Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

WITAM BIESIADE 🖐️👄 JODELKO! Czy wypoczelas? ❤️ U mnie juz popoludnie, aTy zapewnie dopiero wstalas, wiec zycze Ci milego dnia! 👄 Hej Drzewka a co z Wami? Czy wszystkie wyjechaly tak jak nasz Grabek? GRABKU 🖐️ do Ciebie, moze uda Ci sie zajrzec na Biesiade! WIAZKU ! Cierpliwa Leszczynko! czekamy na Was! :D JARZEBINKO 2 👄❤️ jak tylko znajdziesz odrobine czasu, to wpadnij do nas! Pozdrawiam ! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Czesław Niemen - Czy mnie jeszcze pamiętasz. Czy mnie jeszcze pamiętasz dowód na to mi daj czy jak inne dziewczęta baju baj, baju baj Czy mnie jeszcze pamiętasz i może wrócić chcesz tu czy jak inne dziewczęta zapomniałaś mnie już A gdy zechcesz wrócić tu wracaj z uśmiechem swym choć bym inną kochał już będziesz tylko ty Czy mnie jeszcze pamiętasz i pamiętasz ten dzień czy jak inne dziewczęta zapomniałaś już mnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Dla przyjaciół. Kiedy was nie ma to jakby nagle Zabrakło w moim życiu muzyki Kiedy Was nie ma to czas mnie straszy Że przeminę, że będę chwilą Kiedy was nie ma to jakby niebo Miało się rozstać na zawsze ze słońcem Kiedy Was nie ma dosyć mam wszystkiego I pragnę stąd na zawsze odejść Moi przyjaciele Moi przyjaciele Moi przyjaciele bądźcie zawsze ze mną Moi przyjaciele Moi przyjaciele Z wami wiem, że wszystko mogę Że wystarczy tylko chcieć Jak mam wyśpiewać, jak mam dziękować Jak wytłumaczyć, że bez was mnie nie ma Przytulam do was moją miłość I wdzięczność mą w modlitwę zamieniam Milion aniołków narysuję I wszystkie razem postrącam z nieba Dom na górze wybuduję I zagram klauna kiedy trzeba Agata Budzynska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ JARZEBINKO_____________-nasz skarbku🖐️_____witaj!!!! Slysze te piekne piosenki w twoim wykonaniu i pedze co sil w nogach! Juz jest mi razniej,,,,jak tu jestem. Mysle JARZEBINKO,ze bedziemy na zlaczach i pogdamy od serca. Dziekuje kochana za Twoje piekne slowa i piosenki!!! U mnie znow rozszalala sie zima.Sypie snieg i pewnie dlugo nie przestanie ,,,,padac. KOCHANE DRZEWKA________________wygladamy WAS! Jak bedziecie mialy czas,,,,,dolaczcie do nas! Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rano codziennie od nowa w przebudzeniu się rodzę w dzień rosnę dojrzewam południem rozkwitam więdnę powoli wieczorem nocą całkiem usycham aby umierać przed świtem skazana na ileś odrodzeń nieśmiało otwieram oczy na słońce deszcz i na wiatr na wszystko co spotkam po drodze na taki jaki jest świat na szarość bezdenną za oknem na mgły jak brudna wata albo na promień słońca sączący się zza firanek w pogodny ranek i już wiem że po nocy dla tego jednego poranka kiedy znów się obudzę warto otworzyć oczy by śpiewać tańczyć i mówić dziękuję dziękuję dziękuję! Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEN DOBRY 🖐️ BIESIADO ! 👄 JODELKO! 👄 u Ciebie zima a u mnie sniegu nie widac, luty jak do tej pory........ prawie wiosennie :D ale do wiosny jeszcze troche czasu, zobaczymy jak bedzie dalej. 