wzgardą im usta nie odpłacą skromne, Najwyżej rzekną: \\"słyszałam - zapomnę\\". Szczęśliwe kwiaty! mogą patrzeć śmiele I składać życzeń utajonych wiele, I śnić o szczęściu jeden dzień słoneczny... Zanim z tęsknoty uwiędną serdeczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie, pamiętaj o ludziach złej woli Panie, pamiętaj nie tylko o ludziach dobrej woli, ale również o tych złej woli. Nie pamiętaj jednak o wszystkich cierpieniach, jakich nam przysporzyli. Pamiętaj o owocach, jakie przynieśliśmy właśnie dzięki tym cierpieniom. Wzrosła w nas dyspozycyjność, lojalność stała się bardziej przejrzysta, pokora głębsza, odwaga powiększyła się wraz ze szlachetnością. I kiedy oni staną przed Tobą, by zostać osądzeni, pozwól, by owoce, jakie przynieśliśmy, stały się dla nich przebaczeniem. Modlitwę tę, napisaną na kartce papieru, znaleziono w pewnym obozie koncentracyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA_________witajcie🖐️ Dziekuje👄 🌻🌻🌻🌻🌻 SPOTKANIE Z LOUISE HAY Sukces „Każde doświadczenie jest sukcesem\".____L.Hay Co to właściwie znaczy „porażka\"? Czy znaczy to, że coś nie wyszło tak, jak tego chciałeś lub jak się spodziewałeś? Prawo do¬świadczenia jest zawsze doskonałe. W doskonały sposób uzewnętrz¬niamy nasze wewnętrzne myśli i przekonania. Musieliście ominąć jakiś krok lub być wewnętrznie przekonani, że na coś nie zasługujecie - albo czuliście się tego niewarci. Podobnie jest, gdy pracuję z komputerem. Jeśli jest jakiś błąd, to ja go popełniam. Jest to coś, czego nie zrobiłam zgodnie z zasadami działania komputera i oznacza, że muszę się jeszcze czegoś nauczyć. Stare powiedzenie mówi: „Jeśli nie udało ci się za pierwszym razem, postaraj się zrobić to jeszcze raz\", i jest to takie prawdziwe. Nie znaczy to jednak, byś miał zmuszać się do ponawiania prób w ten sam stary sposób, ale byś rozpoznał swój błąd i spróbował innego sposobu - dopóki nie nauczysz się robić tego poprawnie. Myśl, że naszym naturalnym prawem jest przechodzenie przez życie od sukcesu do sukcesu. Jeśli tego nie robimy, to albo nie działamy zgodnie z wrodzonymi predyspozycjami, albo nie dowierzamy, że nam się powiedzie, lub też nie uznajemy naszego sukcesu. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Jeśli na początkowym etapie stawiamy sobie zbyt wygórowane wymagania, prawdopodobnie nieosiągalne w tej chwili, zawsze po¬niesiemy porażkę. Gdy małe dziecko uczy się chodzić lub mówić, zachęcamy je i chwalimy za każde najmniejsze osiągnięcie. Uradowane dziecko chętnie stara się wykonywać te czynności coraz lepiej. Czy tak właśnie dodajesz sobie otuchy, gdy uczysz się czegoś nowego? Czy też, przeciwnie, utrudniasz sobie zadanie mówiąc, że jesteś głupi, niezręczny lub „jakiś nieudany"? Wiele aktorek i aktorów jest przekonanych, iż muszą być znako¬micie przygotowani do pierwszej próby. Ja zaś przypominam im, że celem prób jest nauka. Przesłuchania i próby to czas przygotowań, w którym robi się błędy, w którym próbuje się nowych rozwiązań i uczy się. Tylko przez wielokrotne powtarzanie uczymy się nowego, aż stanie się naszą naturalną umiejętnością. Kiedy patrzycie na wy¬bitnego specjalistę w jakiejkolwiek dziedzinie, oglądacie rezultat niezliczonych godzin ćwiczeń i praktyki. Nie róbcie tego, co ja kiedyś robiłam - odmawiałam próbowania czegokolwiek nowego, ponieważ nie wiedziałam, jak to zrobić, a nie chciałam wypaść głupio. Proces uczenia się polega na robieniu błę¬dów, dopóki w naszej podświadomości nie ułoży się prawidłowy obraz tego, czego się uczymy. