Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ja taka

Co zrobic???

Polecane posty

Gość Ja taka

Mam umowe do czerwca 2008 roku , problem w tym ze mam dosc tej pracy i chce odejsc , w sumie to juz nie chce do niej chodzic i widziec tego zakladu na oczy.Co moge zrobic miał ktoś kiegyś taką sytuację lub słyszał o takiej , co będzie jak przestane po prostu chodzic , lub zadzwonie i powiem ze odchodze. prosze pomuszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba masz jakiś okres wypowiedzenia (przy umówie na czas określony to jest 2tyg - miesiac)...nie musisz siedzieć do końca, zawsze wczesniej mozna zrezygnowac z pracy...po prostu złóz wypowiedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
złóż wypowiedzenie, z zachowaniem okresu wypowiedzenia nie odchodz z dnia na dzien bez wyjasnienia, bo cie oskarżą o porzucenie pracy jak nie chcesz widziec zakładu na oczy to idz do lekarza po L4 i okres wypowiedzenia przesiedz w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloz wypowiedzenie. jesli szef pojdzie Ci na reke i sie dogadacie to mozesz od razu przestac chodzic - a jesli sie nie zgodzi to obowiazuje Cie okres wypowiedzenia, ktory masz w umowie. jesli na okres okreslony to glownie 2 tyg (ale nie zawsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli przestaniesz przychodzic to pozniej w swiadectwie pracy napisza, ze przestalas pracowac bo zostalas zwolniona przez szefa a to gorzej wyglada niz za porozumieniem stron - duzo szefow (Twoich przyszlych) pozniej moze na to zwracac uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewek2008
złóż wypowiedzenie jeżeli masz podpisaną umowę na rok czasu to obowiązuje cię 14 dni wypowiedzenia. Lepiej nie rezygnować z pracy w taki sposób jak nie przychodzenie - jest to podstawa do dyscyplinarnego zwolnienia z pracy. Możesz iść pogadać albo od razu poprosić (na piśmie) o rozpatrzenie rozwiązania za porozumieniem stron. I nic na "gębę" wszystko na piśmie i ewentualnie w obecności świadka (jak są jakieś problemy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie, czy okres wypowiedzenia obowiązuje przy okresie próbnym, bo nic nie mam na ten temat w umowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja taka
Dzieki , za odpowiedz tylko ze on i tak nie pujdzie mi na reke taki jest, wiec jak bym przestala chodzic to on sam mnie zwolni tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezadowolona
oczywiście nie ma sensu sie męczyć ale niestety nie mozesz odejść tak z dnia na dzień musisz złożyć wypowiedenie najlepiej jest rozwiązać umowę na mocy porozumienia stron więc złóż taką propozycję no i obowiązuje okres wypowiedzenia tzn. jakies 2 tygodnie przy umowie na czas określony. Zawsze też możesz iść na zwolnienie zanim rzucisz pracę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezadowolona
wszystko oczywiscie składaj na piśmie i zażądaj potwierdzenia na kopi pisma które składasz jeżeli masz problemy z pracodawcą. Najgorszym rozwiązaniem jest przestać chodzić do pracy bo to tylko idzie na twoją szkode więc nie warto. ja bym jednak jeszcze pomyślała o zwolnieniu wtedy wszystko na spokojnie rozważysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja taka
chyba jednak tak zrobie i pujde na zwolnienie tylko czy lekarz mi da , a i czy na zwolnieniu moge złozyć wypowiedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja taka
Co mozna powiedziec dla lekarza zeby dał zwolnienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezadowolona
jasne że mozesz pod warunkiem ze twoja choroba nie będzie wymagała staego leżenia( to zależy jakie zwolnienie lekarz wystawi) przeziębienie to jakiś tydzień zwolnienia moze być depresja ale wtedy musisz wziąć lekarza troche na litośc dobre są taż bóle stawów lub kręgosłupa jak dobrze rozegrasz to nawet rehabilitacja czyli jakies 6 tygodni zwolnienia, albo choroby kobiece ale to juz trudno zasymulować, wyjdż z założenia że nie ma ludzi zdrowych są tylko nieprzebadani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezadowolona
a jak nic już nie wypali to zrób rozeznanie w srodowisku który lekarz jest ok i idż do niego prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja taka
Z tymi plecami to dobre bo akurat mnie bolą juz tydzien ,wiec mam okazje by sie przebadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja taka
Prywatnie to jeszcze lepiej wtedy predzej wystawi zwolnienie tylko własnie niewiem kto u mnie przyjmuje prywatnie bede musiała iść do przechodni i sie spytać pielęgniarki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezadowolona
tyko jak pójdziesz do lekarza to sie nie maluj tak żebyś wyglądała jak ofiara losu i powinnaś byc taka skrzywiona trochę oczywiście bez przesady no i powoli się poruszać powiedz ze ból utrzymuje sie juz jakiś czas i nie dajesz rady normalnie wykonywać swoje obowiązki i że momentami jak się nasila to nie mozesz się ruszyc i jak cie zacznie badać to mów ze boli cię wszysto każde ćwiczenie bo pewnie każe ci jakies wykonywać, no i wspomnij że chcesz skierowanie na rehabilitacje wiesz z porzytkiem dla zdrowia a i nad pracą się zastanowisz. pierwszy tydzień to pewnie leżenie a rehabilitacja po jkims czasie.powodzenia no i symulacja na całego nawet znajomi nie moga wiedżec bo to ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja taka
Tak tylko ciekawe ile biora za taką wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezadowolona
tak około 100zł. ale nie chodż od razu prywatnie idz najpierw do rodzinnego bo to lekarz rodzinny wydaje zwolninie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja taka
ok tak zrobie jeszcze ras dziękuje za rady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli po prostu przestaniesz chodzić do pracy, to zwolnią Cię dyscyplinarnie i będziesz miała to w papierach - np. na świadectwie pracy, które będziesz musiała dostarczyć następnemu pracodawcy. pomysł ze zwolnieniem lekarskim jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja taka
a jak bym jutro zaniosła wypowiedzenie o prace w trybie natychmiastowym i nie chodziła to tez dyscyplinarnie moze mnie zwolnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×