🌻🌻🌻🌻 Credo przyjazni. Wierzę w ciebie, przyjacielu. Wierzę w twój uśmiech - otwarte okno twojego istnienia. Wierzę w twoje spojrzenie - odbicie twojej uczciwości. Wierzę w twoje łzy - znak obecności w smutkach i radościach. Wierzę w twoją dłoń - zawsze wyciągniętą, by dawać i otrzymywać. Wierzę w twój uścisk - szczere przyjęcie twojego serca. Wierzę w twoje słowo - wyraz tego co kochasz i czego oczekujesz. Wierzę w ciebie przyjacielu, tak po prostu w wymowę ciszy. Oshiro Elena. Pozdrawiam wszystkie Drzewka i zycze milego dnia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ JARZEBINKO_______________witaj🖐️ Poezja piekna! Dziekuje! Mam Ci duzo do powiedzenia,,,,daj mi znac,kiedy bedziesz na zlaczach! Jestem myslami przy JARZEBINCE 2!! Trzymam kciuki! WIAZKU KOCHANY❤️__________wiem,ze w ciagu dnia jestes na zlaczach,ale jesli bedziesz ciut luzniejsza,odwiedz nas! GRABIK❤️____tez juz powinien niebawem do nas zawitac! Wraca cw tym tygodniu! CIERPLIWA LESZCZYNKA_❤️_________przybywaj do nas,bedzie nam weselej! Zaprosilam moja kolezanke do nas__moze sie zdecyduje???? Mam cicha nadzieje! Zycze wszystkim DRZEWKOM pogodnego nastroju!! Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANE DRZEWKA! JARZEBINKO,GRABKU,WIAZKU,CIERPLIWA LESZCZYNKO,JARZEBINKO2____________dla WAS!!!!! Wszystko ,co najpiekniejsze__________to SERCE!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ O MIŁOŚCI ... Miłość co to jest takiego wielkiego ? Przychodzi nie wiedząc skąd, dlaczego ! Piękna, ta wymarzona na którą czekamy, Pojawiasz się ale czy my Cię poznamy ? Długo czasem przez życie przemierzamy, Kiedyś jednak na swej drodze Cię spotkamy. \"Rzucasz\" bezlitośnie nas wszystkich na kolana, Czy odchodzisz, gdy jesteś niepielęgnowana ? Nie odchodzisz, TY PRAWDZIWA, JEDYNA ! Dla Ciebie w sercu \"kącik\" każdy ma - trzyma. Tam zajmujesz miejsce najwyższe - honorowe. Dziękując niebu, chylimy przed Tobą głowę. Dlatego pielęgnujmy to \"coś\" wyjątkowego, Słuchając i idąc za głosem serca naszego. Powtarzajmy dla tego ciągle słowa te same... \"KOCHAM CIĘ\" do ucha osoby UKOCHANEJ !!! Krzysztof Pozdrawiam i 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MILEGO DNIA______________14 LUTEGO!!! Jesteś człowiekiem Czasem Twój świat pokrywa gęsta mgła.. Jednak gdzieś dalej jest promyk, którego szukasz.. Dojrzyj go.. . Jest tak niedaleko Są momenty, gdy słońce chowa się za horyzont... By rano znów świecić... ponad czasem... Niekiedy żar słońca staje się nieznośny... Jednak zawsze... możesz się skryć pod drzewem wspomnień i myśli... Czasem jest stromo... boisz się lawiny... Ale przyjrzyj się, jak wiele możesz zyskać... - nie bój się swoich uczuć... Choć droga miłości jest kręta... i choć czasem most się kończy... Miłość odnajdzie inną drogę... Nieważne gdzie jesteś, co robisz, jak żyjesz.. Bo kiedy kochasz... Jesteś kimś.. - jesteś Człowiekiem... \"Nie bójcie się żyć dla miłości...\" Z WALENTYNKOWYM POZDROWIENIEM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bądź otwarty na miłość znam takie "kocham Cię", które sprawia, że istnieję... Nawet codzienność człowieka to wielkie święto - bo nie jest rzeczą zwykłą, że Ktoś strugami na ziemię wylewa miłość. Każda chwila człowieka to święto codzienne, bo nie jest rzeczą powszednią, że człowiek otwiera usta, oczy, dłonie jakby z wielkiej głębiny wydobywał serce budzony przeogromnym: "Kocham Cię, człowieku". Bądź zawsze otwarty na miłość, a ona sobą przebarwi Ci serce i się uwieczni wokół Ciebie, nie mogąc wyjść