Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Zostawiam cala skrzynke szampana dla nas i naszych gosci🌻 Butelka szampana - symbol sylwestrowej nocy! Zimą siarczysty kontynentalny mróz i przenikliwy wiatr znad Atlantyku, latem kapryśnie – nieznośne upały przeplatają się z zimnymi deszczowymi dniami, to klimat niezwykłej krainy położonej w północno – wschodniej Francji, słynącej na cały świat ze swego wspaniałego i niepowtarzalnego trunku… Cristal, Comtes de Champagne, Dom Perignon, Dom Ruinart, Stradivarius, Grand Siecle, Amour to zaledwie kilka międzynarodowej sławy marek, które powstają w tajemniczych piwnicach Szampanii. Prawdziwego szampana produkuje się tylko tutaj, i tylko z trzech gatunków winogron: Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Mmeunier. Za legendarnego twórcę szampana uważa się mnicha Dom Perignon z klasztoru Hautvillers. „Champagne” jest symbolem luksusu, sukcesu i szczęścia otwieramy go gdy chcemy podkreślić wyjątkowość chwili, gdy chcemy podzielić się z innymi swoją radością, gdy jesteśmy dumni… J ednak nie zawsze tak było, jeszcze w osiemnastym wieku znawcy mówili o nim pogardliwie i nazywali „diabelskim winem”. Z czasem jednak „champagne” zyskał sobie bardzo wielu wielbicieli, szczególnie wśród kobiet, które mogły się nim delektować bez obaw o swoją urodę. Popyt na musujące wina był wkrótce tak ogromny, że rozpoczęła się jego masowa produkcja, jednak większość z nich nazywa się po prostu winami musującymi i są one jedynie imitacją prawdziwego szampana z Szampanii. Szampan jest mieszanką win, pochodzących z różnych winnic i lat, leżakuje w podziemnych grotach wykutych w wapiennej skale, gdzie od tysięcy lat panuje niezmiennie temperatura dziewięciu stopni Celsjusza. Widok ułożonych na stelażach i dokładnie oznakowanych butelek jest imponujący, pokryte kurzem, pajęczynami i tajemnicą czekają w ciemnościach, by któregoś wieczora zachwycić swym niepowtarzalnym smakiem i aromatem… Pamiętajmy jednak, że „champagne” jest wyjątkiem od reguły i starzeć się nie musi, niektórzy znawcy twierdzą nawet, że nie powinien! Od lat butelka szampana jest symbolem sylwestrowej nocy, otwierana z wielką fetą o północy podkreśla wyjątkowość chwili. Ściskamy najbliższych, wypowiadamy życzenia i toasty za pomyślność Nowego Roku wznosząc w górę kieliszki wypełnione magicznym, złotym trunkiem z Szampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHANA BIESIADO
Jeszcze chwila,jeden krok i wejdziemy w Nowy Rok! Spelnienia marzen i wielu wrazen...dla wszystkich biesiadniczek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje kochane biesiadniczki. I nadszedl czas zabawy ,szalenstwa ,radosci. Moje drogie biesiadniczki biegne do Was z zyczeniami. Oby rok 2008 byl rokiem szczescia dla Was i waszych bliskich. Zycze Wam powodzenia w realizacji planow osobistych i zawodowych. I wszystkiego naj naja naj.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEN DOBRRY 🖐️ w NOWYM ROKU! 👄 JODELKO! 👄 WIAZKU! 👄 GRABKU! 👄 WIERZBO! 👄 cierpliwa LESZCZYNKO! 👄 CYPRYSKU! 👄 pod CYPRYSKIEM!👄 LESZCZYNKO!👄 DRZEWO OLIWNE!👄 wszystkich , ktorzy nas odwiedzaja na BIESIADZIE! \"Styczeń\" - Ficowski Jerzy Nowy Rok zawitał wreszcie stary sobie poszedł. Co tam rośnie w mrozach stycznia? Dzień rośnie po trosze! Wróbelkowi serce rośnie, że wiosny doczeka, chociaż jeszcze droga do niej mroźna i daleka. Rosną w styczniu zaspy śniegu, że wóz w nich ugrzęźnie a na szybach rosną srebrne liście i gałęzie. Więc na inne pory roku, nie patrzy zazdrośnie mroźny styczeń: bo w nim także mnóstwo rzeczy rośnie! Pozdrawiam i 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem! 🖐️ Gdzie sie Wszystkie podziewacie, czy jeszcze odpoczywanko po szampanskiej nocy? :D :D :D Pozdrawiam!