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Nie ma znaczenia, jak długo uważaliście się za nieudaczników. Tworzenie wzorca „sukcesu" możecie zacząć już teraz. Nie ma też znaczenia, na jakim polu będziecie chcieli działać. Zasady są te same. Trzeba zasiać „ziarno" sukcesu. To ziarno wyda obfity plon. Oto przykłady afirmacji sukcesu, jakie możecie zastosować: Boska Inteligencja obdarza mnie wszelkimi ideami, które mogę wprowadzić w życie. Wszystko, czego dotknę, zostaje uwieńczone powodzeniem. Wszystkiego jest pod dostatkiem dla wszystkich, ze mną włącznie. Mnóstwo klientów czeka na to, co mam do zaoferowania. Przyjmuję nowy sposób myślenia, świadomość sukcesu. Zaliczam siebie do kategorii ludzi sukcesu. Jestem magnesem dla darów fortuny. Spotykają mnie dobrodziejstwa ponad moje najśmielsze marzenia. Spływa na mnie obfitość wszelkiego rodzaju. Wszędzie czekają na mnie wspaniałe okazje. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Wybierzcie którąkolwiek z tych afirmacji i powtarzajcie ją przez szereg dni. Następnie wybierzcie inną i róbcie to samo. Pozwólcie tym ideom wypełnić waszą świadomość. Nie martwcie się, ,jak" mają się one urzeczywistnić. Okazje same utorują sobie drogę. Uwierzcie swojej inteligencji. Ona was poprowadzi. Zasługujecie na to, by odnieść sukces w każdej dziedzinie życia. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 W Bezkresie życia, w którym jestem, wszystko jest doskonałe, całkowite i pełne. Jestem jednością z Potęgą, która mnie stworzyla. Wszystko, co jest potrzebne do odniesienia sukcesu, jest we mnie. Pozwalam teraz, aby świadomość sukcesu ugruntowala się we mnie i zaczęła przejawiać się w moim świecie. Wszystko, ku czemu się skieruję, Będzie sukcesem. Z każdego doświadczenia wyciągam naukę. Kroczę od sukcesu do sukcesu; od zaszczytu do zaszczytu. Moja ścieżka to szereg stopni prowadzących do coraz większych sukcesów. Wszystko jest dobre w moim świecie. Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! PRZEPIS NA WIELKANOCNE ŚNIADANIE PASZTET Z KURY ----Kura, włoszczyzna bez kapusty, 15 dag wątróbki kurzej, 10 dag masła, 2 żółtka, 1-2 jajka, po kilka ziaren pieprzu i ziela angielskiego, liść laurowy, goździk, spora cebula, czerstwa kajzerka, imbir, gałka muszkatołowa, bułka tarta, sól, pieprz Kurę ugotować do miękkości w wywarze z włoszczyzny i korzeni. Następnie wyjąć, ostudzić, usunąć kości i skórkę. Drobno pokrojoną cebulę przesmażyć na połowie masła, wrzucić wątróbki i chwilę smażyć, dodać pokrojoną w kostkę bułkę, wymieszać, lekko skropić wywarem z kury, przestudzić. Mięso i wątróbki przepuścić 2-3 razy przez maszynkę (najlepiej przez sitko pasztetowe), dodać przyprawy, jajko, żółtka i 2-3 łyżki rosołu, dokładnie wyrobić masę. Formę wysmarować resztą masła, lekko posypać przesianą bułką tartą, napełnić przygotowaną masą. Piec w średnio nagrzanym piekarniku 40-50 min. Podawać na zimno z grzankami z bułki i pikantnymi sosami. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Czarowny Świat Miłości... Calineczka :) O jak wspaniały jest ten Świat Gdy w niebieskim kolorze nieba W jasnym blasku gwiazd Odnajduję Cię Tęczą tysiąca barw Malujesz cały mój świat... O jak wspaniały jest każdy dzień Gdy obok jesteś Ty A każda z jego chwil W złotym promieniu Twym Kropli jasnej łzy Bezcenne skrywa sny... W sekretnym ogrodzie mym Wonią róż upiększasz moje dni W obecności Swej Jesteś jak mój cień Wszędzie gdzie jestem ja Ukryty jesteś Ty... Proszę Niech chwila ta Po wiek wieków trwa Baśnią z tysiąca i jednej nocy Schowana w źrenicy Twej Niczym perła na oceanu dnie... Bo tylko z Tobą Serca mego Panie Ma sens moje ziemskie wędrowanie I Ciebie we wszystkim Moje miłowanie Aż po kres... O jakże czarowny jest ten Świat Jakże piękna jest Miłość Twa I cudowny jest każdy dzień Proszę niech nigdy nie skończy się Niech śnię... Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłość jest Światłem... Calineczka Miłość Jest ŚWIATŁEM, Które ożywia moją duszę I ludzi, którzy znajdują się obok mnie. A ŚWIATŁO Wypełnia mnie wtedy, Gdy kocham I jestem kochana... Jednocześnie, Jakże inaczej by można Zaświadczyć o Światłości pośród ciemności, Jeśli nie w ten sposób, Aby stać się Miłością wśród nienawiści? Bóg jest Miłością. Wiem, że Jeśli ja będę trwać w Bogu, To we mnie będzie trwało Jego Światło, Które poprzez moje słowa I piękno mojego życia Swoim niepowtarzalnym blaskiem Będzie emanować na innych, Wlewać w zgaszone serca nadzieję, A swoim ciepłem roztapiać ich lód. Pragnę, Aby ŚWIATŁO Przepływało przeze mnie Jak krew, Niosąc ze sobą Życie W najdalsze zakamarki Mego istnienia. Pragnę Stać się ŚWIATŁEM: Oddychać nim, Kochać, Marzyć, I żyć... Dzisiaj, Jutro I na zawsze! Bóg jest Miłością . Bóg jest Światłością. A kto trwa w Bogu Ten, tak jak On trwa w Światłości... I ma uczestnictwo z drugimi... (por.1 J) * Panie, Wiem, że tylko w Tobie staję się ŚWIATŁEM. A jeśli wiem... To dlaczego wciąż we mnie jest tak wiele... ciemności...? Boże, błogosław! Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twój wizerunek Jolanthe Coś było nie tak. Coś psuło twój wizerunek. Usta tak sztywno trzymały fason, A wypowiadały słowa gorące jak dłonie. Od początku było coś nie tak. Oczy chłodno spoglądały na to co za nami i przed nami, A spojrzenie twe roztapiało me horyzonty jak wosk. Coś było nie tak... Twoje dłonie zasadniczo trzymane na wodzy, rozpalały ciało i duszę do czerwoności. Już wszystko jest w porządku. Namiętne me spojrzenie miażdży twą postać bezlitosną prawdą o tobie. Jest wszystko w porządku. Moje dłonie, oczy, i usta nie zrobią już nic, Co sprawi ci choć cień satysfakcji i przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...podaję przepis na jaja faszerowane Jaja ugotowane na twardo. Farsz sardynkowy: sardynki z małej puszki utarte z drobno posiekaną małą cebulą i 1-2 łyżkami majonezu oraz z 3-4 żółtkami jaj na twardo doprawione solą i pieprzem. Farsz z szynki i pieczarek: 8-10 posiekanych pieczarek przesmażonych na łyżce masła z posiekaną cebulą, wymieszanych z drobno posiekaną szynką, żółtkami z 3-4 jaj na twardo, czubatą łyżką natki pietruszki, solą i pieprzem. Do dekoracji: pokrojona w kostkę marynowana papryka, korniszony, koktajlowe pomidorki, natka pietruszki, koperek lub rzeżucha, majonez. Jaja obrać, poprzekrawać wzdłuż na pół, żółtka wyjąć. Powstałe miseczki z białek napełniać przygotowanymi farszami, ładnie udekorować i ułożyć na półmisku. Do faszerowania jaj nadają się też różne gotowe pasty, np. kawiorowa, anchois, łososiowa, różne sałatki, np. drobno posiekana śledziowa (posiekane: filet śledziowy, żółtka i natka pietruszki wymieszane z majonezem), a także twarożki smakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA__________witajcie🖐️.Dziekuje👄 Wielkanoc zbliza sie wielkimi krokami.!!!!!!!!!!! Smigus -dyngus czy malowanie pisanek to tradycyjne zwyczaje w roznych regionach Polski. Sa jednak miejsca,gdzie Wielkanoc obchodzona jest szczegolnie barwnie.I przyciaga turystow z wielu stron kraju. Jesli masz zamiar spedzic Wielkanoc w Krakowie,wybierz sie w Poniedzialek Wielkanocny na Salwator,gdzie odbywa sie slynny odpust. Przyjal on nazwe od biblijnej wsi Emaus,do ktorej podazal zmartwychwstaly Chrystus. Po sumie odprawionej przez arcybiskupa