z podziwu, że Twoje serce to przecież ona sama. Roman Mleczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się... ... bo dwoje zakochanych ludzi jest wspaniałym dowodem na to, że całość może być doskonalsza, niż jej poszczególne części. Sam człowiek czuje się zagubiony; przy drugim człowieku czuje, że jego życie może być wypełnione pokojem, czułością i radością. Maroon Garrety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest ktoś... Jest Ktoś, przy kim mogę być sobą. Mogę opowiadać o moich marzeniach, pragnieniach i nadziejach, a także o zwariowanych pomysłach Mogę płakać i śmiać się głośno. Mogę przetoczyć się przez pokój w szalonym tańcu. Mogę być szczęśliwy i nieszczęśliwy, pewny siebie i zupełnie z siebie niezadowolony. Nie muszę wkładać maski, lecz mogę być taki, jaki naprawdę jestem i jaki w danej chwili się czuje. Rainer Haak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O miłości Bo miłość mój drogi to: To chcieć czynić drugiego wolnym, a nie uwodzić go, to uwolnić go z jego więzów, jeśli pozostawał więźniem, Aby on także mógł powiedzieć: "kocham ciebie", nie będąc do tego zmuszonym nieposkromionymi pragnieniami. Kochać to wejść do drugiego, jeśli otwiera tobie bramy swego tajemniczego ogrodu, po drugiej stronie okrężnych dróg, kwiatów i owoców zrywanych na skarpie, Tam, gdzie zadziwiony potrafisz wyksztusić: to "ty", moje kochanie, ty jesteś moją jedyną... Kochać to chcieć ze wszystkich sił dobra drugiej osoby nawet z pominięciem siebie, to czynić wszystko, by ona wzrastała i rozwijała się Stając się z każdym dniem człowiekiem jakim być powinna a nie takim, jakiego chciałbyś ukształtować według swoich marzeń. Kochać to ofiarować swoje ciało, a nie zabierać ciała drugiej osoby, lecz przyjąć je gdy daje siebie, To skoncentrować siebie i wzbogacić, aby ofiarować ukochanej całe swoje życie skupione w ramionach twojego "ja", co znaczy więcej niż tysiące pieszczot i szalonych uścisków, Kochać to ofiarować siebie drugiej osobie, nawet jeśli ona przez moment się wzbrania To dawać nie licząc tego, co inny ci daje, płacąc bardzo drogo, nie domagając się zwrotu. Największa miłość wreszcie to przebaczyć, gdy ukochana niestety odchodzi, usiłując oddać innym to, co przyrzekła tobie. Kochać to zastawić stół, aby przy nim zasiadł twój gość i nie sądzić, że możesz obejść się bez niego, Ponieważ pozbawiony żywności, jaką on ci przynosi, na twoje świąteczne przyjęcie nie postawisz dań królewskich lecz tylko suchy chleb biedaka. Kochać to wierzyć drugiej osobie i ufać jej, wierzyć w jej ukryte siły, w życie które posiada, jakiekolwiek byłyby kamienie do usunięcia dla wyrównania drogi. To zdecydować się rozsądnie i odważnie wyruszyć na drogi czasu, nie na sto, tysiąc czy dziesięć tysięcy dni, ale na pielgrzymkę, która się nie skończy, bo jest pielgrzymką, która trwać będzie ZAWSZE. Powinienem ci to powiedzieć, aby oczyścić twe marzenia, że kochać to zgodzić się na cierpienie, śmierć sobie samemu, aby żyć i ożywiać, Ponieważ tylko ten, kto może bez bólu zapomnieć o sobie dla drugiego, może wyrzec się życia dla siebie tak, żeby nie umarło w nim cokolwiek z niego. Kochać wreszcie to jest to wszystko, o czym powiedziano i jeszcze więcej, Bo kochać to otworzyć się na nieskończoną MIŁOŚĆ, to pozwolić