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane biesiadniczki!!!! Radosnego i szczęśliwego Nowego Roku z marzeniami____ o które warto walczyć, z radościami którymi warto się dzielić, z przyjaciółmi z którymi warto być i z nadzieją bez której nie da się żyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO! JARZEBINKO KOCHANA_____________-WITAJ W NOWYM ROKU! Jak milo powitac CIE!!!! Dziekuje kochana,ze bylas na noworocznym posterunku!!Wpuscilas NOWY ROCZEK na BIESIADE! dzieki👄 DLA CIEBIE!!!! Kuligiem chciałam do Ciebie jechać, lecz kare konie nie chciały czekać. Porwały sanie, mkną pod gwiazdami a ja zostałam sama z życzeniami. Ale gdy tylko okno otworzysz, w świeżym płateczku życzenia złożę, w gwiazdce co spada tutaj z obłoków będę ci życzyć. Do siego Roku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANY WIAZKU DLA CIEBIE👄 Niech Nowy Rok przyniesie Ci radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń a gdy się one już spełnia nich dorzuci garść nowych marzeń, bo tylko one nadają życiu sens! W Nowym Roku wielu szczęśliwych tylko chwil... Szczęścia w domu i wszędzie, gdzie będziesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANY GRABKU👄 Słonko moje ukochane !!!!!! Niech tylko dni _______________pelne szczęścia i uroku,beda nam dane____________niech tylko taaaaaaaaaakie,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,będą w całym Nowym Roku 2008!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANA CIERPLIWO LESZCZYNKO!👄 Z ostatnią kartką kalendarza ____zerwij złe nastroje, zapomnij wszystkie złe chwile i dni. W Nowy Rok ____wejdź tak ,jak na najwspanialszy bal, który nazywa się ŻYCIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANA WIERZBKO👄 Są godziny, które liczą się podwójnie i tygodnie nie warte jednego dnia. Niechaj w Nowym Roku wszystko po równo się rozkłada i wszystko w ręce łatwo Ci wpada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANE DRZEWKO OLIWNE!👄 Gdy Nowy Rok staremu cyfrę zmienia, wszyscy - wszystkim ślą życzenia! Przy tej pięknej sposobności, życzę Ci dużo radości i spelnienia marzen! Przede wszystkim zycze Ci zdrowka____❤️ W zwiazku z tym,,,,,zycze Ci cierpliwosci i wyrozumialosci dla siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZKU__________och to Ty otworzylas drzwi Nowemu Roczkowi 2008? Dziekuje za piekne zyczenia❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana JARZEBINKO______________cudowne sa TWOJE zyczenia,wiersze i linki__________bo jestes po prostu cudowna osoba! Niestety,nie moglam wejsc na strone TLENU! Sorry! Nadrobie zaleglosci👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Recepta na NOWY ROK 2008!!!! Bierzemy 12 miesięcy, oczyszczamy je dokładnie z goryczy, chciwości, małostkowości i lęku, po czym rozkrajmy każdy miesiąc na 30 lub 31 części tak, aby zapasu wystarczyło dokładnie na cały rok. Każdy dzień przyrządzamy osobno z jednego kawałka pracy z dwóch kawałków pogody i humoru. Do tego dodajemy 3 duże łyżki nagromadzonego optymizmu, łyżeczkę tolerancji, ziarnko nadziei i odrobinę taktu. Następnie całą masę polewamy dokładnie dużą ilością miłości. Gotową potrawę przyozdabiamy bukietem uprzejmości i podajemy codziennie z radością i filiżanką orzeźwiającej herbatki. Z NOWOROCZNYM POZDROWIENIEM ❤️👄❤️👄❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZA POMYSLNOSC ROKU 2008! JARZEBINKO_____________przylaczam sie do toastu! Za pomyslnosc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wypijmy do dna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkanie z Monika,,,,,, ❤️❤️❤️_____i jeszcze dodam,,,❤️❤️❤️ - Z pracowni w Mediolanie, mówisz... To ciekawe - odezwał się Giovanni. - Moja rodzina się stamtąd wywodzi. - Sam widzisz, masz do nich prawo jak nikt inny. Kto wie, może twój pra, praprzodek