Krakowa mozesz postrzelac na strzelnicy,pokrecic sie na karuzeli czy kupic serce piernika lub pierscionek z kolorowym oczkiem.A na straganach znalezc drewniane figurki Zydow studiujacych Troje i zydowskich grajkow,kiedys osobliwosci krakowskiego odpustu. Jesli pogoda dopisze,wybierz sie na kopiec Kosciuszki. W poswiateczny wtorek na starym Podgorzu odbywa sie Swieto rekawki.Wiaze sie ono z legenda o kopcu Kraka,ktory wdzieczny lud usypal po smierci krola. Nazwa wziela sie od tego,ze ziemie na kopiec noszono w rekawach. Odpust zaczyna sie od toczenia jaj i kolaczy z kopca Kraka.Pozniej sa biegi wojow,opowiesci geslarzy o dziejach grodu Kraka,rozmaite koncerty. Warto tez przyjrzec sie pracy garncarzy,bednarzy czy kowali oraz przymierzyc dawne stroje.Kupic cukrowa wate i balonik na druciku. Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emaus W Ewangelii św. Łukasza, w rozdziale 24, zamieszczony jest piękny i wzruszający opis drogi, jaką dwaj uczniowie Jezusa odbyli z Jerozolimy do miejscowości Emaus. Mała wioska Emaus leżała blisko Jerozolimy, gdyż oddalona była od niej o 60 stadiów tj. ok. 10 km. W tradycji Kościoła ten tekst Ewangelii, osadzony głęboko w kontekście Zmartwychwstania, odczytywano w drugi dzień po nocy paschalnej, czyli w poniedziałek. Dzień ten był szczególnie obchodzony w parafii na Zwierzyńcu. W tym dniu w kościółku Najświętszego Salwatora (Zbawiciela) można było uzyskać odpust. Jak zwykle przy takiej okazji w kościele gromadziły się tłumy. Wierni przybywali tutaj z przyczyn natury religijnej ale i także towarzyskiej. Od dawnych bowiem czasów odpust w kościele łączył się z zabawą, okolicznościowym kiermaszem, możliwością radosnego spędzenia czasu przez licznie zgromadzoną gawiedź. W podkrakowskim Zwierzyńcu było tak samo ale i jednocześnie było inaczej. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tradycja samego odpustu na Zwierzyńcu sięga wieku XII. Co najmniej od XVI w., a pewnie i dużo wcześniej, odpust ten przyciągał nie tylko zwierzynieckich parafian ale także samych Krakowian. Zwierzyniec nie był wtedy częścią Krakowa. Był oddalony od miasta, może nie 60, ale o jakieś 20 stadiów. Od dawna wieś otaczał nimb tajemniczości i świętości. Może przyczyniła się do tego prasłowiańska świątynia Gontyna, która miała stać ongiś na stokach wzgórza wznoszącego się nad osadą, może wiązać to należy z romańskim kościółkiem Najświętszego Salwatora, który jest jedną z najstarszych świątyń Krakowa, może wreszcie, sławy tej przydała wsi Bł. Bronisława, pustelniczka i mistyczka, która żyła i zmarła w XIII w. in odore sanctcitatis w pustelni na szczycie góry, którą na jej pamiątkę nazwano jej imieniem? Tak czy inaczej w poniedziałek wielkanocny na Zwierzyniec waliły tłumy. Mieszczanie odbywali w ten sposób pielgrzymkę ze swojej fary, gdzie dokonywało się i aktualizowało misterium paschalne, do fary Zwierzynieckiej. Kraków stawał się Jerozolimą, Zwierzyniec wioską Emaus. Pierwszy raz taką właśnie nazwę odpustu spotykamy w opisie, jaki w 1596/97 sporządził Giovanni Paulo Mucanti: cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W poniedziałek wielkanocny poszedłem oglądać kościół, który nazywają Emaus, gdzie zbiera się wielki tłum obojga płci (...) Wszystka młodzież i żacy zachowują dawny zwyczaj noszenia dnia tego różdżki wierzbowej, na której rozwinięte są bazie i tymi idąc drogą na Emaus, uderzają dziewczęta brzydsze i mówią do nich: „czemu nie rychło na Emaus ?” Czy aby na pewno przy pomocy wierzbowej witki poganiano jedynie brzydsze dziewczęta wolno wątpić. Zwyczaj zaczepiania dziewcząt