się kochać, być przejrzystym wobec tej MIŁOŚĆI, która zawszę w porę. To jest, o wzniosła Przygodo, pozwolić Bogu kochać tego, którego ty w sposób wolny decydujesz się kochać! Michael Quist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tym czego nie uczyniłeś Jeden z najpiękniejszych listów miłosnych ostatnich czasów który napisała pewna amerykańska dziewczyna... Pamiętasz ten dzień, kiedy pożyczyłam od ciebie Twój nowy samochód i rozbiłam go? Myślałam, że mnie zabijesz, ale nie zrobiłeś tego. Czy pamiętasz, jak kiedyś wyciągnęłam cię na plaże, chociaż twierdziłeś, że będzie padać, i rzeczywiście padało? Myślałam że zawołasz: "A nie mówiłem?". Ale nie zrobiłeś tego. A pamiętasz, jak kokietowałam wszystkich, żeby wzbudzić twoją zazdrość, i ty byłeś zazdrosny? Myślałam, że odejdziesz ode mnie, ale tego przecież nie zrobiłeś. Czy pamiętasz jak zrzuciłam tort truskawkowy na dywanik twojego samochodu? Myślałam że mnie uderzysz, ale nie uczyniłeś tego. Czy pamiętasz, jak zapomniałam ci powiedzieć, że na pewnym przyjęciu obowiązują stroje wieczorowe i ty przyszedłeś w dżinsach? Myślałam wtedy że mnie spoliczkujesz, ale nie zrobiłeś tego. Zawsze miałeś dla mnie cierpliwość, kochałeś mnie i broniłeś. Mam na sumieniu tyle win wobec Ciebie. Tak bardzo chciałam Cię prosić o przebaczenie kiedy wrócisz z Wietnamu. Lecz ty nie wróciłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś wyjątkowy Jak to miło ze strony Boga, że wybrał ciebie na mojego męża. On to sprawił, że wśród tylu ludzi na świecie akurat my spotkaliśmy się, że właśnie nasze ścieżki skrzyżowały się, przeżycia nas połączyły, a nasze myśli zbliżyły się tak, że kiedy rozmawiamy, bardzo często odnajdujemy nowe prawdy, nowe spojrzenie na miłość, życie, wiarę. Dziękuję ci za to, że jesteś przy mnie i w deszczowe, i w słoneczne dni; że jesteś zawsze blisko, zawsze gotowy do słuchania, do radości i do szlochania ze mną, i do modlitwy. Dziękuję ci za dłoń spoczywającą na moim ramieniu, zabawną pocztówkę, bukiet kwiatów i ciastko. Za to, że wiesz, kiedy poprzeć mnie i kiedy sprowadzić na ziemię, kiedy odwieść od złego, a kiedy pobudzić do działania we właściwym kierunku. Dziękuję ci za radość, problemy, przyjemności i ból dzielone ze mną. Dzięki temu czuję, że jestem dla ciebie kimś bardzo ważnym, że nasze małżeństwo ma sens. Jesteś dla mnie kimś wyjątkowym. Dzięki naszej miłości staję się człowiekiem. Mam nadzieję, że ty również. Dziękuję ci za to, że jesteś moim mężem. Marion Stroud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłość to nie... Miłość, to nie jest olśnienie pięknością Przed twarzą, która nagle dla ciebie zaświeciła, Bo prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy, dusza zaś znajduje się po drugiej stronie rzeczywistości, której szukasz z drżeniem. Miłość to nie oczarowanie żywą i bystrą inteligencją w słowach, pomysłach, aby komuś się podobać. Ponieważ inteligencja może błyszczeć tysiącem blasków, nie będąc autentycznym diamentem, ukrytym w głębi duszy. Miłość nie jest uczuciem wobec serca bijącego bardziej dla ciebie niż dla innych. To nie jest zdziwienie, że zostałem wybrany bez powodu, który by usprawiedliwiał to szaleństwo. Ponieważ serce może pewnego dnia wzruszyć się kimś innym, a ciebie zostawić krwawiącego, płaczącego, żeby