je wykonał? - Niewykluczone ale w takim razie to nie prezent od ciebie, ale zwrot mojej własności -roześmiał się Giovanni. - No wiesz, szybko zawłaszczyłeś sobie te kielichy. A masz pewność, że to twój przodek? - Pewności nie, ale jest to najbardziej prawdopodobne, żaden wasz przodek w Mediolanie nie żył. - No, nie - przyznała Monika. - Przynajmniej ja nic o tym nie wiem. - Tak, to miło jak zagrabione niegdyś rzeczy wracają do prawowitych właścicieli - powiedział przekornie Giovanni. - Jakie zagrabione! - oburzyła się Kasia. - Jeśli nawet wykonał je twój praszczur to pewnie na sprzedaż. Ktoś mu za to zapłacił. Właściciel, który je nabył, stracił. Nie ty. Ty je najwyżej zagrabiasz właśnie teraz. - Nie zagrabiam, dostałem w prezencie. Dostaliśmy, masz prawo najwyżej do jednej sztuki. Monika z Iwo przysłuchiwali się sprzeczce w milczeniu. - A mówiłem - szepnął Iwo - że dobrali się jak w korcu maku? Znów iskrzy między nimi. Co za temperament! - Kasiu, a ty przypadkiem włoskich przodków nie masz? - spytał. - Sprawdzę, niewykluczone, że mam. Ale jak się okaże, że moi przodkowie przybyli tu razem z Boną, to przestaniesz sobie rościć prawa do tych cacek - pogroziła Giovanniemu palcem. - Bo może to mój przodek kupił te kielichy i mnie się one należą? Oba - dodała z mocą. Giovanni popatrzył błagalnym wzrokiem na Iwo. - Z nią tak zawsze - poskarżył się. - I idę o zakład, że najdalej pojutrze dostarczy mi nie tylko rodowód, że pochodzi z prostej linii od Bony Sforza, ale i rachunek, z którego wynikać będzie, że to jej przodek kupił te kielichy. Ubóstwiam tę kobietę - pocałował Kasię w policzek. - Świata za nią nie widzę. - No to mamy wiele wspólnego - roześmiał się Iwo. - Ja też świata nie widzę poza moją Moniką. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wspaniala biesiade. Cudowne powitanie Nowego Roku. Dziekuje wszystkim za zyczenia. Jodelko cudowny przepis na NOWY ROK. Napewno zastosuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kochany WIAZKU! Wrocilam z wieczornego spacerku! Ufffff ale mroz! Dotlenilam sie i teraz zasiadlam do kompa.Pocieszam sie ,ze w weekend bedzie cieplutko.Przy takiej temperaturze,to pewnie i snieg stopnieje,,,,,Styczen szybko przeminie,,,a potem juz blizej wiosny,,,,,oby do lata! A wtedy siedzonko w pieknym ogrodzie,,,,i nad jeziorem,,,,alez sie rozmarzylam,,,, Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geneza karnawału,,,,,,, Nazwa pochodzi od łacińskiego wyrażenia carrus navalis (wóz w kształcie okrętu). Taki wóz ,zawyczaj, prowadził parady w czasie rzymskich bachanalii (uroczystości na cześć Bachusa boga płodów i wina). Odpowiednikiem Bachanalii w starożytnej Grecji były Dionizje. W obu przypadkach był to okres wyuzdanych zabaw przy winie, tańców, często orgii, biesiad i bali przebierańców i maskarad. Według innej teorii nazwa karnawał pochodzi od łacińskiego słowa carnavale (pożegnanie mięsa , caro - mięso, vale - bywaj, żegnaj), gdyż jest to okres poprzedzający Wielki Post. W Polsce okres ten często nazywano Zapustami i był to także czas zabaw, hulanek i swawoli, ostatnie trzy dni zapustów to ostatki zwane onegdaj, w niektórych regionach Mięsopustem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwyczje karnawałowe,,,,, Do głównych tradycji karnawałowych należą oczywiście zabawy, bale i parady. Najbardziej znane parady i zabawy tego okresu to karnawał w Rio i karnawał w Wenecji. Parady odbywają się głownie tuż przed środą popielcową i trwają kilka dni. Jest to okres oczekiwany, często przez cały rok, uczestnicy przygotowują specjalnie na tą okazje stroje karnawałowe niezwykle bogato zdobione, często wyuzdane, mieniące się złotem, przepychem, częstym ich elementem są pióra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×