przy takich okazjach był po prostu próbą zwrócenia na siebie uwagi. Zapewne ładniejsze dziewczęta też miały powodzenie. Być może nasz włoski gość miał nieco inny gust niż krakowscy żacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Wielkanoc nie moze zabraknac bialej kielbasy :) Biała kiełbasa pieczona w majeranku 75 dag białej kiełbasy, duża cebula, 3-4 ząbki czosnku, łyżeczka suszonego i kilka gałązek świeżego majeranku, łyżka smalcu, sól Żaroodporne naczynie wysmarować połową smalcu, wyścielić pokrojoną w plastry cebulą, oprószyć majerankiem. Ciasno ułożyć pętka kiełbasy, obłożyć je pokrojonym na ćwiartki czosnkiem, polać resztą stopionego smalcu wymieszanego z pozostałym majerankiem. Piec w temp. 180-200°C ok. 50 min. Co jakiś czas przewracać kiełbasę i nakłuwać jej skórkę, by ze środka wyciekły tłuszcz i woda. Jeśli kiełbasa zbyt szybko zacznie się rumienić, dopiekać ją przykrytą folią aluminiową. Rumianą kiełbasę przełożyć na półmisek, udekorować gałązkami majeranku i podawać na gorąco lub na zimno z ostrym sosem i ciemnym pieczywem. Polecam ten przepis:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze,,,,:) Sałatka z krewetek, awokado i mango Puszka krewetek w zalewie (15 dag), 2 awokado, mango, 4 szalotki, 10 dag rodzynek, garść roszponki lub 2-4 liście sałaty (kędzierzawej lub lodowej), 4 łyżki soku z cytryny, łyżka octu balsamico, 5-6 łyżek oliwy, pieprz, sól Krewetki osączyć z zalewy. Awokado i mango umyć, obrać, usunąć pestki, a miąższ pokroić w kostkę. Kawałki awokado od razu skropić łyżką soku z cytryny, by nie ściemniały. Szalotki obrać, drobno posiekać. Rodzynki moczyć kilka minut w gorącej wodzie, po czym osączyć. Roszponkę wypłukać, osuszyć, oddzielić poszczególne listki, odrywając dłuższe ogonki (sałatę lodową lub kędzierzawą porwać na nieduże kawałki). Oba octy zmiksować z oliwą i pozostałym sokiem z cytryny, doprawić do smaku pieprzem i solą. Wszystkie składniki sałatki wymieszać w salaterce, polać przygotowanym sosem i podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Życzę Wam wszystkim, aby Wielkanoc ogarnęła Was szczególną tradycją i nowymi szczęśliwymi przeżyciami, ale przede wszystkim by Wielkanoc umocniła Waszą wiarę, podniosła na duchu i napełniła Wasze serca radością Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie dla Was wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia. Wesołych Świąt i mokrego Dyngusa! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 SPOTKANIE Z LOUISE HAY „Zasługuję na to, co najlepsze, i akceptuję to, co najlepsze\". 🌻🌻🌻🌻🌻 Jeśli chcesz, aby powyższa afirmacja stała się dla ciebie prawdą, musisz odrzucić następujące opinie: Pieniądze nie rosną na drzewach. Pieniądze są czymś brudnym. Pieniądze są złem. Jestem biedny, ale mam czyste ręce. Ludzie bogaci to kombinatorzy. Nie chcę mieć pieniędzy i być ich niewolnikiem. Nigdy nie dostanę dobrej pracy. Nigdy nie zrobię jakichkolwiek pieniędzy. Pieniądze szybciej się wydaje, niż zarabia. Zawsze jestem w długach. Biednym trudno jest się przebić. Moi rodzice byli biedni i ja też będę biedny. Artyści muszą borykać się z biedą. Tylko oszuści mają pieniądze. Zawsze ktoś mnie ubiegnie. Nie ośmieliłbym się zażądać tak wiele. Nie zasługuję na to. Nie jestem dość dobry, by robić pieniądze. Nigdy nie mówię nikomu, ile mam oszczędności. Nie pożyczaj pieniędzy. Grosz do grosza, a uzbiera się spora sumka. Oszczędzaj na czarną godzinę. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 lub,,,, Bieda może przyjść w każdej chwili. Drażnią mnie ludzie posiadający pieniądze. Pieniądze można zdobyć tylko ciężką pracą. Ile z tych przekonań uważasz za swoje? Czy rzeczywiście sądzisz, że wiara w którykolwiek z powyższych poglądów przyniesie ci powodzenie? Jest to przestarzały, ograniczający sposób myślenia. Być może taki stosunek do pieniędzy obowiązywał w twojej rodzinie. Często prze¬konania wyniesione z domu rodzinnego towarzyszą nam tak długo, aż ich świadomie nie zmienimy. Skądkolwiek by one pochodziły, muszą opuścić naszą świadomość, jeśli chcemy dojść do dobrobytu. Moim zdaniem prawdziwa pomyślność zaczyna się wraz z dobrym samopoczuciem. Jest to także poczucie wolności robienia tego, na co ma się ochotę, i wtedy, kiedy ma się na to ochotę. To nie jest kwestia pieniędzy, lecz stanu ducha. Pomyślność lub jej brak jest tylko zewnętrznym wyrazem naszych wewnętrznych przekonań. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻 Zasługiwanie Jeśli nie chcemy zaakceptować przekonania, że „zasługujemy" na pomyślność, to nawet jeśli spotka nas coś pomyślnego, nie będziemy umieli z tego skorzystać. Spójrzcie na ten przykład: Uczestnik jednej z moich grup poświęconych tematowi powodze¬nia życiowego przyszedł kiedyś na zajęcia bardzo podekscytowany, bo wygrał pięćset dolarów. Powtarza bez przerwy: „Nie mogę w to uwierzyć! Nigdy niczego nie wygrałem". Wiedzieliśmy, że wygrana była odbiciem jego zmieniającej się świadomości. On jednak nadal czuł, że tak naprawdę nie zasługiwał na to. W następnym tygodniu nie mógł przyjść na zajęcia, ponieważ złamał nogę. Rachunki, jakie musiał zapłacić za leczenie, wyniosły pięćset dolarów. Był wystraszony, że może zrobić krok do przodu, krok w kierunku dobrobytu, i czując, że nie zasługuje na to, sam ukarał się w ten sposób. Gdy koncentrujemy się na osiągnięciu powodzenia życiowego, nie zżymajmy się nad rachunkami, które mamy do zapłacenia. Jeśli będziesz koncentrować się na brakach i długach, będziesz tworzyć ich coraz więcej. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Wszechświat zaopatruje nas obficie we wszystko. Zacznij być tego świadomy. Znajdź czas na policzenie wieczorem gwiazd na bez¬chmurnym niebie, ziarenek piasku w dłoni, liści na gałęzi, kropli deszczu na parapecie, pestek w pomidorze. Każde nasionko może stworzyć całą roślinę z niezliczoną ilością owoców. Bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz świadkiem pomnożenia tego. Lubię z wdzięczną miłością odnosić się do wszystkiego, co mam - mojego domu, ogrzewania, wody, światła, telefonu, mebli, urządzeń hydrau¬licznych, wszelkiego innego wyposażenia, ubrań; tego, czym się poruszam, wszelkich prac, pieniędzy, które mam, przyjaciół, moich zmysłów wzroku, czucia, smaku i dotyku, zdolności poruszania się - i cieszyć się tą naszą cudowną planetą. Nasze przekonania o brakach i ograniczeniach to jedyna rzecz, która nas ogranicza. Jakie przekonania ograniczają ciebie? cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Czy chcesz mieć pieniądze tylko po to, by móc pomagać innym? W takim razie uważasz, że nie jesteś wart, aby samemu z nich korzy¬stać. Upewnij się, że nie odrzucasz teraz dobrobytu. Jeśli przyjaciel zaprasza cię na obiad czy kolację, przyjmij zaproszenie z radością i przyjemnością. Nie miej poczucia, że prowadzisz jakąś „interesow¬ną grę" z ludźmi. Jeśli dostaniesz prezent, przyjmij go z wdzięczno¬ścią. Jeśli ci się nie przyda, przekaż go komuś innemu. Pozwól, by sprawy i rzeczy przepływały przez twoje ręce. Uśmiechnij się po prostu i powiedz: „Dziękuję". W ten sposób dasz znać Wszechświa¬towi, że jesteś gotów otrzymać swoje dobro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×