nie umarła twoja miłość. Miłość nie jest chęcią opanowania, usidlenia przedmiotu twoich pragnień, czy to serca, czy ciała, czy umysłu, czy wszystkich tych rzeczy na raz. Ponieważ drugi człowiek nie jest "przedmiotem" i jeżeli zabierasz go dla siebie, wówczas go pożerasz i niszczysz, a kochasz tylko siebie, łudząc się, że kochasz bliźniego. Olśnienie, oczarowanie, głód i dreszcze, uczucia i wybuchy pożądania. To wszystko jest piękne i potrzebne w kobiecie i mężczyźnie, ale tylko by pomóc w miłości temu, który chce kochać. To uchylone drzwi i szeroko otwarte okna. To wiatr wtrącający w przepaść. To zew pełnego morza i szept Boga Zapraszający do wyjścia z twego zamkniętego domu, Aby iść ku tej, którą wybrałeś dla wypełnienia swojego życia. Ponieważ kochasz i chcesz kochać. Michael Quist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są ludzie... Ze wszystkich natchnień, najpiękniejsze były te, które czerpałem ze słońca... Są ludzie, którzy żyją na równinach i są szczęśliwi; są ludzie, którzy spędzają życie w górach wysokich i są szczęśliwi; ale są też tacy, którym to, co najwyższe na ziemi, nie wystarczy, więc unoszą się w przestrzeni, jakby ich serce napędzane było energią jaśniejącego słońca. Jeżeli chcesz poznać i wyśpiewać całe bogactwo swojej duszy, zechciej ją naświetlić miłością. Roman Mleczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby być szczęśliwym... Dawaj ludziom więcej niż oczekują - niech dzięki Tobie stają się radośni. Weź za żonę/męża osobę, z którą lubisz rozmawiać. Gdy się postarzejesz, rozmowy będą ważniejsze od wszystkiego innego. Nie wierz we wszystko, co słyszysz, lecz dawaj wszystko, co możesz. Gdy mówisz "KOCHAM CIĘ", niech będzie to prawdą. Gdy mówisz "PRZEBACZ", patrz rozmówcy w oczy. Zawierz MIŁOŚCI, bez niej nie można żyć. Nigdy nie wyśmiewaj marzeń innych ludzi, bo może bez swoich marzeń nie mieliby nic. Kochaj mocno i namiętnie... Możesz zostać zraniony, lecz tylko kochając przeżyjesz w pełni swoje życie. Jeśli z kimś się nie zgadzasz, walcz szlachetnie i nie używaj epitetów. Nie oceniaj nikogo według jego krewnych. Mów powoli, ale myśl szybko. Gdy ktoś zada Ci pytanie, na które nie chcesz odpowiedzieć, uśmiechnij się i zapytaj: "Dlaczego Cię to interesuje?" Pamiętaj, że wielka miłość i wielki sukces kryją w sobie ogromne ryzyko. Mów "Na zdrowie", gdy słyszysz, że ktoś kicha. Jeśli coś stracisz, to przynajmniej nie zaprzepaść nauki, jaka z tej straty wypływa Zawsze: Miej szacunek dla siebie. Miej szacunek dla innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEN DOBRY 🖐️ BIESIADO! 👄 JODELKO!👄 dziekujemy za piekna poezje! Tak dzis 14 luty, dzien zakochanych ale mam nadzieje, ze znajdziecie chociaz chwile na Biesiade :D :D :D GRABKU!👄 WIAZKU!👄 Cierpliwa LESZCZYNKO! 👄 JARZEBINO 2! 👄 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Dzien radosny zaswital w zlotej zorze iskierce, Przyjmij wiec w podarunku walentynkowe serce! ________$$$S$$$$______$$$$$$$$$_________ ______$$$$$$$S$$$$__$$$$$$$$$$$$$_______ _____$$$$$$$$$S$$$$$$$$$$$$$$$$$$$______ _____$$$$$$$$$$S$$$$$$$$$$$$$$$$$$______ _____$$$$$SSSSSSSSSSSSSSS$$$SSSSSSSSSS______ ____S$$$$$$$$$$$❤️S$$$$$$$$$SSSS_______ ________$$$$$$$$$$SS$$$$$$$$$$$_________ ___________$$$$$$$$S$S$$$$$$____________ _____________$$$$$$$S$S$$$______________ ________________SSSSSSSS_________________ _________________SSSSSS_________________ 🖐️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytajcie Legende Sw. Walentego! ŚWIĘTY WALENTY patron zakochanych całego świata oraz umbryjskiego miasta Terni, oddalonego o 100 km od Rzymu, w którym przyszedł na świat w roku 175. Poświęcając swoje życie pełnieniu duszpasterskiej posługi dla wspólnoty chrześcijan tegoż miejsca zyskuje również poważanie ze strony ludności całego regionu. Wieść o cudach, które czynił Święty dotarła Rzymu, gdzie papież Felicino nadaje Walentemu sakrę biskupią i mianuje pierwszym biskupem Terni, gdzie do dnia dzisiejszego spoczywają Jego szczątki. Jego imię było zawsze kojarzone z miłością, a wszystko za sprawą jednego epizodu, o którym wspomina legenda. Mianowicie Walenty jako pierwszy pobłogosławił miłości między pogańskim legionistą a młodą chrześcijanką. W ślad za nimi wielu również zapragnęło otrzymać takowe błogosławieństwo z rąk tego świątobliwego biskupa, Na pamiątkę tego wydarzenia corocznie w bazylice Św. Walentego w Terni odbywają się odchody tak zwanego święta obietnicy miłości. Według legend Święty Walenty został uwięziony w czasie trwających w Rzymie prześladowań wyznawców Chrystusa na przełomie II i III wieku. Uwięziony, biczowany a następnie wywieziony poza miasto, by uniknąć buntu ze strony wierzących i umęczony. Ciało pogrzebano na otwartym cmentarzu w odległości 2 mil od via Flaminia w Rzymie. Jednak po pewnym czasie trzej wierni uczniowie Walentego odnalaźli miejsce pochówku swego Mistrza, wydobyli ciało i przewieźli do miasta Świętego Męczennika – Interamny, gdzie wystawiono godny czci swego biskupa nagrobek. Legenda przekazuje, że Walenty ginie 14 lutego 273 roku- w kalendarzu rzymskim w tym dniu obchodzono święto urodzaju oraz przyrzeczeń małżeńskich. Od 900 roku stare pogańskie święto z 14 lutego, zmieniono na święto obietnic miłości, któremu patronuje Św. Walenty. W związku z powyższym każdego roku w bazylice noszącej imię Świętego Patrona Zakochanych odbywają się obchody pamiątki tego święta. W dniu 14 lutego każdego roku przy grobie Św. Walentego gromadzą się pary narzeczonych przybywający licznie z terenu całych Włoch jak również z poza jej granic, by uroczyście wymienić obietnicę miłości. W uroczystej ceremonii przyrzeczeń biorą udział także jubilaci świętujący 25-lecie lub 50-lecie pożycia małżeńskiego, także oni odnawiają obietnicę kontynuowania wspólnego życia we wzajemnej miłości. Wśród chrześcijan na zawsze pozostała żywa pamięć o Świętym Walentym jako patronie miłości i zakochanych, i w tym też kierunku rozszerzył się Jego kult poza granice Rzymu i Włoch. Wierni miasta Terni gdzie Święty sprawował posługę biskupią złożyli swemu Patronowi hołd wznosząc świątynię. Wystawną bazylikę wybudowano w miejscu złożenia szczątków Walentego. W 1630 roku zakończono prace budowlane, nowy kościół pobłogosławił ówczesny biskup Terni Cosimo Mannuci 20 lipca tegoż roku. Konsekracja odbyła się pod przewodnictwem Kardynała Francesco Angelo Rapoccioli w roku 1649. W czasie ekshumacji prochów, której dokonano za zezwoleniem miejscowego biskupa Giovanni Antonio Onorati, odnaleziono umieszczoną pod głównym ołtarzem marmurową arkę, w której znajdowała się mała ołowiana skrzynka ze szczątkami Św. Walentego. Na dzień dzisiejszy relikwie Świętego Biskupa przechowywane są w srebrnej urnie w masywie zbudowanym w 1696 roku, który został umieszczony pod ołtarzem bazyliki. Można zobaczyć także kryptę, umieszczona pod głównym ołtarzem, gdzie znajdował się grób Świętego i mała kaplica. Znajduje się tam również marmurowa skrzynka z prochami ciał uczniów Św. Walentego.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIERSZYKI NA WALENTYNKI 🌻 [kwiat9 Posyłam kwiaty -niech powiedzą one To, czego usta nie mówią stęsknione! Co w sercu mego zostanie skrytości Wiecznym oddźwiękiem żalu i miłości. ❤️ Serce moje nie kłamie, lecz bardzo mocno bije. Ciebie jednego kocham, dla ciebie jednego żyję. :D Nie ma w tym wierszu piękna i słońca ale jest serce, które cię kocha bez końca. :D Gdy będziesz w wielkiej rozterce jak okręt na wysokiej fali pamiętaj,że kogoś serce bije za tobą w oddali. :D Jednemu ufać człowiekowi, to więcej niż posiadać świat. Miłość bez szczypty zaufania, to mniej niż domek z kart. ❤️ Miłość jedyna jest miłość nie zna końca miłość cierpliwa jest zawsze ufająca wszystko potrafi znieść wszystko oddać umie życiu nadaje sens każdego zrozumie. :D Ja dla ciebie wszystko zrobię jeśli tego chcesz będę zawsze wciąż przy tobie dobrze o tym wiesz. :D W niepokoju płyną chwile odkąd wszedłeś w moje sny. Choć do koła chłopców tyle, dla mnie jesteś tylko ty. :D Nie wiem co widzę w twojej osobie nie wiem co myślę pisząc o tobie lecz wiem napewno,że kocham cię czy warto? Oczywiście! Przekonałam się. :D Gdy chłopaka masz mądrego chroń go jak oka własnego chroń przed burzą, śnieżną lawiną lecz najbardziej przed drugą dziewczyną. :D Wieczorem cisza pokrywa świat gwiazdy zabłysły na niebie każdy ma w sercu jakiś kwiat a ja mam w sercu ciebie. :D Całus, całus to nie grzech całus, całus to nie rozpusta Bóg każe się całować bo to on stworzył usta :D Chcę ci coś powiedzieć, lecz tak trudno wymówić te słowa. Bo ja cię.. albo już nie. Słyszysz jak mi serce bije? Ono cię nigdy nie oszuka. Powiem ci teraz już się nie wycofam, bo wiesz ja cię bardzo kocham. ❤️ Życie jest piękne gdy się żyć umie gdy jedno serce drugie rozumie gdy oba serca płoną miłością i pragną kochać się z wzajemnością. A teraz juz uciekam na kolacje walentynkowa z moim Walentym :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO!🖐️ JARZEBINKO_____________dziekuje bardzo za piekne posty! Pozdrow swojego WALENTEGO ode mnie! Czy nasza rozmowa na zlaczach jest aktualna? Powiedz mi,kiedy. Mam Ci wiele do powiedzenia!! A NASZE KOCHANE DRZEWKA sa takie zabiegane! Mam w zanadrzu niespodzianke dla WAS! Same sie przekonacie________mam cicha nadzieje,ze spelni sie moje marzenie! Pozdrawiam WAS bardzo serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO________________czuje bicie Twojego SERCA!!! Dziekuje!!!!❤️ Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serce przemawia do serca Życzliwość i serdeczność wobec ludzi otwiera ich serca. Każdy może je zdobyć. Środki są bardzo różnorodne w zależności od konkretnej sytuacji i od otoczenia, w jakim żyje człowiek. Ale jest jeden środek zupełnie fundamentalny. Wyraża go znana dewiza kardynała Newmana: \"Serce przemawia do serca\". Chodzi o to, aby najpierw zdobyć zaufanie ludzi, a dopiero potem naprawiać ich życie. Kiedy mówimy o przepowiadaniu, myślimy najczęściej o sferze argumentów intelektualnych, które mogłyby przekonać. Nie można zapominać o sercu. ks. Krzysztof Pawlina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro mowa o milosci,,,,,,przytocze pewna opowiesc.... ZA BARDZO GO KOCHALAM,,,, ____Sprzedawalam cialo po to,aby moj maz mogl wydawac pieniadze na kochanke,,,,,mowi Iwona. Kiedy zrobilam to po raz pierwszy,potem przez godzine siedzialam pod prysznicem.Czulam do siebie odraze,ale wiedzialam,ze zrobie to znowu.Nie zdradzalam meza,przynajmniej sama tak uwazalam. Prawdziwa zdrada i najgorszym egoizmem byloby wlasnie tego nie robic,,,,Tak wtedy myslalam. Najpierw rozchorowal sie Bartek i wszystkie oszczednosci rozeszly sie w mgnieniu oka.A potem wszystko potoczylo sie jak lawina. Maciek stracil prace,przestalismy splacac pozyczke na mieszkanie,odlaczono nam telefon.W domu zrobilo sie smutno,bo na wszystko brakowalo pieniedzy.Widzialam jak Maciek biega codziennie za praca i jest coraz bardziej przygnebiony.Mielismy tylko moja marna pensje kelnerki. Kiedy poprosilam szefa o pozyczke,popatrzyl na mnie taksujacym spojrzeniem i pokiwal smetnie glowa: ___Przeciez nie bedziesz miala z czego zwrocic___stwierdzil. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam bliska placzu,a wtedy on usmiechnal sie pod wasem i zapytal: __A moze tak bys sie troche porozbierala? Mam taki ladny lokalik za miastem,moglabys niezle zarobic. Odmowilam.Nadchodzily jednak swieta,a my zylismy w coraz wiekszej nedzy. __Nie wiem,co z nami dalej bedzie___powiedzial Maciek pewnego dnia.___Strach pomyslec. Wtedy podjelam decyzje.___Nie martw sie.Szef obiecal mi podwyzke___uspokoilam meza. Trzy wieczory z rzedu wystepowalam w charakterze striptizerki w obskurnym lokalu na peryferiach miasta.Najpierw bylam troche niezdarna i budzilam raczej smiechy niz zachwyty widowni,ale z czasem zaczelam sobie radzic calkiem dobrze.Za trzy takie wieczory mialam polowe normalnej pensji. Moglismy wyprawic prawdziwe swieta,kupic choinke,prezenty dla Bartka i butelke dobrego wina na sylwestra. Widzac radosc w oczach synka,uznalam,ze postapilam dobrze. Maciek tez poweselal.Zaczal nawet robic plany na przyszlosc. __Jesli dalej bedziesz zarabiala tak dobrze,to zdolamy odlozyc na wakacje___planowal,a ja zrozumialam,ze nie moge sie jeszcze wycofac,ze musze rozbierac sie nadal.Martwilo mnie tylko jedno__Maciek zaniechal szukania pracy. __Wlasciwie to po co mi robota,skoro ty tyle zarabiasz?___stwierdzil wreszcie.____Lepiej bedzie,jak zajme sie Bartkiem i domem. Mialam nadzieje,ze wiosna Mackowi znudzi sie siedzenie w domu i znajdzie sobie jakies zajecie,a ja bede mogla skonczyc z rozbieraniem sie na oczach podpitych facetow. Jednak maz nie mial zamiaru isc do pracy,a w dodatku przyszla wiadomosc z banku,ze zabiora nam mieszkanie.Bylam pewna,ze Maciek odlozyl jaks sumke z moich zarobkow i ze splacilismy wiekszosc dlugow.Mylilam sie. ___Wiesz,jakos tak wyszlo,,,,____powiedzial ze skruszona mina.__Rozeszlo sie,po prostu sie rozeszlo...Ale przeciez niezle zarabiasz,wiec jak zacisniemy pasa,to jakos wreszcie oddamy ten cholerny dlug! cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×